Belépés
pacsakute.blog.xfree.hu
A szeretet ellen nincs fegyver. Czeizel Ilona
1954.01.05
Offline
Profil képem!
Linktáram, Blogom, Képtáram, Videótáram, Ismerőseim, Fecsegj
     1/1 oldal   Bejegyzések száma: 3 
Kakukkfű és kakukkfűolaj gyógyhatásairól
  2019-05-26 21:56:42, vasárnap
 
 



Aki reggelente kávé helyett egy csésze kakukkfűteát iszik, hamarosan érzi gyógyító hatását: szellemileg felfrissít, jót tesz a gyomornak, elmulasztja a reggeli köhögést és általában jó közérzetet teremt.

A kerti kakukkfű, latin nevén Thymus vulgaris, egyike a mi éghajlatunkon gyakran használt gyógy-és fűszernövényeknek, amely eredetileg a Földközitenger vidékéről származik.

A kakukkfű hatóanyagai

A kakukkfű nagy mennyiségű illóolajat tartalmaz, akár 50% timolt is, emellett karvakrolt, borneolt, tujanolt, linaloolt, geraniolt, cimolt és pinént, ezeken kívül pedig keserűanyagokat, flavonoidokat és gyantát. Az olaj fő hatóanyaga, a timol 25-ször hatásosabb a mikroorganizmusok ellen, mint a fenol, amely egy vegyi fertőtlenítőszer.

A kakukkfű illóolaj gyógyhatásai

- Légcsövekre hörghurut, szamárköhögés és asztmás panaszok esetén. A kakukkfűolaj oldja a hörgők görcsét, feloldja a váladékot, és felszaggatja a köhögést.

- Gyomor- és bélpanaszokra szolgáló teákban is megtalálható. Enyhíti a puffadást, és az emésztést is elősegíti. Ezért zsíros, nehezen emészthető ételek fűszerezésére is alkalmas.

- Enyhe bódító és gyulladáscsökkentő hatása is ismeretes, éppen ezért borogatásokhoz és fájdalomcsillapító kenőcsökhöz is használják.

- Hildegard von Bingen szerint a kakukkfű általános erősítőszerként is alkalmazható.

- Havivérzéssel kapcsolatos problémákra. A kakukkfű vérbőséget okoz a genitáliák környékén, ezért vágyserkentő növényként is használják. Az ajurvédikus gyógyászatban sikerrel alkalmazzák frigiditás és impotencia esetén is.

- Mindenféle parazitára.

- Fejfájásra, reumás fájdalmakra,

- Torok és a gége gyulladására.

- Húgyúti és húgyhólyag fertőzések kezelésére,

- A kakukkfű-olajat bénulás, szélütés, szklerózis multiplex, izomsorvadás, reuma és ficam esetén is használjuk

- A kakukkfű idegerősítő hatással bír, így alkalmazhatjuk idegkimerültség, szellemi tompultság és stressz esetén is.

A kakukkfű felhasználási területei

Kakukkfűtea

Egy teáskanál szárított és aprított kakukkfűre öntsünk 1/4 liter forró, de nem lobogó vizet. A teát 15 percig lefedve hagyjuk állni. Ha nem fednénk le, az értékes illóolajok elpárolognának, de így a fedőn lecsapódnak, és visszacsepegnek a teába. Köhögés, hörghurut vagy szamárköhögés esetén napi 1-5 csészével fogyasszunk el belőle. Egy kis mézzel édesíthetjük.

Gargarizálás

A kakukkfű teája - gyulladás csökkentő hatása miatt - hatékony szájnyálkahártya gyulladás és torokfájás esetén. A gargarizálás után a kakukkfű teáját ne nyelje le, hanem köpje ki! Az ajánlott gargarizálási szám: 10-15.

Kakukkfüves reumafürdő

Készítsen teát 100g kakukkfűből és 1 liter forró vízből a fentiekben leírtak alapján. A leszűrt folyadékot adja hozzá a fürdővízhez. A kakukkfüves fürdő jótékony hatású reuma, bronchitis, ideggyengeség és bőrhibák esetén.

Kakukkfűolaj széntablettán

Tegyünk 4 csepp kakukkfűolajat egy hagyományos széntablettára. Torok- és mandulagyulladás esetén naponta 2-3-szor egy tablettát szopogassunk el. Súlyos esetekben 2 csepp borsikaolajjal is alkalmazhatjuk.

Kakukkfű-tinktúra rekedtségre

Déli napsütésben szedett virágzattal lazán megtöltünk egy üveget, 38-40%-os gyümölcs- vagy gabonapálinkával felöntjük, és két hétig állni hagyjuk a napon, vagy vegyünk valamelyik gyógynövényes boltban egy zacskó kakukkfüvet (nem filteres kakukkfű teát, hanem kakukkfüvet). Általában 40 vagy 50 grammos adagot lehet venni. Szükség lesz még fél liter töményebb szeszesitalra (pl. vodka). NAGYON FONTOS!!! Semmiképpen NE tiszta szeszt vegyünk, ez ugyanis önmagában halálos!

Tegyük bele valamilyen zárható üvegbe a kakukkfüvet, és öntsük rá az alkoholt. Zárjuk le az üveget.

Áztassuk egy hétig, és néha (naponta 1-2-szer) rázzuk fel. Ezek után szűrjük le egy másik üvegbe, és kész a varázsital! Ízlésünk szerint tehetünk hozzá cukrot, vagy édesítőszert is.

Napi 2-3 evőkanálnyit fogyasszunk belőle (de ne közvetlenül alvás előtt, mert köptető hatású). Ez a tinktúra nagyon szépen rendbehozza a hangot, nyugtatja a torkot, és még finom is!

Kakukkfű-olaj

Déli napsütésben szedett virágzattal lazán megtöltünk egy üveget, és hidegen préselt olívaolajjal felöntjük, hogy az olaj két ujjnyi vastagon ellepje. Két hétig a napon vagy meleg kályha közelében állni hagyjuk.

Figyelem! Magas vérnyomásban szenvedőknek kimondottan nem ajánlott, mivel a kakukkfű serkenti a vérkeringést és emeli a vérnyomást. Viszont az alacsony vérnyomásban szenvedőknek kimondottan ajánlott.
Forrás : Link
 
 
0 komment , kategória:  Fűben fában....  
A fenyőgyanta gyógyhatásairól
  2019-05-26 21:52:59, vasárnap
 
 



Fenyőgyanta (kolofónium) - Az erdei fenyő természetes kivonata. Kristályos, szilárd halmazállapotú. A szappan szilárdságát fokozza. A fenyőgyanta kenőcs hasznos a reuma, seb, leégés, pattanás, ráncosodás ellen.

A fenyőszurok vagy fenyőgyanta a fenyőfélék kérgén helyenként kicsurranó, áttetsző, kellemes illatú, sárgásbarnás ragacsos nedv. A fenyőfélék természetes védekezés gyanánt termelik ki magukból a szurkot, ott, ahol letörik egy ág vagy másképp sérül a kéreg

A fenyőszurok a házipatikák jelentős, régről használt szere. Kenyérkovásszal összegyúrva gennyes sebek, kiütések gyógyítására használták. Disznózsírral összefőzve a tehén berepedt tőgyét gyógyította meg. A juhfaggyúval összefőzött gyantát bőrkeményedés puhítására, megrepedezett bőr gyógyítására használták. Vékony rétegben rákenték egy gyalult deszkára, huzatos helyen megszárították, majd lesúrolták. A porszerű gyantát állatok lábszársebeire hintették. Az igásökrök sérüléseinek gyógyítására is sikeresen alkalmazták. A kézbe, lábba beletörött tövis eltávolítására folyógyantát használtak. Rákenték a sértett testrészre, és rajta hagyták egy ideig. Amikor levették, a tövis is kijött vele.

A csángók szerint a fogat tisztítja és erőt ad a gyalogláshoz. Idős pásztorok pedig azt tartják hogy azért erős a foguk, mert gyerek koruktól kezdve gyantát rágnak.

A kozmetikai cikkeket gyártó iparban a fenyőgyanta ma is a szőrtelenítő kenőcsök alapanyagául szolgál.

Fenyőgyanta tinktúra - köhögéscsillapító, segít a dohányzásról való leszokásban, csökkenti az arra való hajlamot.

A tinktúrához 200 ml alkoholban elkeverünk 3-4 evőkanál fenyőgyantát, üvegben lezárva meleg helyen tartjuk 3 napig, időnként felrázva.

Javallat: köhögéscsillapítóként 3-4-szer naponta egy teáskanállal, egy evőkanál mézzel összekeverve fogyasszuk, segít a dohányzásról való leszokásban, csökkenti az arra való hajlamot.

Fenyőgyantakenőcs - reumás fájdalmak, ízületi gyulladás, érszűkület, visszérfekély kezelésére

7 evőkanál zsiradékot (disznózsír, kacsazsír, olivaolaj) felolvasztunk, hozzáadunk 1-1 evőkanál gyantát és méhviaszt, teljes felolvadásig keverjük, majd a tűzről levéve hozzáadunk 1 evőkanál megcukrosodott mézet. Még melegen üvegbe töltjük, 3 hónapig tárolható.

A kenőcs gyógyhatása: reumás fájdalmak, ízületi gyulladás, érszűkület, visszérfekély, trombózis, övsömör, nehezen gyógyuló sebekre, tumoros daganatok, izom fájdalmak, pikkelysömör, égések, napozás utáni leégés, furunkulus, szőrtüszőgyulladás, fiatalkori pattanás, borotválkozás utáni kenőcs, ráncosodás ellen, kézápoló, rovarcsípések ellen, 2 hónapi masszírozás után kihull a tyúkszem.

Ezzel a kenőccsel 2-3-szor naponta vékony rétegben bekenjük a beteg, fájós test részt.
Forrás : Link
 
 
0 komment , kategória:  Fűben fában....  
Influenza természetes kezelése
  2019-05-26 21:47:58, vasárnap
 
  A megfázások és az influenzaszerű fertőzések azon betegségek közé tartoznak, amelyek főleg a téli hónapokban jelentenek problémát. Mégis, meglepően keveset tehetünk ellene, bár a gyógyszertárakban átláthatatlan mennyiségű influenza elleni szer kapható. Azt, hogy minden influenzajárványnak áldozatául esünk-e, megint csak az immunrendszerünk határozza meg, amit feltétlenül erősítenünk kell. Ha egészségesen élünk, eleget alszunk, sok folyadékot és vitaminban gazdag ételeket fogyasztunk, a következő italkúrával megelőzhető a közelgő influenza:

Egy csésze influenza és megfázás elleni bodza-, levendula- és legyezőfűvirág-teával, vagy meleg citromos vízhez tegyünk egy evőkanál aloélevet, 10 csepp Echinacea-tinktúrát, valamint 5-5 csepp teafaolajat és grapefruitmag kivonatot. Ebből fogyasszunk naponta háromszor egy csészével, amíg a tünetek teljesen el nem múlnak.

Már a fertőzés első tüneteinek megjelenésekor vegyünk forró fürdőt, amelyhez adjunk 5 csepp teafa-, kakukkfű- és fenyőtűolajat tejszínbe keverve.

Hasonlóan pozitív hatása van a mustárfürdőnek.

Jó hatása van kezdődő megfázás vagy influenza esetén. Ezen kívül a kivörösödött fejből elvezeti a felesleges vért, és segít a gyenge keringés, szédülés és légszomj esetén. Köhögés, hörghurut és tüdőbetegségek esetén is ajánlatos mustárfürdőt alkalmazni.

Lábfürdőhöz vegyünk 100 g mustárt, teljes fürdőhöz 400 g-ot. A magokat törjük szét, és 1/2-2 liter vízbe helyezzük 15 percre.

Ezután az egészet öntsük hozzá a láb- vagy kádfürdőhöz. Fürödjünk benne 10-15 percig. A víz hőmérséklete legyen kb. 38 °C. 60 °C feletti hőmérséklet tönkreteszi az enzimet, és megakadályozza a mustármag hatását. A mustárt egy lenvászon zsákon keresztül is beleönthetjük a vízbe, és a zsákot azután belelógatjuk a fürdővízbe. Megfázásban vagy hörghurutban szenvedő gyermekeknél is alkalmazhatjuk a fenti fürdőt, de ilyenkor csak a megadott mennyiségek felét használjuk. Utána feküdjünk a meleg ágyba és izzadjunk minél többet.

Esténként inhaláláshoz cseppentsünk néhány csepp teafa- és eukaliptuszolajat a párnára, ettől jobban tudunk lélegezni, és nyugodtabban alszunk.

Ha a torkunk fáj, gargarizáljunk naponta többször egy kis pohár meleg vízbe tett 5 csepp propolisz kivonattal. A friss fokhagyma, vízitorma és torma segít elűzni a nemkívánatos kórokozókat, és újra szabaddá teszi a légutakat.

Nagyon fontos, hogy elegendő táplálékot fogyasszunk.

Magas láz esetén, a bergamottolaj kitűnően alkalmas borogatásra. A bergamottolajnak hűsítő és enyhe lázcsillapító hatása is van, ezért alkalmas lázcsillapító borogatásokhoz. Párologtatólámpába is tölthetjük, amely így a betegszoba levegőjét tisztítja és frissíti.
Forrás : Link
 
 
0 komment , kategória:  Natúr kezelések  
     1/1 oldal   Bejegyzések száma: 3 
2019.04 2019. Május 2019.06
HétKedSzeCsüPénSzoVas
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031 
Blog kereső


Bejegyzések
ma: 0 db bejegyzés
e hónap: 155 db bejegyzés
e év: 1442 db bejegyzés
Összes: 49322 db bejegyzés
Kategóriák
 
Keresés
 

bejegyzések címeiben
bejegyzésekben

Archívum
 
Látogatók száma
 
  • Ma: 593
  • e Hét: 2731
  • e Hónap: 34217
  • e Év: 238918
Szótár
 




Blogok, Videótár, Szótár, Ki Ne Hagyd!, Fecsegj, Tudjátok?, Receptek, Egészség, Praktikák, Jótékony hatások, Házilag, Versek,
© 2002-2024 TVN.HU Kft.