visszakopogtattok
az élet ajtaján

Magyar csapat világszínvonalú mérkőzést játszott
  2013-12-18 22:29:12, szerda

Magyar kézii labdázó lányok világszínvonalú mérkőzést játszottak a Brazil csapattal.
Magyarország - Brazília 31 - 33
11:12, (16:16) 18:17, 20:18, 22:20, 26:26 rendes mérkőzés végén. 2 x 5 perc hosszabbítás, 29:29, Újabb 2 x 5 perces hosszabbítás 30:30, 31:33 lett a végeredmény
Összesen 80 percet játszottak a csapatok.
.....

Így is a Világ legjobb 8 csapat közt van a Magyar női válogatott kézilabda csapat.
GRATULÁLOK a szép eredményhez_ Maroka

Belgrád, Kombank Aréna, 1000 néző. V: Mosorinszki, Pandzsics (szerbek)
BRAZÍLIA: Arenhart - Nascimento 10 (4), Cavaleiro 3, Diniz, Amorim 6, Rocha 4, Rodrígues 5 (1). Csere: Pessoa (kapus), Moura 1, Andrade, Piedade 1, Da Silva 3. Szövetségi kapitány: Morten Soubak
MAGYARORSZÁG: Herr O. - Bognár-Bódi 1, Soós 3, Görbicz 5 (3), Szamoránsky P. 1, Tomori 7, Vérten. Csere: Kiss É. (kapus), Triscsuk 1, Szekeres, Bulath 2, Kovacsics 1, Zácsik, Szucsánszki 3, Kovacsicz 2, Cifra 5. Szövetségi kapitány: Hajdu János
Kiállítások: 18, ill. 8 perc
Hétméteresek: 6/5, ill. 4/3
Ilyen nehéz mérkőzést még nem élt át a kézi válogatott.
A magyar női kézilabda-válogatott szövetségi kapitánya, Hajdu János büszke a Brazília ellen a szerbiai világbajnokság negyeddöntőjében kétszeri hosszabbítás során alulmaradó csapatára, véleménye szerint nagy szívvel játszottak a lányok, de a végére elfogyott a koncentráció.
- Gratulálok a braziloknak, jól felkészültek ellenünk, megérdemelték a győzelmet. Büszke vagyok a lányokra, nagy szívvel játszottunk, de elfogyott a koncentráció. Meg kell néznem majd az elemzésnél a játékvezetői döntéseket, néhány ítélet egyelőre kérdőjelesnek tűnik" - nyilatkozta a mérkőzés után Hajdu János magyar szövetségi kapitány.
- A magyar csapat kapusa, Herr Orsolya szerint a sok hiba volt a vereség oka, és gratulál az ellenfélnek.
- Jó emlékekkel érkeztünk a vébére, szerettük volna megismételni a tavalyi eredményt, de sokat hibáztunk, ez volt a legnagyobb gond. Nem tudok mást mondani, mint gratulálni az ellenfélnek" - mondta Herr Orsolya, a magyar válogatott kapusa.
Triscsukot és Bognár-Bódit faképnél hagyja Rocha
.........

Bognár-Bódi védekezik Amorim ellen
.........

Rédei-Soós megmentette párszor a csapatot.
........

Da Silva fontos gólt lőtt a hosszabbításban
........

Sajnos éppen gólt kapunk /Nagyot küzdöttünk, de sok volt a buta hiba (kétszer indulás, támadó falt, eladott labda) - Fotó: AFP