szépen köszönöm a vendéglátást
  2010-09-05 23:07:58, vasárnap

Drága Maroka....:)
Nagyon szépen köszönöm a vendéglátást, itt és a Ning oldalon!!
Remekül sikerült minden, az ételek nagyon finomak voltak, a vendéglátásért egy hatalmas puszzzzzzzzzzzzzzzzantás jár!!!!
Most már pihenjél....:) meg dolgoztál érte!!!
Szép álmokat.....:)
Puszzzzzzzzzzzzzzzzzantalak. Marika Marilon@

Köszi szépen, hogy mind a két helyre eljöttél.
Nagyon aranyos vagy.

0 komment , kategória:  blog partik
Sokan voltak halászlé partin
  2010-09-05 22:36:22, vasárnap

Dicséretek ,,vendégem egy halászlés ebédre"
Link

...... ..........

Bakóné, Rózsi
Isteni finomat főztél és gusztusosan tálaltad Az ember legszívesebben leülne és elfogyasztaná.

Czakóné, Ági
Köszönöm szépen a sok finomságot amit küldtél!!
nagyon ínycsiklandozó, guszta minden!
Nagyon jó étvágyat a holnapi finom ebédhez! Érezzétek nagyon jól magatokat!

Klári
Nagyon finoman feltálaltad az ebédet. Köszönöm

Jaskóné, Marika
Köszönöm a meghívást a halászlé partira,igencsak el láttál minden jóval ami szem szájnak ingere,de tőled ezt már megszoktam. Te nagyon színvonalasan tudod meg vendégelni a vendégeidet,amiért köszönet jár

B.Erika
Köszönöm a vendéglátást szívesen fogyasztottam, és nagyon fini volt:)

Pappné, Erzsi
Köszönöm szépen a kedves látogatást és a finom halászlét és a hozzá illő italokat! Nagyon fínom volt,köszönöm szépen! Én most viszonzásul egy kávéval köszönöm meg a jóságodat,fogyaszd egészséggel!!

Marica
Még jó, hogy csak virtuális volt a mennyei kínálat, mert degeszre "ettem" magam, s bizony ez nálam már meg is látszik!!!
Köszönöm kedvességedet. Egyébként a menü leginkább a férjem kedvence, ha teheti, ilyen sorrendben szokta fogyasztani az ételeket.

Valery
Épp a volt osztálytársaimmal voltam gulyás partin, de ez sem tudott az értékéből levonni ennek a csodálatos virtuális ebédnek. Köszönöm, hogy gondoltál rám, és ezt a sok ínycsiklandó finomságot elhoztad nekem. Már a látványtól is lerakódott rajtam pár kiló.

Vassné, Marika
Én már a csupasz látványától is jól laktam....:) Imádom a bográcsban elkészített ételeket...:) Ízük sokkal finomabb mint a lakásban készített ételeké!
Gusztusos volt minden fogás, na és a finom borocska....:), már régen kínáltak meg ilyen sok finomsággal....:) Hálásan köszönöm!

Ditke
itt köszönöm még egyszer a meghívásodat, a sok finomságot, amit hoztál , már nézni is elég volt, hogy "hízzak ".. bár a halászlét én nem szeretem, de a páromnak megcsinálom azért, de a túrós csusza egyik kedvenc tésztafélém

Kőrösiné, Margó
Nekem is maradt a halászléből! Meg is ettem, nagyon finom volt!!
Gratulálok még egyszer az isteni finom halászléhez, gyönyürű, guszta tálalásodhoz!!!

Temesiné, Erzsike
jó étvágyat csináltál a finom halászlével amit nagyon szeretek .

Kedves Maróka!
Most értem ide, de azért köszönöm, hogy Nekem is maradt a halászléből! Meg is ettem, nagyon finom volt!!
Köszönet képpen kérlek koccints velem, kedves egészségedre!!!

Gratulálok mégegyszer az isteni finom halászléhez, gyönyürű, guszta tálalásodhoz!!!
Fogadd szeretettel fáradtságos munkádért ezt a virágot!

Most már megérdemled a jó pihenést, szeretettel ölellek és sok puszi: Kőrösiné, Margó

Ditke sok sütit hozott
  2010-09-05 21:44:01, vasárnap

szia, Maroka,

itt köszönöm még egyszer a meghivásodat, a sok finomságt, amit hoztál , már nézni is elég volt, hogy "hízzak ".. bár a halászlét én nem szeretem, de a páromnak megcsinálom azért, de a túrós csusza egyik kedvenc tésztafélém nekem is..nemrég értem haza , előbb nem tudtam benézni, de kösz mindent,
azért egy kis sütit hoztam neked én is Ditke

...... ........... ........... ..............

Én is köszönöm a sütiket, nagyon finom volt

Gusztusos volt minden fogás,
  2010-09-05 21:04:04, vasárnap

Drága Marokám....:)
Gusztusos volt minden fogás, na és a finom borocska....:), már régen kínáltak meg ilyen sok finomsággal....:) Hálásan köszönöm! Azt hiszem az egész heti kalóriát egyben megettem ma, ugyan is én képviselő fánkot sütöttem, és a többiről már ne is beszéljek!! Szóval mai étkezésem nem a diétáról szólt......:) Jó pihenést a parti után.....:) gondolom jól esik egy kis csend!!!

Szerelemről, boldogságról ábrándozánk te, meg én,
Kiskerti padunkon ülve, rózsanyílás idején...

Hulló falevél, suttogva beszél, a szép tavasznak már vége,
S a nyárnak, mely lelkünkben égett, már csak az emléke él...
Hulló falevél, sárgult falevél...

Ismerém lelki világod, s te ismerél engemet
Elválaszthatatlanoknak neveztek az emberek!
Hogyha a szemedbe néztem, lelked csak nekem virult,
És ha kis kezedhez értem, sápadt arcod elpirult!

Nem tudom, miképpen történt, nem tudom, hová tűntél,
Elszállt a tavasz, a nyár is, s itt az ősz, közel a tél!
Kertünk most szomorú, árva, dalosmadárkánk zokog,
Megirigyelte az élet, hogy miért voltunk oly boldogok...

0 komment , kategória:  Őszi versek és képek
Magyarország - Macedonia 7:4
  2010-09-05 17:46:50, vasárnap

Újabb győzelmével elődöntőben a Kemény-csapat

MTV1 videók a vízilabda EB 2010 mérkőzéseiről megnézhető a teljes mérkőzés
Link
...... ........... ........... ............

Kemény Dénes csapata három negyeden át fej fej mellett haladt gyengébb játékerőt képviselő riválisával
Kemény Dénes csapata három negyeden át fej fej mellett haladt gyengébb játékerőt képviselő riválisával, ám a 4-4-ről indult zárószakaszban végül magabiztosan eldöntötte a meccset.
A kezdés jó volt a fehér sapkás magyar csapat számára: Varga Dénes hozta el a labdát a ráúszásnál. Az első akciót rövid úton elfojtották a macedónok, míg a délszlávok első támadásuk után emberelőnybe kerültek, Latkovics lövése viszont a kapufáról került vissza Nagy Viktorhoz. A következő négy akcióból sem alakult ki helyzet (kontra és labdaeladás bezzeg volt), az első gólt pedig Varga Dániel szerezte, egy léc alá pattintott lövéssel.
Varga Dániel

A jó magyar védekezésen elhalt a negyedik macedón próbálkozás is, az ellentámadásnál jött (a már szinte hagyományos) kontra ellenünk... Majd a macedónok ellen is. Az úszóverseny után Madaras Norbert került ziccerbe a jobb szélen, lövésére viszont odaért Dalibor Percsinics. Hárai Balázs víz alá nyomását követően emberfórba került a Kemény-csapat, ezt a falból kiemelkedő sértett szinte azonnal gólra is váltotta, 2-0.
A macedón csapatkapitány, Nenad Petrovics egy pontatlan ejtéssel igyekezett túljárni Nagy Viktor eszén - ellenfelünk támadásban továbbra sem találta meg a fonalat. Válaszul Varga Dénes bombázott a lécre. A negyed zárásaként Madaras indításával lógott meg Biros és Hárai, utóbbit ötméterest érően állították meg - más kérdés, hogy Hosnyánszky büntetőjét a kapus hárította.
A második ráúszás is Varga Dénes-győzelemmel végződött, így a negyed magyar góllal kezdődhetett volna - már ha nem húzza le a kapus a rolót Kis Gábor előtt. Hosnyánszky lövését is Percsinics tolta ki, Madaras balkezes bombáját pedig a lécre tolta a kapuvédő, akinek mondhatni jó percei voltak.
A jó kapusteljesítményt Dimitar Dimovszki hálálta meg azzal, hogy csökkentette a magyar előnyt, megszerezve ezzel a macedónok első találatát. A kétgólos különbséget az Eb-n szerzett ötödik találatával Varga Dénes állította vissza (3-1).
A válasz Ivan Vuksanovicstól érkezett, egy furcsa, blokkon megpattanó és Nagy Viktoron lelassuló, de bevánszorgó lövés képében. Percsinics továbbra is jól védett, a macedónok pedig emberelőnyből egyenlítési lehetőséghez jutottak, egalizáltak is, Vuksanovics góljával (3-3).
A kissé álmos magyar csapat elrontott egy emberelőnyt, majd egy ziccert is, Kis Gábor lövésére ért át a kapus. A következő fór után már rezgett a háló, Varga Dénes lőtte ki a bal fölső sarkot. A negyed utolsó percében Vladimir Kecskovics révén megint a macedónok örülhettek az egyenlítésnek (4-4). Vámos Mártonnak volt még egy, blokkban elhalt kísérlete, de a félidei eredmény minden volt, csak jónak mondható nem (és akkor a játékról még nem is beszéltünk...).
A harmadik játékrészt Varga Dániel kapufázással, a játékvezetők egy kontra befújásával kezdték. A macedón akciót Varga Dénes labdaszerzése akasztotta meg, Kis Gábor pedig újfent a kapufát találta el. Az ezt követő távoli lövések egyik oldalon sem hoztak eredményt, a macedónok pedig nagyon óvatosak voltak - nem akartak lefordulási lehetőséget adni a magyaroknak.
A kapufával Hosnyánszky ápolta tovább a meghitt barátságot (telibe kapta emberelőnyből), a lelátón a magyar szurkolók bele is kezdtek az "Ébresztő" rigmusba. Újabb emberelőnyt tékozolt el a csapat, Madaras Norbert pedig (nicsak!) megint eltalálta a kapufát. Két perccel a harmadik negyed vége előtt még mindig 4-4 állt az eredményjelzőn, ez pedig messze állt az optimálistól. Az meg pláne, hogy a kapufacsattogástól hangos, ellenben gól nélküli játékrészt követően még mindig iksz volt az állás...
Ha nem lett volna elég a problémákból, a macedónoké lett a ráúszás, szerencsére nem éltek vele. Szivós Márton bezzeg élt az ellentámadás után kialakult ziccerrel, és hosszú magyar gólcsendet megtörve újra megszerezte a vezetést (5-4).
Nagy Viktor védésekkel segített tartani a minimális fórt,
Nagy Viktor kapus

Varga Dániel pedig jókor villant, emberétől elszakadva szép gólt lőtt a léc alá. A macedón támadójáték semmit nem javult (és ez nem is hiányzott), Varga Dénes pedig meglépett egy hosszú indítással, és be is lőtte a ziccert.
Végre sikerült kivédekezni egy macedón emberelőnyt, "cserébe" a magyar akció sem vezetett sehova. Sorra akadtak el a támadások, Török Béla kiállításánál a macedónok másodszor is időt kértek, megpróbálva megragadni az utolsó (nagyon halvány) esélyt. Nem sikerült, Nagy Viktor szépen védett, az utolsó percre pedig kényelmes, háromgólos előnnyel fordulhatott a válogatott. Az eredmény már nem is változott, így a magyar válogatott készülhet az elődöntőre egy elég keserves mérkőzés után - a játék ennél gyakorlatilag csak jobb lehet, az eredmény viszont tökéletes.

A magyarok ezzel megnyerték a B csoport küzdelmeit, és közvetlenül továbbjutottak az elődöntőbe.

B csoport elsők vagyunk

Legjobbjainknak a győzelem azonnali elődöntőbe jutást jelent, és csütörtökig ,,dologtalanul" készülhetnénk, már a négy között. Ellenfelünk Szerbiától, Görögországtól és Németországtól is vereséget szenvedett, egyedül az oroszokat sikerült megvernie, egyetlen góllal - egyértelmű, hogy mit ígért a papírforma.