|
1/1 oldal
|
Bejegyzések száma: 3
|
|
|
|
2024-10-27 17:12:23, vasárnap
|
|
|
Szinte semmire nincs idő. "Oh a szárnyas idő / hirtelen elrepül" - írta Berzsenyi öregapám. S most pótolom, ami elmaradt. A kedvem is jobb, ahogyan a szemem javul.Szerdán a temetőket jártuk (Sopron, Répceszemere, Csapod), s ebédeltünk a csornai Sárkányban. Aztán egy kis tanítás, és elkezdődött az őszi szünet. A "kis tanítás" heti 17 óra, ami egy félállásnál is több. Jól be kell osztani a dolgokat. De a gyerekeket szeretem, csiszolódunk egymáshoz. Igyekszem sikerélményhez is juttatni őket, ez jó motiváció.
Aztán kedden Pestre is megyek, régen voltam, fölkeresek néhány kollégát a minisztériumban. A személyes kapcsolat fontosabb, mint az internet.
Szerdán Jászapáti, csütörtökön délután jövünk vissza. Csabus ideköltözik barártnőjével, vigyáznak a kutyára, a lakásra. S tanulják az önálló életet. A múltkor Csabának szólítottam, kicsit megneheztelt érte, kérdezte, hogy már nem a kisfiam? Őt is próbálom megérteni, teljes a bizalma, vigyázni kell, hogy ez meg is maradjon.
Aztán kész lesz Bellla Sanyi bácsi iskolatörténete, Csabus megy el érte Győrbe, én nem érek rá.
És jön a verseskötet. Még a szél-járást is be kell fejezni, a finisben vagyunk. |
|
|
0 komment
, kategória: Általános |
|
|
|
|
|
2024-10-23 07:05:34, szerda
|
|
|
A blog. Ennek bizonyára az is az oka, hogy elfáradt bennem az idő. És a szemem lassú gyógyulása is türelemre intett. S az elmerülő világ körülöttem.
Például tudatosan nem olvasok híreket, a televizióban is kerülöm a hírcsatornákat. Álhírcsatornákat is írhattam volna, hiszen a torzítás elképesztő. A hajlítása a térnek.
Amúgy számtalan dolog elvitt más irányba.
Szencen is voltunk, Csabi vezetett, ahol Szenczi Molnár Albertet értelmeztem magamnak újra egy rövid előadásban.
S négy osztályt tanítok a Hunyadiban. Sok, de ad valami értelmet az életnek.
Zsóka és Tibi is átviharzott rajtunk Zsombolyáról hazamenet. Nyomdában van Szemere iskolatörténete, s szép lassan készülget a szél-járás.
Ma Sopron, Répceszemere és Csapod. A temetők. Marci és Melinda is jön velünk. S a jövő héten őszi szünet, Szerdán, csütörtökön Jászapáti. Csabika ideköltözik addig vigyázni a házra. Vele sokat vitatkoztam mostanában, gyúrjuk egymást, de élete olyan szakaszában van, amikor biztos támasznak kell érzenie bennünket. S úgy vélem, annak is érez. Ez minkettőnknek jó. |
|
|
0 komment
, kategória: Általános |
|
|
|
|
|
2024-10-07 08:28:16, hétfő
|
|
|
Az elmúlt néhány hét a gyógyulásé, a heverészésé volt. Úgy tűnik, lassan visszanyerem a látásomat, Erről ennyit. Azért közben elkészítettem Bella Sanyi bácsi iskolatörténetét, a mecséri újságot.
S csütörtökön elkezdődik a tantás is.
Lám, egy-két mondatban összefoglalható a lepergő idő.
Jövök vissza. |
|
|
0 komment
, kategória: Általános |
|
|
|
|
|
1/1 oldal
|
Bejegyzések száma: 3
|
|
|
|
2024. Október
| | Hét | Ked | Sze | Csü | Pén | Szo | Vas | |
| 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | |
7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | |
14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | |
21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | |
28 | 29 | 30 | 31 | |
| |
|
|
ma: |
0 db bejegyzés |
e hónap: |
3 db bejegyzés |
e év: |
98 db bejegyzés |
Összes: |
3624 db bejegyzés |
|
|
|
|
- Ma: 64
- e Hét: 216
- e Hónap: 23398
- e Év: 58706
|
|
|