Belépés
zgfumag.blog.xfree.hu
Ha azért nézel , mert ez a munkád, jó munkát kívánok! GYÁVA NÉPNEK NINCS HAZÁJA! Minden nemzetnek olyan kormánya van aminöt érdemel. Ha valami... Zámbori Gusztáv
1957.12.05
Offline
Profil képem!
Linktáram, Blogom, Képtáram, Videótáram, Ismerőseim, Fecsegj
     1/3 oldal   Bejegyzések száma: 25 
Így kell hazahozni a kalandvágyból külföldre menekülőket
  2015-05-17 22:19:35, vasárnap
 
  Így kell hazahozni a kalandvágyból külföldre menekülőket

Népünk vezére eddig is értünk dolgozott, de most aztán nagyon belehúz.

Tudom, ne orbánozzak. Hazafiatlan, rossz hírét viszi a világba kisded országunknak, árt a zembereknek és hasonlók. Jó, nem orbánozok.

Tehát: Viktor megint beverekedte magát Európa fülébe. A miniszterek elnöke szinte folyamatosan azon dolgozik, hogy mindenki jól megtanulja, micsoda remek népség is vagyunk mi. Éjt nappallá téve viszi a hírünket, nyilatkozik, megszakért, osztja a sallerokat és kokikat, felváltva. Igaz, ezek többnyire a mi képünkön csattannak, de mit lehet tenni? Ahol gyalulnak, ott hullik a forgács. Vagy ilyesmi.

"Az illegális határátlépés nem bocsánatos bűn, nem kedélyes délutáni szórakozás, hanem egy adott állam egyik legfontosabb szabályának megsértése. Ezért az elkövetőket őrizetbe kell venni és utána le kell folytatni ellenük az eljárásokat" - mondta a haza bölcse, majd elégedetten hátradőlt.

Ezen pedig nem csak én vagyok kissé nagyon felháborodva, hanem például a németek is. Meg az osztrákok. Meg az angolok.

Bár a szavak jelentése igaz is lehet(ne), jól is hangzanak. Mert tényleg! Csak éppen Európa egy drámai helyzettel áll szemben, amit meg kell oldania. A kedélyes délutáni szórakozás víziója mögött emberi életek vannak. Életek és halálok. Tengerbe veszett emberek, szétszakadt családok. Akik vállalják a menekülésnek ezt a borzalmas módját, azok nem szórakozásból teszik. Nekik már az életükön kívül nincs vesztenivalójuk és sokan el is veszítik az utolsó értéküket. Az életet.

Való igaz, hogy ez illegális határátlépés. Az is igaz, hogy az Unió nem találta még meg a megoldást. De más dolog az, amikor azért lépi át valaki jogszerűtlenül a határt, mert egy másik országban majd tud vásárolni drágább autót, nagyobb házat, sportcsokit és más, amikor nem marad választása.

Viktor ezt nem hajlandó érteni. Úgy viselkedik, mint egy retardált óvodás, aki elfoglalta a homokozót és királynak képzeli magát, miközben csak erőszakos. Baj van, amit meg kell oldani. Közösen. Nem pedig a nacionalzmus zászlaját kibontva végigtrappolni mindenen és mindenkin.

Viktor elfelejti, hogy nagyon sok magyar honfitársunk kényszerült külföldre. A cinikus kijelentés ellenére nem kalandvágyból, hanem kényszerből. Amikor Viktor azzal akar népszerűbb lenni a szélsőjobboldali, szélsőfideszes, szélsőnemnormális szavazók körében, hogy ő majd jól megvéd mindenkit a betolakodóktól: elfelejti azt a sokszázezer honfitársunkat, akik minden kalandvágy nélkül kényszerülnek más országokba. Azt is elfelejti Viktor, hogy ezeknek a honfitársainknak naponta szembe kell nézniük a német, osztrák, angol emberekkel. Azokkal az emberekkel, akik látják a televízióban, hallják, olvassák a miniszterek elnökének népszerűséghajhász, gonosz, embertelen kijelentéseit. Viktor nem gondol ezekre a külföldön élő magyarokra. Igaz, a belföldön élőkre is csak annyiban, amennyiben a személyes hatalmi érdekei megkívánják.

Viktor már befalazta magát egy álomvilágba, megtervezte a saját és családja jövőjét, a többi nem számít. Soha nem is számított, csak a szavak szintjén. Mert még van választás, még ki lehet bukni a szent hatalomból.

Hogy egyébként mi történik az emberekkel, legyenek azok fehérek, feketék, vagy tarkák - nem érdekes. Az sem fontos, hogy egy Londonban, Párizsban, Bécsben, Berlinben élő honfitársunk egyre gyakrabban kénytelen lehajtani a fejét, mert nem tud válaszolni a kérdésre:

"Hát mi folyik ott, nálatok?"


http://hu.blastingnews.com/hir/2015/05/igy-kell-hazahozni-a-kalandvagybol-kulfold re-menekuloket-00397831.html
 
 
0 komment , kategória:  Általános  
Orbán beismerte, hogy hetente leül a fejlesztési miniszterre
  2015-05-17 21:50:53, vasárnap
 
 
Orbán beismerte, hogy hetente leül a fejlesztési miniszterrel, hogy eldöntse, ki nyerje a közbeszerzést
Herczeg Márk

politika
ma 20:07


Eleni Tsakopoulos Kounalakis volt budapesti amerikai nagykövet az Index szerint a könyvében többek közt azt írta:

,,Németh Lászlóné nemzeti fejlesztési miniszter elmondta nekem, hogy minden héten leült Orbánnal, átnézték a középítkezési projektek listáját, és eldöntötték, melyikeknek legyen prioritása és melyik pályázatok nyerjenek. »Ha egy magyar vállalat pályázata versenyképes egy osztrák vagy német vállalatéval, akkor igen, nyerni fognak«, magyarázta (Németh Lászlóné). »Miért kellene, hogy német vállalatok építsék a magyar utakat? És ha a Közgép az egyetlen magyar vállalat, amelyik meg tudja csinálni, miért ne nyerhetnék továbbra is a pályázatokat?«"

Orbán Viktort ma erről kérdezte az RTL Klub riportere, amikor leadta a szavazatát a Normafa területének rendezéséről szóló helyi népszavazáson - írja az Origo, ami szerint Orbán azt mondta, ez ma is így van, a folyamatnak ez a törvényes rendje, csak a miniszter személye változott.

A különböző irányító hatóságok megteszik javaslataikat, és évek óta a kormány fejlesztési kabinetje hozza meg a döntéseket, amiket jóváhagyásért bevisznek a kormány el - mondta Orbán, aki szerint ennek van egy leírt rendje, transzparens módon történik minden döntés.

Orbánt kérdezték a Kőbányára tervezett mecsetről is, amiről azt mondta: itthon sok fizetős, főleg vallásos külföldi diák van, akik nem tudnak hol imádkozni. Szerinte ők komoly összegeket fizetnek, van vidéki egyetemi város, amit jószerivel az arab diákok tartanak fönn, ezért foglalkozni kell a kérdéssel, bár hivatalosan még nem tárgyaltak a mecsetről.

Az RTL Klub híradójának riportjában látható Orbán reakciója:



http://444.hu/2015/05/17/orban-beismerte-hogy-hetente-leul-a-fejlesztesi-miniszte rrel-hogy-eldontse-ki-nyerje-a-kozbeszerzest/

 
 
0 komment , kategória:  Általános  
Pieter Schelte holland Waffen-SS tisztről nevezték el a vil
  2015-05-17 20:32:41, vasárnap
 
  Pieter Schelte holland Waffen-SS tisztről nevezték el a világ legnagyobb hajóját


Nemrég megérkezett Rotterdam kikötőjébe a világ legnagyobb hajója,

amit Pieter Scheltéről, egy holland Waffen-SS tisztről neveztek el. Holland és brit zsidó vezetők ezt felháborítónak tartják és tüntetéseket szerveznek az antiszemita hajó ellen, amit nyílt tengeren végzett ipari munkákhoz és fejlesztésekhez használnak majd a tulajdonosok. A Dél-Koreában épült, 382 méter hosszú, 48 ezer tonna teherbírású járműre eddig 1,7 milliárd dollárt költöttek.

A hajót azért nevezték el Pieter Scheltéről, mert ő volt Edward Heerema, a hajót gyártató Allseas tulajdonosának apja. Schelte maga is hajógyártó mérnökként dolgozott, de 1943-ban belépett a Waffen-SS-be. Ezért három év börtönre ítélték, de a bíróság másfél év után szabadon engedte, az ellenállásban nyújtott érdemeire hivatkozva.

A zsidó vezetőknek azért nem tetszik a név, "mert szerintük érthetetlen, miért neveznek el egy hajót egy háborús bűnösről, főleg azok után, hogy nemrég muszlim terroristák ütöttek rajta egy párizsi kóserbolton, illetve nemrég ünnepelték Auschwitz felszabadításának hetvenedik évfordulóját is". Szerintük ezért "egyértelműen provokáció" volt a hajó neve.

"[Az időzítés] véletlen egybeesés volt, ez biztos, de ez mutatja, milyen időket élünk. Elvesztettük a hajó nevének megváltoztatásáért vívott küzdelmet, úgyhogy most ehetjük a kefét.", mondta a Guardiannek Esther Voet, az izraeli Információs és Dokumentációs Központ igazgatója.

(index nyomán)


http://harcunk.info/index.php/fokusz/1032-pieter-schelte-holland-waffen-ss-tisztr ol-neveztek-el-a-vilag-legnagyobb-hajojat
 
 
0 komment , kategória:  Általános  
A vár esze - Arthur J. Finkelstein, a Fidesz politikai tanác
  2015-05-17 20:21:20, vasárnap
 
  Most, hogy Orbán bevallotta, hogy a világ egyik leggonoszabb politikai tanácsadója az emberre, idézzük fel Rényi Pál Dániel 2013-as cikkét Finkelsteinről. Én csak ezt az esszenciális idézetet emelném ki belőle:
“ha az emberek válaszhatnak a korrupt és a hülye között, a korruptat választják"

*******************************

A vár esze - Arthur J. Finkelstein, a Fidesz politikai tanácsadójának pályaképe

szerző
Rényi Pál Dániel
publikálva
2013/7. (02. 14.)


Nixon mellett tanulta a szakmát, ő tette szitokszóvá a "liberális" jelzőt, és ő a szellemi atyja az izraeli közép- és szélsőjobb kormányszövetségének is. Az amerikai tanácsadók legszűkebb élvonalához tartozik, és a negatív kampányok keresztapjaként ismert a Fidesz első számú politikai stratégája.

Az elmúlt három hónapban, amióta visszatérésének híre ment, a Fidesz és a kormánybarát sajtó az MSZP kampányát segítő izraeli politikai tanácsadón, Ron Werberen köszörüli a nyelvét; jobboldali körökben Werber személyétől várják a "gyűlöletkeltő" kampány visszatértét. Kevesebb szó esik viszont arról, hogy a Fidesz legalább öt éve topkategóriás New York-i konzultánsok kottájából politizál, akiknek ráadásul több évtizedes rutinjuk van a negatív kampányok megtervezésében. Lehet Werber bármily furmányos kampányszakember, a nemzetközi politikában és a negatív kampányüzenetek célba juttatásában szerzett tapasztalataival bizonnyal eltörpül a Fidesz fő kommunikációs stratégái, az amerikai Arthur J. Finkelstein és George E. Birnbaum mellett.


Egy régi kép



2012 tavaszán elsőként az index.hu adott hírt arról, hogy a Fidesz - hivatalosan a kormány fő think-tankjén, a hárommilliárdos kormányzati tanácsadói megbízással rendelkező Századvég cégcsoporton keresztül - legkésőbb 2008 óta együtt dolgozik a két magasan jegyzett amerikai szakértővel. A Magyar Narancs ősszel irodáik székhelyén, New Yorkban több alkalommal próbált kapcsolatba lépni Birnbaummal és Finkelsteinnel egy interjú reményében, ám megkereséseinkre nem érkezett válasz. Hogy mégis megismerhessük a tanácsadók és a kormány közti munkakapcsolatot, a Századvég munkatársainak segítségét kértük. A cégcsoport kommunikációs titkárságáról két hét vacillálás után végül az a válasz jött, hogy az említett tanácsadók tevékenységéről, illetve élő szerződéseikről "nem áll módjukban tájékoztatást adni". (A Narancs azért kiderített néhány részletet Finkelsteinék budapesti kapcsolatairól, erről a Finkel-think Budapesten című keretes anyagunkban olvashatnak.)

A két tanácsadó közül egyértelműen Finkelstein a nagy fogás: két évtizeddel több a tapasztalata a szakmában, mint Birnbaumnak, és nagyobb kaliberű ügyfelek nevei sorakoznak noteszeiben. Finkelstein az elmúlt tíz évben azonban - és különösen a kelet-európai térségben - csakis Birnbaummal közösen vállal munkát. Kormányközeli forrásaink is megerősítették, hogy a magyar ügyfelekkel folytatott egyeztetések alatt is Finkelstein dominál, Birnbaum inkább a kutatások és kampányok operatív szervezésével foglalkozik. Finkelstein kezében összpontosulnak a stratégiai kérdések: ő értelmezi a számok közti összefüggéseket, ő tesz javaslatot az üzenetek megfogalmazására és azok közvetítési technikáira. Finkelstein az agy.

Kaiser Sozé

Arthur J. Finkelstein New York-i zsidó család gyermekeként, közelebbről egy brooklyni taxisofőr fiaként látta meg a napvilágot, 1945-ben. A Columbia Egyetemen és a Queens College-on matematikát és statisztikát tanult. Tanulmányai befejezése óta - negyven éve - az amerikai politika élvonalában dolgozik, a legdörzsöltebb republikánus kampányguruk között tartják számon. Korábbi republikánus munkatársai és megbízói valóságos lángelmének tartják: a Republikánus Párt (Grand Old Party - GOP) berkeiben páratlan matematikai készségéről, egyedi meglátásairól és kiváló politikai ösztöneiről ismert. Alfonse D'Amato, aki Finkelstein munkájának is köszönhetően majd tizennyolc évig volt New York állam republikánus szenátora, a "valaha látott legragyogóbb politikai elmeként" emlegeti. Egykori kollégái közvetlen és inspiráló emberként beszélnek róla, de a Fidesz stratégáival folytatott kommunikációs egyeztetések menetét testközelből követő forrásunk is állítja: "Arthur kedélyes, jó humorú és megnyerő ember, aki nagy kedvvel anekdotázik világszerte összegyűjtött élményeiről magyar ügyfelei előtt is." "' az a típus, aki inkább a színfalak mögött marad, és hagyja, hogy a politikusok szerepeljenek - szemben az új generációs elemzőkkel, akik szeretik a Fox Tv-ben fényezni magukat" - nyilatkozta róla tavaly ősszel Larry Weitzner New Jersey-i konzervatív tanácsadó, utalva arra, hogy legyen bármily barátságos figura is, Finkelstein szinte soha nem mutatkozik nyilvános politikai porondokon. Régi vágású háttérember: az elmúlt két évtizedben gyakorlatilag nem készült róla nyilvános fénykép, és interjút is csak ritkán ad. Demokrata körökben emiatt egyfajta "démonizált" kép alakult ki róla: Jonathan Karl, a CNN újságírója egy 1996-os tudósításában a Közönséges bűnözők című film karakteréhez, Kaiser Sozéhoz hasonlította, akit ugyancsak soha senki nem látott, ellenfelei épp ezért rettegtek tőle. De más oka is van, amiért a demokrata think-tankekben tartanak Finkelsteintől, akit csak a "piszkos politika keresztapjaként" (the godfather of dirty politics) emlegetnek. Finkelstein kíméletlen, és ezért hatékony: precízen dolgozik és minden áldozatra hajlandó a győzelem érdekében. "Az ő politikai szocializációját alapvetően meghatározta Richard Nixonnak az 1968-as első, és főként az 1972-es újraválasztási, a piszkos trükkjei miatt később 'Tricky Dick' néven elhíresült kampánya" - mondta róla egy anonimitást kérő washingtoni demokrata tanácsadó a Narancsnak. Szerinte Nixon fellépése inspirálta Finkelsteint, hogy ne ragadjon meg a számok világánál, és foglalkozzon stratégiai tervezéssel is. (1968-ban Finkelstein még az NBC News stábjánál elemezte az exit-pollok eredményeit, 1972-ben viszont már Nixon stábjában dolgozott pollsterként, azaz a célzott közvélemény-kutatások elemzésében vett részt.) Országos hírnévre 1979-ben tett szert, miután kutatáselemzőként kulcsszerepet kapott Ronald Reagan republikánus előválasztási kampányában, de személyes politikai tanácsadóként már a hetvenes évek elejétől ismertnek számított. Hamar beépült a GOP körüli think-tank hálózatba és elképesztő hatékonysággal dolgozott: pályája első húsz éve alatt egyetlen fontos összecsapást sem veszített el.

Libsizz!


Finkelstein első komolyabb ügyfele a kiszólásairól elhíresült Jesse Helms volt. Nagyrészt Finkelsteinnek köszönhetően Helms öt cikluson keresztül, harminc évig volt a washingtoni szenátus észak-karolinai szenátora. A 2008-ban elhunyt szenátor büszke volt arra, hogy "Senator No" néven és a legkonzervatívabb republikánusként emlegették. Nevét onnan kapta, hogy nyíltan vállalta rasszista, homofób, feminista és abortuszellenes nézeteit.

Helms 1972-es sikerét annak köszönhette, hogy a bevándorlásellenes közhangulatra alapozta kampányát. Finkelstein mérései ugyanis azt mutatták, hogy a térségben növekvő munkanélküliséget a helyiek az immigránsok növekvő számával indokolják. Helms végül azzal verte meg demokrata ellenfelét, hogy visszatérően a liberális jelzőt aggatta rá - miközben untig célozgatott vetélytársa görög származására -, és magát csak mint "Amerika jelöltjét" emlegette. Howard Fineman, a Newsweek újságírója egy későbbi elemzésében megállapította: Finkelstein már első, saját kezűleg megkomponált kampánya során rátalált a tuti republikánus receptre. Eszerint a lényeg az, hogy "az ellenfélre fókuszálj, ne a jelöltedre. Használj bármilyen foszlányt az ellenfél múltjából, ami alapján liberálisnak címkézheted. A hirdetésekben használj egyszerű szavakat, és Armageddon-szerű kifejezéseket, hogy növeld a jelöltek között lévő ideológiai szakadékot. Figyelmeztess arra a káoszra, amit az ellenfél kormányzása eredményezhetne. Szüntelenül ismételd a szlogeneket minden csatornán." Helms - vélhetően Finkelstein jóváhagyásával, vagy épp a bátorítására - szenátorként sem fogta vissza magát: folyamatosan ellenezte a melegek és a fogyatékosok egyenjogúságát. Egy alkalommal nyíltan lebuzizta a New York Times és a Washington Post komplett szerkesztőségét. Helms és Finkelstein gyümölcsöző szakmai kapcsolatát mégsem zavarta meg, amikor 1996-ban a Boston Magazine nyilvánosságra hozta, hogy Finkelstein férfi párjával két gyermeket nevel massachusettsi otthonukban. Ugyanebben az évben Helms - Finkelstein egy másik kuncsaftjával, Lauch Faircloth-szal együtt - egyike volt azon négy szenátornak, akik nem szavazták meg a melegek jogait érintő antidiszkriminációs törvényt a szenátusban. Ám ez sem ingatta meg kettejük kapcsolatát, Finkelstein egészen 2003-as visszavonulásáig támogatta a homofób Helmst. 2004-ben aztán Finkelstein - köszönhetően Massachusetts liberális jogalkotó hagyományainak - összeházasodott a férfi párjával. (2006-ban az esetre utalva Bill Clinton nekiment Finkelsteinnek, amikor az épp felesége, Hillary Clinton ellen kampányolt a New York-i szenátusi kampányban: "Ez az ember vagy a saját pártját nem veszi komolyan, vagy csak valamiféle undort érez saját magával szemben.")

Demokrata elemzőknél különös visszatetszést váltott ki, hogy Finkelstein az 1996-os incidens után is tudatosan az antliberális retorikára építette kampányait. "Ez az úgynevezett Finkelstein-formula: címkézz valakit liberálisnak, építsd hozzá a nevéhez valahogy a jelzőt, és ismételd a végtelenségig" - nyilatkozta Finkelsteinről a kilencvenes évek végén Mark Mellman, egy washingtoni demokrata elemző cég, a Mellman Group vezetője.

A szakmai körökben ezután csak Finkel-thinkként emlegetett taktika pompásan működött. Mint Jonathan Karl idézett összeállításából is kiderül, 1992-ben D'Amato így verte meg a "reménytelenül liberálisnak" címkézett demokrata Robert Abramst, 1994-ben pedig George Pataki ugyanezzel diadalmaskodott a "túl hosszú ideig túl liberális" Marco Cuomo szenátor felett. "Ez Jack Reed. Ez rossz. Ez liberális. Üzend meg Jack Reednek, hogy a jóléti programja egyszerűen túl liberális neked" - szólt egy másik Finkelstein-féle szlogen az 1996-os Rhode Island-i szenátorválasztás előtt. A "libsizéssel" Finkelstein rendre az egzisztenciális félelmeket is célba vette. A fő üzenet sokszor az volt, hogy a demokrata jelölt adóemeléssel akarja megfinanszíroztatni a hátrányos helyzetűeket és a kisebbségieket egyenrangú csoportként kezelő egészség- és társadalompolitikát.

Finkelstein a felmérései során különös figyelmet fordít az egyes társadalmi kisebbségekkel szembeni előítéletek kitapogatására, és gyakran rájátszik az ezen csoportok elleni sztereotípiákra. "Onnét pedig már csak egy lépés mindent azokra a liberálisokra kenni, akik nem osztoznak ezekben a negatív érzésekben" - érzékeltette a Narancs kérdésére washingtoni konzultáns forrásunk.

E taktika országos szinten azonban már nem működött. Az 1996-os elnökválasztási kampány során a Finkelsteinnel együtt dolgozó republikánus elemzők szerint épp az egyre átlátszóbb Finkel-think vezetett Bob Dole republikánus jelölt vereségéhez Bill Clintonnal szemben. Finkelstein unszolására - utalva a várható adóemelésekre - Dole folyamatosan a spend and tax liberal jelzővel illette Clintont, azaz olyan "liberálisnak" bélyegezte, aki azért, hogy osztogathasson, feszt adóztatna. Emiatt azonban túlzottan is agresszív, ellenszenves képet festett magáról a barátságos kisugárzású Clinton ellenében. A Finkel-think épp akkor bukott el, amikor kitalálója a csúcsra érhetett volna.

Teljes meghasonulás

1996 óta a demokrata tanácsadók és republikánus riválisai Finkelsteint csak úgy emlegetik, mint a "hipokrita". Nemcsak azért, mert fény derült arra, hogy Finkelstein meleg létére homofób kampányok megtervezésében vett részt, hanem mert a Dole-kampány során ismertté vált korábbi munkamódszere is.

A 96-os republikánus előválasztás előtt még reális esély mutatkozott arra, hogy Dole az egykori dél-karolinai kormányzót, Carroll Campbell Jr.-t teszi meg alelnökjelöltjének. (Abban az évben - az elnökjelölt idős korára tekintettel - az alelnökjelölt kiválasztását különös figyelem kísérte.) Finkelstein azon dolgozott, hogy Dole-t reménybeli elnökként, Campbellt pedig alelnökként futtassa meg a választáson. Általános vélekedés volt a GOP-guruk köreiben, hogy Dole-nak akkor lehet reális esélye a győzelemre, ha sikerül megszólítania a Clintont támogató zsidó közösségek jelentős részét. A GOP elnökjelöltje végül részben azért hátrált ki Campbell mögül, mert riválisai bedobták a köztudatba, hogy az 1978-as dél-karolinai képviselő-választási kampány során a Campbellnek dolgozó, közismerten zsidó származású Finkelstein "rádolgozott" demokrata ellenfele, Max Heller zsidó származására. Finkelstein nem nyilvános kérdőíves kutatása során ugyanis azt kérdezte a választóktól, hogy befolyásolná-e őket a választásukban, ha Hellerről kiderülne, hogy a) zsidó, b) külföldön született zsidó, c) külföldön született zsidó, aki nem hisz Jézus Krisztus feltámadásában. Az eredmények azt mutatták, hogy egyedül a harmadik válasz befolyásolná negatívan Heller megítélését - az viszont jelentősen. (A vitatott felmérésre Alan Baron demokrata elemző oknyomozása nyomán derült fény 1986-ban, de az ügy csak az 1996-os kampány során kapott nagy nyilvánosságot.)

Finkelstein trükkje az volt, hogy az álüzenetet - Heller külhonban született zsidó, aki nem hisz Jézus feltámadásában - nem a Campbell-kampányon keresztül, hanem indirekt módon juttatta el a választókhoz. Finkelstein igyekezett elkerülni, hogy jelöltje "gyűlölködő" színben tűnjön fel, ezért inkább megosztotta az információt Don Sprouse, a Harmadik Párt jelöltjének kampánycsapatával - végül ők tülkölték tele a helyi lapokat az álhírrel. Campbell, aki az álhír elterjesztése előtt még hátrányban volt, ha csak hajszállal is, de végül győzött.

A Narancs beszélt olyan amerikai elemzővel, aki szerint sok ügyfélnek imponál, ha egy tanácsadó a végsőkig elmegy a győzelem érdekében. Ezzel együtt Finkelstein személyisége nagyon megosztja a szakmát. "Egy vállalati jogász vagy egy védőügyvéd a praxisa alatt olyan ügyeket is kénytelen képviselni, amelyekkel egyébként magánemberként nem azonosulna. Egy politikai tanácsadó esetében nincs ilyen kényszer. Ez ugyan kegyetlen piac, de ezen a piacon is vannak olyan morális pillérek, amiket nem döntesz le" - kommentálta Finkelstein megoldásait washingtoni tanácsadó forrásunk. Szerinte az, hogy a tanácsadók 99 százaléka - köztük Finkelstein is - egyértelműen kötődik valamely politikai platform közösségéhez, mutatja, hogy a hivatástudatnak része egyfajta értékközösség vállalása is. Matt Dorf, a demokrata alapállású washingtoni Rabinowitz/Dorf Communications tanácsadó cég vezetője a Narancs kérdésére úgy kommentálta a Campbell-esetet, hogy "Finkelstein méltán lett híres arról, hogy - politikai vetélytársaihoz mérten különösen - vadul feszegeti az etikus magatartás határait".

A Campbell-ügy azonban nem tántorította el az izraeli jobbközép Likud párt miniszterelnök-jelöltjét, Benjamin Netanjahut attól, hogy Finkelsteint kérje fel a saját és jobbközép pártja, a Likud 1996-os kampányának megtervezésére.

Az ígéret földje

Finkelsteinnek a 80-as évek elejétől egyre aktívabb kapcsolatai voltak az izraeli jobboldallal, és Clinton győzelme után a legjobbkor érkezett számára Netanjahu felkérése. Ekkortájt került munkakapcsolatba a szoros izraeli kötődésű, amerikai-izraeli kettős állampolgár Birnbaummal, aki a Dole-kampányban pollsterként dolgozott.

Az izraeli jobboldal válságos éveken volt túl, az Amerikában elhasználódni látszó Finkel-think pedig új piacot keresett. 1996 májusában Finkelstein úgy vezette győzelemre Netanjahut, hogy ellenfele, a munkáspárti Simon Peresz az év eleji felmérések alapján még 20 százalékkal vezetett. A siker egyik kulcsa az volt, hogy Finkelsteinnek televíziós hirdetésekkel sikerült elhitetnie a választók leginkább bizonytalan rétegeivel: amennyiben Simon Peresz győz, békét köt a palesztinokkal, "beengedi" őket a Szent Városba, és - a kampányszlogen szerint - "ketté fogja osztani Jeruzsálemet".

Finkelstein a kilencvenes évek közepe óta máig az izraeli jobboldal legbefolyásosabb háttérembere. Már Netanjahu első ciklusa alatt mélyen bedolgozta magát a Likudba: 1996 és 1999 között kollégája, Birnbaum az ő ajánlására lett a miniszterelnök kabinetfőnöke. Noha hivatalosan már nem dolgoznak együtt, Netanjahu máig minden fontos stratégiai kérdésben számít Finkelstein véleményére, sőt egyes izraeli lapok arról cikkeznek, hogy már-már fanatikusan hisz a stratégában.


Finkelstein Likud-befolyását mutatja, hogy Ariel Sharon hatalomra kerülésével is megőrizte pozícióját a tanácsadói székben. Sharon 2003-as - a baloldali Amram Mitznával szemben győztesen megvívott - kampánya során terjedt el az a Finkelstein-idézet, miszerint "ha az emberek válaszhatnak a korrupt és a hülye között, a korruptat választják". Miután 2005-ben Ariel Sharon távozott a Likudból és megalapította a centrista-liberális Kadima pártot, Netanjahu visszatért a Likud élére - az izraeli jobboldal azonban így is szétesett, Ehud Olmert és a Munkáspárt alakíthatott kormányt 2006-ban. Finkelstein magára vállalta az ellenzékbe szorult izraeli jobboldal újraszervezését és egységesítését.

A Likud 2005-től észlelhető lassú, ám annál egyértelműbb jobbra tolódása és közeledése az Avigdor Lieberman vezette revizionista-nacionalista Yisrael Beiteinu párthoz egyértelműen Finkelstein stratégiai elképzeléseit tükrözi. Finkelstein még Netanjahu első ciklusa alatt bizalmi viszonyt alakított ki Liebermannal, aki akkoriban a Likud tagja, egyben Netanjahu kabinetfőnöke volt. Lieberman 1999-ben távozott a Likudból, hogy megalakítsa nyíltan szélsőjobboldali pártját. Finkelstein a 2000-es évek második felében már hivatalosan is Lieberman tanácsadójaként dolgozott, aminek azért is volt különös jelentősége, mert Lieberman 2006-tól miniszterelnök-helyettesként helyet kapott Olmert kormányában.

Lieberman nacionalista kiszólásaival permanens diplomáciai konfliktusokat okozott, mondhatni, belülről bomlasztotta a baloldali kormányt. Egy esetben konkrétan megfenyegette az Izraelben élő arab közösség tagjait, hogy megvonja szavazati jogukat, amennyiben nem tesznek hűségesküt Izrael állam mellett; 2006 őszén pedig terrorista kollaboránsnak nevezte és kivégzéssel fenyegette a Kneszet azon arab tagjait, akik találkoztak a Hamász képviselőivel. Lieberman és Finkelstein három év alatt a harmadik legerősebb pártot faragta a szélsőjobboldali alakulatból, így 2009-ben a Finkelstein-Netanjahu-Lieberman trió végül együttesen hatalomra jutott, és megvalósult a Likud-Yisrael Beiteinu-koalíció. A jobboldali kormány - élén Lieberman külügyminiszterrel - magas hőfokon tartotta az Iránnal, Egyiptommal és a Palesztin Hatósággal fennálló konfliktusait; Izrael diplomáciai elszigetelődése és a nemzetközi feszültségek kiéleződése pedig nagyban segítette a jobboldal egységesítését célzó törekvéseket.

A New York-Tel-Aviv-Budapest-tengely

2012-ben kézzelfogható közelségbe került Finkelstein ideája: az addig koalícióban működő izraeli jobboldal egységesítése.

Finkelstein politikájának "természetes" betetőzése volt Netanjahu tavaly őszi bejelentése, miszerint a Likud és a Yisrael Beiteinu közösen indul a 2013-as választásokon. Tavaly Finkelstein kivételesen adott egy interjút a Channel 2 izraeli csatornának; arról beszélt, hogy a két jobboldali jelölt együttes indulásával még erősebb lesz a jobboldal: 45 helyet valószínűsített a 120 fős Kneszetben. Csalódnia kellett: a Likud-Yisrael Beiteinu összesen 31 helyet szerzett a januári választáson, ami a lehetséges koalíciós partnerekkel együtt is csupán egyfős többséget adott a jobboldalnak. (Volna persze más megoldás a kabinet stabilizálására - például egy nem tisztán jobbos koalíció a centrista Yesh Atid bevonásával.) A jobboldal földindulásszerű győzelmét vizionáló Finkelsteint és Netanjahut azonnal elővették a pártban a buktával felérő eredmény miatt. A gyenge eredmény első magyarázatai szerint a jobboldal túlzottan is az iráni konfliktusra fókuszálta kampányát, miközben a választók többségét inkább a magas ingatlanárak és az egyéb egzisztenciális kérdések foglalkoztatták.

Finkelstein az elmúlt években ideje jelentős részét ugyan Izraelben és Kelet-Európában töltötte, de nem adta fel amerikai munkáit - jelenleg is vannak ügyfelei a kongresszusban. Finkelstein a tavaly novemberi elnökválasztás előtt magabiztos, 4 százalékos Mitt Romney-győzelemre számított, és ezzel biztatta izraeli ügyfeleit is. Romney érthető okokból - nyilvánosan - nem vállalta, hogy Finkelsteintől is kap tanácsokat, de egy szeptemberi adománygyűjtő rendezvényen egy rejtett kamera előtt elszólta magát. "Remek csapatom van, különösen tapasztalt, elképesztően sikeres tanácsadókból, akik a világ minden táján dolgoztak már. (...) Dolgoznak Bibi Netanjahunak is. Figyelik, mely reklámok, milyen módszerek működnek a legjobban, és vannak ötleteink, elképzeléseink, hogy mit csinálunk majd a kampány hátralévő részében. Elmondanám nektek, de akkor le kéne, hogy lőjelek titeket" - hencegett vicceskedve a GOP elnökjelöltje az egybegyűltek előtt, elemzői körökben pedig egyetértettek abban, hogy Romney csakis Finkelsteinre és Birnbaumra utalhatott.



A 68 éves Finkelstein munkabírását mutatja, hogy az elmúlt években - Birnbaummal az oldalán - immár Kelet-Európában is a legkeresettebb tanácsadók között tartják számon. 2004-ben ők segítették kormányra a román konzervatív-liberális Calin Popescu-Tariceanut és kormányát, és nagy szerepük volt a cseh Mirek Topolánek és jobboldali kabinetje 2006-os hatalomra jutásában is. A Finkelstein-Birnbaum páros az európai térségben lazábban kezeli az értékválasztást: az említetteken túl csak Orbán Viktor és pártja ismert jobboldali ügyfélként. Hashim Thaci jelenlegi kosovói vagy Szergej Sztanisev egykori bolgár miniszterelnök egyaránt baloldali párt élén győztek, de nem nevezhető kifejezetten jobboldalinak az amerikai duó első számú szerb kuncsaftja, a nyolc éven át elnökösködő Boris Tadic sem. Megkérdeztük washingtoni forrásunkat, vajon egy ilyen kaliberű szakembert mi motivál abban, hogy kis kelet-európai országok pártjai mellett dolgozzon. "Az ilyen toptanácsadók hozzászoktak ahhoz, hogy a politikusok bálványozzák őket, és hogy növekvő, idővel korlátlan beleszólást nyernek egyes országok irányításába. Pontosan olyan addikció ez, mint a politikai hatalom és az abból következő befolyás - annyi különbséggel, hogy nem kell elszenvedni vagy épp kiélvezni a nyilvánosságból adódó hátrányokat és előnyöket. Hozzászoknak a győzelmek okozta eufóriához, a hátbaveregetésekhez, s mindig újabb és újabb elismerésekre, trófeákra vágynak. Ez élteti őket."

Finkel-think Budapesten


Finkelstein és Birnbaum 2008 óta dolgozik a Fidesznek, arról ugyanakkor nincs elérhető információ, hogy Orbán Viktor pártja kinek az ajánlására vagy közvetítésével került kapcsolatba a két stratégával. Birnbaum cége, a GEB International honlapja szerint már dolgoztak a 2008-as népszavazási kampány és az azóta lezajlott önkormányzati illetve országgyűlési választások kommunikációs előkészítésében is. Tevékenységük természetesen nem korlátozódik kizárólag kampányidőszakokra: értesülésünk szerint Finkelstein és Birnbaum átlag öt-hat hetente járnak Budapesten, látogatásaikat pedig a környező országokban lévő ügyfeleikhez igazítják. Ezek az alkalmak a választások közeledtével minden bizonnyal sűrűsödnek. Az első számú kapcsolattartó a miniszterelnök főtanácsadója, a pozíciót ugyan nem viselő, ám a Századvég Alapítványt informálisan irányító Habony Árpád, akivel döntően tolmácsokon keresztül zajlik a kommunikáció. Magyarországi tartózkodásaik során Finkelstein és Birnbaum "csoportos foglalkozásokat" tartanak: ezeken az üléseken a Fidesz kommunikációjában kulcsszerepet játszó vezető politikusok - köztük Orbán Viktor is - vesznek részt. A Narancs információi szerint Orbán kifejezetten jól megérti magát Finkelsteinnel. "Ritka, hogy az amerikaiak egészen konkrét kampányötletekkel hozakodnának elő. Hiányzik a helyismeretük, ezért néha vannak olyan felvetéseik, amiket nem is érdemes mérlegelni. Viszont szűz szemmel és óriási tapasztalattal a hátuk mögött nézik a magyar politikát. Olyan szempontokat és ötleteket vetnek be, amikre senki nem gondolna. A jelenlévők általában csodálva figyelik Finkelstein profizmusát" - szemléltette a munkakapcsolat jellegét belső informátorunk. Finkelstein a legritkább esetben utasít írásban, döntően verbálisan kommunikál. Finkelsteinék tanácsadási tevékenysége immáron egészen konkrét gazdasági tárgyú ügyekre is kiterjed, a Narancs értesülései szerint "a kötvénykibocsátásnál egy olyan cég is dolgozott, amelyet az amerikai konzultánsok ajánlottak".

Konkurens amerikai tanácsadók arról beszéltek a Narancsnak, hogy Finkelstein élből elutasítja a fókuszcsoportos megoldásokat, survey alapú (kérdőíves) kutatásaihoz pedig olykor az indokoltnak tetszőnél is szélesebb, ezres nagyságrendű mintákat rendel meg. Főként negatív mintákra fókuszáló attitűd-vizsgálatokat végeztet, és ezek alapján javasolja az egyes üzenetek megfogalmazását is. Rendszeresen méri az egyes társadalmi csoportokat érintő sztereotípiákat és előítéleteket. Meg nem erősített információink szerint ezeket a nem nyilvános, belső felhasználású méréseket a magyar ügyfél (tehát a Századvég) felkérésére a Kód Piac-, Vélemény- és Médiakutató Intézet végzi. (Írásban érdeklődtünk az intézetnél arról, hogy van-e szerződéses megállapodásuk akár a Századvég cégcsaláddal, akár bármely állami szervvel, de kérdéseinkre nem érkezett válasz.) A kutatások és a kampányok operatív szervezése többnyire Birnbaum feladata, Finkelstein pedig elsősorban a számok közti összefüggések értelmezésére, az üzenetek megfogalmazására és azok közvetítésének technikáira koncentrál.


http://magyarnarancs.hu/belpol/finkelstein-fidesz-tanacsado-a-var-esze-83588

*******************************



 
 
0 komment , kategória:  Általános  
Két zsidó találkozik
  2015-05-17 20:16:00, vasárnap
 
  Két zsidó találkozik.

-adnál egy cigit?
-adnék, de most sajnáltam rá a pénzt
-akkor szívok a sajátomból, te pedig legközelebb
megadod!

 
 
0 komment , kategória:  Humor  
Jól megkopasztják a magyar autósokat a kgfb-vel
  2015-05-17 20:06:36, vasárnap
 
  Jól megkopasztják a magyar autósokat a kgfb-vel

2015. május 16. szombat 14:55:59



A defláció úgy tűnik nem érte el a kgfb-piacot ugyanis az árak hatalmasat nőttek az első negyedévben.

Az idei év első 3 hónapjában a kgfb-szerződések éves átlagdíja a teljes, biztosított gépjárműállományra vetítve 21 750 forint volt, szemben az egy évvel korábbi 19 742 forinttal. Ez 10 százalékos növekedést jelent.

Az ugrás egyébként a díjbevétel alakulásán is látszik, amely nominálisan 14,6 százalékkal nőtt az egy évvel korábbihoz képest, míg az előző években inkább a csökkenés volt jellemző.

Persze a díjbevétel nő a hazai autóállomány hízásával is, de a szerződések száma ,,csak" 3,9 százalékkal bővült, ez pedig jóval kevesebb, mint a 14,6.

A casco esetében díjbevétele 6,9 százalékos, a szerződések darabszáma pedig közel 1 százalékos növekedést mutatott az első negyedévben. Éves átlagdíja 75 666 forintról 78 471 forintra emelkedett.
Kocsik, amelyek önmagukat vezetik - kattintásra galéria nyílik!Kocsik, amelyek önmagukat vezetik - kattintásra galéria nyílik!

Nőtt a biztosítók díjbevétele, de nem az életbiztosítások miatt

A biztosítási piac idei első negyedéves növekedését a nem életbiztosítási üzletág 6,5 százalékos bővülése adja, így a szektor összesített díjbevétele az élet üzletág 2,6 százalékos csökkenése ellenére is nőni tudott 2 százalékkal.

mfor.hu

http://mfor.hu/cikkek/Jol_megkopasztjak_a_magyar_autosokat_a_kgfb_vel.html
 
 
0 komment , kategória:  Általános  
Portik szerint Pintér tette zsebre a legtöbb pénzt az olajo
  2015-05-17 19:45:56, vasárnap
 
 
Portik szerint Pintér tette zsebre a legtöbb pénzt az olajozásból
Hírszerkesztő

2015. máj. 16

Ismét a jelenlegi belügyminisztert, Pintér Sándort támadta Portik Tamás az Aranykéz utcai robbantás csütörtöki tárgyalásán - írja a pestisrácok.hu.
Aranykéz utca robbantás pere 2015-ben

Ismét Pintér Sándor belügyminisztert támadta Portik Tamás az Aranykéz utcai robbantás legutóbbi tárgyalásán.
A merénylet megrendelésével vádolt egykori Energol-vezér ezúttal azt állította, hogy az 1990-es évek olajszőkítési ügyleteiből Pintér tette zsebre a legtöbb pénzt, továbbá fenntartotta korábbi “vallomását", hogy a belügyminiszter volt a felbujtója a négy halálos áldozattal járó merényletnek.

Folytatódott az Aranykéz utcai robbantás és a Fenyő-gyilkosság összevont pere csütörtökön a Fővárosi Törvényszéken.

Idézték Zsóvár Imrét, az ötös számú védett tanút, a Conti-Car autókereskedés volt tulajdonosát, Radnai Lászlót, illetve egykori energolost, Drobilich Gábort aki Portik cégtársa volt.

Radnai (korábban azt vallotta- részletek ps.hu) hogy az energolos Drobilich Gábor 2003 nyarán panaszkodott arról, hogy Portik milyen problémákat okozott Boros Tamás és Fenyő János meggyilkolásával:

Drobilich ugyanis félt attól, hogy összehozzák Jozef Roháccsal, ezért megkérte Radnait, hogy a rendőri kapcsolatain keresztül tudja meg, megtalálták-e a Fenyő-gyilkosság helyszínén Rohác DNS-ét.
Drobilich arra is megkérte barátját, tudaja me, hogy az Aranykéz utcai parkolóház kamerája rögzítette-e Rohác arcát a robbantás előtt.

Drobilich a mai tárgyaláson mindent tagadott, állítása szerint soha nem beszélt a négy halálos áldozatot követelő robbantásról, ahogy azt is megmosolyogtatónak találta, hogy az ő kezdeményezésére szervezte volna Portik a leszámolásos tárgyalások során sokszor emlegetett ,,házas találkozót", ahol Radnai szerint a harmadrendű vádlott bevallott több gyilkosságot, köztük Boros likvidálását is.

A tököli rabkorházból érkező Radnai ugyanakkor fenntartotta korábbi vallomását, és Drobilichről azt mondta, hogy neki ,,most az a dolga", hogy mosdassa Portikot.

Drobilich viszont azt mondta Randainak hogy ő azért mondja ezt ő mert együtt működik a rendőrséggel mindenki tudja hogy ezért jöhetett ki a szegedi Csillag börtönből.

Portik és Radnai közötti szócsatában,Portik azt mondta hogy "látszik az öröm az arcán" Radnainak amikor Boros haláláról beszél.Radnai nem tagdta hogy nem volt jó viszonyban Borossal az áldozatra,de nem akarta a halálát.

Ezután Portik megkérdezte Radnait- Mi is lett a sorsa annak a szerb tanúnak, aki ellenük vallott?

Radnai erre azt válaszolta, hogy semmi köze a férfi szitává lövetéséhez, egyébként is a szerb rendőrség elfogta a tanú gyilkosát.

Ezután következett Jozef Rohác akit boros meggyilkolásával vádolnak és a zárt láncú videorendszer segítségével meghallgatott Zsóvár Imre.

Zsóvár Imre vallomásában azt állította, hogy Portik megbízta őt hogy vigyen el 50 milliót Jozef Rohácnak a gyilkosságért.

Rohác Zsóvárt lehazugozta és szavahihetetlennek nevezte, hiszen a férfi már több korábbi vallomását is visszavonta és beismerte, volt, hogy hazudott a rendőröknek.

Rohác szerint egykori bűntársa ,,annak a mestere", hogy a rendőri elvárásoknak megfelelően, hogyan változtassa meg tanúvallomását.

A Zsóvár Imre továbbá cinikusan megjegyezte, hogy Rohác, Portik és Drobilich ,,amnéziában szenvednek, nem ismernek senkit, se Borost, se Fenyőt". A fenyő gyilkossággal kapcsolatban azt megemlítette, hogy halvány emléke van arról, hogy az a tízmillió, amit 1998 tavaszán vitt Rohácnak, a Fenyő-gyilkosság vérdíja lehetett.

Rohách azt válaszolta, hogy érdekes hogy Zsóvár a Fenyő-perben még azt állította, hogy semmit nem tud a médiacézár lelövéséről.

Vallomást tett a tárgyaláson az ötös számú védett tanú is, aki Radnaival együtt részt vett azon az 1999 elején megszervezett találkozón, ahol a harmadrendű vádlott több gyilkosság mellett érintőlegesen Boros megöletéséről is beszélt.

A tanú szerint utóbbi merénylet kapcsán Portik kijelentette, hogy ,,Boros meg lett oldva", és a ,,vamzernek ott a helye, ahol van", mert ,,mocskos áruló".

A védett tanúnak később Radnai is megerősítette, hogy Portik áll a merénylet hátterében, Borost pedig a ,,Fogász", azaz az elsőrendű vádlott robbantotta fel. Szóba került az is, hogy a férfi Radnai Lászlóval együtt egy bécsi szállodában találkozott a ma tanúként meghallgatott Drobilich-csal és Portikkal. Kettejük vitájából azt szűrték le, hogy Portikék állnak az
A védett tanú szerint a 1996-ban elkezdődött fővárosi robbantások,kézigránátos támadások célja az volt, hogy a rendőrség figyelmét eltereljék az olajos ügyekről és váltsák le az akkor országos rendőrfőkapitányt, Pintér Sándort.

Portik észrevételében kijelentette, hogy mivel az olajszőkítési ügyletekben ,,a legtöbb pénzt Pintér vitte el", számára teljesen érdektelen lett volna azon dolgozni, hogy a jelenlegi belügyminisztert leváltsák.
Portik vallomásában továbbra is fenntartotta, hogy a belügyminiszter volt a négy áldozat halálával végződött merénylet felbujtója.

Portik Tamás már nem először vádolta meg a belügyminisztert életellenes és más bűncselekménnyel is, de eddig bizonyítékot nem tudott felmutatni.


http://civilhetes.net/bulvar/kek/portik-szerint-pinter-tette-zsebre-a-legtobb-pen zt-az-olajozasbol
 
 
0 komment , kategória:  Általános  
40 féle új adót sóztak ránk
  2015-05-17 19:31:13, vasárnap
 
  2015. 05. 17. 13:04

40 féle új adót sóztak ránk


A jövő évi költségvetés a megszorításokról szól, mondta Hegedűs Lorántné jobbikos parlamenti képviselő az M1 Ma reggel című műsorában vasárnap.

Az Országgyűlés költségvetési bizottságában is dolgozó képviselő szerint a Fidesz-kormány 2010 óta mintegy 40 féle adót vezetett be, amiből ők 8-10-et rögtön kivezetnének. Az alapvető élelmiszerek és a gyermekneveléshez szükséges termékek áfáját 5 százalékra csökkentenék, de szó volt Normafáról és az iskolai étkeztetésről is.

https://youtu.be/LZLcwVZLmFs


http://alfahir.hu/40_fele_uj_adot_soztak_rank
 
 
0 komment , kategória:  Általános  
Püspöki igen a homoszexuális viszonyra, a melegházasságra?
  2015-05-17 19:16:12, vasárnap
 
  Püspöki igen a homoszexuális viszonyra, a melegházasságra?

2015. május 17. 09:28
Ifj. Tompó László - Hunhír.info

buzi2.jpg

Szeretnők hinni, hogy az erről való alábbi hírcikk nem igaz. Eddig azonban ennek sajnos nincsen semmi kézzelfogható jele. Egy azonban biztos: ha igaz a hír, akkor az csak azt jelenti, hogy a hitehagyással felérő megnyilvánulások egyre gyakoribbak bizonyos klerikusok köreiben is.

Íme a Néphazugság erről beszámoló tegnapi hírcikke:

,,Juan Vicente Cordoba kolumbiai püspök egy melegházasságról és örökbefogadásról szóló konferencián azt mondta, hogy a homoszexualitás nem bűn, és hogy a melegeket szívesen látják a templomban.

Híveit nem csak ezzel a kijelentésével botránkoztatta meg. A püspök azon is tűnődött, vajon Jézus tizenkét apostola között volt-e homoszexuális, vagy Mária Magdolna nem lehetett-e esetleg leszbikus. A hívők elítélték Cordoba elmélkedését, de a püspökre nem csak ők haragudtak meg, hanem a meleg közösség is. Az egyházi elöljáró ugyanis egy spanyol pejoratív jelentésű szót használt, amikor a homoszexuálisokról beszélt.
Cordoba később elnézést kért a megjegyzéseiért, és azt mondta, a katolikus egyház tiszteli a meleg közösséget, viszont az azonos neműek házasságát nem ismerik el családként. Hangsúlyozta, hogy az azonos nemű párok közötti szexuális kapcsolat szembemegy a természet törvényeivel.

A BBC megjegyzi, hogy a melegházasság és örökbefogadás témája heves vitákat váltott ki Kolumbiában, ahol az alkotmánybíróság tavaly óta az azonos nemű pároknak megengedi, hogy az egyik fél biológiai gyerekét örökbe fogadják, az azonos neműeknek házasodni hivatalosan még mindig nem lehet. Ez nemsokára változhat. Bár két éve a törvényhozás még a melegházasság ellen szavazott, Juan Fernando Cristo belügyminiszter februárban bejelentette, kormánya támogatná az azonos neműek házasságának a legalizálását."

Hányinger kerülgeti az embert, amikor efféle hírcikket újraközöl. És ha ezek igazak, szüntelenül csak azt kérdezi, mégis hol vannak ilyenkor azon főpapok, akiknek krisztusi mandátuma az efféle esetekben az azonnali tiltakozást követelné meg tőlük?

De ez persze messze nem csak klerikusokra vonatkozó követelmény. Érdekelne bennünket, hol vannak ilyenkor a Brüsszelben a hagyományos értékek megőrzésére hivatkozó és továbbadásukra ígéretet tevő áldott jó kereszténydemokrata politikusok?

No persze hamvába szült kérdés ez, amint tudjuk. Arrafelé csak egyet lehet tenni, sőt egyet kötelező: kivágni vén kontinensünk földjéből lehetőleg mindent, ami abban még krisztusi gyökérnyom.

No de nem kívánjuk tovább kommentálni a fentebb idézetteket. Csak hiszünk abban, hogy ennél mélyebbre már nem lehet süllyedni. Mindenesetre (ha tényleg igaz mindez!) nem lennénk a szóban forgó püspök helyében. Ugyanis magasból lehet a leginkább mélybe esni, pláne morális téren.


http://hunhir.info/index.php?pid=hirek&id=84164
 
 
0 komment , kategória:  Általános  
Havasi Bertalan: Orbán csak beszélgetni szokott Finkelsteinn
  2015-05-17 09:03:06, vasárnap
 
 

RTL volt annyira béna, hogy csak annyit nem kérdezett meg a KDNP vezérétől, hogy miként állnak hozzá, hogy Orbán rendszeresen diskurál egy meleg faszival, aki házasságban él egy másik férfival, akivel két gyereket is nevelnek.

Erre mit válaszolt volna a legfőbb keresztény?


**********


Havasi Bertalan: Orbán csak beszélgetni szokott Finkelsteinnel

május 16., szombat 21:46
170 15

Bár Habony Árpád közös céget alapított vele, és Orbán Viktor is azt nyilatkozta, hogy gyakran, legutóbb pár napja beszélt Arthur J. Finkelstein amerikai politikai tanácsadóval, most Havasi Bertalan, a miniszterelnök azt állítja, hogy a kormány nem alkalmazza a negatívkampányok legnagyobb mesterét. Havasi szerint

“Nincsen semmilyen formális, hivatalos munkakapcsolat közöttük. Orbán Viktor kíváncsi az ő véleményére is, ezért szoktak beszélgetni egymással."

Az RTL Klub Híradója a Fideszt is megkérdezte, hogy fizetnek-e Finkelsteinnek a munkájáért, ott is elutasító volt a válasz.

Az Együtt elnöke, Szigetvári Viktor szerint életszerűtlen, hogy ingyen adjon tanácsokat az amerikai kampányszakember.

http://444.hu/2015/05/16/havasi-bertalan-orban-csak-beszelgetni-szokott-finkelste innel/

*****************************

Gyurcsány írja a kottákat.... :D

Nekem az az érzésem, hogy Habony mester csak egy stróman vagy összekötő az egész buliban.
Aki a tutit kitalálja az a Finki Boy és a Habony csak közvetít.
Ezt spec arra alapozom, hogy nem túl életszerű, hogy Habony az egykori vitrinőr akinek semmiféle képzettsége vagy referenciája egyszer csak ő legyen a tuti megmondó okos ember akinek a fejéből záporoznak az okos ötletek.
Az sokkal valószínűbb, hogy Finki napi szinten osztja az észt. Lássuk be a csávónak azért van egy nemzetközi karrierje részt vett egy halom mocskos projektben egy csomó mindent tudhat.

Miért tagadják ezt, hogy Finki Boy a vár esze?
Ennek több oka is lehet.
Egyrészt a zsidózó buzizó törzsközönségnek nem tetszene, hogy a fideszt konkrétan egy buzi zsidó tanácsai alapján vezetik (és akkor jön Kerényi hogy végetvetünk a buzi lobbinak.... :D)

Másrészt gondolom Finki nem ingyen ad tanácsokat és gondolom rohadtul nem olcsón. Feltételezem egy tökös újságíró ki tudja deríteni, hogy mennyi szokott lenni Finki papa tiszteletdíja és akkor jönnének a kérdések, hogy honnét van pénz erre????
 
 
0 komment , kategória:  Általános  
     1/3 oldal   Bejegyzések száma: 25 
2015.04 2015. Május 2015.06
HétKedSzeCsüPénSzoVas
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Blog kereső


Bejegyzések
ma: 0 db bejegyzés
e hónap: 578 db bejegyzés
e év: 5660 db bejegyzés
Összes: 64003 db bejegyzés
Kategóriák
 
Keresés
 

bejegyzések címeiben
bejegyzésekben

Archívum
 
Látogatók száma
 
  • Ma: 2789
  • e Hét: 8521
  • e Hónap: 19632
  • e Év: 173128
Szótár
 




Blogok, Videótár, Szótár, Ki Ne Hagyd!, Fecsegj, Tudjátok?, Receptek, Egészség, Praktikák, Jótékony hatások, Házilag, Versek,
© 2002-2024 TVN.HU Kft.