A Salgótarján közelében lévő Medve-fennsíkról fotózta le a három égitest együttállását szombat hajnalban Komka Péter, az MTI munkatársa. A képeken bal oldalt alul a Vénusz, középen a Jupiter, jobbra pedig a Hold látható.

Cikk olvasható Link

0 komment , kategória:  Hírek
Vízilabda Világkupa 2014 férfi csapat - EZÜST nyár
  2014-08-24 15:51:15, vasárnap

Férfi vízilabda-válogatottunk a szerbek elleni, harmadik idei döntőjét is elveszítette, ezúttal Almatiban, a Világkupán, 7-7-es döntetlent követő büntetőpárbajban. Ezen a nyáron harmadszorr lett EZÜSTÉRMES a Magyar férfi pólós csapat.
Három finálé
- Június, Világliga, Dubaj: Szerbia-Magyarország 10-6. Július,
- Európa-bajnokság, Budapest: Szerbia-Magyarország 12-7.
- Augusztus, Világkupa, Almati: Szerbia-Magyarország 7-7, ám büntetőpárbaj után 11-9,

0 komment , kategória:  vízi sport
Ritka eredmény a vízilabdában
  2014-08-24 15:40:24, vasárnap

Magyar pólós lányok 42-0-ra verték Szingapúrt
...... ........

Merész András világ- és Európa-bajnoki bronzérmes együttese - a magyar szövetség honlapjának beszámolója szerint - egy pillanatra sem hagyott kétséget afelől, hogy melyik csapat játszhat majd az előkelőbb helyezésért, a négyből három negyedben 10 vagy több gólt dobott riválisának, s az ázsiaiak az egész mérkőzésen még csak be sem tudtak találni a magyar kapuba. A találkozón Keszthelyi Rita 9 gólt szerzett, ezzel a góllövőlista élére került.