Belépés
klarika47.blog.xfree.hu
Ha érted a saját lényedet, érted mindenki lényét. Kiss Tiborné
1947.10.29
Offline
Profil képem!
Linktáram, Blogom, Képtáram, Videótáram, Ismerőseim, Fecsegj
     1/1 oldal   Bejegyzések száma: 2 
Banán
  2013-11-09 09:36:12, szombat
 
  Mutatunk egy nagyon egészséges receptet, mely segítségével a
legmakacsabb köhögéstől, de akár a hörghuruttól is könnyedén
megszabadulhatunk.

A legtöbb köhögés elleni szer íze kellemetlen, főleg a gyerekek számára.
Ezzel a keverékkel bármikor meggyőzhetjük a legapróbbakat is, hiszen
nagyon ízletes, és ráadásul egészséges is. Elkészítése pedig csak pár
percet vesz igénybe.

Ha makacs torokfájással küzdünk, akkor is próbáljuk ki az alábbi receptet.

Hozzávalók: 2 közepes érett banán (a legjobb, ha kissé pöttyös a héja),
400 ml forrásban levő víz, 2 evőkanál természetes édesítőszer.

Vigyázat, ha mézet használunk, tudnunk kell, hogy magas hőmérsékleten
veszít hatóerejéből. Ezt csak akkor keverjük bele, ha kissé kihűlt a víz.

Elkészítés: hámozzuk meg a banánokat, egy villával tőrjük össze, öntsük
fel forró vízzel, és kicsit később adjuk hozzá a mézet. Hagyjuk állni fél órán
keresztül, majd szűrjük le egy műanyag szűrővel.

Fogyasztás előtt mindig melegítsük fel. Naponta négyszer vegyünk be
belőle kb. 100-100 ml mennyiséget. Minden nap készítsünk egy friss
adagot, ha rendszeresen fogyasztjuk, néhány napon belül elmúlik a
köhögés.





 
 
0 komment , kategória:  Gyümölcs 1.  
A vizeletvizsgálatról
  2013-11-09 09:13:24, szombat
 
  A vizelet a vese működésének eredménye, azaz segítségével egy sor belgyógyászati problémára derülhet fény. A vizelet elemzése során kimutathatók a húgyúti fertőzések, a cukorbetegségre vagy a gyulladásra utaló fehérjék.

Ahhoz, hogy a laboratóriumi vizsgálatok hiteles eredményt adjanak, mindenekelőtt megfelelő tisztaságú, külső szennyeződésektől mentes vizeletet kell nyernünk. Ehhez az ún. reggeli első, középsugaras vizeletre és egy megfelelően tiszta vízgyűjtő edényre van szükség.

Így készítsük elő az edényt!

Az edény, amiben szállítani szeretnénk a vizeletet, legyen tisztára mosott és fertőtlenített, záródjon jól, ne legyen túl nagy. Kiváló lehet például egy kiürült, alkoholos gyógyszertári üveg, egy-egy elfertőtlenített, egy-két decis befőttes üveg is, de akár a laboratóriumból kapott/ gyógyszertárban vásárolt, kifejezetten erre a célra szolgáló pici, csavaros műanyagtartály is. Címkézzük fel precízen!

A középsugaras vizelet titka

Mivel szeméremtájékon előfordulnak kórokozók, a vizelet levétele előtt érdemes megmosakodni. A férfiaknál célszerű a hímvesszőt és a makkot, nőknél pedig a kis- és nagyajkakat, illetve a hüvelybemenetet megmosni. Ehhez használhatunk egyszerű szappant vagy intim mosakodót, a lényeg, hogy ezt alaposan öblítsük aztán le.

Ha szárazra törülköztünk, a vizeletsugár első, igen kicsi mennyiségét hagyjuk kicsorogni, ezzel átmossuk a húgycsövet. Ezután 0,5-1 dl vizeletet fogjunk fel a vízgyűjtő tartályba, amelynek szájához közben semmivel ne érjünk hozzá! A reggeli első, középsugaras vizelet "aranyat ér": ez a legkoncentráltabb, így ez jelzi legnagyobb valószínűséggel a rendellenességeket.

Ha tehetjük, a laborba indulás előtt ne sokkal vegyük le a mintát (maximum két órával előbb), hogy ne álljon sokáig - így is elszaporodhatnak bizonyos kórokozók, amelyek hamis eredményt adhatnak.

Ha nőként tehetjük, ne a menstruáció alatt vagy fennálló hüvelygyulladás alatt menjünk laborvizsgálatra, mert a mintába akaratlanul is kerülhet vörösvérsejt, ami az eredményeket meghamisíthatja. Vörösvérsejt a húgyutakból kerülhet ugyan a vizeletbe, és nagyobb bajt jelezhet; míg a menstruáció miatti "rossz" eredmények felesleges aggodalmat generálhatnak.

a vizeletet kell gyűjteni
Speciális vizsgálatok esetén előfordulhat, hogy 24 órán át tartó vizeletgyűjtést kérnek. Ekkor a gyűjtés kezdőnapján a reggeli első vizeletet még nem kell a tartályba üríteni, de azt követően egész nap, majd a másnap reggeli első vizeletet is a speciális, zárható edénybe kell gyűjteni, és a mintát hideg, sötét helyen (hűtőben) kell tárolni. Természetesen nem kell az egész gyűjtés, csak egy minta belőle, ilyenkor a labor felé jelezni kell a teljes vizelet mennyiségét, így tudnak napi teljes kiválasztott anyagmennyiséget számolni.

A lelet
A laborban a leadott vizeletet kémiai reagensekkel, illetve gyorstesztekkel vizsgálják, a leleten pedig minden értéket külön sorba feltüntetve jelzik, hogy az adott érték normál tartományban van-e, vagy túl alacsony/ magas értékeket mutat (csillaggal jelzik).

A vizelet minőségi mutatói a szín, az átlátszóság, a szag, a fajsúly és vegyhatás, illetve vizsgálják, hogy tartalmaz-e fehérjét, cukrot, acetont, epefestéket, illetve gennyet. Az üledék mikroszkópos vizsgálata során az alakos elemeket vizsgálják a szakemberek.

A bilirubin vizsgálatával az epeutak esetleges elzáródására derülhet fény (magas érték mutatja), míg a vizeletben kimutatott vörösvérsejtek a húgyutak betegségére (vesekő, vesehomok, daganat) engednek következtetni. A vizelet fajsúlya az elfogyasztott folyadék mennyiségétől, a vizelet mennyiségétől, az esetleges kóros anyagok jelenlététől, a vese állapotától függ. Bizonyos gyakori betegségekben (cukorbetegség) a vizelettel kórosan ürülő cukor emeli a fajsúlyt.

A fehérvérsejt fertőzés jelenlétére utal, míg a glükóz emelkedett értékei cukorbetegségre. A keton magas szintje szintén diabéteszre utalhat, a leukociták megjelenése pedig húgyúti fertőzésre, prosztata- vagy vesegyulladásra enged következtetni. A nitrit pozitív értéke bakteriális húgyúti fertőzést jelez.

A vizelet pH-szabályozásával a vese a test savháztartását állítja be. Ha a test pH-ja csökken (savasodik) akkor a vese alacsonyabb pH-jú vizeletet válasz ki, ezzel korrigálja a pH-t, és fordítva.

A fehérje jelenléte veseproblémákkal állhat kapcsolatban, de cukorbetegségre és csontrendszeri daganatokra is utalhat. Az urobilinogén értéke májbetegség esetén, vörösvértestek szétesésével járó kórképeknél és bizonyos gyógyszerek szedésekor emelkedik meg. Ha a normálisnál alacsonyabb a szintje, azt okozhatja az antibiotikum-szedés, illetve epeúti elzáródással járó betegségek is.






 
 
0 komment , kategória:  Egészség 2.  
     1/1 oldal   Bejegyzések száma: 2 
2013.10 2013. November 2013.12
HétKedSzeCsüPénSzoVas
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 
Blog kereső


Bejegyzések
ma: 0 db bejegyzés
e hónap: 45 db bejegyzés
e év: 888 db bejegyzés
Összes: 34577 db bejegyzés
Kategóriák
 
Keresés
 

bejegyzések címeiben
bejegyzésekben

Archívum
 
Látogatók száma
 
  • Ma: 783
  • e Hét: 11025
  • e Hónap: 20409
  • e Év: 152963
Szótár
 




Blogok, Videótár, Szótár, Ki Ne Hagyd!, Fecsegj, Tudjátok?, Receptek, Egészség, Praktikák, Jótékony hatások, Házilag, Versek,
© 2002-2024 TVN.HU Kft.