Női vízilabda EB. Magyarország - Görögország 12:14

Női vízilabda EB. elődöntő: Magyarország - Görögország 12:14
így szombaton a bronzéremért játszhat.

.......

Teljes mérkőzés megnézhető MTV videó linkjén
Link

Komoly bírói hátszéllel verték a görögök a nőipóló-válogatottat az Eb-elődöntőben
Góllövők:
Bujka, Szücs 3-3, Keszthelyi, Drávucz 2-2, Tóth, Antal

Merész András szövetségi kapitány a következőket mondta:
Okunk van az elégedettségre, de nem a megelégedettségre! Ha okosan játszunk, további újabb sikereket érhet el az Európa Bajnokságon ez a fiatal együttes.
Rengeteg energiát használtunk el azért, hogy a háromgólos hátrányokból vissza küzdjük magunkat. Éppen ezért azt kell, hogy mondjam, azért maradtunk alul, mert az elején figyelmetlenek voltunk és azokat a taktikai elemeket amelyeket nagyon magas szinten tud egyébként a társaság, ma nagy hibaszázalékkal játszottuk. Ezért kellett védekezést váltanunk szoros emberfogásra, ami nem a magyar csapat sajátja, amivel fölvállaltuk, hogy sokat játszottunk emberhátrányban, ami még jobban kizsigerelte a társaságot. Ezért nem volt bennünk már szusz amikor átvettük a vezetést, hogy kétgólosra növeljük az előnyt. Az talán elegendő lett volna.

A meccs után Bujka Barbara így összegezte véleményét:
Végig azt éreztem, hogy meg tudjuk nyerni az elődöntőt, főleg amikor 11-10-nél átvettük a vezetést. Hogy ez miért nem sikerült! Talán azért mert a nagy nehézség árán kiharcolt emberelőnyöket túl könnyelműen lőttük el, szerintem ezen múlt a meccse végkimenetele. Most már nem marad más hátra, mint, hogy nagyon ,,fölszívjuk" magunkat a bronzmeccsre, mert éremre nagyon fáj a fogunk!

Összefoglaló:
A magyar válogatott a csoport harmadik helyének megszerzésért küzdött a középdöntő utolsó fordulójában, ehhez azonban nyerni kellett volna a csoportmásodikként már biztos elődöntős horvátok ellen.
Első félidő
A magyar válogatott jól kezdett, Császár Gábor vezetésével a mieink magukhoz ragadták a kezdeményezést. Az első félidő végéhez közeledve azonban alábbhagyott a lendület, támadásaink már kevésbé voltak hatékonyak, Fazekas Nándor nagyszerű kapusteljesítménye is kellett ahhoz, hogy a szünetre előnnyel vonulhassunk (13-12).
Második félidő
Fej-fej mellett haladtak a csapatok egészen a végéig, amikor is másodperceken múlt a mieink sorsa. Az utolsó támadást mi vezethettük, de nagyon kevés idő volt már hátra.
Magyar csapat nyerő gólja lett volna - Schuch góljával
...... .....

Sikerült gólt szereznünk, de Mocsai Lajos előtte időt kért - azt nehéz megállapítani, hogy ha nincs az időkérés, belefért volna-e az időkeretbe a magyar találat.
Népszabadság írása szereint: 24-24-es állásnál Schuch gólt lőtt, ám egyidőben Mocsai Lajos a zsűri asztalára tette az időkérést jelző T betűt.
Természetesen a belőtt gól érvénytelen lett.
II. csoport állássa
...... ......

Mocsai Lajos, a magyar válogatott szövetségi kapitánya:
"Igazságos döntetlen született, hiszen két kiegyenlített félidővel bármelyik csapat megszerezhette volna a győzelmet. Újfajta védekezést próbáltunk ki, ami viszonylag jól működött. Sajnálom, hogy az utolsó támadásnál, az időkérést követően nem tudtuk lövéssel befejezni az akciót, hiszen egy esetleges góllal az ötödik helyért küzdhettünk volna. A mostani nyolcadik helyezés lényegesen jobb eredmény, mint a két évvel ezelőtti, amikor még a csoportból sem jutottunk tovább. Összességében elégedett vagyok, remélem, ez a torna erőt ad az áprilisi olimpiai selejtezőre."

Ilyés Ferenc csapatkapitány:
"Örülök annak, hogy a két fájó vereséget követően talpra tudtunk állni, és megmutattuk, hogy képesek vagyunk a horvátok ellen is a pontszerzésre."

Gólszerzők:
Császár 14/4, Ilyés 3, Krivokapics 2, Harsányi 1, Putics 1, Vadkerti 1, Zubai 1, Mocsai 1, illetve Horvat 11/1,

Telesport 01.25
Szerencsétlen időkérés miatt bukta a győzelmet a Mocsai-csapat
Öt másodperccel a találkozó vége előtt, 24-24-es állásnál labdát szerzett a magyar válogatott, az ellentámadást góllal fejeztük be, csakhogy Mocsai Lajos szövetségi kapitány előtte már időt kért, így a találat érvénytelen volt. Az időkérés után a felállt horvát védelem ellen ilyen rövid idő alatt már nem tudtak támadást vezetni a mieink.