Ghána (GHA) 2 gólt rúgott 1 gólt kapott
C - csoport
Szlovénia (SVN) 3 gólt rúgott és 2 gólt kapott
A - csoport
Uruguay (URU) 3 gólt rúgott és nem kapott gólt 1mérkőzése gól nélküli döntetlen volt.
A - csoport
Mexikó (MEX) 3 gólt lőtt és 1 gólt kapott
G- csoport
Portugália (POR) 7 gólt rúgott és egyet sem kapott
F - csoprt
Paraguay (PAR) 3 gólt rúgott és 1 gólt kapott
Az a csapat jút be a 3. forduló után legjobb 16 közé, amelyik nyer, mert akkor 7 pontjuk lesz.

0 komment , kategória:  Külföldi foci
Biztos kieső csapatok
  2010-06-21 22:58:31, hétfő

Biztos kieső csapatok 2. kör után

D - csoport
Ausztrália (AUS) 1 gólt rúgott és 5 gólt kapott (1 pontja van)
A - csoport
Dél-Afrika (RSA) 1 gólt rúgott és 4 gólt kapott (1 pontja van)
Franciaország (FRA) Nem rúgott gólt és 2 gólt kapott (1 pontja van)
C - csoport
Algéria (ALG) 1 gólt kapott (1 pontja van)
F - csoport
Szlovákia (SVK) 1 gólt rúgott és 3 gólt kapott (1 pontja van)
G - csoport
Elefántcsontpart (CIV) 1 gólt rúgott és 3 gólt kapott (1 pontja van)
B - csoport
Nigéria (NGA) 1 gólt rúgott és 3 gólt kapott (0 pontja van)
E - csoport
Kamerun (CMR) 1 gólt lőtt és 3 gólt kapott (0 pontja van)
Észak-Korea (PRK) 1 gólt rúgott és 9 gólt kapott (0 pontja van)
H - csoport
Honduras (HON) 3 gólt kapott (0 pontja van)

Ha valamelyik csapat nyerne a 3. fordulóba, akkor is 3 vagy 4 pontja lesz., ami kevés a legjobb 16 közé jutáshoz.

Spanyolország:
Casillas - Capdevila, Piqué, Puyol, Ramos - Busquets - Alonso, Navas - Xavi - David Villa, Torres
Szövetségi kapitány: Vicente Del Bosque
Honduras:
Valladares - Izaguirre, Figueroa, Chavez, Mendoza - Guevarra, Palacios - Espinoza, Martinez - Turcios - Suazo
Szövetségi kapitány: Reinaldo Rueda

spanyol válogatott a nyitó körben 1-0-ás vereséget szenvedett Svájctól, így 12 mérkőzés után kapott ki először, azonban az elmúlt 49 mérkőzéséből ez volt mindössze a második zakó - 45 győzelem két döntetlen mellett. A Nati szerencsésnek mondható körülmények között húzta be a győzelmet, ugyanis az ibériai csapat végigtámadta a meccset, de egy szerencsés támadásnak köszönhetően mégis három pontnak örülhetett.
A mostani Honduras ugyanakkor nincs túl jó formában, a Chile elleni világbajnoki zakó előtt Románia (0-3) és Venezuela (0-1) is megoldhatatlan feladat elé állította a közép-amerikai együttest, míg Azerbajdzsán (0-0) és Fehéroroszország (2-2) ellen sem úgy alakultak a dolgok, ahogy azt Reinaldo Rueda eltervezte. A dél-amerikai válogatott ellen szimpatikus, hajtós játékot produkált a csapat, kérdés, ez Spanyolország ellen mire lesz elég: Chile ellen is csak a tisztes helytállásra.
A találkozót a johannesburgi Ellis Park Stadionban rendezik meg, a játékvezető a japán Yuichi Nishimura lesz, aki már a torna első napján is fújta a sípot az Uruguay - Franciaország mérkőzésen (0-0). A 38 éves bíró akkor egy pirosat is kiosztott, Nicolás Lodeiro mehetett két sárga után idő előtt zuhanyozni.

4. PERC: Ahogy az várható volt, nyomnak a spanyolok. Most volt egy hondurasi kézgyanús eset a tizenhatoson belül, a játékvezető továbbot intett, egy visszajátszás lesz majd a perdöntő.
5. PERC: Torres kapott labdát középen, egyből kapura tette, azonban rosszul találta el, a kapus védett. Az előző eset egyébiránt kezezés volt, a spanyolok máris rövidebbek egy büntetővel, mivel ugyan vétlen volt a bekk, akadályozta a labda útját.
7. PERC: David Villa villant! A Barca friss szerzeménye vállalkozott lövésre jó 25 méterről, a labda a keresztlécen csattant, valladares hiába vetődött. Csak percek kérdése a spanyol gól.
Ápolás 11' Valladares, Honduras Ráesett Ramos térdére egy vetődésnél
16. PERC: Szép hondurasi akciót akasztott meg a kapujából kirobbanó Casillas
17. PERC: Gyakorlatilag lemásolta az előző helyzetét, azonban most ha el is csúszott lövés közben így is védhetetlenül lőtt a hosszú felsőbe, 1-0, gyönyörű gól volt! GÓÓÓL 17' David Villa, Spanyolország Becselezte magát a büntetőterületre és védhetetlenül lőtt a hálóba
Villa gólja videón
Link
David Villa

24. PERC: Xavi fejelt mellé a labdának, pedig Navas remek labdát varázsolt középre. Centiken múlt a 2-0, mivel a középpályást senki nem fogta 6 méterre a kaputól.
33. PERC: Ramos tekerte középre a labdát, azonban Torres a földre bólintott, a Jabulani pedig ezt követően átpattant a kapu fölött.
46. PERC: Vége az első félidőnek, a spanyolok 1-0-ra vezetnek ennél azonban jóval nagyobb a különbség a két csapat között.
Összefoglaló: A spanyol válogatott rögvest nekiesett ellenfelének, David Villa révén pedig kapufáig, pontosabban keresztlécig is jutott, az első gólra azonban így is közel 17 percet kellett várni. A Barca frissen igazolt játékosa cselezte be magát a tizenhatoson belülre, majd gyönyörűen kilőtte a felső sarkot.
A folytatásban tovább nőhetett volna a különbség, azonban Torres puskázott el több lehetőséget is, valamint Xavi fejelt mellé a labdának hatalmas ziccerben, ám a spanyol győzelem az eddigiek alapján úgy tűnik nincs veszélyben.

50. PERC: Már látszik mi volt Welcome beállításának a célja: rá próbálják ívelni a labdákat kevés sikerrel
GÓÓÓL 51' David Villa, Spanyolország Xavi passzából talált be.Kitámadott Honduras, ennek meg is lett a következménye: egy kontraakció végén Xavi szolgálta ki David Villát aki a tizenhatos előteréből lőtt, a megpattanó labda pedig a kapus fölött szállt a közép-amerikai hálóba.2:0
Villa 2. gólja videón
Link
51. PERC: Kitámadott Honduras, ennek meg is lett a következménye: egy kontraakció végén Navas szolgálta ki David Villát aki a tizenhatos előteréből lőtt, a megpattanó labda pedig a kapus fölött szállt a közép-amerikai hálóba.
54. PERC: A második mérkőzés amin elered Piqué vége, ezúttal egy vétlen stoplis találta fejbe, épp a pálya szélén épolják. Svájc ellen a gólnál rúgták fejbe
TIZENEGYES 61' Spanyolország Izaguirre húzta el Navas lábát.
David Villa Túl szépen akarta rúgni... Klasszikus mestrehármasa lehetett volna a spanyolnak, azonban annyira megnézte az alsó sarkot, hogy mellégurított centikkel.
Büntető kihagyása Saját videótáramba teszem ezt!

Tetszik a videó! Szavazok rá!

66. PERC: Nem lett volna akármilyen beállás! Torres engedett el egy kiugratást ami így épp jó lett Fabregasnak, az Arsenal spanyolja elfektette a kapust, azonban üres kapu felé tartó labdáját kivágta egy védő.
90. PERC: Három perc a ráadás.
93. PERC: A spanyol válogatott 2-0-ra legyőzte Honduras együttesét, ám sok kihagyott helyzet a későbbiekben megbosszulhatja magát.
Összefoglaló: Az már a találkozó elején látszott, hogy a spanyolok nem fognak teketóriázni a meccsen, azonban hosszú percekig David Villa bődületes lövésével jártak a legközelebba gólhoz, akkor azonban a léc mentett.
A 17. percben aztán a támadó már nem hibázott, becselezte magát a tizenhatoson belülre és a hosszú felsőbe lőtt. Tovább nőhetett volna a különbség, de xavi óriási ziccerben lyukat fejelt, míg Fernando Torres továbbra sem találja góllövő formáját.
A fordulás után is a spanyolok támadtak, ennek az 51. percben meg is lett az eredménye, egy kontra végén Villa lövése pattant be a kapus fölött a hálóba. A 62. percben már a klasszikus mestrehármast ünnepelhette volna, ha nem lövi kapu mellé a Navas buktatásáért megítélt büntetőt.
A spanyol armada a folytatásban rengeteg ziccert szórakozott el ami ha ma nem is, de a későbbiekben visszaköszönhet.

Húszezren várták a napfelkeltét

A legrövidebb éjszaka hajnalát húszezren várták hétfőn, Nagy-Britannia kultikus kőkörénél, Stonehenge-nél.

Stonehenge-nél, melynek első körét körülbelül 5500 évvel ezelőtt építették, hétfőn 4 óra 52 perckor kelt a nap. Az első napsugarakat az összegyült tömeg üdvrivalgással fogadta. Érdekes, hogy tavaly jóval többen mentek megünnepelni az ősi ünnepet, 2009-ben a számukat 36 500-ra becsülték. Idén összesen körülbelül 20 000 ember gyűlt össze: voltak, akik magukat druidáknak - kelta papoknak - vallották, de szép számmal jöttek hippik és napimádók is.
Az idén az időjárás is kegyes volt a kilátogatókkal: ellentétben a korábbi évekkel nem takarta se felhő, se köd a napot. Stonehenge eredete és rendeltetése egyébként mindmáig rejtély, a legvalószínűbb, hogy egy hatalmas naptár. A feltételezések szerint az építmény három lépcsőben készült, de még a legújabb része is ősi, közel 3600 éves.
A rendőrség 34 embert őrizetbe vett kisebb rendbontás okán.

Íme egy videó a tavalyi eseményről:
Link

0 komment , kategória:  Hírek
Egy csészényi kutyus
  2010-06-21 21:10:08, hétfő

Egynapos kiskutya, aki belefér egy teáscsészébe. Sőt, el is tűnik benne!
Az apró, tündéri kutyus kényelmesen elfér a porceláncsészében. Eleinte csak kuksol a mélyén, majd összeszedi minden bátorságát, és elkezd kimászni belőle. Most még vak, a szemei néhány nap múlva nyílnak ki, egyelőre a szaglásával tájékozódik a kicsike. Jelenlegi méreteit tekintve abban biztosak lehetünk, hogy egy kistermetű fajtához tartozik. Nem lesz belőle sem benga házőrző, sem az ipartelepek réme, inkább a család kicsi kincse.

0 komment , kategória:  Mai nap, hét képe
Zárul a második kör:
  2010-06-21 20:55:12, hétfő

Zárul a második kör: nem hibázhatnak a spanyolok

Torresék a Svájc elleni bukás után javítanának, Cristiano Ronaldo hosszú gólcsendjét törné meg.
Már csak három mérkőzés van hátra a labdarúgó világbajnokság csoportmérkőzéseinek második köréből, holnaptól kezdve négy napon keresztül kialakul a csoportok végső sorrendje, és a szombaton kezdődő nyolcaddöntők párosításai. Előtte azonban még a G- és a H-jelű négyes is letudja a második fordulót.
Az idei világbajnokságon ma utoljára rendeznek mérkőzést az ebédidő környékén, a 13:30-kor kezdődő találkozón Portugália a Koreai NDK csapatával kerül szembe. Tegnap este Brazília 3-1 arányban felülmúlta Elefántcsontpart válogatottját, így a luzitánok nagy lépést tehetnek a továbbjutás felé, ha sikerül legyőzniük a koreai csapatot. Amennyiben nyernek, az utolsó körben már egy döntetlen kiharcolása is elég a már biztosan továbbjutó brazilok ellen. Cristiano Ronaldo mindenesetre szeretné végre megtörni gólcsendjét, Elefántcsonpart ellen ugyan egy kapufáig eljutott, de már több mint egy éve nem szerzett gólt hazája válogatottjában. Csapata amúgy sem volt túlságosan aktív az első mérkőzésén, kemény csatában, de helyzetek nélkül játszottak 0-0-át. Kimaradhat a kezdőből Deco, aki a hírek szerint nem volt túl boldog, miután az első fordulóban lecserélte őt Carlos Queiroz, helyére ebben az esetben Tiago vagy Danny léphetne, valamint Simao is bekerülhet a csapatba. Észak-Korea nagyon jól helytállt Brazília ellen, szervezettségüknek az lett az eredménye, hogy csak az 55. percben kerültek hátrányba, majd a mérkőzés végén az akkor már két gólosra duzzadt brazil vezetésből még faragni is sikerült. Ez alapján nem lesz könnyű dolga Ronaldóéknak sem, ráadásul Jong Tae Se is erősen fogadkozik, szeretne a világbajnokságon is gólt szerezni. Őt tartják az ázsiai csapat legveszélyesebb játékosának, de az utóbbi napokban nem róla, hanem négy társáról szóltak a hírek, akikről sokáig úgy tűnt, eltűntek a csapat háza tájáról, nem jelentek meg az első mérkőzésen, és többen már a disszidálás lehetőségét is felvetették. Aztán ezt a FIFA és az észak-koreaiak is cáfolták, állítólag csak a brazilok elleni mérkőzés jegyzőkönyvének elgépelése állt a háttérben.

16 órakor a H-csoport második köre is kezdetét veszi a Chile - Svájc mérkőzéssel. Marcelo Bielsa csapata meggyőző teljesítményt nyújtott az első körben, Honduras 1-0-s legyőzése lehetett volna nagyobb arányú is. A csapatszerkezet, a taktikai felállás és a játékosok stílusa is az attraktív támadófutball irányába mutat, intő jel lehet viszont a dél-amerikaiak számára a spanyolok szenvedése Svájc ellen. Nehéz lesz feltörni a svájci reteszt, de Chile számára fontos lenne a három pont, hiszen az utolsó körben a spanyolok ellen játszanak. A hírek szerint Humberto Suazo bevethető lesz sérülése után, ennek Valdivia láthatja kárát a kezdőcsapatban. Svájc meglepte a világot az első körben, rendkívül hatékony és szervezett védekezése, valamint a spanyol védelem egy rövidzárlata három pontot eredményezett számukra a világbajnokság egyik legnagyobb esélyese ellen. Evés közben jön meg az étvágy - gondolhatják, és ha ma is jól szerepelnek, elérhető közelségbe kerül a csoportelsőség, ami valószínűleg azt jelentené, hogy elkerülik Brazíliát a nyolcaddöntőben. Chile játékstílusa hasonlít a spanyolokéra, kérdés, hogy Ottmar Hitzfeld ugyanazt a taktikát veti-e be újra, és ha igen, sikerül-e még egyszer hibátlanul kivitelezni. Az első mérkőzésen megsérült Senderos helyére Steve von Bergen kerülhet, Frei és Behrami már felépülőben, de még nem biztos, hogy szerepet kapnak a mai mérkőzésen.

20:30-kor a rosszul rajtoló, de még mindig az egyik legnagyobb esélyesnek tartott Spanyolország találkozik a szintén 0 pontos Honduras legjobbjaival. A spanyolokat hidegzuhanyként érte, hogy esélyes létükre képtelenek voltak bevenni a svájciak kapuját, és bár egyértelműen domináltak a mérkőzésen, végül nem sikerült még pontot sem szerezniük. A labdabirtoklási fölény nem lesz elég Honduras ellen sem, információk szerint a gólszerzés érdekében a Torres-Villa támadó párossal futhat ki a gyepre az EB-győztes, Busquets pedig a padon találhatja magát. Iniesta játéka bizonytalan, Svájc ellen szedett össze kisebb sérülést. A spanyolok tehát mindenképpen javítani és bizonyítani akarnak, ezt Honduras próbálhatja megakadályozni. A Los Catrachos egy Chile elleni vereséggel kezdett, és reálisan kevés esélyük látszik a továbbjutásra. Valladares kapus nem ténykedett rosszul az első körben, vélhetően ma is szükség lesz rá, ha a hondurasiak megfelelő eredményben reménykednek. David Suazo továbbra sem egészséges, Julio de Leon pedig sérülése miatt már haza is utazhatott, helyére az a Jerry Palacios került, akinek két testvére, Johnny és Wilson Palacios már az alapkeretben is szerepel.