Belépés
pacsakute.blog.xfree.hu
A szeretet ellen nincs fegyver. Czeizel Ilona
1954.01.05
Offline
Profil képem!
Linktáram, Blogom, Képtáram, Videótáram, Ismerőseim, Fecsegj
     1/1 oldal   Bejegyzések száma: 5 
Emlékezés mécseslámpái keleten
  2016-11-01 22:23:48, kedd
 
 

 
 
0 komment , kategória:  Ünnepek  
Kasvirág az immunrendszer segítője
  2016-11-01 21:59:59, kedd
 
 



Kasvirág (Echinacea), az immunrendszer legjobb barátja! Turbózzuk fel immunrendszerünket, előzzük meg a megfázást!
Megvéd a káros, betegségeket okozó organizmusoktól, úgy, hogy ellenállóbbá teszi az immunrendszerünket, de antibakteriális, vírus- és gombaellenes hatóanyagokat is tartalmaz, ugyanakkor tisztítja a vért, a nyirokrendszert. Többek között erre is képes a kasvirág.

Flavonoidokban nagyon gazdag, de tartalmaz jótékony polizacharidokat, fenolokat, rezet, vasat, jódot, káliumot és A-, C- és E-vitamint is. A kasvirágból készíthetünk tinktúrát és teát, de a gyógynövény szaküzletekben kaphatunk kapszulát is.

Tea készítése: egy evőkanál szárított virágot tegyünk bele 250 ml forró vízbe. Hagyjuk 10 percig úgy, utána szűrjük le. Egy nap 3 bögrével ajánlott meginni ebből a teából.

Azoknak akik gyomorfekéllyel, májbetegséggel, gyomorhuruttal küzdenek, nem ajánlott a tinktúra használata, inkább kapszula, vagy tea formában fogyasszák az echinaceát. Az ajánlott napi adag felnőtteknek 900 -1000 mg, a 6-13 év közötti gyerekeknek pedig 400-500 mg.

A kúra 2-3 hetet kell tartson, ennek függvényében pedig utána 1-2 hét szünetet kell bevezetni. Ha valaki meghaladja a napi maximális mennyiséget, mellékhatásként viszketés, pattanások, hasi fájdalmak alakulhat ki.

A kasvirág fogyasztása nem ajánlott a várandós nőknek, a 2 évnél kisebb gyerekeknek. A kasvirág kúra nem okoz semmilyen reakciót más gyógyszeres kezeléssel párhuzamosan, de mégis az allergiások, az autoimmun betegségben, leukémiában, AIDS-ben, TBC-ben szenvedők csak akkor alkalmazzák, ha kikérték egy orvos véleményét.

Most lássuk, hogy mi mindenre jó még a kasvirág!

1. Amellett, hogy megvéd a megfázástól, influenzától, még a légutainkat is fertőtleníti, így szinte semmi esélyük nincs a kórokozóknak. Két-három óránként napi 1-2 kapszula már megteszi a hatását, de egy kiskanál tinktúra is remek, a teáról nem is beszélve.

2. Visszaszorítja a Herpesz-vírust és krónikus fáradtságot.

3. Megelőzi a hepatitis-betegségeket, jót tesz az epének, a májnak, hiszen méregteleníti a szervezetet.

4. A bőrbetegségek enyhítésében is kiváló, így bátran alkalmazzuk pattanások, ekcéma, pikkelysömör, égési sérülések esetén. Egy tiszta gézre tegyünk rá 50 csepp tinktúrát, és azzal borogassuk a reumás, ödémás végtagokat.

5. Az asztmában szenvedőkön is segít. 20 csepp tinktúrát oldjunk fel kevés vízben, ezt kell meginni naponta 3-szor, 3 héten keresztül, utána pedig 3 hét szünetet kell tartani.

6. Szánk higiéniáját is megőrizhetjük, hiszen ha rendszeresen kasvirág teát kortyolgatunk, megelőzzük a fogínygyulladást, a fogszuvasodást, vagy a fekélyek kialakulását.

7. Az aranyeres panaszokat is lehet kezelni, ha a végbélnyílásra egy 50 cseppes tinktúrás borogatást helyezzünk. Ülőfürdőt is vehetünk, langyos vízbe 5 evőkanál szárított virágot kell beletenni, majd abba üljünk 10 percen keresztül.

8. A nemi betegségek, főként a candida és a herpesz kezelésében is segít.

9. Kemoterápiás kezelés után erősíti az immunrendszert, így érdemes a betegnek kasvirág teát kortyolni.

10. Rákellenes hatása is van, csökkenti a tumornövekedést.
Forrás : Link
 
 
0 komment , kategória:  Fűben fában....  
Mindenszentek, halottak napja, Halloween
  2016-11-01 21:13:41, kedd
 
  Mindenszentek, halottak napja, Halloween - Mikor mit ünneplünk?

1-jén az üdvözült lelkek emléknapját ünnepeljük, ez a katolikus keresztény világban a mindenszentek napja. Bár sokan összekeverik a halottak napjával, a kettő nem ugyanaz. Utóbbi egyháztanilag a szenvedő Egyház ünnepe, amit 998 óta tartanak az üdvösséget még el nem nyert, a tisztítótűzben lévő hívekért november 2-án. Egyes felmérések szerint tízből kilencen is összetévesztik a két ünnepet, és ehhez jön még a nemrégiben hazánkban is divatba jött Halloween október 31-én, ami a kísértetek és démonok pogány kelta ünnepére, a samhain-ra vezethető vissza.



A Mindenszentek ünnepe a katolikus keresztény egyház saját ünnepe, ami a történelem folyamán összekapcsolódott az ősszel tartott ősi kelta Samhain pogány ünneppel is, amelyet azonban már az ókereszténység korában krisztianizáltak. A Samhain pogány ünnep jelentette a kelta népek számára az újév, valamint a tél és a sötétség kezdetét. Úgy hitték, hogy az ünnep éjszakáján az előző évben meghalt emberek lelkei összezavarhatják az élők életét, mivel az év során elhunyt lelkek ezen az éjjelen vándorolnak át a holtak birodalmába. Az emberek a szellemeknek ételt és állatot áldoztak, hogy megkönnyítsék a vándorlásukat. A keresztény közösségek a hetedik századtól kezdődően egyes helyeken elkezdtek ünnepet tartani az elhunyt valamennyi katolikus szent tiszteletére. Így a pogány halottakra emlékező ünnep Mindenszentek ünnepeként élt tovább - írja a Wikipédia a Mindenszentekről.

A mindenszentek napját megelőző este, október 31-én ünneplik a Halloweent, ami ősi kelta hagyományokból alakult ki, és ami az angol ,,All Hallows Eve", azaz ,,a mindenszentek előestéje" rövidített alakja. Az ünnep eleinte az angolszász területeken terjedt el, de mára már szinte az egész világot meghódította. Eredete a mindenszentek ünnepéhez hasonló: a régiek úgy hitték, hogy ezen az éjszakán elvékonyodik a határ az élők és holtak világa között. Ezért, hogy megvédjék magukat az ártó szellemektől, ijesztő jelmezekbe bújtak, és rémisztő arcú töklámpásokat faragtak, amikbe egész este égő gyertyát helyeztek.

A Halloween szimbóluma
A belsejében mécsessel világító töklámpás lett az idők folyamán a Halloween legfontosabb kelléke, illetve tradicionális szimbóluma. A faragott sütőtök először az aratási idényhez kapcsolódott, jóval azelőtt, hogy a Halloween jelképévé vált volna az Egyesült Államokban. A kivájt töklámpás angol elnevezése ,,Jack O'Lantern", azaz ,,Lámpás Jack".

November 2-án ünnepli a kereszténység a halottak napját, ami ekkléziológiailag a "szenvedő egyház" ünnepe, a küzdő egyház (ecclesia militans) ekkor a szenvedő egyházról (ecclesia patiens) emlékezik meg. Ezen a napon sokan gyertyát, mécsest gyújtanak elhunyt szeretteik emlékére, és felkeresik a temetőkben hozzátartozóik sírját. Ennek a szokásnak a célja eredetileg az volt, hogy ezen a napon kiszabadult lelkek újra visszataláljanak a maguk sírjába, szívesen maradjanak lakhelyükön és ne kísértsék az élőket. Ezt a szokást nem csak a katolikusok tartják, hanem a protestánsok is átvették.

Az elhunytak emlékezetére pár órára a harangok is megszólalnak november 2-án. A néphit szerint ennek köszönhetően a halottak lelkei megnyugszanak és megpihennek, szenvedéseik pedig enyhülnek. Többfelé úgy tartották, hogy a két ünnep közötti éjszakán halottak miséznek a templomban és a harangszó kíséretében hazalátogatnak körülnézni. Ezért helyenként szokás volt nekik is megteríteni az asztalnál és minden helyiségben lámpát gyújtani, hogy a hazalátogató lelkek eligazodjanak a házban. Az ortodox hívek a temetőbe is vittek ennivalót és a sírokra helyezték azokat, a maradékot pedig a koldusoknak adták.

Nem csak a katolikusok ünnepe
Magyarországon a két egymást követő ünnephez kötődő szokások széles körben élnek a nem katolikusok között is. A régi magyar népnyelvben ,,lölkök napja" (=lelkeknek emlékezete) elnevezése volt. A protestánsok régebben nem gyújtottak gyertyát, csak a reformáció emléknapján október 31-én mentek ki a temetőbe, mindenszentekkor vagy halottak napján nem. Mára az ünnepkör a protestáns magyar közösségeknél három-, négynaposra bővült, és november elsején és/vagy másodikán is kimennek a sírkertbe.
Az eredetileg katolikus ünnepet és népi hagyományait más felekezetek is átvették. Így nemcsak a katolikus hívek ünnepe, hanem a reformáció több felekezete is elfogadta. Az evangélikusok és az unitáriusok hivatalosan is elismerték. Az evangélikusok a mindenszentek ünnepét is és a halottak napját is megtartják, ugyanabban az időpontban, mint a római katolikusok, bár nem tartozik a fő ünnepek közé. A reformátusok csak szokásjog alapján, a templomon kívül emlékeznek meg az elhunytakról. A zsidó hagyományokon belül Mózes halálához köthető a halottakról való emlékezés a legerősebben. Sokan a jom kippur ünnepekor emlékeznek meg halottaikról - írja a Wikipédia.

A halottakra való emlékezés ünnepei egy ugyanazon ősi rítusból származnak. A halloween, mindenszentek és halottak napja szorosan összekapcsolódnak, egymásra épülnek. Különböző, egymás utáni napon tartják őket, ezért - talán - mindhárom elfér a naptárban.
Forrás: Link
 
 
0 komment , kategória:  Ünnepek  
Úszó mécseslámpák keleten
  2016-11-01 21:04:01, kedd
 
 

 
 
0 komment , kategória:  Ünnepek  
Csillagkapu
  2016-11-01 08:41:43, kedd
 
 

 
 
0 komment , kategória:  Spirituális-Fantazi  
     1/1 oldal   Bejegyzések száma: 5 
2016.10 2016. November 2016.12
HétKedSzeCsüPénSzoVas
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930 
Blog kereső


Bejegyzések
ma: 0 db bejegyzés
e hónap: 200 db bejegyzés
e év: 4199 db bejegyzés
Összes: 49322 db bejegyzés
Kategóriák
 
Keresés
 

bejegyzések címeiben
bejegyzésekben

Archívum
 
Látogatók száma
 
  • Ma: 408
  • e Hét: 2546
  • e Hónap: 34032
  • e Év: 238733
Szótár
 




Blogok, Videótár, Szótár, Ki Ne Hagyd!, Fecsegj, Tudjátok?, Receptek, Egészség, Praktikák, Jótékony hatások, Házilag, Versek,
© 2002-2024 TVN.HU Kft.