Magyarország a "B" csoportban van Portugália, Svájc, Feröer, Lettország, Andorra

2016 Labdarúgás V.B. selejtező
  2016-09-06 11:24:34, kedd

Csoportok tegnapi mérkőzései : Link

Spanyolország - LICHTENSTEIN 8:0
Tíz percet kellett várniuk a leóni stadionba kilátogató szurkolóknak az első gólra. Ekkor Koke szabadrúgása után Diego Costa csúsztatott fejjel a labdába. 1-0!
Több lehetősége is volt a spanyol válogatottnak még az első félidőben, de újabb gól nem született az első 45 percben.
Jöttek viszont a találatok a második játékrészben, az 55. és a 60. perc között hármat gurítottak a hazaiak. Előbb Sergi Roberto volt eredményes, aki a harmadik meccsén az első gólját szerezte a válogatottban, majd David Silva is betalált. A Manchester City játékosa ezzel 27 gólnál tartott a válogatottban, amivel lehagyta Emilio Butraguenót, és beérte Fernando Morientest. Egy perccel Silva gólját követően Vitolo is betalált, neki ez volt pályafutása első találata a válogatottban, 0-4!
Nem kellett sokat várni az ötödik gólra sem, Diego Costa a 67. percben fejjel volt eredményes, miután lábbal nem tudott a kapuba találni, 5-0!
A végjátékban Álvaro Morata két perc alatt duplázott, majd David Silva is megszerezte második gólját, így 8-0 lett a mérkőzés vége.