Női vízipoló: Oroszország - Magyarország 12-13
  2012-04-17 22:55:37, kedd

Oroszország - Magyarország 12-13Női vízipoló

Kapusok: Bolonyai Flóra, Gangl Edina
Mezőnyjátékosok: Antal Dóra, Bujka Barbara, Csabai Dóra, Czigány Dóra, Drávucz Rita, Keszthelyi Rita, Kisteleki Hanna, Menczinger Kata, Szücs Gabriella, Takács Orsolya, Tóth Ildikó

Góldobók: Czigány 4, Csabai, Szücs 2-2, Tóth, Antal, Keszthelyi, Bujka, Drávucz 1-1
Szücs Gabriella

A magyar női vízilabda-válogatott 13-12-re megnyerte az Oroszország elleni mérkőzését az olaszországi olimpiai kvalifikációstornán.
Bolonyai Flóra bravúrjai nagyon kellettek.
(MTI) Összefoglaló: Megkezdte a szereplését a magyar női vízilabda-válogatott a trieszti kvalifikációs tornán. A mieink elsőre a világbajnoki harmadik oroszokkal csaptak össze, a szbornaja pedig a meccs elején kétszer is vezetést szerzett.
Merész András alakulata aztán még az első negyedben átvette a vezetést, majd remek védekezéssel és Bolonyai Flóra nagy védéseivel végig tudta őrizni minimális előnyét. A harmadik etap végén már kettővel is vezettünk, ám a záró játékrészben kiegyenlítettek az ekkor már szinte minden támadást emberelőnyben játszó oroszok.
Ez sem volt elegendő azonban a magyar csapat ellen, Drávucz Rita első góljával ugyanis már megint mi vezettünk kettővel, a riválistól pedig már csak a szépítésre futotta, 13-12 siker lett a vége.
A magyar csapat legjobbja egyértelműen Bolonyai volt, aki több remek bravúrt mutatott be a meccsen, de Czigány Dóra produkciója mellett sem lehet elmenni szó nélkül, ő a második félidőben szállított fontosabbnál fontosabb találatokat. Pihenésre nincs sok idő, szerdán Olaszország, csütörtökön pedig Spanyolország ellen játszanak a Merész-lányok, pénteken pedig már a negyeddöntők következnek