Belépés
pacsakute.blog.xfree.hu
A szeretet ellen nincs fegyver. Czeizel Ilona
1954.01.05
Offline
Profil képem!
Linktáram, Blogom, Képtáram, Videótáram, Ismerőseim, Fecsegj
     1/1 oldal   Bejegyzések száma: 5 
Zöldruhás szép hölgy
  2018-09-26 22:23:27, szerda
 
 

 
 
0 komment , kategória:  Hosszúruhás hölgyek   
Paradicsomról
  2018-09-26 22:22:13, szerda
 
 

 
 
0 komment , kategória:  Házi természetgyógyász  
Mólón
  2018-09-26 22:20:46, szerda
 
 

 
 
0 komment , kategória:  Hosszúruhás hölgyek   
Az epe segítője - orvosi füstike
  2018-09-26 10:54:11, szerda
 
 



Az orvosi füstike (Fumaria officinalis) nem csupán az európai emberek számára ismeretes, hanem Ázsiában is honos, ahol szintén felhasználják gyógyászati célokra. A füstikefélék családjába tartozó gyógynövény a küllemével azonnal felhívja magára a figyelmet, főleg akkor, ha nagy területeken, például kiskertekben vagy szőlőkben találkozunk vele. A levelei duplán is hármasan tagoltak, míg a levélszárnyai úgy virítanak már messziről is, mintha dér lepte volna be azokat. A virágai ugyan nem nagyok, mindössze 6-7 mm hosszúak, de halványrózsaszínű virágai - amelyek a tetejükön bíbor színben pompáznak - már messziről élénken virítanak. Az orvosi füstikét már az ókorban is ismerték. Igaz, akkor még nem diagnosztizálták a depresszió nevű betegséget, de sok esetben ezt a gyógynövényt alkalmazták azokon az embereken, akiket állandóan szomorúság gyötört vagy akik reménytelenül elkeseredettek.

Gyógyászati szempontból a föld feletti része értékes, az is csak szárított formában. A népi gyógyászat szerint ez a szépséges gyógynövény nagyszerűen csillapítja az epehólyag okozta görcsös fájdalmat, de a májbetegségeket is orvosolni tudja. A hólyagpanaszokat is csillapítja és még székrekedés esetén is megkönnyebbülést hozhat.

Az orvosi füstike nemcsak Európában, hanem Közép-Ázsiában is honos. Találkozhatunk vele szántóföldek szélén, de utak mentén is. A gyógynövény a köves helyeket szereti elsősorban.

A gyógynövényben olyan hatóanyagok vannak, mint izokinolin - alkaloidok, szerves savak és flavonoidok. Gyógyszerként a fumaria alkaloidok kivonatát alkalmazzák, amely az epekiválasztást szabályozza.

Teaként a szárított, virágzó hajtásrészeit használják fel. Enyhíti az epehólyag, az epeutak és a gyomor-bél traktus görcsös panaszait. Az ókorban is előszeretettel használták, legfőképpen vízhajtóként, székrekedés ellen és epegyógyszerként alkalmazták. Epegyógyító gyógynövény, talán ezért nevezik még epefűnek és földi epefűnek is.

A gyógynövény hatóanyagaiból kinyert fumársav észtert a pikkelysömör kezelésében és gyógyításában használják.

Hazánkban a népi gyógyászat is előszeretettel alkalmazta, például krónikus bőrgyulladás kezelésére, de a segítségével székrekedést is eredményesen orvosoltak.

A homeopátia számára sem ismeretlen ez a gyógynövény. Hatékonyan kezelnek vele ekcémás bőrbetegséget, de májműködési zavarokat is orvosolnak a segítségével.
Forrás : Link
 
 
0 komment , kategória:  Fűben fában....  
Rekedtség ellen
  2018-09-26 10:50:18, szerda
 
  Rekedtséget sok minden okozhat. Az egyik kiváltó oka lehet a gégegyulladás. Ez a betegség általában azoknál a személyeknél alakul ki, akik a munkájuk során folyamatosan túlerőltetik ezen testrészüket. Ilyenek például a pedagógusok vagy az előadóművészek. Gégegyulladást a levegőben található irritáló anyagok belélegzése is kiválthat. Fertőzések is okozói lehetnek a rekedtségnek. A hörgők és a torok bakteriális fertőzése, az influenza vagy a megfázás szövődménye mind-mind okai lehetnek annak, hogy berekedünk és képtelen vagyunk a normális emberi kommunikációra. A gégén keletkező kinövés is okozhat rekedtséget. Ilyen kinövés lehet a polip, amely egy jóindulatú daganat. Nagyra ugyan nem nő, de egyik ,,mellékhatása" a rekedtség. Mindenképpen szakorvosi kezelést igényel, mivel súlyos következménye is lehet ennek a kinövésnek. Ilyenkor a legcélszerűbb a hangszálakat pihentetni.

A gyulladás leküzdésében a segítségünkre lehet a C-vitamin, amely számtalan táplálékban fellelhető. Az inhalálás is sokat segíthet. Érdemes ilyenkor gyógynövényekből készült főzettel végezni a gőzölést. Forraljon fel egy liter vizet, majd szórjon a vízbe egy evőkanálnyi összeaprított gyógynövényt. Várjon, amíg kicsit hűl a főzet, majd borítsa be a fejét egy törülközővel és hajoljon a gőzölgő edény fölé, de csak óvatosan, nehogy megégesse magát.

Milyen gyógynövények segíthetnek a gyulladás csökkentésében? A martilapuból készült tea forrón fogyasztva nagyon jó gyulladáscsökkentő és nyálkaoldó hatással bír, így rekedtség és köhögés esetén mindenképpen érdemes kipróbálni. A papsajtmályva a gyulladt nyálkahártyák egyik legkiválóbb gyógyítója, vagyis köhögés, hörghurut és rekedtség esetén is bevethető.

Illóolajat és gyógynövényt is lehet csepegtetni a gőzölésre szánt vízbe. Illóolajok, amelyek segíthetnek a rekedtség megszüntetésében: eukaliptusz, menta, kakukkfű, borsmenta, ánizs.

Gyógynövények, amelyekkel inhalálhatunk: fürtös menta, cickafark, kakukkfű és bodza.

A következő gyógynövényekkel pedig lehet végezni toroköblítést, amely szintén segíthet a rekedtség leküzdésében. Készítsen a gyógynövényekből - ökörfarkkóró, sárga gyökér, martilapu, kerti málna - teát, majd gargalizáljon vele naponta több alkalommal.

Az aromaterápia is segíthet rekedtség esetén. Ilyenkor a párologtatóban csepegtessen menta-, citrom- vagy eukaliptusz-illóolajat.

Rekedtség esetén egy népi gyógymód is hasznos lehet. Hámozzon meg egy-két burgonyát, kockázza fel, majd főzze azt puhára és pürésítse. A lepasszírozott burgonyát oszlassa el egy kendőn, óvatosan hajtogassa azt össze úgy, hogy a nyakára tudja tekerni. Végezetül kössön a nyakára egy sálat is. Hagyja a nyakán a gyógyító zöldséget legalább egy órán át, addig pihenjen le, így valószínűleg a burgonyadarabkák sem fognak a lakásban szétszóródni.
Forrás : Link
 
 
0 komment , kategória:  Natúr kezelések  
     1/1 oldal   Bejegyzések száma: 5 
2018.08 2018. Szeptember 2018.10
HétKedSzeCsüPénSzoVas
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Blog kereső


Bejegyzések
ma: 0 db bejegyzés
e hónap: 92 db bejegyzés
e év: 1532 db bejegyzés
Összes: 49322 db bejegyzés
Kategóriák
 
Keresés
 

bejegyzések címeiben
bejegyzésekben

Archívum
 
Látogatók száma
 
  • Ma: 2092
  • e Hét: 6937
  • e Hónap: 38423
  • e Év: 243124
Szótár
 




Blogok, Videótár, Szótár, Ki Ne Hagyd!, Fecsegj, Tudjátok?, Receptek, Egészség, Praktikák, Jótékony hatások, Házilag, Versek,
© 2002-2024 TVN.HU Kft.