Belépés
taltos1.blog.xfree.hu
Bármit tesznek ellenem, az a javamra fordul! Tatiosz: Ne kívánd mások balsorsát, mert a sors közös, és a jövő előre nem látható. Ossian: A ritka tisztes... Gábor Gabriella Táltos
1940.08.08
Offline
Profil képem!
Linktáram, Blogom, Képtáram, Videótáram, Ismerőseim, Fecsegj
     1/2 oldal   Bejegyzések száma: 13 
Ribizliszörp és ribizlilekvár
  2015-06-24 22:56:33, szerda
 
  Ribizliszörp és ribizlilekvár

Hozzávalók:

2 kg ribizli
1 kg finomszemcséjű cukor
1 g borkősav
1 csomag dzsemfix

Elkészítés:

A ribizlit szépen leszedegetem a száráról. Roppant időigényes... :) Majd megmosom, leszcsepegtetem, ráöntöm a cukrot, összekeverem, kicsit mixelem, és állni hagyom fél órát.

Egy szitán átszűröm, de nem passzírozom ki teljesen, hogy maradjon a lekvárba is, csak lecsöpögtetek belőle. Ez lesz a szörp.

A szörpre ráteszek 1 g borkősavat, és már kész is, mehet az üvegbe és a kamrába.

A maradék cukros gyümölcsbe belekeverek 1 csomag dzsemfixet, pár percig forralom, és kész is a lekvár.





Megjegyzés:

2 kg gyümölcsből lett fél liter szörp és 4 üveg lekvár.

A receptet és a fotót Spinnie küldte. Köszönjük!

Forrás: Mindmegette.hu


 
 
0 komment , kategória:  Receptek - befőzés, mélyhűtés  
Ribizliszörp
  2015-06-24 22:54:16, szerda
 
  Ribizliszörp

Hozzávalók:

1 kg ribizli
25 dkg meggy
cukor

Elkészítés:

Megtisztítjuk a gyümölcsöket, alaposan megmossuk. A meggyet kimagozzuk. Összeturmixoljuk őket, és egy edényben, hűvös helyen egy napig pihentetjük. Másnap leszűrjük, megmérjük a gyümölcslevet, és ugyanannyi súlyú cukorral felforraljuk. 20 percig közepes lángon főzzük, leszedjük a habját, majd üvegekbe töltjük, és azonnal lezárjuk.

Forrás: Mindmegette.hu
 
 
0 komment , kategória:  Receptek - befőzés, mélyhűtés  
Ribizlizselé
  2015-06-24 22:50:28, szerda
 
  Ribizlizselé

Hozzávalók:

2 kg ribizli
6 dl víz
cukor (1 liter léhez 80 dkg való)

Elkészítés:

Megmostam és villával leszemeztem 2 kg ribizlit, majd beletettem egy fazékba, és 6 dl vizet öntöttem rá. 5 percig fedő alatt főztem, majd fakanállal a gyümölcsszemeket kicsit szétnyomkodtam. Fogtam egy másik lábast, és egy szűrőt tettem rá, majd beleöntöttem a ribizlit, és hagytam (kb. 30 percig), hogy a leve lecsepegjen. Lemértem a levet, majd 5 percig főztem, aztán hozzáadtam apránként a cukrot (1 liter léhez 80 dkg cukor való) és újabb 10 percig főztem.
Kiskanállal egy kis lekvárt cseppentettem egy porcelán tányérra, hogy megnézzem, megdermedt-e. Megdermedt, tehát sikerült!
A lekvárfőzés okozta diadalt követően 3 dl-es üvegekbe töltöttem a lekvárt, köménymag-nagyságú szalicilt tettem a tetejükre, és száraz gőzben (azaz egy nagy paplanba becsomagolva) hagytam őket kihűlni.





Megjegyzés:

A receptet Mirza (Morzsálós) küldte. Köszönjük!

Forrás: Mindmegette.hu


 
 
0 komment , kategória:  Receptek - befőzés, mélyhűtés  
Ribizlidzsem
  2015-06-24 22:47:11, szerda
 
  Ribizlidzsem

Hozzávalók:

1 kg ribizli (piros)
1 kg cukor

Elkészítés:

A ribizlit megmossuk és leszemezzük. Szirupot főzünk 2 dl vízből és 20 dkg cukorból. Mikor kicsit megsűrűsödött, hozzáadjuk a ribizlit, és addig főzzük, míg a szemecskék szétesnek. Hozzáadjuk a megmaradt cukrot, és addig keverjük, míg a cukor elolvad. Tiszta, meleg üvegekbe töltjük, és szárazon kidunsztoljuk. Ha feketeribizliből csináljuk, akkor még 1/2 kg cukrot adjunk hozzá, mert savanyú lesz!

Megjegyzés:

A receptet Takács Elvira küldte. Köszönjük!

Forrás: Mindmegette.hu
 
 
0 komment , kategória:  Receptek - befőzés, mélyhűtés  
Ribizli: megéri a munkát!
  2015-06-24 22:42:05, szerda
 
  Ribizli: megéri a munkát!

Egyesek szerint túl macerás a fürtök száracskáiról leszedni a kis terméseket, mások viszont nem sajnálják az időt a pikáns, fanyarkás desszertért. Ha számba vesszük az élettani szempontból egyik legértékesebb bogyós gyümölcsünk tulajdonságait, a második csoporthoz fogunk csatlakozni!

A ribizli (népies nevén ribiszke) fehér vagy piros bogyókat termő cserje, a feketeribizlivel közeli rokonságban van. Európa nyugatabbik részén őshonos, a Kárpát-medencétől keletre nem terjedt el. Számos vad változata megtalálható bolygónk északi féltekéjének mérsékelt égövében. A XV. században szerzetesek kezdték termeszteni, aztán a világi földeken is elterjedt az egy-másfél méter magasra növő, júniusban gyümölcsöt hozó cserje. A hazai kertekben a bőtermő gyöngyösi és nagymarosi Fay-féle, valamint a sárgásfehér bogyójú Blanka a leggyakoribb. A nagyobb piacokon ma már többféle import ribizlifajta is kapható.





Fanyar, üde nyári gyümölcs a ribizli

Edd egészségedre!

Nagyon gazdag C-vitaminban (régen a skorbut megelőzéséért ették), a benne található A-, B1-, B2-, B6- és E-vitamin is jelentős, kiemelkedő a kálium-, a vas- és a magnéziumtartalma, fontos ásványi anyagai még a nátrium, a kalcium, a foszfor és a mangán. Gyulladásgátló hatású, fokozza a sejtek anyagcseréjét, erősíti a csontokat, a fogakat, az immunrendszert, a hormonháztartást, megnyugtatja az idegeket.





Fehér színű ribizli

A ribizli bakteriális eredetű gyomorbántalmak, megfázás, influenza, láz esetén is hatásos, serkenti a nyálképződést, ezért torokszárazság és torokfájás ellen is jó; pektintartalma miatt természetes megoldás székrekedés esetén. Fokozza a sejtanyagcserét, rákmegelőző hatású, és a kemikáliáknál jobb vízhajtó. A ribizliolaj a száraz, érzékeny bőrnek speciális védelmet nyújt.

A ribizli növényi rostban igen gazdag, zsírégető tulajdonsága miatt ajánlott fogyókúrázóknak. Energiatartalma 100 grammban 29 kcal/121 kJ.

A fekete még inkább





Feketeribizli

A fehér és a piros bogyóknak enyhébb ízük van, a fekete igen markáns, ezért azt kevésbé szokták nyersen fogyasztani. Még magasabb a C-vitamin-, a kálium- és a vastartalma; 100 gramm érett gyümölcsben 120 mg C-vitamint vehetünk magunkhoz, ami megelőzi a citrusfélék arányszámát! A feketeribizli a pirosnál több fehérjét, zsírt és szénhidrátot tartalmaz. Szörpje az immunrendszert erősítő védőital.

Kúraszerűen fájdalomcsillapító, a pirosnál is jobb meghűlések természetes gyógyszereként. Még magasabb a kalcium- és vastartalma, fogyasztása ezért segít a vörösvértest-képzésben, emeli a hemoglobin-mennyiséget, vashiányos vérszegénység esetén fogyasztása fokozottan ajánlott. A népi gyógyászat régen szívesen ajánlotta ízületi bántalmak (reuma, köszvény) ellen, vérsavasodás, sárgaság és nemi problémák esetén. A szárított leveléből készült tea magas vérnyomás, vesebaj, húgyúti panaszok, herpesz ellen jó. Igazi méregtelenítő.

Mit csináljunk belőle?





Keverhetjük más bogyós gyümölccsel is

A ribizli két-három napig tárolható hűtőszekrényben. Átmosás után tisztítsuk meg a fürtöktől és a kis száracskáktól, majd újból mossuk át folyó vízben! Bár sok embernek túl fanyarkás, a ribizlit a legjobb nyersen fogyasztani, hogy a gyümölcs minden előnyös alkotóelemét változatlan formában vegyük magunkhoz. Kis tálkában, porcukrozva önmagában friss, pikáns desszert. Savai miatt kicsit több cukrot igényel, de fanyarkás íze a jellegzetessége, tehát a túlcukrozást nem ajánljuk! S éppen savai miatt a gyomorégésre hajlamos emberek módjával fogyasszák!

Ribizliből készülhet lekvár, dzsem, zselé, gyümölcslé, gyümölcskocsonya, bólé, szörp, mártás, leves, bor, adható köretként húsokhoz, adalékként fanyar gyümölcslevesekbe, salátákba, tortára...

Akit a magok zavarnak, felhasználás előtt passzírozza át a gyümölcsöt apró szemű szűrőn, hogy csak a leve maradjon meg! Ám megjegyezzük, hogy a magok plusz jótékonyan hatnak a bélműködésre.

Szardíniás-ribizlis saláta

Hozzávalók: 15 dkg ribizli, 1 doboz szardínia, 5 dkg vaj, 2 főtt tojás, 4-5 friss salátalevél, só

Elkészítés: A halat csöpögtessük le, majd törjük össze villával. Adjuk hozzá a megtisztított, megmosott ribizlit, a vajat és a felvágott tojásokat, sózzuk ízlés szerint, majd jól keverjük össze. Hűtőszekrényben tároljuk, salátaleveleken tálaljuk.

Részeg ribizli-eper szósz

Hozzávalók: 70 dkg megtisztított földieper, 35 dkg megtisztított ribizli, 2 dl fehérbor, 20 dkg cukor

Elkészítés: Mossuk meg a földiepret és a ribizlit, az epret vágjuk apróra. A gyümölcsöket tegyük egy főzőedénybe, adjuk hozzá a bort és a cukrot, és jól dolgozzuk el. Állandó keverés mellett forraljuk fel nagy lángon, és passzírozva-kevergetve forraljuk tovább legalább 3 percig. Azonnal töltsük előkészített üvegekbe, zárjuk le, majd 5 percre fordítsuk fejjel lefelé. A kamrában tárolhatjuk, húsok mellé tálaljuk. Piros ribizli helyett fekete használata esetén még pikánsabb a mártás.

Vaddisznódagadó ribizlimártással

Hozzávalók: 80 dkg vaddisznódagadó vagy zsírosabb lapocka, 5 dl húsleves, 1 fej hagyma, 1 evőkanál színes bors, 1 teáskanál só, 1 evőkanál olívaolaj, 2 db babérlevél, vékony borban áztatott kenderzsineg. A mártáshoz: 40 dkg ribizli, 2 dl víz, 0,5 dl rosé bor, 15 dkg barnacukor

Elkészítés: A megmosott és áttörölt húst egyenletesen szórjuk meg sóval és őrölt színes borssal (legyen benne rózsabors!), majd szorosan göngyöljük fel, és zsineggel jól kötözzük meg. A göngyölt húst helyezzük olajjal kikent tűzálló tálba, szórjunk köré felszeletelt hagymát és babérlevelet, majd öntsük rá a húslevest, és lefedve, előmelegített sütőben közepes lángon süssük körülbelül 3 órán át. Közben készítsük el a mártást: a ribizlit tegyük fel főni annyi vízben, amennyi éppen ellepi, forráskor adjuk hozzá a barnacukrot, és feloldódásig kevergessük. Öntsük hozzá a rosét, keverjük, vegyük le a tűzről. Ha a hús megpuhult, fedő nélkül pároljuk el a húslevest, majd 10-15 perc pihentetés után szabadítsuk meg a húst a zsinegtől, és vágjuk ujjnyi vastag szeletekre. A mártással megöntözve, burgonyapürével vagy rizzsel tálaljuk.

Ribizlis kocka

Hozzávalók: 30 dkg ribizli, 25 dkg kristálycukor, 18 dkg liszt, 10 dkg vaj, 4 tojás, 6-7 evőkanál tej, 15 dkg darált mandula, 1 csomag sütőpor, 1 citrom reszelt héja, vaj, zsemlemorzsa

Elkészítés: A megmosott ribizliből néhány fürtöt tegyünk félre a díszítéshez, a többit szemezzük le. 12 dkg kristálycukrot vajjal keverjünk habosra, adjunk hozzá 2 egész tojást és 2 tojásnak csak a sárgáját, öntsük hozzá a tejet. Ezután a darált mandula, majd apránként a sütőporral elkevert liszt következik, és az egészbe reszeljük bele egy citrom héját. Kenjünk ki vajjal egy tortaformát, szórjunk rá zsemlemorzsát, majd öntsük rá a csomómentes tésztát, azon pedig egyenletesen terítsük el, és nyomkodjuk bele a ribizliszemeket. Előmelegített sütőben 25-30 percig süssük 180 fokon. Közben a megmaradt tojásfehérjéket verjük kemény habbá a maradék cukorral. Amikor a tészta átsült, a cukros tojásfehérje-masszát kenjük rá, és még 15 percre tegyük vissza sütőbe. A végén a szeleteléssel várjuk meg, míg kihűl. Tálaláskor a fürtökkel díszítsük.





Bátrabbak magában is ehetik, de porcukorral meghintve az igazi

R. E.

Forrás: Mindmegette.hu -- Gyümölcs



 
 
0 komment , kategória:  Receptek, írások - vegyes  
Piszke, piszke, ribiszke
  2015-06-24 22:27:58, szerda
 
  Piszke, piszke, ribiszke

Jókai Mórról az a hír járta, hogy csak a kimagozott ribizlidzsemet volt hajlandó elfogyasztani. De tudunk ennél érdekessebbet is a ribizliről. Összefoglaló...

Ribizli

Júniusban hozza gyümölcsét a másfél méter magasságú ribizlicserje, mely Nyugat-Európában őshonos, a Kárpát-medencétől keletre nem terjedt el. Belgiumban és Franciaországban az 1600-as évektől nagy mennyiségben termesztették. Nálunk főleg a Duna-kanyar környékén és a Nyugat-Dunántúlon vannak nagy ribizli-termőhelyek, de a Fertő-tó környékén vadon is megterem. Rokona a piszke, vagy ahogy nevezik még büszke, egres.






Van ribizli tüske nélkül

Fehér, piros, fekete

Fehér és fekete ribizli is létezik, de leggyakrabban a piros ribizlivel találkozhatunk a piacokon. A fehér ribizli nálunk viszonylag ritka, holland ribizlinek is nevezik.





Feketeribizli

Hogy a legjobbat vegyük, figyeljük a ribizli szárának frissességét, és ellenőrizzük, hogy a szemek nincsenek-e összenyomódva. A hűtőszekrényben 1-3 napig áll el. Jól fagyasztható, és a többi bogyós gyümölcshöz hasonlóan gurulósr ribizlit fogyaszthatunk télvíz idején, ha tálcán előfagyasztjuk, és csak ezután dobozoljuk, zacskózzuk.

A ribizli tisztítása egy villa segítségével egyszerű, így könnyen le lehet fésülni a szemeket a szárakról. Az apró darabokat, levélmaradványokat letisztíthatjuk, ha a ribizliszemeket egy nedves konyharuhával leterített tálcán görgetjük a tálba.
Ribizlis ételek és italok

Frissen magában, esetleg egy kis cukorral nagyon finom, a leggyakrabban ribizlilekvárt, dzsemet készítünk belőle. Alfred Hitchcock és Victor Hugo szívesen fogyasztotta a híres francia Bar-le-duc zselét, mely albínó (fehér) vagy piros ribizliből készül, és Lorraine zseléként is lehet vele találkozni magasabb színvonalú éttermekben libamáj kiegészítőjeként.





Ribizlidzsem

Finom a ribizliből készült leves is, és fanyarsága miatt kiváló salátákba. Nagyon jól lehet vele díszíteni, egy-egy fürt ribizli bármilyen koktélt feldob. Mini pavlovákon savanyúsága miatt is kiváló.

A ribizlibor nagyon finom ital, télen vitaminokban gazdag védőital.
A hagyományos angol vasárnapi báránysült gyakran készül ribizlizselével.
Skandináviában gyümölcslevesek készülnek belőle, és a híres Rote Grütze (piros kása, észak-európai gyümölcsös édesség) is tartalmaz ribizlit.





Díszítésre is kiváló a ribizli

Miért együnk sok ribizlit?

A ribizlinél csak a csipkebogyó gazdagabb C-vitaminban, de A-, B-, E-vitaminok is vannak benne, emellett vas- és magnéziumtartalma is kiemelkedő. Tartalmaz nátriumot, kalciumot, foszfort, mangánt is. Erősíti a csontokat és az immunrendszert, gyulladásgátló, fokozza az anyagcserét, sőt még torokfájás esetén is jó, hiszen serkenti a nyálképződést.

A feketeribizlit - a fentieken kívül - ízületi bántalmak és sárgaság kezelésére is ajánlják.

Ribizlileves

Hozzávalók:
40 dkg piros ribizli
1 csomag vaníliás pudingpor
5 dl tej
15 dkg cukor
1 csomag vaníliás cukor

Elkészítés:
1.) A ribizlit leszemezzük, megmossuk, és hozzáadjuk a cukrot, majd annyi vízben, amennyi bőven ellepi, felforraljuk.
2.) A pudingporral és a vaníliás cukorral simára kevert tejjel besűrítjük, és még egyszer felfőzzük. Lefedve behűtjük. Tejszínhabbal, citromfűlevelekkel, ribizliszemekkel díszítve tálaljuk.

Mandulás sült sajt ribizlipürével

Hozzávalók:
4 doboz camembert sajt (á 12,5 dkg)
1 tojás
3 evőkanál tej
1 evőkanál liszt
10 dkg zsemlemorzsa
10 dkg mandulaforgács
A sütéshez:
bőven olaj
A ribizlipüréhez:
40 dkg ribizli
1 dl rozé bor
4 dkg cukor
3 levél bazsalikom

Elkészítés: A ribizlit megmossuk, és a szemeket egy villa segítségével lehúzzuk a szárakról (tál felett dolgozzunk!). A sajtokat kettévágjuk.

SB

Forrás: Mindmegette.hu -- Gyümölcs


 
 
0 komment , kategória:  Receptek, írások - vegyes  
Főttkrumpli-hámozás, szupergyorsan - videó!
  2015-06-24 22:16:04, szerda
 
  Főttkrumpli-hámozás, szupergyorsan - videó!

Viszlát, kézben széteső, tűzforró krumplibél - helló, 3 másodperces, bőrbarát főttkrumpli-hámozás!


Link

MME

Forrás: Mindmegette.hu -- Praktikus

(Saját vélemény: Ez csúcs! - feltétlenül nézd meg, mert mindig lehet újat tanulni.)
 
 
0 komment , kategória:  Receptek, írások - vegyes  
Hasznos kisokos teaimádóknak
  2015-06-24 22:07:55, szerda
 
  Hasznos kisokos teaimádóknak

A teák négy fő csoportba sorolhatók az úgynevezett fermentációs (erjesztési) folyamat lezajlása szerint.

Fehér vagy szűz teák: A legegyszerűbb és legtermészetesebb forma. A leveleket leszedik, finoman fonnyasztják, majd szárítják.

Zöld teák: A leveleket leszedés után szárítják, majd néhány óra múlva rézedényben felhevítik, hogy a fermentációt okozó enzimeket hatástalanítsák. Utána átforgatják és újra szárítják.

Oolong vagy vörös teák: A zöld és a fekete tea közötti átmenet, félig fermentált.

Fekete teák: A levelek a teljes fermentáció következtében feketék.






Tudtad?

1. A legtöbb gyógynövény hatóanyaga a forrázás révén oldódik ki. A szárított herbát forró, de nem lobogó vízzel öntsd le, hagyjd állni a megadott ideig, majd szűrd le, és lehetőleg frissen fogyaszd el.

2. Egyes gyógynövények nem szeretik a forrázást, ilyen például a gyömbér vagy a majoránna. Ezeket inkább meleg vízzel javasolt leönteni.

3. A gyógyteákat száraz, sötét helyen kell tárolni. A legalkalmasabb erre egy jól záródó doboz.

MME

Forrás: Mindmegette.hu -- Praktikus
 
 
0 komment , kategória:  Receptek, írások - vegyes  
Süssünk hagymát!
  2015-06-24 22:04:38, szerda
 
  Süssünk hagymát!

A hagyma az egyik legértékesebb zöldségfélénk, ugyanekkor a legolcsóbbak egyike is. Nem csak ízesítésre használhatjuk, hanem önálló ételként is. Ehhez adunk most néhány tippet...






Sóban sült hagyma rozmaringgal
A sóban sült hagyma burkához 1 kiló sót, 1 kiló lisztet 5 deci vízzel kell összekeverni, a felét tepsibe önteni, a hagymákat - kb. 1 kilót - belenyomkodni és kissé megfûszerezni. Különleges zamatot kap a rozmaringtól és a kakukkfûtől. A maradék sós masszával befedve, sütőben, közepes lánggal 40-50 perc alatt megsül. Sós burkát lefejtve köretnek vagy önmagában salátával is tálalhatjuk.

Alufóliában sült hagyma olívaolajjal
Az alufóliában sütött hagyma a legegyszerûbb kísérője a pecsenyéknek. Egy-egy nagy fejet alufólialap közepére teszünk, egy kevés olajjal meglocsoljuk - legjobb hozzá az olíva -, megsózzuk és megfûszerezzük. Szóba kerülhet még a bors, a koriander, de akár a rozmaring és a kakukkfû is. Az alufóliát összezárjuk, és az így becsomagolt hagymát közepesnél kissé melegebb sütőben 50 perc alatt megsütjük. Nagy hagymából fejenként egy is elég.

Fûszeres hagymafejek
A fûszeres hagymafejekhez a megtisztított vöröshagymákat hosszában és keresztben félig bevagdaljuk, de nem hasítjuk át teljesen. Egy tepsit vagy tûzálló tálat megtöltünk velük, mindegyik tetejére késhegynyi vajat morzsolunk, megsózzuk, megborsozzuk. Kedvünk szerint fûszerezzük, és egy kevés vizet (még jobb, ha húslevest) öntünk alá. Közepesen meleg sütőben, 45 perc alatt finoman megsül. Nagyszerû köret lesz belőle.

Hagyma bundában
A sült hagymakarikákat sokan szeretik. Többféleképpen is elkészíthetjük. Bundázhatjuk hagyományos módon: lisztbe, tojásba, morzsába forgatva, vagy sörtésztába mártva, de ha sietünk, elég csak mindkét oldalról liszttel megszórni. Fontos, hogy a karikák szép nagyok és épek legyenek.






Forrás: Mindmegette.hu -- Zöldség
 
 
0 komment , kategória:  Receptek, írások - vegyes  
Női szeszély Ditti módra
  2015-06-24 22:01:39, szerda
 
  Női szeszély Ditti módra

Hozzávalók:

A tésztához:
25 dkg vaj
50 dkg liszt
3 db tojássárgája
1 csomag vaníliás cukor
2 dkg élesztő
10 dkg baracklekvár
1,5 dl tej
15 dkg porcukor
A habhoz:
20 dkg porcukor
10 db tojásfehérje
1 evőkanál citromlé
1 csipet só
A tetejére:
5 dkg mogyoróforgács

Elkészítés:

Az élesztőt langyos cukros tejben felfuttatjuk. A lisztből, a vajból, a tojássárgájából, a porcukorból, a vaníliás cukorból a felfuttatott élesztővel tésztát készítünk.

A kinyújtott tésztát sütőpapírral fedett 25×39 cm-es tepsibe helyezzük.

1 órás kelesztés után 180 fokra melegített sütőben halványsárgára sütjük.

A tojásfehérjéket a cukorral, egy csipet sóval és 1 evőkanál citromlével jó kemény, fényes habbá verjük.

A sütemény tetejét megkenjük baracklekvárral, a tetejére simítjuk a citromos-cukros tojásfehérjehabot. Mogyoróforgáccsal megszórva sütőben inkább szárítjuk, mint sütjük.





Megjegyzés:

Mandulaforgáccsal is megszórható.

A receptet és a fotót Ditti56 küldte. Köszönjük!

Forrás: Mindmegette.hu


 
 
0 komment , kategória:  Receptek-sütemények-desszertek  
     1/2 oldal   Bejegyzések száma: 13 
2015.05 2015. Június 2015.07
HétKedSzeCsüPénSzoVas
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930 
Blog kereső


Bejegyzések
ma: 0 db bejegyzés
e hónap: 281 db bejegyzés
e év: 4135 db bejegyzés
Összes: 32631 db bejegyzés
Kategóriák
 
Keresés
 

bejegyzések címeiben
bejegyzésekben

Archívum
 
Látogatók száma
 
  • Ma: 1123
  • e Hét: 7924
  • e Hónap: 12962
  • e Év: 142669
Szótár
 




Blogok, Videótár, Szótár, Ki Ne Hagyd!, Fecsegj, Tudjátok?, Receptek, Egészség, Praktikák, Jótékony hatások, Házilag, Versek,
© 2002-2024 TVN.HU Kft.