Real Madrid kiütéses győzelme
  2014-09-20 23:16:11, szombat

Deportivo - Real Madrid 2:8
Videó Link
A triplázó Cristiano Ronaldo vezérletével 8-2-re nyert a Real Madrid a Deportivo La Coruna vendégeként a Primera División 4. fordulójában. Gareth Bale és Javier Hernández két-két gólt szerzett, James Rodríguez bombagólt lőtt.
Cristiano Ronaldo három gólt vállalt a nyolcból a Depor otthonában (Fotó: Reuters)
...... .....

Volt javítani valója a Real Madridnak, amely sorozatban két vereséget szenvedett a bajnokságban, így a listavezető FC Barcelonával szemben máris hatpontos hátrányba került csupán három forduló után. Carlo Ancelotti együttese pedig immár jó emlékekkel mehetett a Riazorba, ahol a legutóbbi három találkozót leszámítva azelőtt sok-sok évig nem sok babér termett a királyi gárda számára.
Az újonc Depor az első huszonöt percben méltó ellenfele volt az előző idény bronzérmesének, azután viszont kinyílt a gólcsap, Cristiano Ronaldóék hamar megszórták a galiciaiakat.
A 29. percben Arbeloa beadásából Ronaldo fejjel talált be, néhány perccel később James Rodríguez hatalmas gólt ragasztott a bal felső sarokba - ezzel ő lett az első kolumbiai játékos, aki a Riazorban spanyol élvonalbeli bajnokin eredményes volt. 0-2
Láthatóan megzavarodott a Depor, s még a szünet előtt újra megrezdült a hazai háló. Marcelo indításával Benzema tört kapura középen, Lux kapus azonban a tizenhatoson kívülre kijőve elütötte a csatárt. A labda így Ronaldóhoz került, aki ballal az üresen maradó kapuba helyezett. 0-3
Victor Fernández, a Depor mestere kettős cserével próbálta felrázni övéit a szünetben, s bizony, a hazaiak jóval bátrabb felfogásban futballoztak a második játékrészben. Sőt, már az 51. percben sikerült szépíteni! Sergio Ramos kezezése után a bosnyák Haris Medunjanin talált be büntetőből. 1-3
Hiába volt a Depor feltámadása, a Real ebben a játékrészben sem állt le a gólszerzéssel.
A 64. percben Gareth Bale váltotta gólra Marcelo indítását, tíz perccel később pedig Isco zseniális passzából szerzett szép gólt a walesi. 1-5
A találkozó vége pedig valóságos gól fesztivált hozott. Előbb Cristiano Ronaldo James passzából megszerezte harmadik találatát - amivel már húsz triplánál jár a spanyol élvonalban. Nála csak Alfredo Di Stéfano és Telmo Zarra szerzett többet (egyaránt 22-t). 1-6
A Depor ugyan a csereként beállt Toché révén kozmetikázott valamelyest az eredményen, de pechjére a vendégek további két góllal válaszoltak. A kispadról beállt Javier Hernández előbb ballal gyönyörű gólt vágott a jobb felsőbe, majd távoli lökete egy védőn megpattanva jutott a kapuba a mérkőzés utolsó momentumaként. 2-8
...... ......

- Történelmi sikert aratott a Real Madrid, ugyanis még soha nem tudott négynél több gólt szerezni a Depor otthonában, a Riazorban bajnokin. Sőt, idegenben eddig egyszer sem lőtt nyolc gólt a Primera Divisiónban. A királyi gárdán kívül az Athletic Bilbao, a Barca (kétszer), a Depor és a Valladolid tette már meg ezt. A Madrid nyolc találatából hatot bal lábbal szereztek a játékosok. Erre legutóbb 2008-ban volt példa a Sporting Gijón elleni 7-1-es hazai sikernél. Ancelotti tanítványai ezen a héten kevesebb mint 100 órán belül 13 gólt szereztek tétmeccseken, miután a Basel ellen a Bajnokok Ligájában ötöt vágtak CR-ék.

Real Madrid: Casillas, Arbeloa, Varane, Ramos, Marcelo, Kroos, Modric, James, C. Ronaldo, Bale és Benzema.
Deportivo: Lux, Diakité, Sidnei, Laure, Luisinho, Juanfran, Mendunjanin, Bergantinos, Farina, Cuenca és Hélder Postiga.
Játékvezető: Pedro Pérez.
Sárga lapot Sidnei ill. Sergio Ramos kapott.
- A szerkesztőség értékel: A mérkőzés embere: James Aranyember: C. Ronaldo
Legharcosabb: Modric
Szörnyű nap: Lux (a Deportivo kapusa) Forrás: Madridom.hu