|
1/2 oldal
|
Bejegyzések száma: 14
|
|
|
|
2014-06-29 20:25:56, vasárnap
|
|
|
A begépelt anyag elszállt. Csak úgy. Látom, hogy egyre biztosabb: a papír az "örök". Nem írom le újra a beszámolót, fáradt vagyok hozzá. Kész a Mosonvármegye, Kornélt megnősítettük, ma László napoztunk.
Holnap Óváron leszek, köztisztviiselői nap. Kedden szünnap a közhivatalokban, nekem is. Íg szerdán megyek legközelebb Pestre. |
|
|
1 komment
, kategória: Általános |
|
|
|
|
|
2014-06-27 08:36:33, péntek
|
|
|
A győri Műhely új számában van egy versem. Ezt még a Kormos István emléknapra írtam tavaly ősszel. Akkor kérte el Villányi Laci. Most, újraolvasva is jó versnek vélem. Örültem neki. |
|
|
0 komment
, kategória: Általános |
|
|
|
|
|
2014-06-25 14:35:01, szerda
|
|
|
Tegnap Óváron voltam, intéztem dolgaimat. A Kisalföld holnapi óvári címlapját raktuk össze Vida Pistával, majd a Lajtapressz cikkeit készítettem. Ma Pista jött értem, s a TV1-ben kezdtük, ott a reggeli műsorban a zsebszerződésekről kérdezték. Aztán bejöttünk a minisztériumba, s én átmentem Szakály Sanyihoz a Veritasba. Néhány méterre van tőlünk. S a kiadott feladatokat végeztem. A Parlamentben ebédeltünk.
Holnap Óváron vagyunk, nehéz nap lesz.
Nem is írtam még, tegnapelőtt a vonaton Rieger Tiborral futottam össze. Jót beszélgettünk.
Mostanában több vers is született,még mindig szonettek. |
|
|
0 komment
, kategória: Általános |
|
|
|
|
|
2014-06-24 20:06:05, kedd
|
|
|
Szerintem tudatosan teszik tönkre az oldal.t Rengeteg reklámon átmászva, törölve lehet eljutni a jegyzetig. Tudom, ezek letilthatók (?) De fordítva ülnek a lovon. Nem engedélyeztem őket.
Erről jut eszembe az rtl klub, amelyik hiradó néven hirtelen egészen új hangvételű valamit ad. A láncon tartás egyik tipikus jele. Nem a kritika zavar, hanem az, hogy ez hirtelen miért lett. A pénzért. Az irányítja az ő un. hírekiket. Zuhanórepülés a hazugság bugyraiban. |
|
|
0 komment
, kategória: Általános |
|
|
|
|
|
2014-06-19 06:23:59, csütörtök
|
|
|
Hajnalban születtem, anyám elmondása szerint az ablak alatt egy cseresznyefa volt, s a nővér kihajolva arról csipegetett magának és a dokinak. Kapuváron volt mindez 60 évvel ezelőtt. Én anyámra gondolok ezen a napon, drága mamára, aki nyolc éve ment el.
Egy másik emlékkép jut eszembe 1963-ból. Azt mondta anyu, hogy délelőtt menjünk ki kapálni, s utána csinál nekem egy tortát. Nagyon meleg volt, én rosszul lettem. Előbb jöttünk be. A tortűára nem emlékszem, csak arra a szép mondatra, hogy kapok.
Ez a nap a rá való emlékezés napja. |
|
|
0 komment
, kategória: Általános |
|
|
|
|
|
2014-06-18 20:39:48, szerda
|
|
|
Érettségik. Az első napon túl. Megbeszéltük, hogy ezt még el kell végeznem. Bejelentettem az iskolában.hogy nem tanítok tovább. Ma a főállást is fölmondtam, s tegnap Árvayval beszéltem. Hogy lassan a hivatalból is elmegyek.
Hétfőn léptetnek be a minisztériumba, megyek Pestre. |
|
|
0 komment
, kategória: Általános |
|
|
|
|
|
2014-06-17 06:28:06, kedd
|
|
|
Tegnap Pista jött értem reggel, s kirakott a Kossuth téren. Éppen zászlófelvonás volt. Ragyogó napsütés. Persze, hogy Nagy Imre jutott eszembe. Aztán a minisztérium, néhány órát töltöttem ott, amíg eldőlt, hogy maradok Pista mellett. Délben hazahoztam az autóját, aztán a Gyásztér. Zsuzsa szépen beszélt. Még a tüskét is elegánsan helyezte el (a múzeum hiánya).
Ma elintézem a tegnap kiosztott feladatokat, s készülök a három napos érettségire. Pestre csak hétfőn megyek legközelebb. |
|
|
0 komment
, kategória: Általános |
|
|
|
|
|
2014-06-14 06:20:14, szombat
|
|
|
hétvége.
Aztán csütörtökön hozzám kerekezett ki az osztály, főztem egy kevéske babgulyást. Úgy 20 liternyit.
Aztán este Zsóka osztálya jött Bezenyéről, a maradékot megették.Szerenádoztak. Húzós nap volt.
Persze közben készítettem a Mosonvármegyét, s a jövő keddi Lajtapressz anyagokat is megírtam, leadtam.
Tegnap még két rendezvény, egy bányász.kohász találkozó polgármesteri fogadása, s a Grábner kiadvány bemutatója.Utána a temetőben Grábner sírját koszorúztuk.
Reggel a Mosonvármegyét "simogattam", még másfél oldal van belőle. Majd megyek a piacra.
Főzök egy kis csirkemellragu-levest (érdekes, ezt a szót nem húzza alá a helyesírás ellenőrző), rakott krumpli, S kertészkedni is kell. A szél-járást is elő kell vennem, holnap délután jön Jenő. Aztán jövő héten élvezhetem a bezártságélményt. Három nap érettségi. Szabadrab leszek - Nagy Gazsi szavát kölcsönvéve. Hétfőn reggel Pistával felmegyek Pestre, délben én hazajövök. Késő délután Gyásztér jegyző asszonnyal. Június 16-a lesz. A kivégzett miniszterelnökre emlékezünk. S '56-ra. |
|
|
0 komment
, kategória: Általános |
|
|
|
|
|
2014-06-13 06:06:14, péntek
|
|
|
Valóban hűlt a levegő. Nagyon nem szeretem a kánikulát. A hétvégén erőgyűjtés, kert, s az érettségire való készülődés jön.
Ma persze még van egy kis program. |
|
|
0 komment
, kategória: Általános |
|
|
|
|
|
2014-06-12 22:19:06, csütörtök
|
|
|
Az időt a szél.
Tegnap tanulmányi kirándulás a 9. a osztállyal Bécsben. Vonat. Bruckban átszállás. Majd a Hauptbh. Megleltük a Südtiroler strasset (Milyen érdekes: az osztrákok minden nagyvárosban neveztek el az elcsatolt Südtirolról teret, utcát. Ok nem nacionalisták. Patrioták. Mi vagyunk nacionalisták, ha merészelünk emlékezni Trianonra.) Ez csak egy kitérő. Bocsánat érte.
Aztán metro a Schwedenplatzig. Én voltam a kalauz. Ott Ernő várt. s átvette a vezetést. Séta, magyar emlékek. Szép volt, a meleg ellenére. Vissza az Operától. Metro, vonat stb.
Tegnapra szólt a nagykövet úr búcsúzó meghívása Bécsbe. A gyerekeket választottam. Vince megosztó személyiség volt. Kicsit sajnálom, de kell egy határozott nagykövet.
Ma nálam voltak a kölykök, erről holnap. Este hívtam Pistát, kérdés: megyek-e vele Pestre a minisztériumba?
|
|
|
0 komment
, kategória: Általános |
|
|
|
|
|
1/2 oldal
|
Bejegyzések száma: 14
|
|
|
|
2014. Június
| | |
|
|
ma: |
0 db bejegyzés |
e hónap: |
14 db bejegyzés |
e év: |
183 db bejegyzés |
Összes: |
3622 db bejegyzés |
|
|
|
|
- Ma: 58
- e Hét: 58
- e Hónap: 6601
- e Év: 35098
|
|
|