Téli olimpia 2018 férfi alpesi műlesiklás döntő

3. Michael Matt 1:39,66

Téli olimpia, Pjongcsang jégkorong, női döntő
  2018-02-22 21:18:57, csütörtök

Kanada - Egyesült Államok 2-3 (0-1, 2-0, 0-1, 0-0, 0-1) - szétlövéssel
Gólszerző: Irwin (22:00), Poulin (26:55), ill. Knight (19:34), Lamoureux-Morando (53:39)

A női jégkorongtorna döntőjét rendezték meg csütörtökön, a Pjongcsangban zajló téli olimpián. A győzelmet az amerikaiak szerezték meg, szétlövéssel 3-2-re megverték a legutóbbi négy olimpián győztes Kanadát, így 1998 után másodszor ülhettek a női hoki trónjára ötkarikás játékokon.
A találkozón az amerikaiak szereztek vezetést, fél perccel az első harmad vége előtt Hilary Knight talált Shannon Szabados kapujába, kihasználva ezzel harmadik emberelőnyüket. Sokáig azonban nem örülhettek a vezetésnek, mert a szünet után két perccel Haley Irwin előbb egyenlített, majd a harmad közepén Marie-Philip Poulin a vezetést is megszerezte a kanadaiaknak.
A záró harmadban elkeseredetten támadtak az amerikaiak, de eleinte elsősorban így is a kanadaiak előtt adódtak gólhelyzetek, leszámítva Brianna Decker lehetőségét, ami után azonban elég csúnyán lekönyökölték a védők a játékost, de a játékvezetők nem láttak okot a kiállításra. A vége felé azért a kanadaiak magyar származású, eddig kétszeres olimpiai bajnok kapusának, Szabadosnak is akadt védeni valója, ő azonban sokáig lehúzta a rolót.
Az 54. percben hárman vezethették egy védőre a korongot a kanadaiak, de Laura Stacey elönzőzte a lehetőséget, a lepattanóból pedig Monique Lamoureux-Morando lépett ki ziccerben és egyenlített. Az amerikaiak a végén kihasználatlanul hagytak egy újabb emberelőnyt, így aztán jöhetett a hosszabbítás.
A négy-négy elleni játékban inkább az amerikaiak akarata érvényesült, a kanadaiak egyre többször adták el a korongot, és csak egyéni akciókkal próbálkoztak, míg az amerikaiak remekül játszottak össze, s ez a kapura lövések számában is megmutatkozott, gólt azonban nem ért. 95 másodperccel a vége előtt emberelőnybe kerültek a kanadaiak, de ekkor sem esett gól - következett a szétlövés.
Az első párból az amerikai Gigi Marvin volt eredményes, aztán Meghan Agosta egyenlített. A negyedik párban Mélodie Daoust és Amanda Kessel is eredményes volt, az ötödikben mindenki kihagyta. A hatodik párban Jocelyne Lamoureux-Davidson az amerikaiakat juttatta előnyhöz, s mivel Agosta hibázott, az amerikaiak lettek az olimpiai bajnokok.
A szétlövés is kellőképpen drámai volt, az idegek csatáját az USA bírta jobban (Jocelyne Lamoureux-Davidsoné a győztes gól), amely 1998 után lett ismét olimpiai bajnok.