Belépés
kohlinka.blog.xfree.hu
Lehet, hogy fentről többet látni, de a jajszó már nem hallatszik olyan élesen. Szendrei Klaudia
1958.03.07
Offline
Profil képem!
Linktáram, Blogom, Képtáram, Videótáram, Ismerőseim, Fecsegj
     1/1 oldal   Bejegyzések száma: 3 
Anyám és az ő családja a média tükrében
  2013-05-04 20:56:29, szombat
 
  A média már kilencven esztendeje legalább halad végig a magyarországi teremtmények kitermelésén, melyek a tűzben terjedő istenük népének számít, de úgy, hogy közben folyamatosan támadják a teremtmények fogyatékosságai miatt az embereket.

Anyám apját, Benkő Lajost Sárospatakon csontrákban halatták ki. Benkő nagyapám tulajdona volt Patak és környéke, a Lévai, mint nyomorult által vásárolt birtokok, Olaszliszka központja is. Ők mernek nagyok lenni, hiszen senki sem tudja, hogy a médiánál anyám születése óta az utolsó magyarnak számít finn-ugor őseivel. (annak ellenére, hogy többen vallják ugyanezt magukról, bár háboríthatatlan életet élnek, a magyarokat viszont 130 esztendeje halatják ki).
Ha a régi színésznők, színészek beszélgetéseit visszajátszanák és anyámat kifaggatnák életéről, nyilvánvalóvá válna, hogy minden miatt az elmeosztály őt támadta meg. A média főleg sátoraljaújhelyi és sárospataki neveket vett fel, valamint divatos humanás név a kettős keresztnév, és a városról, faluról, tájrészről felvett nevek, ezeket mindet kitermelték, az adventisták által leírt vallásokkal együtt, melyeket 130 évvel ezelőtt kezdték megszülettetni, akkor ütötték fel a fejüket egy utolsó nagy küzdelem, játék miatt. Az 1967-től emelkedett nyomorutak és Rákóczi tér a fajtalankodókkal érintett lett a dologban és celebeknek nevezettekkel ismétli a politikának nevezett rock-szekér és lírai karám számait, szövegeit, végtelen apokalipszist írva ezáltal, megtartva, meggazdagítva magukat.

Anyámat nagybátyja, Benkő Sándor apja haldoklásakor a sáros patakba tette fürdeni, istállóban altatta a barnok között, majd liba pásztorlánynak fogta be. Ezt az istállóban való születést velem is ismételték születésem óta, a zsidó Szenci Molnár szamaras, szódás zsidó istállója lett a gyerekszobánk, vagyis ősmagyar és már utolsó borsodi ember család általi házasságot hoztak létre, bár a pszichografológiai okkultista elmebetegek már hetven esztendeje megtámadták az embereket is minden karmikus bűnük miatt, rájuk hárítva azt.

Egyszer betelefonáltam a tévébe Nagy Ágnes számmisztikusnak, aki közölte velem, hogy a sorsom az egyik szülőm családjával függ össze. Melyikkel? - kérdeztem, de nem mondta meg. Mindkét család veszélyben volt már, az emberi és a magyar is, de anyám a rengeteg meghurcolása miatt az anyjának, amit az oroszok és németek itt léte alatt átélt, infantilis maradt és naív. Nem volt alkalmas anyaságra, sem arra, hogy férjhez menjen, megterhelten a média által került apa családjába.
Folytatódtak a média támadásai. Gábor Zsazsa miatt gondolkodását elvették, mint ahogyan Esztergályos Cecilia miatt is, sőt a magas vérnyomását is beállították a Familia Kft-ben, melyből a Spar nevet is az egyik elmeosztályi ismétlő felvette, hiszen már 1983-ban berendezve az újhelyi Révész utcát és a miskolci Bertalan utcát történik anyám és anyja, öccse sorsának ismétlése, már rajtam, kaptam egy strumának nevezett nyakörvet a médiától, testemben tágító csapás van, minden részemben rontás. Már annyira legyengült állapotba kerültem, hogy a lábaim remegnek, minden izmom elernyedt, olyan lettem, mint egy száz esztendős öregasszony, míg az elmeosztályon halad végig cipelve mint egy állatot a menhely, amelyik az ország fölé állt, sőt megmenti az börtön Magyarországot, mivel a börtön és a sátánisták állnak a menhelyi gyerekek fölött, sőt minden abnormális fölött.

Kovács Erzsi féltékenysége miatt anyám féltékenységi jeleneteket rendezett már apának is, természete egyre rosszabbá vált, hiszen minket, mint emberi születésűeket nem szabad volt szeretni, míg a Vörös Oroszlános karmikusok a kommunistákkal, s az összes csapásával Magyarországnak emelkedett.

Müller Péter előzőleg a Végh Antal Egyedül a kastélyban könyvével indított, de már anyám a boszorkányok, valamint Gina Lolobrigida helyett is megáldozásra került, ezért velünk törődni nem volt képes, arany és ezüst ruhákat varrattatott és járta a szanatóriumokat. Ezért mutatták be a beavatottakaknak Ginát pikkelyes aranyruhában, de születésem óta az összes halak szülöttet visszament időben is megmentették, kiemelték, taníttatták, jólétet biztosítva nekik, vagy sztárrá tették, mint Ábel Anitát, Koncz Zsuzsát. Az együttesek neve alapján az országot kitermelte az elmeosztály és valamennyi zenei számot rajtunk a filmekkel, régi Hunnia filmekkel együtt végrehajtotta. 1992-ben már a Csillagok háborújánál jártak Csziszárékkal. Akkor arra ébredtünk fel, hogy valami hörög a fejünk felett.

Benkő Dániel a média szerint egyet jelent anyám apjával, összefügg vele, apja halálával Benkőt taníttatták, pinázásaival engem megszégyenítettek. Apám első házasságából született egy fiú, Gyuri, ő ugyanúgy néz ki, mint Heilig Gábor, s nem értettem, Heilig miért vigyorgott a médiában, mi köze van az emberek és magyarok felszámolóihoz.

Valamennyi zenész apokaliptikus, rock-szekere néven Magyarország csapásait jelenti, ezt elnevezték politikainak, a csapásokhoz csatlakozott az Elmeosztály is a fogyatékosokkal, hiszen valamennyien karmikus eredetűek, akik csapásait rajtam hatja a tűzben terjedő kíséretem végre.
1998. óta a szív nélküli elme emelkedik, azóta úgy cipelnek, mint egy állatot a szívemnél és melleimnél fogva az Időjelekben megrajzolt testenyészetek helyett, de az egész életem arról az árnyékvilágról szól, melynek része a forgószél is Chiccolinával, melyek eladták a lelküket valamilyen hatalomnak. Valamennyi Keletes költőként kiadott az Új Bekezdéssel együtt - kivéve engem, akit hattyúdalúként tette be oda - lírai karámja az apokalipszisnek, azt írtak.

A simontornyi elmeosztály szülöttje helyett anyámnak le kellett engem néznie, de azt sem engedték meg, hogy én anya legyek sokáig, Jakubcsek Gabriella lés társai helyett a gyerekeimnek engem kellett lenézniük.

Valamennyi írásom arról a történelemről szólt, akiket addig emeltek, megmentettek, 17-szeres magyar történelemről, köztük a mágiáról is, Valamennyi álmom arról szólt, hogy ki és kik helyett éltem én a sorsot, ki helyett mondták ki rám az orvosok, hogy nekem meg kell halnom, ki helyett temettek el Dávidként 1972-ben, ki helyett mentették meg a székesfehérvári csecsemőket 1992-ben és még sorolhatnám, hiszen négy évig vezettem az álom-apokalipszist, amikor is kimondta az idegosztály főorvosnője, hogy ember belőlem már sohasem lesz. Az álmaimat az írásaimmal együtt az orvosok kezdték ismételni folyamatosan, ahogyan írtam, így vitték ki népeiket Borsodból. Például a "Szeretetet és tiszteletet nem lehet átadni utólag, mint egy szál virágot" álom, melyben megjelent egy orvos szellem alakban egy szikla felett, s én voltam ott a gyerekeimmel, akik nem segítettek, a Benedek utcán lakó P. Kati és családja sorsa volt, de a Puskák és galambokra átírt menhelyi elmélet idején elvitték őt is a városból, sőt Puskás sportcsarnokot is rendeztek be.


Anyám ilyen állapotban itt az utolsó magyar, hogy melyik család érdekében születtem emberként, nem tudhatom, mert mindkettő veszélyben volt, az emberi és a magyar emberi is.

 
 
0 komment , kategória:  Család  
Kohut Katalin: A jó házasság titkai
  2013-05-04 17:04:11, szombat
 
  Akármilyen szűkre is zsugorodott a család, mégis csak megmaradt bizonyos mértékben. De ebből a gyerekek édeskeveset látnak olyan közelről és belülről, mint régen. Talán ez az egyik fő oka, hogy sok fiatal lány és férfi szinte tanácstalanul áll a háztartásvezetés feladatai előtt, amikor azok rájuk hárulnak. Még a napi kosztról való gondoskodás ritmusa sem vált annyira vérükké, mint az kívánatos lenne, hogy ne is beszéljünk a családi élet fenntartásához szükséges pénzügyi-gazdasági beosztás tudnivalóiról, az idejében való tervezésről és végrehajtásról.
A család hagyományos, régi feladatai közül kettő lényegében megmaradt a mai család keretében, ha nem is teljesen érintetlenül. Az egyik az utódállítás, vagyis a gyermekszülés, a másik pedig a gyermekek érzelmi-erkölcsi nevelésének feladata.
Ha semmi egyéb régi funkciója nem maradt volna meg a családnak, csupán a gyerekszülés és az érzelmi-erkölcsi nevelés feladata, akkor is azt kellene mondanom, hogy az ember életének egyik legfontosabb, sőt a legfontosabb A jó házasság titkai


Akármilyen szűkre is zsugorodott a család, mégis csak megmaradt bizonyos mértékben. De ebből a gyerekek édeskeveset látnak olyan közelről és belülről, mint régen. Talán ez az egyik fő oka, hogy sok fiatal lány és férfi szinte tanácstalanul áll a háztartásvezetés feladatai előtt, amikor azok rájuk hárulnak. Még a napi kosztról való gondoskodás ritmusa sem vált annyira vérükké, mint az kívánatos lenne, hogy ne is beszéljünk a családi élet fenntartásához szükséges pénzügyi-gazdasági beosztás tudnivalóiról, az idejében való tervezésről és végrehajtásról.
A család hagyományos, régi feladatai közül kettő lényegében megmaradt a mai család keretében, ha nem is teljesen érintetlenül. Az egyik az utódállítás, vagyis a gyermekszülés, a másik pedig a gyermekek érzelmi-erkölcsi nevelésének feladata.
Ha semmi egyéb régi funkciója nem maradt volna meg a családnak, csupán a gyerekszülés és az érzelmi-erkölcsi nevelés feladata, akkor is azt kellene mondanom, hogy az ember életének egyik legfontosabb, sőt a legfontosabb döntése annak az élettársnak a kiválasztása, akivel együtt majd felépíti a társadalom alapsejtjét: a családot.
A tisztánlátás a legfontosabb, legbiztosabb kiindulási pontja minden kérdés megoldásának, minden helyes választásnak, döntésnek. Csak erre épülhet a kívánatos helyes életgyakorlat.

A ma és holnap is teherbíró házasság előkészítéséhez érési, felkészülési idő kell. A társadalmi érettség mozzanatot kellene a házasságkötésig kiválasztani, akkor feltétlenül elsősorban, mindenekelőtt és leginkább a felelősségtudatnak kell megérnie a fiatalokban. A kisgyermektől nem kívánhatjuk meg joggal a megbízhatóságot és felelősségvállalást, mert egyszerűen képtelen rá. Az önmagáért, másokért vállalt felelősséget már a gyermekkorban kell tanulgatni, a serdülőkorban egyre jelentősebb feladatokban kell gyakorolni, de csak az ifjúkorban jut el az ember arra a fejlődési fokra, amelyen a társadalom és a többi ember, akivel dolga van jogosan elvárhatja tőle a következetes megbízható és felelős magatartást. A házasság nem lehet elhamarkodott indulat, valami hetvenkedő kardvágás szülötte. Két felnőtt embernek kell benne hosszú időre, sőt: az egész további életre egymásért, a születendő gyermekekért is, de az idős szülőkért is felelősséget vállalnia.
Az igazi felnőtt: felelősségvállaló ember. S szellemileg is olyan fejlett, hogy lényeges, nehéz kérdésekben is okosan, körültekintően tud dönteni, s döntéseiért szent elhatározással, erős akarattal még válságos időkben, helyzetekben is okosan, körültekintően tud dönteni és vállalni tudja a felelősséget, döntéseinek összes következményét. A társadalmilag éretlen, serdülő ifjú még nem tud eléggé előre látni. Nincs ehhez elég tapasztalata.

A szerelem mellett jól ki kell ismerni, meg kell ismerni egymást, hogy azután ne érhessék a fiatalokat roppant meglepetések. Elébb gondolkodni kell, azután cselekedni! Erre jó a jegyesség, együtt járás ideje, amikor a fiatalok máris elkötelezettnek hiszik magukat egymás iránt.
Tudni kell, hogy nincs tökéletes ember. Leendő házastársunk sem lehet tehát az. Azért amíg az ember választottját tökéletesnek, hibátlannak látja, addig jó, ha még nem követte el vele a házasságot, mert biztos, hogy csalódásban lesz része. Egészen mások a felismert, megismert és elfogadott vagy még inkább a közös akarattal kijavítandóknak ítélt emberi hibák, gyöngeségek. A szükséges felelősségtudattal rendelkező fiataloknak céltudatosan kell vállalniuk önmaguk és választottjuk fejlesztését, önnevelésüket és az egymás nevelésében, fejlesztésében való részvételt.
Nemcsak fedél kell a házassághoz! Két ember kölcsönös megértése, egymás dolgai iránti érdeklődése, egymás megbecsülése, sőt lehetőleg a szerelem szintjén megvalósuló érzelmi kapcsolata is érdeke a házasságnak, amely majd a gyermekek megszületésével családdá terebélyesedik. Sok szállal kell rendelkezniük azoknak a fiataloknak, akik a házasságkötés rendkívül fontos és jelentős lépésére szánják rá magukat. Az egész társadalomnak érdeke, hogy minél több fiatalember minél felelőssebben kössön olyan házasságot, amelyben megfelelő élettárssal biztosítani tudják nemcsak egymás, hanem majdan születendő gyermekeik boldogságát is.

A házasságra való felkészülés egyik központi feladata éppen a szerelmi élet gazdagságának kipróbálása, átélése. Ki ne látott volna már elvörösödő arcú lányokat, fiúkat, amikor a szerelem beköszöntött náluk? Ezek általában plátói szerelmek. Később, felnőtt korban is megzavarja az érzelmi egyensúlyt, furcsa mozgások, reagálások jelzik az érintett személy felé vonzódásunkat. Tény, hogy a kétoldalú egymást csodáló beteljesült szerelem olyan erős kötést jelent mindkét fél részéről, mely soha el nem múlik. A két ember feltétlen bizalma egymás iránt, mely lassan alakul ki az alapköve az ilyen szerelemnek.

Ki kell derülnie annak, milyen megbízható az ítélőképessége, mennyire tud uralkodni magán, mennyire lehet támaszkodni kijelentéseire, ígéreteire, pontosságára, nehéz helyzetekben való helytállásra. Azt is meg kell ismerni, hogy mennyire önző, vagy önzetlen. Csak kapni szeret, vagy az adás is örömet jelent neki. Nem könnyelmű-e, nem szórja-e felelőtlenül a pénzt, ha hozzájut, s mennyire állhatatos emberi kapcsolataiban. Mindezt azért kell megszemlélni, hogy a házasságban ne csalódjanak nagyokat. Arra is ügyelni kell, mennyire illenek össze, nincsen-e olyan tulajdonságuk, amelyek megzavarhatják leendő boldog életüket, nincsenek-e fontos területeken olyan ellentéteik, érdekellentéteik, amelyek valószínűtlenné teszik a tartós és boldog együttélést.

Az újdonsült férj és feleség csupán félkésznek tekintendő. Még sokat kell igazítani, dolgozni azon, hogy mind a két fél elfogadható, kielégítő, élvezhető, pompás társsá váljék.

Az anyagi megalapozottságról nem írok külön, hiszen felesleges. Az emberek mindig kevés anyagival rendelkeztek, s amilyük volt kevés fizetésükből saját kézzel építették meg. Nem kaptak sehonnan külön ajándékot, csupán azért, mert jó emberek voltak.
Általában a falusiak tudják lakással, házzal indítani a házasokat, ami hatalmas nagy segítséget jelent a fiataloknak, hiszen készen áll a fészektervezéssel a család, csak el kell foglalniuk, s kezdhetik külön életüket.

Anyagilag a két társ teljesen egyenrangú, bármennyit keressenek külön-külön. A kapcsolatban megszűnik a tiéd és enyém szó, a miénk váltja fel. Egymásban teljesen megbíznak, így a közös helyen tartott pénzhez bármelyik hozzányúlhat úgy, hogy a másik fél tudja, helyesen tette ezt.
Minden jövedelem és minden teher közös.

Családtervezésnél meg kell tanulniuk a fogamzásgátlást, a jövő felépítéséhez szükséges családfa felállítását, meg kell állapodniuk az utódok számában is.
A családfa felállítása nagyon fontos. Ismerek olyan családot, ahol egészséges, tökéletes családfát tönkretettek ismeretlenül odakerült ,,beteg múlttal" bíró utódok, ilyenek az alkoholisták is. Ezek kihalatják a családot, ha nem elég körültekintő a fiatal házasulandó.
A gyermeknevelés alapelveit is meg kell tanulniuk, hogyan bánjanak majd születendő gyermekeikkel. Ugyanígy fontos a nevelésnél a munkamegosztás megtervezése és gyakorlati megvalósítása is. A gyermekek személyisége csak egészségesen szilárd, észszerűen következetes nevelési gyakorlat útján fejlődhet. Akár szakirodalmat is olvasgathatnak a gyermekneveléssel kapcsolatban, szülőktől átvett elveket tanulhatnak meg beszélgetések útján.


A házasulandóknak szívvel kell rendelkezniük. Ha a szív hideg, nem tudja befogadni a másikat örökös társul, sőt félnivaló is van tőle bőven, hiszen egy szívnélküli tetteit nem lehet kiszámítani.
A házasság két művelt ember kapcsolata, a műveltségük alapja az érdeklődés. Érdeklődési körük jó, ha megegyezik, még ha a munkájuk nem is.
Egyet sose feledjünk el: fontos a másik egzisztenciájának eléréséhez a dicséret, az elismerés mindkettő számára. Hiszen kitől kapná meg a dicsérő szavakat, ha nem attól, akit teljes szívéből szeret?
Fontos: a házastárs percenkénti figyelmeztetése, rendreutasítása, kritizálása négyszemközt - főleg! - , mások előtt fölöslegesen mérgezi az együttélés légkörét. Mérgezett légkörben vagy olyanban élni, amely tele van elektromos feszültséggel, s így örökké ott lebeg az ember fölött a villámlások lehetősége: kellemetlen, sőt veszélyes. Ha arra éreznénk magunkban késztetést, hogy ócsáruljuk, kritizáljuk, kicsinyítsük egymást, kétszer is gondoljuk meg!

A házassággal a többi emberrel való kapcsolat nem szűnik meg, új rokonsággal bővült a család mindkét részről, melyek belátnak életünkbe, ezért robbanó szerkezetként üzemelnek, ennek terhét is kettejüknek kell viselni.
A humánus, emberszerető családoknál nem lehet beszélni veszélyes rokonokról, egymást tisztelve, elfogadva műveltségük függvényében élnek, s törődnek az ifjú házasokkal.
A humor, jó kedély, a játékosság olyan kincsei az életnek, amelyeket nem öröklünk, hanem ki kell, s ki is lehet fejleszteni magunkban. Nemcsak saját életét teszi szebbé az az ember, aki felül tud emelkedni a mindennapokon, hanem a környezetét is boldogabbá teszi. Tartalmas időtöltésre megbízható régi barátok mellé újak is jöhetnek, házaspárok, akiket kellő vizsgálódás után elfogadhatónak ítélnek közösen meg.

Arra kell törekedni, hogy minél több jó szokás alakuljon ki bennünk, s minél kevesebb rossz. Ezt céltudatosan kell elérnünk, fejleszteni önmagunkat.

Az első helyen áll házasságromboló ellenségként az alkohol. Az egész család szenved miatta.

A figyelem, tapintat, figyelmesség egymás iránt a család gépezetének nélkülözhetetlen olaja. Nélküle elrozsdásodnak az alkatrészei.
Súlyos hiba a házastárs magára hagyása, amikor úgy érzi szerelmünk, magányos a házasságban. Be kell hát avatnunk egymást egymás dolgaiba, nem szabad elsorvasztani a közös munka - és szórakozási programokat.


Unalom és elhidegülés veszélye mindig fennáll, ellenük mindkét félnek éberen és céltudatosan kell küzdenie. Mihelyt észreveszik, hogy egymásra gyakorolt vonzóerejük gyöngül, hogy kevésbé érdekli őket egymás öröme, gondja, munkája és szórakozása, haladéktalanul körül kell nézni, s meg kell keresni a tünetek okait.

Általános gyakorlati szabály ezen a területen, hogy ne határozatunkról értesítsük élettársunkat, hanem csirázó gondolatunkról, tervünkről. Nem jó, ha valamelyik házastárs ezzel áll elő: holnap estére vendégeket hívtam, s mit sem törődik azzal, hogy ugyanakkor nincs-e a feleségnek, férjnek valami más, előre megállapított programja, esetleg munkája.

Kényes témához értem: a testi tisztasághoz, csinos öltözködéshez.
A férj büszke arra, hogy a felesége csinos és sokat ad magára és ez fordítva is így van.

A tisztaság vele született igény. Ha azt veszik észre udvarlás közben már, hogy a másik rossz szagú, kellemetlen a lehelete, hagymaszagú izzadtságszaga kibírhatatlan, vagy még bűzösebb testszaggal bír, hagyják abba a kapcsolatot, mert ez később még elviselhetetlenebbé válik a szenvedő félnek.
Mosakodással ezeket a szagokat átmenetileg el lehet tűntetni, de szerelmi együttlét közben a valódi testszagot érezzük, azt, amit annyira szeretünk a másikban személyiségével együtt.
Vannak olyanok, akik nem szeretnek borotválkozni, nem cserélik a fehérneműjüket, s ezzel elrontják végleg kapcsolatukat. Ugyanilyen az ízléses hajviselet is és a piszkos ruha viselése.
A mindig tiszta fehérnemű csak emeli a meghitt együttlétek színvonalát.

Amennyiben többen élnek egy fedél alatt nagyszülőkkel, a család felnőttjeinek mindig úgy kell viselkedniük, hogy példát mutathassanak a gyerekeknek. A gyermek a családban tanulja meg a mintákat.

Az igazi családi életbe bele kell tervezni az ezüstlakodalmat, a szép együttöregedést, s az aranylakodalmat.

A szülői ház légkörét hordozzuk magunkban. Hányan vannak, akik nyomott kedélyükben, borúlátásukban, vagy idegességükben, erőszakosságukban végig magukon hordják a rossz családi életnek, az iszákos apa durvaságának, az otthoni hangulat kietlenségének a nyomát!

Ha nincs meg ez az empátia, nem tudják, hogyan foglalkozzanak gyermekeikkel. Soha ne zavarják meg a vendégek kedvéért, ne cipeljék magukkal olyan helyre, amik nem neki valók, ahol nyugtalankodik a gyerek - rossz-nak mondják, holott a szülők nem voltak rá tekintettel.
Számolni kell a jelenlétével. Soha ne beszéljenek előtte olyat, ami nem az ő fülének való. Ne számítsanak arra, hogy alszik, ne gondolják, hogy nem figyel, vagy hogy úgy sem érti, miről van szó. Ha barátnőkkel a gyerek előtt halálról, operációról, ismerőseik válásáról beszélnek, ne csodálkozzanak, ha felsír álmában, ha egyszerre félőssé válik.

Emberszámba kell venni a gyereket! Nem játékszer, hanem kisember.
Fogadjuk el a gyereket olyannak, amilyen, ne akarjuk a természetét, a tulajdonságait megváltoztatni!
A büntetésre szorult gyermekek fölött a szülők véleménye megoszolhat, s ez nézeteltérésekhez vezethet.
A gyermek a külső világot is saját családjához hasonlítja, ezért a torz, a züllött, az iszákos, a rossz barátok nem fogják vonzani soha. Meg lesz az igénye a rendes baráti körre hozzá hasonló gyermekek barátságára.

Egészséges, hogy a gyermeknek külön szobája, vagy egy kis sarka legyen, ahol csak az ő holmijai, íróasztala, számítógépe, könyvei...találhatóak és mindenki tiszteletben tartsa azokat, még véletlenül se nyúljunk bele az iskolatáskájába sem, bármennyire kíváncsiak legyünk is jegyeire, ezeket önmagától kell megmutatnia.
A családi költségvetésről nem sokat tudok írni, mert megváltoztak a viszonyok, nem olyan, mint régen, amikor tisztességesen dolgozott az apa és anya, s azt a pénzt osztották be, amit megkaptak. Ezért ez a téma most jelenleg a lakás és ház körülményeinek leírásával nem aktuális.


Egészséges viszont, ha a nagymama, nagypapa a szülők mellett lakik, hogy bármikor hozzáfordulhasson a szülő, ha felügyeletről, betegségről, főzésről, vagy bármilyen anyagi jellegű segítségről van szó. Legjobb olyan házat venni, amelyhez hozzá lehet építeni mindig egy-egy rezidenciát a következő nemzedéknek, vagyis egy jó nagy telkes házat. Így válik egészséges felnőtté a gyermek, a gyermek gyermeke és így tovább. Vissza kell hozzá a nagycsaládot az őt megillető tisztességes első helyre.


Írásom végén is rengeteg kérdőjel maradt, melyek megválaszolása egyedi, hiszen minden családban más gondok vannak, minden szülő más családból ered.

Én a jó házasság titkait szeretettem volna bemutatni, s így érintettem a nem jókat is. Bízom abban, hogy visszatér hozzánk a szeretet, a tisztelet, a megbecsülés, a társadalom legkisebb nevelő, példamutató eszménye ismét a család lesz, mint régen volt.


Miskolc, 2008. május 4.




 
 
1 komment , kategória:  Kohut Katalin  
Régi mesékre emlékszel-e még?
  2013-05-04 07:44:12, szombat
 
  Régi mesékre emlékszel-e még?
Volt egyszer rég, volt egyszer rég.
Szép tavaszon ragyogott fenn az ég,
Volt egyszer rég, volt egyszer rég.

Ó mondd, miért nem mesélsz már nekem?
Boldog időt soha nem feledem.
Hallani vélem a hangodat még,
Volt egyszer rég, egyszer rég.

Mondd azt a szót melyre lánggal égetem én!
Úgy ahogy rég, úgy ahogy rég,
Dalold a dalt, mely most vágyva száll felém!
Úgy ahogy rég, úgy ahogy rég.

Jöjj, s jön a béke is újra veled!
Üdvön és álmom, ó mondd ki lehet?
Rám nevet ajkad és tiszta szemed,
Úgy ahogy rég, ahogy rég.
 
 
0 komment , kategória:  Dalok  
     1/1 oldal   Bejegyzések száma: 3 
2013.04 2013. Május 2013.06
HétKedSzeCsüPénSzoVas
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031 
Blog kereső


Bejegyzések
ma: 0 db bejegyzés
e hónap: 14 db bejegyzés
e év: 329 db bejegyzés
Összes: 7233 db bejegyzés
Kategóriák
 
Keresés
 

bejegyzések címeiben
bejegyzésekben

Archívum
 
Látogatók száma
 
  • Ma: 89
  • e Hét: 497
  • e Hónap: 12202
  • e Év: 51203
Szótár
 




Blogok, Videótár, Szótár, Ki Ne Hagyd!, Fecsegj, Tudjátok?, Receptek, Egészség, Praktikák, Jótékony hatások, Házilag, Versek,
© 2002-2024 TVN.HU Kft.