Belépés
menusgabor.blog.xfree.hu
"A világ pocsolya, igyekezzünk megmaradni a magaslatokon." / Honoré de Balzac / Menus Gábor
1940.08.11
Offline
Profil képem!
Linktáram, Blogom, Képtáram, Videótáram, Ismerőseim, Fecsegj
     1/1 oldal   Bejegyzések száma: 4 
Petőfi Sándor 1823 - 1849
  2015-01-13 20:00:13, kedd
 
 







PETŐFI SÁNDOR ÖSSZES KÖLTEMÉNYEI


HAZAI MŰVÉSZEK RAJZAIVAL DÍSZÍTETT
NEGYEDIK NÉPIES KIADÁS


A KÖLTŐ ARCZKÉPÉVEL


Szabadság, szerelem!
E kettő kell nekem,
Szerelmemért feláldozom
Az életet,
Szabadságért feláldozom
Szerelmemet.



Nemzeti dal

Link











































 
 
0 komment , kategória:  Petőfi Sándor  
Prosztataproblémák ellen...
  2015-01-13 18:00:15, kedd
 
 




PROSZTATAPROBLÉMÁK ELLEN szexeljen - szexuális zavart okozhat a felfázás
Benke Anna


Dr. Rosta Gábor urológust, a Dr. Rose klinika szakorvosát ezúttal arról a szervről kérdeztük, amelyik a legtöbb férfit rettegésben tartja: a prosztatáról.

Miért van, hogy a legtöbb férfi retteg attól, hogy előbb utóbb problémák forrásává válik a prosztatája? Mit tehet egy fiatal vagy középkorú ember azért, hogy idősebb korára ne legyenek prosztatagondjai? Hány éves korban kell elkezdeni az odafigyelést és hogyan?

Egyetlenegy válaszom van erre: a megelőzés titka a rendszeres szex. Ez az, ami védi a prosztatát. Megmagyarázom miért.

Minden szervünk akkor működik jól, ha rendszeresen működtetjük, használjuk. A rendszeres torna, a rendszeres étkezés, a rendszeres alvás, mind egy-egy szervünk egészséges működéséhez járulnak hozzá.

A prosztata amúgy a leghülyébb férfiszerv ami létezik, - valójában egy mirigyről van szó, egy váladéktermelő mirigyről, ami az ondó 90 százalékát termeli. Szöveti szerkezete nagyon hasonlít a nyálmirigyre - ha egy orvostanhallgatónak megmutatjuk a mikroszkópos képet, össze is szokták keverni.



A leghülyébb férfiszerv





A nyálmirigyre azonban lehet mondani, hogy egy okos mirigy. Abban a pillanatban, ahogy valamilyen inger éri és elkezd váladékot termelni, azt a váladékot azonnal bele is fogja üríteni a szájüregbe. Például amikor citromot lát az ember, rögvest megindul a nyálelválasztás, de hasonló hatása van a hidegnek, vagy magának az étkezésnek is. Szóval az ilyen esetekben váladékot termel a nyálmirigy, amitől azon nyomban meg is szabadul. Nincs is olyan, hogy nyálmirigy megnagyobbodás, és szinte alig találkozni nyálmirigy-gyulladással.

Ezzel szemben mit csinál a prosztata? Semmi ilyesmit. Mert a prosztata csupán ejakulációkor teheti meg, hogy megszabadul a benne felgyülemlett váladéktól.

A férfiember reggel munkába menet meglát egy csinos nőt, és ha csak egyetlen pajzán gondolat is megfordul a fejében, a prosztata máris elkezd váladékot termelni - ugyanúgy, ahogy a nyáltermelést is elindítja egy étel gondolata, vagy a citrom látványa. A helyes az lenne, ha a munkahelyre érkezvén rögtön mennénk is a mosdóba megszabadulni a váladéktól, a legtöbben azonban valahogy mégsem ezzel szokták kezdeni a munkát.



Elég meglátni egy csinos nőt...





Akkor ezek szerint a prosztatagyulladásnak semmi köze a felfázáshoz?

Dehogynem. Természetesen a férfiak sem immunisak a felfázásra, csak az övéket nem hólyaghurut, hanem prosztatagyulladás kíséri. Amikor egy férfi hideg helyen üldögél, vagy hideg kocsiba száll be, a hideg hatására is keringésfokozódást hoz létre és termelődni fog a prosztata váladék. Mi történik ezzel a váladékkal? Ahogy az előbb is mondtam, az emberek sajnos nem ejakulációval kezdik a napot, hanem dolgoznak, dolgoznak, és mire hazaérnek már rég nem emlékeznek rá, mi járt a fejükben reggel.

Így aztán a váladék marad és pang, a pangó váladék pedig ideális táptalaj a baktériumok számára. Gyümölcscukrot és zsírokat tartalmaz, melyek ha állnak erjedéses folyamat kezdődik meg, az erjedéses folyamat kicsapja a fehérjét, a kicsapott fehérje pedig ideális a bennünk élő baktériumok számára, amelyek meg is fogják találni a tápanyagot. Ilyenkor egyébként magának az ondónak a minősége is változni szokott.


Tehát akkor nincs olyan, hogy valami külső fertőzés miatt alakul ki a prosztatagyulladás?

Nem, a baktériumok nem másznak fel a húgycsövön. Belülről jönnek, ha úgy látják, hogy kedvezőek számukra a körülmények, és ilyenkor aztán nagyon gyorsan el is szaporodnak. Ha nincs tápanyag, nincs baktérium sem.

Összesen létezik vagy 200 féle baktérium, ami bekerülhet a prosztatába, ezeket közül négy nagyon agresszív - az egyik pillanatban semmi baja az embernek, másnap már vért pisil. A férfiemberrel bizony ugyanúgy előfordul, mint a nőkkel. Ilyenkor nagyon fáj, nagyon kínos, megduzzad a prosztata, alig tud pisilni az ember. Ilyen esetben azonnal orvoshoz fordul minden beteg.

Van ezeken kívül 20 olyan baktérium, ami csak szép fokozatosan okoz tünetet. Kicsit gyakrabban kell pisilni, de a harmadik nap már semmi rendellenesség nincs. Az illető szép csendben lábon kihordott egy kis gyulladást.



Hiába kellemetlenek a felfázás tünetei, a férfiak nem mindig keresik fel az orvost.





Sok férfi keresi fel felfázásos panaszokkal?

Hát, nehezen szánják rá magukat. A kisebb, lábon kihordott gyulladások van, hogy két-háromszor is megismétlődnek, mire a páciens rászánja magát, hogy felkeresse az urológust. Merthogy a tünetek két nap alatt elmúlnak, a férfiak pedig tartanak a vizsgálattól.

Fájni nem fáj ugyan, de hát sajnos igen, a páciens fenekébe bele fog nyúlni az orvos, ez így van, nincs mit szépíteni rajta. A prosztatavizsgálat egy végbélen keresztül történő vizsgálat, mert onnan a prosztata tökéletesen kitapintható. És evvel a néhány másodpercig tartó kellemetlenséggel meg lehet állapítani, hogy prosztata megnagyobbodásról, gyulladásról, vagy rosszindulatú daganatról van-e szó.


Ezek a problémák úgy tűnik kortól függetlenek, sőt a fiatalokra talán jobban is jellemzőek, mégis általában időskorban hallunk prosztataproblémákról. Ennek mi az oka?

A kor előrehaladtával csökken a váladéktermelés. Hatvanéves kor táján már jóval kevesebb az ondómennyiség, ezért sokkal kisebb a gyulladások száma is. Van egy jellegzetes statisztikai görbénk arról, hogy milyen életkorban melyik prosztatabetegség a legveszélyesebb. Fiatalabb korban a gyulladásoké, ezek száma úgy negyven éves kor körül tetőzik.

Ez azért van így, mert 40 éves korban a prosztata még abszolút normálisan működik, teljesen jól funkcionál, viszont az ondó ürítése nem ilyen magától értetődő, csökken a szexuális frekvencia. A feleség gyakran túl kimerült az együttléthez, de ugyanez a férfival is előfordulhat. Ahol kisgyerekek vannak, sokszor a dolog logisztikája bonyolódik addig, ameddig inkább alvás lesz helyette, - a lényeg, hogy mivel csökken a szexuális aktivitás, többször marad bent a váladék.

Amikor aztán 60 éves kor táján a prosztata degeneratív elváltozása megkezdődik, azaz csökken a termelt váladék mennyisége, párhuzamosan csökkenni kezd a gyulladások száma is. Kevesebb a tápanyag a baktériumok számára.



Egészséges prosztata és jóindulatú prosztata-megnagyobbodás





Negyven éves kor előtt szinte nincs prosztata rák, vagy prosztata megnagyobbodás. Ötven évesen100 000 az 1-hez az aránya. Öt évvel később már ugyanez az arány közel 10 000 az egyhez. Hatvan évesen 4000 az 1-hez. 70 évesen 200 az 1-hez, ami rettenetesen magas és ijesztő szám lenne, DE...

Ebben az esetben egy olyan lassan kialakuló daganatról van szó, hogy a páciens általában meghal 75-80 éves korában más betegségekben úgy, hogy még ki se derült, hogy prosztata rákja van, mert nem okozott tüneteket ezért meg sem vizsgálták.

A daganatot egyébként bármilyen tünet megjelenése előtt két évvel meg lehet állapítani a fent már említett vizsgálattal, és speciális vérvizsgálattal is (PSA szint).

Amiről olyan sokat hallunk, az nem a rák, hanem a jóindulatú prosztata megnagyobbodás, ami 70 éves kor táján már minden negyedik férfit érint. Vagy gyógyszert kell szedniük, vagy operáció előtt vagy után állnak.

A prosztata megnagyobbodásáért a tesztoszteron lebontásából származó melléktermék, a dihidrotesztoszteron a felelős, amitől elkezd növekedni a prosztata. Ettől egy idő után már alig tud pisilni a férfi, ellenállás ellen dolgozik a hólyag. Ez az esetek többségében gyógyszeres kezeléssel nagyon jól kezelhető, de van, hogy műtét szükséges.


Akkor ezek szerint az, hogy tökmagolajat kell fogyasztani, az mítosz?

Nem, a tökmagolaj valóban jó, mert az időskori megnagyobbodás idejét kitolja egy kicsit. De visszatérnék ahhoz, amit az elején hangoztattam. Kevesebbet hallunk róla, de a prosztatagyulladás nagyon veszélyes tud lenni. Amellett, hogy fiatal férfiak életkedvét tudja teljesen elvenni, egy idő után már merevedési zavart is okoz, hiszen nem jól működik a szerv, hiszen fájdalommal jár a szex, hiszen kellemetlen, akkor meg miért csináljam. Ennek folyománya nem ritkán az, hogy személyiségzavar, önértékelési zavar jön létre.

Nem véletlen, hogy a képzőművészetben is nagyon sokszor erekcióval ábrázolják a férfiakat. Ez ugyanúgy az egészség jele, mint a nőknél a széles csípő. Akinek ugyanis jó az erekciója, annak jó a keringése is, és az anyagcseréje is egyben. Ha valakinek 90 évesen jó az erekciója, még ha csak egy évben egyszer van is, az azt jelenti, hogy sok egyéb szempontból is rendben van az egészsége.

Nagyon sok infarktuson átesett embernél derül ki, hogy 5 évvel korábban már erekciós zavara volt, szoktam is úgy fogalmazni, hogy a pénisz a szív antennája. Akinek jó az erekciója, annak jó az anyagcseréje, nem kell tartania az infarktustól. A magas vérnyomás, cukorbetegség, zsíranyagcsere zavar, elhízás ugyanazon rizikófaktorok mindkét betegségben. A merevedési zavar okának kivizsgálása után lehet gyógyszeres kezelést alkalmazni.


Azt hiszem, most sikerült jól ráijesztenünk a férfiak egy részére, de a beszélgetés elejére visszatérve: mit csináljanak, mit tehetnek az egészségükért?

A prosztata ,,karbantartásán" kívül, amit már hangsúlyoztam, kerülni kell a hideghatást, és mindent, ami vérbőséget, fokozott keringést válthat ki. Kerülni kell a felesleges szexuális ingereket, az extrém meleget, hideget, a csípős ételeket.

Ugyanígy nem szabad a vizes fürdőnaciban árnyékban, hűvös helységben tartózkodni. Aki biciklizik, az nézzen körül a sportboltban, van már úgynevezett prosztatavédő biciklis nyereg is, aminek van a közepén egy lyuk, így el lehet kerülni hogy a gátat nyomja a nyereg. De a legfontosabb: A rendszeres szűrővizsgálatot semmi nem pótolja.



Link


Forradalom a krónikus prosztatagyulladás kezelésben


Link








 
 
0 komment , kategória:  Egészségünk érdekében...  
Képformátumok, mindenkinek
  2015-01-13 17:00:13, kedd
 
 







KÉPFORMÁTUMOK, MINDENKINEK


Ez a leírás informatikában kevésbé jártas olvasóknak készült a digitális képformátumokról, ezért helyenként - az érthetőség kedvéért - nem a szakszerű kifejezéseket fogom használni.

- Gizike, mentse le inkább jépégébe, úgy küldje nekem, tudja a béempé nagyon nagy helyet foglal, és betelik a mélboxom.
- Nekáromkoggyon már Józsi! Tudja, hogy nem szeretem.


Időnként hasonló párbeszédeknek lehetünk fültanúi, netán részesei. A régi szép időkben, mikor még az MS-DOS volt a menő (vagy inkább az egyetlen lehetőség), mindenki tudta, hogy mi a különbség a képformátumok között. Legalábbis akinek voltak ún. "digitalizált" képei, az biztos tudta. A digitális médiák nem igazán voltak elterjedve akkoriban, még az mpeg kódolás is gyerekcipőben volt.

Manapság ez nem egészen így van, a média és az informatika összefonódott. Már rég messze kerültünk attól a korszaktól, amikor minden CD-ROM meghajtóval szerelt gépre nagy betűkkel azt írták: multimédiás.



Készítsünk képeket!





De nézzük csak, miből is áll egy digitális kép...

A számítógép képpontok (pixelek) formájában tárolja a képeket. Rengeteg - megfelelően kicsi - képpontot a szemünk egy összefüggő formának lát (1. ábra). Minden képpont másmilyen színű lehet. Persze a színek száma függ a képformátumtól, sőt, a hőskorban a monitortól ill. a grafikus kártyától is függött. Hihetetlen manapság, de létezett olyan videokártya is, mely egyszerre csak 4 színt, és maximum 640x200-as felbontást kezelt (CGA). Valamint a DOS-os korszakban az sem volt természetes, ha egy monitor színes volt (többnyire fekete-fehér monitorok léteztek, a hasonló képességekkel bíró TV-k mintájára).

De a pixelekkel még mindig nem jutottunk el a legelemibb összetevőhöz. Mindegyik képpont, további 3 kisebb pontból áll össze, az egyik adja a vörös színösszetevőt, a másik a zöldet, a harmadik pedig a kéket. Tudom, hihetetlenül hangzik, de ebből a három színből - szinte - bármilyen színt ki lehet keverni (így működnek a színes monitorok és tv-k). A három összetevő angol nyelvű rövidítéséből kialakítva már el is érkeztünk az RGB színkeveréshez. Ez egy ún. additív színkeverési mód, vagyis minél több mennyiséget keverünk a 3 színből össze, annál világosabb lesz az eredményül kapott szín. Ha mindhárom pont maximum (255) intenzitással világít, fehéret kapunk. Ha minimum (0) intenzitással, feketét. Ha festékeket keverünk, akkor éppen ellenkező színkeverést használunk, amit szubtraktívnak nevezünk. Ismerős az általános iskolai rajzóráról? :) Utóbbit használják például a nyomtatásban, de akár a festők is.



Additív (RGB) és szubtraktív (CMY) színkeverési mód.








A fenti okfejtésből világossá válik, hogy általában egy digitális kép egy képpontja 3 bájtból (vagyis 24 bitből) áll. Általában, mert léteznek egyéb formátumok is, de mi most maradjunk a hagyományos, 24 bites (vagy más néven truecolor) megjelenítési/tárolás módnál. A JPEG képek (hacsak nem szürkeárnyalatosként lettek elmentve), - mely az interneten a legelterjedtebb képformátum - mind ezt a módot használják.

Számoljunk kicsit. 1 bájt piros, 1 bájt zöld és 1 bájt kék, szorozva a kép méretével képpontokban kifejezve. Tegyük fel, hogy képünk jelen esetben 2 megapixeles, mely már nagyon kicsinek számít a jelenkor digitális fényképezőihez mérve. 1600x1200 pixel közelítőleg 2 megapixel, és ez épp megfelel egy szabványos képfelbontásnak. Ha mindezt összeszorozzuk (1600x1200x3), kapunk 5,7 MB adatot. Ez nem kevés, 4 megabites internet kapcsolattal kb. 12mp letölteni, és ez még csak egy darab kép, ráadásul manapság már kicsinek mondható felbontással. Képzeljük el, hogy barátainkkal meg akarjuk osztani a nyaralásunkon készült több száz képet. Egy lassabb (mondjuk 1 megabites, netán betárcsázós "és mit eszik?") internettel rendelkező haver megőszül, mire végignézi. Arról nem is beszélve, hogy ily módon 100 kép tárolásához 600MB tárhely kell, ennyi pedig még ma sem számít kevésnek. És ha 8 megapixeles képeket veszünk alapul, akkor mindezen számokat megszorozhatjuk néggyel...
Mindehhez hozzájön az is, hogy egyre elterjedtebb a mobil internet, mely ismérve, hogy nagyon lassú, és általában erősen korlátozott a forgalmazható adatmennyiség. Barátunk biztos nem örülne, ha már egy képünkkel betelne a havi adatforgalmi kvótája (aztán mi sem örülnénk a szavainak).



Az LCD monitor fizikai felépítése. Ez látjuk, ha felnagyítjuk a monitor kijelzőjét.





Na de mi a megoldás?

A megoldás valamilyen tömörített képformátum használata. Rengeteg képformátum létezik, melyeket általában a kép kiterjesztése jelez is felénk. Nézzük végig ezeket, a formátumokat. Csak az átlagember számára jelentősebbeket fogom felsorolni, ezért senki se reklamáljon, hogy mi a helyzet mondjuk a TGA-val. De kezdjük először a tömörítetlen képformátumokkal.

Tömörítetlen formátumok

BMP
A BMP kiterjesztés Windows Bitmap formátumot jelent, mely tömörítetlen (létezik tömörített változata is, de nem használják). Tehát ha ebben mentjük el a képeket, akkor kerülünk szembe a fentebb ecsetelt helyzettel. Soha ne használjuk, nem érdemes! Feleslegesen foglalunk a képpel nagy tárhelyet, és csak bosszúságot okozunk vele másoknak, de hosszú távon akár maguknak is.

RAW
A legtöbb minőségi fényképezőgépnek van olyan módja, mely ilyen RAW (nyers) formátumban menti le a képeket. Erre azért van szükség, mert a másik - a fényképezésben általánosan elterjedt formátum -, a JPG veszteségesen tárolja a képeket. Hogy mit is jelent ez, majd később kitérek rá. A RAW formátummal sem érdemes foglalkozni, hiszen - mivel mindegyik gyártó máshogy specifikálta, nem egy általános szabványról van szó, ezért csak speciális célszoftverekkel lehet megnyitni ezeket a képeket. Ráadásul a képek ilyen formában való tárolásához, hatalmas tárhely szükséges (még rengeteg egyéb információt tárol a fent említett RGB színeken kívül).

Veszteségmentes, tömörített formátumok

Ezeknek az előnye az, hogy - mint a nevük is mutatja - tömörítve tárolják a képpontokat, vagyis jó esetben sokkal kisebbek lesznek fizikailag a képek az adattárolón. Ugyanakkor megtartják a képek minőségét, vagyis a képpontok nem változnak az eredeti képhez képest.

TIF (TIFF)
Eredetileg a scanner gyártók megegyezésével született, közösen specifikált képformátum. Scannelésen kívül egy átlagember nemigen találkozik ezzel a formátummal. Annyit érdemes róla megjegyezni, hogy ha veszteségmentesen akarunk scannelni, és nincs PNG formátum (erről később), akkor ebbe mentsük a képeket. A képnéző programok szinte 100%-a képes megnyitni ezt a formátumot, és némelyik program a tömörítés algoritmusát is engedi kiválasztani (az LZW a legjobb).



Látkép a Magas Tátrában. Itt érdemes fotózni. Katt a teljes képért
A lent látható kép nagyjából 2 megapixeles (1600x1200 pixel). BMP-ben 7501 KB, TIFF-ben (LZW tömörítéssel) 2886 KB, PNG-ben (max. tömörítés) 2524 KB, GIF-ben 936 KB, és végezetül JPG-ben (95-ös minőség) 606 KB.





GIF
Ez is veszteségmentes, hátránya, hogy csak maximum 256 különböző színt képes tárolni egy képben, ezért manapság főleg rajzfilmszerű megjelenítésre használják. A maximum megjeleníthető színek számából következik, hogy csak abban az esetben lesz veszteségmentes, ha a használt színek száma nem több 256-nál. Az internet hőskorában ez volt a fő képtárolási mód a weblapokon, hiszen egy képponthoz csak egy bájtra van szükség (RGB-nél ugye háromra). Hozzátartozik az is, hogy akkoriban a monitorok felbontása és minősége is jelentősen rosszabb volt, ezért ez a formátum is megfelelt az igényeknek. A GIF még manapság is ideális lehet egy olyan kép tárolásához, ami max. 256 színt tartalmaz (pl.: szürkeárnyalatos). Érdekessége még, hogy támogatja az animációt, vagyis ugyanaz a fájl több, egymást követő képet (ún. frame-t) tartalmazhat. Ha az interneten látunk egy kisebb méretű animációt, filmrészletet, mely nagyon szemcsés, valószínűleg GIF formátumban töltötték fel a weboldalra. Figyelem! Amennyiben egy fényképet (vagy egy 16,7 millió színt tartalmazó bármilyen képet) konvertálunk GIF-re, az eredmény veszteséges lesz. A veszteség viszont nem a tömörítés, hanem a konvertálás közben lép fel. Minden képnéző szoftver ismeri a formátumot.

PNG
Az eddigi legfiatalabb formátum, mely évekkel ezelőtt azért jött létre, hogy megtörje a GIF dominanciáját (ennek főleg anyagi okai voltak). Manapság az egyik legelterjedtebb formátum a JPG mellett. Előnye, hogy ez is veszteségmentes, és viszonylag jó tömörítési hatásfokkal dolgozik. Azoknak, akik veszteségmentesen szeretnék tárolni a képeiket, mindenképpen ezt a formátumot ajánlom (kivéve a profi fotósok, ők maradjanak a RAW-nál :). Természetesen felesleges, egy már előzőleg veszteséges formátumba elmentett fotót átkonvertálni ebbe, mert nem lesz jobb a minősége. Ami egyszer elveszett, már nem lehet visszahozni. De, ne ezt a formátumot használjuk arra, hogy kidekoráljuk a cikkünket, mert sokkal nagyobbak a képek, mint a veszteséges tömörített formátumokban. Viszont tökéletes lehet olyan screenshotok tárolására, melyek nem tartalmaznak képeket (pl. egy felhasználói szoftver felülete). Némelyik képkonvertáló engedi, hogy állítsuk a tömörítés hatásfokát 1-9-ig (mint a ZIP-nél), mely természetesen - veszteségmentes lévén - nem befolyásolja a minőséget.



JPEG tömörítés, 10-es, 50-es és 90-es minőséggel. Katt a teljes képért.





Veszteséges, tömörített formátum

JPG (JPEG)
Konkrétan csak erről az egyről fogok beszélni, hiszen ez a legelterjedtebb, más veszteséges formátum nem is igen fordul elő (nem azt jelenti, hogy nem létezik).
Miért veszteséges? Ahhoz, hogy a tömörítés hatásfoka minél jobb legyen, a tömörítő algoritmus bizonyos pixelek színét megváltoztatja. Fontos, hogy az eredeti szín elveszik, mikor kitömörítjük (megnézzük) a képet, már a változtatott színeket kapjuk vissza. Persze jó esetben ez észrevehetetlen. A tömörített kép minősége a tömörítés hatásfokától függ. Minél jobb hatásfokot szeretnénk, annál több pixelnek változik meg egyre jelentősebb mértékben a színe. Ez az eljárás arra épül, hogy az emberi szem nem képes megkülönböztetni minden egyes pixelt, és a kis változásokat sem veszi észre. A zenetárolásban elterjedt MPEG (MP3) formátum is ugyanígy működik. Módosítja a hanghullámot a jobb tömörítési hatásfok érdekében, melyet jó esetben - a tömörítés hatásfokától függően - ugyancsak nem hallunk meg.
A JPG kép minőségét 1 és 100 között állíthatjuk a kép mentése/konverziója esetén (ez alól is van kivétel, pl. a Windows Paint nem kérdez rá a minőségre, nagyjából 95-98-as minőséggel dolgozhat). Tapasztalatom szerint a 95-ös minőségnél a legtöbb ember már nem vesz észre minőségromlást. De a legjobb, ha mindenki saját maga kikísérletezi a megfelelő minőséget. Van, aki nem mentene el semmit 100 alatt. A képméret-minőség összefüggése fordítottan arányos. Egy 90-es minőségű kép mérete, hatoda-nyolcada lehet a tömörítetlen változatnak (BMP), de egy 10-es minőségű akár a 100-ad része is lehet, persze borzalmas minőséggel.
Ezt a formátumot minden képnéző ismeri, és ezt érdemes használni, ha fotókat küldünk ismerősnek, netán feltöltünk egy képet az internetre. Sőt, fontos megjegyeznem, hogy a Windows XP-ben található Paint már képes ebben a formátumban menteni a képeket. Remélem mindenki érti a célzást...

Ne pazaroljuk feleslegesen a sávszélességet, gondoljunk a kis sávszélességgel rendelkező emberekre is (betárcsázós és mobil)!

Összefoglalom:

1. BMP-t soha ne használjunk (legfeljebb köztes formátumnak), mivel túlságosan és feleslegesen nagy méretű
2. vonalas ábráknál (pl. táblázat, szöveg, grafikon) PNG, esetleg GIF ajánlott (veszteségmentes, és a jpg-vel szemben nem "maszatolja" szét a vonalakat)
3. fotóknál elsősorban JPG ajánlott, 90-95 körüli minőséget érdemes használni

Mindenki mondja utánam hangosan:

Soha többet nem fogok képet BMP formátumban feltölteni! Soha többet nem fogok képet BMP formátumban feltölteni! Soha többet nem fogok képet BMP formátumban feltölteni! Soha többet nem fogok ...







 
 
0 komment , kategória:  Tudomány - technika  
Gyász
  2015-01-13 16:00:10, kedd
 
 







GYÁSZ


Egymillió ember gyászolt vasárnap délután Párizsban. A terrorista vérengzés áldozatai előtt tisztelgett mindenki. Gyászolni nagyon tudunk. A World Trade Center romjainál is megható megem­lékezéseket tartottak. Csak az a baj, hogy mindig későn ébredünk. Fájdalmasan későn.

Ha az az egymillió ember, aki tegnap elzarándokolt a francia fővárosba - az öltönyben feszülő politikusokkal az élen - a hétköznapi életében jobban figyelne a másikra, a másik érzékenységére, ha toleránsabb lenne azokkal szemben, akik másban hisznek, mást éreznek, mást szeretnek, akkor talán nem is kellett volna ezen a vasárnapon Párizsban felvonulni.

Ha enni adnánk az éhesnek, fekhelyet a hajléktalannak, ha nem gyilkolnánk egymást halomra a Közel-Keleten, Afrikában, Ukrajnában vagy bárhol a világban. Ha nem ölnénk az olajért, a földgázért, az ara­nyért vagy éppen egy semmire sem jó földdarabért. Ha képesek lennénk elviselni, hogy a másiknak több van, ha nem bosszulnánk meg a legkisebb sérelmünket, akkor tegnap nem kellett volna gyászolni, sírni, ceruzákat a magasba emelni, és nem kellett volna ezredszerre is rádöbbenni: vesztébe rohan az emberiség...







Egymillió ember vett részt vasárnap Párizsban a terrorizmus elleni meneten. A példátlan összefogáshoz állami vezetők is csatlakoztak, köztük Orbán Viktor, Magyarország miniszterelnöke.

A terrorizmus ellen, illetve a szólásszabadság megvédése érdekében szervezett felvonuláson összesen 45 külföldi vezető vett részt a francia politikusokon kívül: ott volt Angela Merkel német, David Cameron brit, Matteo Renzi olasz, Mariano Rajoy spanyol kormányfő, Bohuslav Sobotka cseh és Zoran Milanovic horvát miniszterelnök, Klaus Iohannis román államfő, illetve Donald Tusk, az Európai Tanács és Jean-Claude Jun­cker, az Európai Bizottság elnöke.


Minden szó felesleges Fotó: MTI





De tiszteletét tette II. Abdulláh jordán király, Petro Porosenko ukrán államfő és Szergej Lavrov orosz kül­ügy­miniszter is. A menetet hatalmas biztonsági intézkedések előzték meg: a közlések szerint ezrével nyüzsögtek rendőrök és katonák Párizsban. Az óriási készültség végül szerencsére nem volt szükséges: incidens nélkül zárult a demonstráció.

Orbán Viktor nyilatkozatban fejezte ki tiszteletét a merénylet áldozatai előtt:

- Mi, magyarok osztozunk a franciák fájdalmában. A terrorizmus előretörése Európában ma már valóság, ami napról napra növekszik. (...) Nem tehetjük meg, hogy nem nézünk vele szembe. Európának képesnek kell lennie arra, hogy megvédje magát. A politikai korrektség már nem nyújt védelmet a kegyetlen barbársággal szemben - írta közleményében a miniszterelnök, kiemelve: a jelenlegi európai politika nem tudja megvédeni az európai embe­re­ket. Orbán szerint Európának új véderőművekre és stabilizátorokra van szüksége ahhoz, hogy megakadályozza a biztonságát fenyegető rengéseket és mozgásokat.







Az egység menete

Link















 
 
0 komment , kategória:  Tragédiák - katasztrófák  
     1/1 oldal   Bejegyzések száma: 4 
2014.12 2015. Január 2015.02
HétKedSzeCsüPénSzoVas
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 
Blog kereső


Bejegyzések
ma: 0 db bejegyzés
e hónap: 73 db bejegyzés
e év: 469 db bejegyzés
Összes: 4838 db bejegyzés
Kategóriák
 
Keresés
 

bejegyzések címeiben
bejegyzésekben

Archívum
 
Látogatók száma
 
  • Ma: 593
  • e Hét: 8515
  • e Hónap: 31003
  • e Év: 208878
Szótár
 




Blogok, Videótár, Szótár, Ki Ne Hagyd!, Fecsegj, Tudjátok?, Receptek, Egészség, Praktikák, Jótékony hatások, Házilag, Versek,
© 2002-2024 TVN.HU Kft.