Belépés
vorosrozsa66.blog.xfree.hu
"Nyisd ki a szemed a szépségnek körülötted, nyisd meg az elméd az élet csodáinak, nyisd meg a szíved azoknak, akik szeretnek és mindig légy hű önmagadhoz!&... Drót Erika
1966.11.04
Offline
Profil képem!
Linktáram, Blogom, Képtáram, Videótáram, Ismerőseim, Fecsegj
     1/5 oldal   Bejegyzések száma: 48 
Lázcsillapításra hársfa vagy bodza teát.
  2018-11-19 21:11:24, hétfő
 
  Lázcsillapításra hársfa vagy bodza teát.







Immunrendszere és ellenálló képességének erősítéséhez nem elsősorban gyógyszerre van szüksége! Hanem olyan apróságokra,amelyeket a legtöbben nem is gondolunk fontosnak,pedig nagy megkönnyebbülést szereznek!
1-,Inhalálás sós vízzel.
Gyors javulást ígér torokfájás,torok gyulladás idején.
2-,Orröblögetés sós vízzel.
Nem a legkellemesebb dolog,mégis fontos.A sós öblítés növeli az orrnyálkahártya ellenálló képességét a vírusokkal és a baktériumokkal szemben.
3-,Picinke cink!
Vagyis az ebből sokat tartalmazó zabpelyhet,osztrigát vagy teljes kiőrlésű gabonából készült barna kenyeret egye! Ha naponta 10 milligramm cink kerül a szervezetbe,már felére csökken a meghűlés kockázata.A betegség időtartama is észrevehetően rövidül.
4-,Vizes borogatás teával.
Tekerjen állott vizes borogatást a vádlijára,és igyon hársfa vagy bodzateát lázcsillapításra.Mindkettő jó az immunrendszernek.

A kivi megmenti!Rengeteg benne a C.vitamin.A vitamintablettánál jóval egészségesebb,ha naponta elfogyaszt 4-5 kivit vagy almát ( és az utóbbit ne hámozza meg ).


C-vitamin:élet nincs nélküle.
Az emberi szervezet nem képes C-vitamint előállítani.Születésünktől halálunkig kívülről kell ellátni magunkat ezzel az életfontosságú vitaminnal.
Hasznos a sok zöldség és gyümölcs-de nem elég! Nem vagyunk képesek annyit enni ezekből az élelmiszerekből,amennyivel elegendő C-vitamint juttathatnánk be.1000 mg C-vitamin 2,5 kg paprikában,5 kg citromban,12 kg őszibarackban van! Sajnos a termőföldek kimerülése miatt a növényi táplálékok ma már kevesebb értékes tápanyagot tartalmaznak ( vitaminok,ásványi sók,nyomelemek ).A 80 évvel ezelőtti savanyított káposzta 70-80 %-os C-vitamin-tartalma napjainkban már csak 10-15 %-os!
Végzetes tévhit,hogy csupán nátha ,megfázás,köhögés esetén van szükség C-vitaminra.Ez ugyanis csak picinyke szelete fantasztikus hatásainak! Igaz,az aszkorbinsav-hiánynak nincsenek jellegzetes tünetei,egészen a skorbut néven ismert teljes összeomlásig,ami régen a tengerészekkel gyakran előfordult.Részleges hiánya ,,csak" csökkenti az életkedvet,étvágytalanságot,szellemi fáradtságot és általános rosszkedvet okoz.Tehát gondoskodni kell az állandó és elegendő C-vitamin-bevitelről! Végezetül érdemes magát Szent-Györgyi Albertet,a C-vitamint felfedező tudóst is megidézni:,,Személyes tapasztalataim szerint az élet túlfelén,az öregkorban az aszkorbinsav-szükséglet inkább növekszik semmint csökken".

Fekete retek,az éjszaka növénye.
( Raphanus sativus niger )
Az egyiptomiak,a görögök és a rómaiak számára a fekete retek zöldségnövény és gyógyszer is volt egyben.Ez ma sincs másképp.A magyar népgyógyászati leírásokban hasonlóképp jellemzett,mely szerint ,,Reggel méreg,délben étek,este pedig gyógyszer!" Ezt a keresztesvirágúak családjába tartozó növényt élelmiszerként nyersen,főzve vagy préselve fogyaszthatjuk,bár hatóanyagai közül a mustárolaj-glikozidok miatt nem a könnyen fogyasztható növény közé tartozik.Tartalmaz még raphanol és raphanin nevű illóolajokat,flavonoidokat,és jelentős mennyiségű C-és B-vitamint,antioxidáns tartalmú vegyületeket,egyben vas-,kalcium-,magnézium-,foszfor-,magnézium-,niacinforrás is,amellyel az őszi-téli időszak kulcszöldségévé lép elő.Feloldhatja a légutakban lerakódott nyálkát,és segítheti kiürülését,emiatt nem hiányozhat egyetlen háztartásból sem a hűvös évszakokban.Ahhoz hogy elkerüljük mindezeket,talán hatékonyabb,ha megelőzésként immunerősítésre használjuk a fekete retket.
Nyersen salátaként,ecettel,sóval könnyebben fogyasztható,levét préselve folyadékkal hígítva iható.Talán a legismertebb receptje a mézes fekete retek-lé,ahol a retek belsejét kivájják,és a mézzel felöntött zöldségből másnap a mézet elfogyasztva hatóanyagokban gazdag nedűt kapunk.
Erős aromája és magas illóolajtartalma miatt jó hatással lehet köhögés,rekedtség,megfázásos megbetegedések ellen,továbbá alkalmazható arcüreg-,középfül-,bőrgyulladás szezonális és krónikus gyulladásra,valamint antioxidáns tulajdonsága is ismeretes.
Legközismertebb felhasználása mégis az epetermelés és kiürülés serkentése,májtisztítás,kőképződés elkerülése terén mutatkozik meg.Nyiroktisztító tulajdonságai miatt használhatjuk még a vizelethajtásra,bőrbetegségek és az ízületi gyulladás elkerülésére.Leve vagy hatóanyagkivonata baktérium-és gombaölő,nyálkahártya-tisztító,emésztő mirigyeket serkentő epepangást gátló lehet.Akinek a fekete retek elkészítése nehézséget jelent,vagy napi rutinjába nehezen illeszthető,fellelhet fekete retek-tinktúrát is.Fogyasztása egyszerűbb,este párcsepp,amely hatásában a friss növénnyel egyenértékű.Mint minden tinktúránál,itt is igaz,hogy a növény alkoholos-vizes-kivonata a hatóanyag kivonásában segít,ezáltal tartósan,legalább 2 évig eltárolható és könnyebb fogyaszthatóságát teszi lehetővé.
Kerülje a fekete retek fogyasztását,akinek gyomorhurutja,-fekélye vagy epeút-elzáródása ismert!.


Forrás: Kiskegyed 2016.Október 18.
 
 
0 komment , kategória:  EGÉSZSÉGES ÉLETMÓD  
Gyógynövényteák a téli megfázás ellen
  2018-11-19 20:56:07, hétfő
 
  Gyógynövényteák a téli megfázás ellen

A hűvösebb időszak beköszöntével egyre gyakoribbá válnak a megfázásos tünetek. Ilyenkor jólesik egy pohár forró tea, amely hatékonyan enyhíti a megfázás tüneteit.

A Budapesti Corvinus Egyetem Kertészettudományi Karán működő Gyógy, -és Aromanövények Tanszék kutatói a Traditional and wild project (http://traditionalandwild.eu/hu/) keretében többek között az egyes gyógynövényekkel kapcsolatos tradicionális tudást, valahogyan lehetnek segítségünkre a tél folyamán a csipkebogyó, a bodza, a lándzsás útifű, a vad kakukkfű, a kamilla és a hárs.







Mire jók az említett gyógynövények?

Csipkebogyó: vitamin és ásványi anyag tartalma miatt kiváló ellenállás fokozó, immunerősítő, egészségfenntartó szer. Legértékesebb hatóanyaga a C-vitamin, amelyet nagy mennyiségben tartalmaz. A C-vitamin természetes antioxidáns, amely részt vesz a sejtképzésben, segíti a vas felszívódását, gyorsítja a kötőszövet újraépülését valamint döntő szerepe van a fogíny, erek és fogak megújulásában. A B1-, B2-, vitaminok, pektin és szerves savak növelik a termések értékét. A flavonoidok kiegészítik az aszkorbinsav hatását, kedvezően hatnak a hajszálerekre, valamint enyhén gátolják a C-vitamin gyors lebomlását.

Bodza: Virága flavonoidokat, szaponinokat, illóolajat és különböző nyálkaanyagokat tartalmaz. A bodzavirágból készített gyógytea izzasztó, enyhe gyulladáscsökkentő, enyhe hashajtó, vizelethajtó és enyhíti a meghűléses, lázas megbetegedések felső légúti tüneteit, emellett váladéktermelést serkentő, köptető hatású. A virágokból kellemes aromája miatt gyakran készítenek élvezeti italt is.

Útifű: Fő hatóanyaga az ún. aukubin glikozid, emellett többek között nyálkaanyagot, C-vitamint, cserzőanyagot, citromsavat tartalmaz. A lándzsás útifű kiváló baktériumölő, gyulladáscsökkentő. Az útifűfajok levelének présnedve vagy a hideg vízzel készült kivonata egyes kórokozó baktériumok fejlődését gátolja. Sebgyógyító, ezért összezúzott levelének kipréselt nedve hasznos gyógyír lehet rovarcsípések, kisebb égési sérülések esetén.

A légutak gyulladásos megbetegedéseiben, köhögés csillapítására, köptetőként használják. Oldja a letapadt nyákot, elősegíti a köpetképződést. A torok nyálkahártyáját bevonva enyhíti annak gyulladását. Teája és a belőle készült szirupok nyugtatóan hatnak szájüreggyulladás, köhögés és rekedtség ellen. Köhögés elleni gyógycukorka alapanyaga. Ártalmatlansága miatt a gyermekgyógyászatban is szívesen alkalmazzák, belőle készül a kellemes ízű Plantago szirup.

Vad kakukkfű: Fő hatóanyaga az illóolaj, emellett tartalmaz flavonoidokat, cserzőanyagokat és fahéjsav-származékokat. Gyulladásos, hurutos légúti megbetegedések kezelésére szolgáló teakeverékek és gyógyhatású készítmények hatékony alkotóeleme. Köptető, enyhe görcsoldó és az egyik legerősebb fertőtlenítő hatású gyógynövény. Szamárköhögés és asztma esetén is jótékony hatású, oldja a hörgők görcsét és feloldja a váladékot. Enyhén keserű íze miatt általában édesítve fogyasztják.

Kamilla: Fő hatóanyaga az illóolaj, emellett tartalmaz flavonoidokat, kumarinokat és nyálkaanyagokat is. Az egyik legszélesebb körben használt és használható gyógynövény. Belsőleg alkalmazva görcsoldó, gyulladáscsökkentő, szélhajtó, gyomorerősítő és nyugtató hatású. Meghűlés esetén mint izzasztó és toroköblítő tea, igen jó hatású. Légúti megbetegedéseknél inhalációra is alkalmazzák. Külsőleg szemborogató, fogínyerősítő és sebgyógyulást elősegítő hatású.

Hárs: Flavonoidokat, kevés illóolajat, nyálkát, cserzőanyagot tartalmaz. Teáját meghűléses megbetegedéseknél alkalmazzák, izzasztó, köptető és nyálkaoldó hatású. A virágzat vizelethajtó és gyomorerősítő teák alkotórésze is. Enyhe nyugtató hatású.

Hogyan gyűjtsük? Hogyan tároljuk?

A csipkebogyót akkor kell gyűjteni, amikor a bogyók teljesen megérnek. Az érett, piros terméseket azonban még keményen kell leszedni, mert a dércsípte bogyók megpuhulnak és kenődnek, eltartásuk utána nem lehetséges. Zsákokban vagy halomban ne tartsuk, mert bemelegszenek, megpenészednek. Ezért célszerű vékony rétegben elterítve szárítani.
gyogynovenyek3

A bodza május közepétől június végéig virágzik. A virágszedés időpontját akkorra kell időzíteni, mikor a külső virágok már kinyíltak, a belsők viszont még bimbósak. Érdemes a virágot száraz időben begyűjteni, mert a harmatos vagy esős időben szedett virágok a száradás közben megbarnulnak. Az egész virágot (,,bogernyőt") vágjuk le, és lazán rakva gyűjtsük kosárba. Semmiképp sem ládába, vagy zacskóba, ezekben ugyanis erősebben préselődnének, ami szintén a virágok barnulását okozza. Nem tévesztendők össze a gyalogbodzával, ami mérgező!

Az útifüű nagyon sokfelé megtalálható. Vigyázzunk, hogy a szennyezett területeket, így például utak mentét elkerüljük. Májustól szeptember elejéig gyűjthetjük, és a növény ép, egészséges tőleveleit kell felhasználni. A begyűjtött leveleket vékony rétegben kiterítve, jól szellőző helyen, többszöri forgatással kell megszárítani. A frissen vágott levél nyomásra, törésre érzékeny, könnyen barnul.

A vad kakukkfüvek gyűjtést végezhetjük kézzel vagy metszőollóval a fásodott részek fölött leszakítva a szárat, mivel a fás részek igen kevés hatóanyagot tartalmaznak. A betakarítást májustól szeptemberig végezhetjük, mert a vad kakukkfüvek ősszel gyakran másodszor is virágoznak. Napos időben érdemes gyűjteni, a növények szárítása jól szellőző, árnyékos helyen történjen.

Kamillánál a virágok akkor alkalmasak a gyűjtésre, amikor a csöves virágok már sárgák és a fehér nyelves virágok vízszintesen állnak. Általában speciális fésűvel szedik, de lehet sarlóval vagy kézzel is, minél rövidebb szárrésszel. A friss virág hamar befülled, ezért a nagy mennyiségben szedett virágot szét kell teríteni és lehetőleg lazán, dobozokban tárolni.

Hárs virágokat murvalevéllel együtt, a középső virágok nyílásakor szedik. Szárítás előtt a növény más részeit ajánlatos a friss drogból kiválogatni. A virág szedésekor vigyázni kell a fák épségére, ne sérüljenek nagyon. Az ezüsthárs (Tilia tomentosa) nem gyűjthető drogként, mert irritálhatja a nyálkahártyát.

Hogyan fogyasszuk?

Az említett gyógynövényeket legegyszerűbben teaként fogyaszthatjuk. Alább néhány bevált recept olvasható. Ezeket a növényeket egymással keverve is fogyaszthatjuk a téli megfázás idején vagy annak megelőzésére. Lehetőleg csak mézzel ízesítsünk.

Csipkebogyó áltermés (egész) - Cynosbati fructus cum seminibus és csipkebogyó hús Cynosbati fructus sine semine:

2-2,5 g aprított drogot 1,5 dl hideg vízzel leöntünk, néhány óráig ázni hagyjuk, majd leszűrjük. Napi adagja 2-3 csésze (6-10 gramm).

Bodzavirág - Sambuci flos:

2 teáskanál drogból (kb. 3-4 g) 1,5 dl forrásban lévő vízzel forrázatot készítünk.

Napi adagja 10-15 g.
tea_katt3

Útifülevél - Plantaginis lanceolatae folium:

2 teáskanál (kb. 3 g) drogból 1,5 dl vízzel forrázatot készítünk. 10 percig áztatjuk, majd leszűrjük. Napi adagja 2-3 csésze.

Orvosiszékfű-virágzat (kamillavirágzat) - Matricariae flos:

1 púpozott evőkanál drogból 1,5 dl vízzel forrázatot készítünk, 5-10 percig állni hagyjuk, majd leszűrjük. Napi adagja 2-3 csésze, de ihatunk többet is, ha kívánjuk.

Vad kakukkfű herba - Serpylli herba:

Teaforrázatát ajánlott 1-2 gramm drogból és 1 csésze forrásban lévő vízből előállítani 10-15 perces áztatással. Naponta többször fogyasszunk a teából 1-1 csészét.

Hársfavirág - Tiliae flos:

1-2 kávéskanál (2-4 g) drogból 1,5 dl vízzel forrázatot készítünk. Mézzel ízesítve naponta többször, de főleg a délutáni órákban fogyasszuk.

Háttérinformáció:

Az adatok, információk forrása a Budapesti Corvinus Egyetem Kertészettudományi Karának Gyógy- és Aromanövények Tanszéke. Az adatokat a tanszék munkatársai tudományos igényességgel állították össze.

Az információk begyűjtését és a háttérkutatásokat a Traditional and wild project támogatta. A project a Central Europe Programban az Európai Unió és a Magyar Köztársaság társfinanszírozásával valósul meg.

Forrás: gyorgytea.hu
 
 
0 komment , kategória:  GYÓGYNÖVÉNYEK  
Csodákra képes a bodzatea, amennyiben helyesen készítjük el!
  2018-11-19 20:53:09, hétfő
 
  Csodákra képes a bodzatea, amennyiben helyesen készítjük el!


A sárgás árnyalatban, pollentől duzzadva pompázó bodzavirággal egy sor betegséget lehet megelőzni, meggyógyítani. Akár a herpeszt, ízületi gyulladást, légúti betegségeket, belső gyulladásokat, bőrirritációkat lehet gyógyítani, ha megfelelő módon készítünk belőle teát. Vízhajtó hatása mellett segít a méreganyagoktól is megszabadulni.







Úgy a bodza virága, mint annak levelei hiperozidokat és izokvercitint is tartalmaz. A virágokban még vannak glikozoidok, szaponinok, tanninok, pektinek, természetes olajok, de megtalálható benne még a C-vitamin, és több hasznos ásványi só is. Csakis a bodza virágát és gyümölcsét lehet belsőleg is fogyasztani. A levelei mérgezőek, belőlük rovarirtó szert szoktak készíteni.

A tea egészségvédő hatásai:

Remek ellenszere a grippés, meghűléses, influenzás betegségeknek, csillapítja a lázat, felszabadítja a légutakat. A gyümölcseinek érzéstelenítő hatásuk van, a székrekedéstől szenvedőkön is segítenek, de akik ízületi gyulladástól, reumától szenvednek, azoknak is enyhíti a kellemetlen tüneteket. A virág és a termés is egyaránt segít a daganatos megbetegedések megelőzésében. Erősíti az immunrendszert, elűzi a bélférgeket, segít az elhízás elleni küzdelemben is, de a bodzateás, illetve tinktúrás borogatás segít megszabadulni a narancsbőrtől is.

A tea elkészítése:

Egy kanál bodzavirágot tegyünk bele 250 ml forró vízbe, majd az edényt 5 percig födjük le. Ezután szűrjük le, és ha akarjuk, mézel édesíthetjük. Étkezések után, tehát naponta háromszor fogyasszunk egy bögrével a finom teából. Amennyiben megfáztunk, akkor napi 6-8 bögrével is meg lehet inni, de mindössze 3-4 napig szabad ekkora mennyiségben alkalmazni a gyógykúrát. A főzetet 50 gramm virágból kell elkészíteni, amelyet 3 percen keresztül kell főzni.

A bodzafa kérgéből is lehet főzetet készíteni, két marék héjat egy liter vízbe addig kell főzni, amíg fél liter nem marad a fazékban. Ezt le kell szűrni, majd három egyenlő részre kell osztani. Minden étkezés után egy adagot igyunk meg.
Vigyázat!

A nyers levelek és a nyers gyümölcsök mérgező glikozoidokat tartalmaznak. Ki kell kérni az orvos véleményét, mielőtt bármit is készítetnénk belőlük.

A bodzateát nem szabad 10 napnál tovább inni, azután is 5 nap szünetet kell tartani, ezután indulhat újra csak a fogyasztása.

 
 
0 komment , kategória:  EGÉSZSÉGES ÉLETMÓD  
Méregtelenítő teák a hideg napokra
  2018-11-19 20:50:46, hétfő
 
  Méregtelenítő teák a hideg napokra








A hidegebb napok beköszöntével egyre gyakrabban esik jól egy-egy csésze, forró tea elfogyasztása. Kössük össze a kellemest a hasznossal és a teázás során indítsuk be szervezetünk méregtelenítő folyamatait, ezzel erősítve az immunrendszerünket.

Csalántea

A csalántea az egyik legerősebb vértisztító, vízhajtó gyógynövény, amelyre alapozhatod a méregtelenítő programod. Ajánlott éhgyomorra fogyasztani napi egy-két csészével, de csak kúraszerűen alkalmazd, mivel nem csak a salakanyagoktól, hanem a vitaminoktól is megszabadít. Érdemes nem a filteres változatot vásárolni, hanem a bio boltokban kapható tasakos gyógynövényt, valamint a leforrázás után 5-10 percig állni hagyni, hogy a hatóanyagok megfelelő mértékben kioldódhassanak.





Zöld tea

A zöld tea híres zsírégető hatásáról, a főétkezések után ajánlott fogyasztani belőle egy-egy csészével, így hatékonyan részt vesz az emésztés, a zsírok lebontásának támogatásában. Magas antioxidáns tartalma, koleszterincsökkentő hatása miatt az egészségünk megőrzése érdekében is érdemes fogyasztanunk. Zöld teával helyettesíthetjük a reggeli kávénkat, mivel élénkítő hatással is rendelkezik, koffeintartalmának köszönhetően.





Gyömbér tea

Kellemesen fűszeres, a hozzáadott gyömbér mennyiségtől függő mértékben csípős, igazi téli aromájú tea, amely rendkívül sokoldalúan hasznosítható. Kiváló gyulladáscsökkentő, görcsoldó, serkenti az emésztést és a vérkeringést, így képes felvenni a harcot a narancsbőrrel. Gyömbértea készítéséhez reszelj le az ízlésednek megfelelő darab gyömbért, hagyd állni 5-10 percig, majd szűrd le, ízesítsd citrommal és élvezheted is az ízletes, zsírégető teádat.





Citromfű tea

A citromfű tea emésztésserkentő hatásával járul hozzá a sikeres méregtelenítésedhez. Érdemes lefekvés előtt fogyasztani, mivel segít az idegek megnyugtatásában, erősítésében, így egy kellemes esti rutin kialakításával garantálhatod a pihentető alvásod.





Bodza tea

A bodza szárított virágából készült tea kiváló méregtelenítő, vízhajtó, vírusölő hatásával járul hozzá szervezeted megtisztításához, felkészítéséhez a hidegebb hónapokra. Alkalmazható láz, köhögés esetén, mivel tisztítja a légutakat, valamint izzasztó hatásával segít leküzdeni a meghűlést. Finom íze miatt bátran fogyaszd ízesítés nélkül.






 
 
0 komment , kategória:  EGÉSZSÉGES ÉLETMÓD  
Csirkecomb jóasszony módra
  2018-11-19 20:30:05, hétfő
 
  Csirkecomb jóasszony módra







Hozzávalók

6-8 db csirkecombfilé
50 dkg gomba
5-6 fej vörös-, vagy lila hagyma
20-30 dkg kolozsvári szalonna
só, bors
petrezselyem
liszt
kevés olaj


Elkészítése:

A csirkecombot sóval, borssal meghintjük, és félretesszük. Addig a gombát tisztítsuk meg, majd szeleteljük fel. A szalonnát vágjuk kisebb kockákra, a hagymát mérettől függően negyedekbe, vagy nyolcadokba.

Egy teflon serpenyőben olajat hevítünk. A húsokat lisztben megforgatjuk, és az olajra téve lepirítjuk. Mivel a combok kicsit vastagabbak, mint pl. a sertéskaraj, ezért én kevés vizet alá szoktam önteni, és lefedem a serpenyőt, hogy legyen ideje belül is jól átpuhulni a húsnak. Ha puha, süssük vissza zsírjára (hagyjuk a vizet elpárologni), és szedjük ki a combokat. Tartsuk melegen!

A serpenyőben visszamaradt olajra dobjuk rá a szalonnát, és kissé pirítsuk meg. Dobjuk rá a hagymát is, és pirítsuk a szalonnával együtt. Ezután mehet bele a felszeletelt gomba is. Levet fog ereszteni, ezt hagyjuk elpárologni róla, majd sózzuk, borsozzuk, és az egészet jól pirítsuk össze, végül szórjuk meg aprított, friss petrezselyemzölddel.

A ragut halmozzuk a még meleg húsra, és tálalásnál újra megszórhatjuk még egy kevés petrezselyemmel.

 
 
0 komment , kategória:  RECEPTEK  
Csodás estét ! Jó éjt!
  2018-11-19 19:54:26, hétfő
 
 

 
 
0 komment , kategória:  SZÉP ESTÉT,JÓ ÉJSZAKÁT!!!!  
Suzy csodálatos képe
  2018-11-19 19:52:00, hétfő
 
 

 
 
0 komment , kategória:  KÉPEK - SUZY CSOGÁLATOS KÉPEI  
Vadlúdak a csillagok között
  2018-11-19 19:50:16, hétfő
 
 

 
 
0 komment , kategória:  KÉPEK - BARNA KÉPEK világa  
Szép őszi estét kívánok MINDENKINEK!
  2018-11-19 19:47:48, hétfő
 
 

 
 
0 komment , kategória:  SZÉP ESTÉT,JÓ ÉJSZAKÁT!!!!  
Suzy ídézetes képe
  2018-11-19 19:46:47, hétfő
 
 

 
 
0 komment , kategória:  KÉPEK - SUZY CSOGÁLATOS KÉPEI  
     1/5 oldal   Bejegyzések száma: 48 
2018.10 2018. November 2018.12
HétKedSzeCsüPénSzoVas
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930 
Blog kereső


Bejegyzések
ma: 0 db bejegyzés
e hónap: 976 db bejegyzés
e év: 15094 db bejegyzés
Összes: 18977 db bejegyzés
Kategóriák
 
Keresés
 

bejegyzések címeiben
bejegyzésekben

Archívum
 
Látogatók száma
 
  • Ma: 1076
  • e Hét: 3273
  • e Hónap: 7306
  • e Év: 66559
Szótár
 




Blogok, Videótár, Szótár, Ki Ne Hagyd!, Fecsegj, Tudjátok?, Receptek, Egészség, Praktikák, Jótékony hatások, Házilag, Versek,
© 2002-2024 TVN.HU Kft.