1951.01.15
     1/2 oldal   Bejegyzések száma: 15
Idézetek a szeretetről
  2013-08-12 21:30:14, hétfő

A szeretetet két ember építi föl, s a ház alapja az - az érzés - vegykonyhánk eredménye, varázslat, - hogy másnak érezzük magunkat, talán éppen azért, mert valaki teljesen elfogad.
/Jorge Bucay/

Ha szeretünk valakit, biztos jó oka van rá, ha megkér valamire, úgyhogy nem érdemes vitatkozni.

Videó Szalai góljáról Link
A Schalke 04 hazai környezetben kezdett bele a Bundesliga-szezonba, Szalai Ádám a kispadon ült a kezdő sípszó pillanatában. A gelsenkircheniek már a második percben megszerezték a vezetést, Klaas-Jan Huntelaar talált be, ám mire a holland a félidő végén meglőtte második találatát, az már csak az egyenlítésre volt elegendő, ugyanis idő közben fordított a Hamburg.
A második félidő is vendéggóllal kezdődött, így eljött az 58. perc, amikor Neustadter helyére beállt Szalai. A magyar válogatott támadó nem váratta meg sokáig a drukkereket: a 72. minutumban szépen lekövette az akciót, majd mikor a hamburgiak kapusa kiejtette a labdát egy távoli lövés után ott termett és egalizált. Mint később kiderült, az első gólja rögtön pontot is ért, maradt ugyanis a 3-3 a lefújásig.
Gólszerzők: Huntelaar (2., 45+2.), Szalai (72.) illetve van der Vaart (12. - 11-esből), Beister (23.), Sobiech (49.)

Forrás: Nemzeti sport 2013.08.12 10:24
Schalke: ,,Pontosan ezért hoztuk Szalait!" - Heldt
Horst Heldt, a német Bundesligában szereplő Schalke 04 labdarúgócsapatának klubmenedzsere igen elégedett volt Szalai Ádám bajnoki bemutatkozásával: a magyar csatár a Hamburger SV elleni gólzáporos, 3-3-as mérkőzésen csereként beállva mentett pontot csapatának. Teljesítményét a regionális Westdeutsche Allgemeine Zeitung a duplázó Klaas-Jan Huntelaar mellett a legmagasabbra (kettes osztályzat, egyes a legjobb) értékelte a Schalkéból.
Pontosan ezért hoztuk Szalait. Ádám tüzet hozott a játékunkba, és fontos gólt ért el. Magával ragadta és előrehajszolta a csapatot a beállása után" - dicsért Heldt, aki a döntetlennel már kevésbé volt elégedett.
Az első bajnoki gólöröm Schalke-mezben
...... ........... ............

Természetesen örülök, hogy a csapatot góllal tudtam segíteni, ennek ellenére csalódott vagyok, hogy nem sikerült nyernünk. A vezető gólunk után minden ellenünk fordult: egy szerencsétlen tizenegyes, megsérült Julian Draxler, aztán meg az 1-2. Szerencsére így is kétszer fel tudtunk állni, és egy pontot otthon tudtunk tartani. Biztos vagyok benne, hogy Wolfsburgban javítani tudunk" - mondta Szalai a Schalke hivatalos honlapjának.