3. Jakabos Zsuzsanna 4:37.92 idővel Bronzérem 400 m vegyes

Barta Nóra 291,76 pont Bronzérmes 3 m műugrás

Úszás EB 2010[ éremtáblázat
  2010-08-15 23:05:27, vasárnap

13 magyar úszóérem, negyedik hely az éremtáblán
Eredményesség szempontjából lényegesen sikeresebb Európa-bajnokságot zárt Margitszigeten a magyar úszócsapat, mint négy évvel ezelőtt ugyanitt, az akkori két győzelemhez és összesen hét éremhez képest ezúttal hat első és összesen tizenhárom dobogós helyezésnek örülhettek a drukkerek.
A hat arany-, négy ezüst- és három bronzéremmel a válogatott a negyedik helyen zárt az úszóversenyek éremtáblázatán

Arany Laci zászló

Tudtam, hogy nem kell megszakadnom a győzelemért, ez a magyarázata, hogy miért úsztam az utolsó 100-on olyan könnyedén - mondta Cseh. - Ezt az aranyérmet azoknak ajánlom, akik a felkészülés során elviselték a rengeteg hülyeségemet: anyukámnak, apukámnak, a barátnőmnek és edzőmnek, Turi Györgynek."
Célba érkezés után Cseh boldogan emelte kezét a levegőbe, de talán nála is jobban ünnepeltette magát Verrasztó az egyik kötélre felülve.

Ezüst Verraszto Dávid

Ez a második hely egy kis kárpótlás azért, hogy nem voltam jó 200 vegyesen - nyilatkozott Verrasztó. - Különösen, hogy egyéni legjobbamat értem el. Cseh Lacit nem könnyű legyőzni, egyszerűen ő a legjobb

Link

A Kőbánya SC olimpiai ezüstérmes versenyzője sikerével egyszersmind káprázatos sorozatát is folytatta: megszakítás nélkül, 2004, 2006 és 2008 után 2010-ben is Európa-bajnoki címet szerzett a hosszabbik vegyes számában. Cseh 4.10.95 perccel diadalmaskodott. Verrasztó Dávid 4:12.96-tal végzett a második helyen, húga, Evelyn egy-egy arany és ezüstje után tovább gazdagítva a család éremkollekcióját
A 200 m női pillangó hangzavarát tovább fokozta a hazai közönség a férfi 400 m vegyes során. Cseh ellentmondást nem tűrően kezdett, nemcsak rajt-cél győzelmet aratott, hanem bő egy testhosszal előzte meg a második Verrasztót, aki szintén csaknem ennyit vert az üldözőkre. Cseh mérlege százszázalékos az Eb-n: két távon indult - a 400 mellett 200 m vegyesen -, s mindkettőn nyert.
Verrasztó a várakozásnak megfelelően - lassabban kezdett, a pillangó után még csak negyedik volt, háton azonban megkezdte a felzárkózást, s a mellúszásra már másodikként fordult. Az utolsó 50-en a második helyét nem veszélyeztette senki, a harmadik izraeli Gal Nevo (4:15.10 p) több mint két másodpercet kapott tőle. Cseh-től pedig több mint négyet.