1/1 oldal   Bejegyzések száma: 7
NOB nem engedélyezte a gyász szalag viselését
  2014-02-19 23:35:10, szerda

A Nemzetközi Olimpiai Bizottság (NOB) nem engedélyezte a szocsi téli olimpián résztvevő ukrán delegáció tagjainak, hogy fekete gyászkarszalagot viseljenek
Kijev, 2014. február 19. A kormányellenes tüntetők és rohamrendőrök összecsapásának egyik helyszíne, a Függetlenség tere Kijevben 2014. február 18-án éjjel. (MTI/EPA/Szerhíj Dolzsenko)
........

Az ukránok ily módon kívántak megemlékezni a kijevi utcai harcokban elhunytakról, a NOB azonban az Olimpiai Chartára hivatkozva nemet mondott a kérésre.
A Charta kimondja, hogy az olimpián és a versenyhelyszíneken tilos bármilyen politikai megnyilvánulás.

1 komment , kategória:  Téli sportok
Címvédés kettes bob szocsi olimpia
  2014-02-19 23:20:05, szerda

Kanadai aranyérem a női kettes bobban
A címvédő kanadai Kaillie Humphries, Heather Moyse duó nyerte bobban a női kettesek versenyét a szocsi téli olimpia szerdai napján.

A mindenről döntő futam előtt még az amerikai Elana Meyers, Lauryn Williams kettős állt az élen, a kanadaiak azonban negyedikre nagyszerű idővel teljesítették a pályát, így szoros versenyben, egytized másodperccel megelőzték riválisukat.
- A harmadik helyen - a győztestől már egy másodperccel lemaradva - a szintén egyesült államokbeli Jamie Greubel, Aja Evans duó zárt. Az ezüstérmes Lauryn Williams az első amerikai nő és a második amerikai sportoló, aki téli és nyári olimpián is nyert érmet.
Williams 2004-ben, Athénben ezüstérmes, négy évvel később, Pekingben pedig negyedik volt 100 méteres síkfutásban az ötkarikás játékokon, míg 2012-ben, Londonban tagja volt a 4x100-on győztes váltónak.

2014-02-19 23:06:01, szerda

Zlatan Ibrahimovic már az első félidőben két gólt szerzett (Fotó: Reuters)
.....

A Paris Saint-Germain az első félidőben szerzett három gólra alapozva idegenben 4-0-ra legyőzte a Bayer Leverkusent a labdarúgó Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjének kedd esti első felvonásában, azaz jelentős - talán behozhatatlan - előnyt szerzett a március 12-én esedékes visszavágóra.
Gól lövők: Matuidi 3., Ibrahimovic 39., 42. - az elsőt 11-esből, Cabaye 88.
BayArena, Leverkusen, V.: Kassai Viktor
piros lap: Spahic (59.)

0 komment , kategória:  Külföldi foci
Magyar származású Ted Ligety olimpiai bajnok
  2014-02-19 22:50:19, szerda

Ted Ligety olimpiai bajnok

2014 szocsi Olimpián ARANYÉREM óriás műlesiklásban.
Az amerikai Ted Ligety az első futamban agyonverte a mezőnyt, 1,33 másodperc előnye volt,
.....

.....

A szám magyar indulója, Farkas Norbert 22 sízőt előzött meg, ötvenedik lett, 16.04 másodpercet kapott a győztestől.