1951.01.15
5. lett a magyar csapat a Kézilabda V.B.-én
  2021-01-28 09:30:26, csütörtök

A sírból hozta vissza a vb-negyeddöntőt a kézilabda válogatott, de csodát nem tudott tenni
A magyar férfi kézilabda-válogatott hosszabbítás után 35-32-es vereséget szenvedett Franciaország ellen az Egyiptormban zajló kézilabda-világbajnokság szerdai negyeddöntőjében, így minden idők harmadik legjobb vb-szereplését produkálva az ötödik helyen zárja a tornát.
Eredmény,
Férfi kézilabda-világbajnokság, negyeddöntő:
Franciaország-Magyarország 35-32 (12-14, 30-30, 32-31), hosszabbítás után, zárt kapuk mögött,
Játék vezetők:: García, Marín (spanyolok)
lövések/gólok: 56/35, illetve 50/32
gólok hétméteresből: 5/4, illetve 3/2
kiállítások: 8, illetve 6 perc

Magyarország: Mikler - Lékai 5, Szita 4, Sipos 1, Bánhidi 6, Máthé 4, Rodríguez 1, cserék: Bóka 5, Rosta 1, Bodó 3, Ancsin 1, Hornyák, Székely, Balogh Zs. 1, szövetségi kapitány: Gulyás István

A meccset százszázalékos mutatóval váró franciák ellen Mikler Roland nyolc perc alatt öt lövést védett, erre alapozva csapata 5-1-re elhúzott. A Telekom Veszprém balszélsője, Kentin Mahé irányítóként több hibát is elkövetett, ezért lecserélték. Bár Mikler továbbra is parádézott, Michaël Guigou góljaival és Vincent Gérard védéseivel lendületbe került és elkezdte a felzárkózást a hatszoros világbajnok francia együttes. A magyarok 9-3 után kilenc percen át minden támadásukat elrontották, így az egyre jobban védekező ellenfél 9-8-ra feljött. A csereként beállt Bodó Richárd sem tudott segíteni, ennek ellenére csapata Lékai Máté irányításával megőrizte előnyét, az első félidőben egyszer sem került hátrányba, és a szünetben 14-12-re vezetett.
A második felvonást is hatékony védekezéssel kezdték a franciák, az átlövőket igyekeztek elbizonytalanítani, a beálló Bánhidi Bencét pedig nem hagyták labdához jutni. Ennek ellenére egy ideig felváltva estek a gólok, majd a támadójátékát felgyorsító ellenfél a negyvenedik percben - a találkozó során először - átvette a vezetést. Sorozatban négy gólt lőtt a francia válogatott (21-19), majd a remekül küzdő magyarok kétszer is egyenlítettek. Az utolsó tíz perc is döntetlen állásról (25-25) indult, az ellenfél ezután 3-0-s sorozatot produkált, de a magyar együttes nyitott védekezésre váltott, és fél perccel a vége előtt ismét eltüntette a különbséget (30-30). Az utolsó támadás a franciáké volt, de újabb gól nem született még időntúli szabaddobásból sem, így hosszabbítás következett.
Az első és a második öt percben is több hibával, leginkább labdaeladással nehezítették saját dolgukat a magyarok, így 5-2-re elveszítették ezt a periódust, és a legjobb nyolc között búcsúztak a tornától.
A mezőny legeredményesebb játékosa Guigou és a meccs legjobbjának Bánhidi Bence volt egyaránt hat góllal. Kentin Mahé egyszer talált be. A kapusok közül Mikler 15, Gérard hét, Yan Genty pedig négy lövést védett.

- Az elődöntő programja: péntek:
Dánia-Spanyolország 17.30
Svédország-Franciaország 20.30
A torna győztese kijut a 2023-as, lengyel-svéd közös rendezésű világbajnokságra.
*
Ui:
A 2021 évi kézilabda V.B.-én 28 csapat mérte össze tudását.
Ebből az 5. hely kiváló eredmény, így a világszínvonal élmezőnyében van a magyar csapat.

0 komment , kategória:  Magyar sikerek sportban
Címkék: legeredményesebb, negyeddöntőjében, világbajnokságra, szabaddobásból, labdaeladással, világbajnokság, világszínvonal, százszázalékos, franciaország, elveszítették, hétméteresből, támadójátékát, egyenlítettek, irányításával, spanyolország, nehezítették, negyeddöntőt, védekezéssel, hosszabbítás, magyarország, legjobbjának, egyiptormban, irányítóként, élmezőnyében, felzárkózást, lecserélték, szereplését, különbséget, negyeddöntő, negyvenedik, következett, felgyorsító, védekezésre, balszélsője, elrontották, kiállítások, sírból hozta, kézilabda válogatott, ötödik helyen, meccset százszázalékos, hatszoros világbajnok, egyre jobban, csereként beállt, első félidőben, szünetben 14-12-re, második felvonást, átlövőket igyekeztek, beálló Bánhidi, ideig felváltva, támadójátékát felgyorsító, negyvenedik percben, találkozó során, Kézilabda, Balogh Zs, Gulyás István, Mikler Roland, Telekom Veszprém, Kentin Mahé, Michaël Guigou, Vincent Gérard, Bodó Richárd, Lékai Máté, Bánhidi Bencét, Bánhidi Bence,
Új komment
Kérjük adja meg a TVN.HU rendszeréhez tartozó felhasználónevét és jelszavát.
Csak regisztrált felhasználók írhatnak kommentet,
amennyiben még nem rendelkezik TVN.HU hozzáféréssel: Klikk ide!
Felhasználónév:
Jelszó:
Kérem írja be a baloldalon látható számot!
Szöveg:

Betűk: Félkövér Dőlt Kiemelés   Kép: Képbeszúrás   Link: Beszúrás

Mérges Király Szomorú Kiabál Mosoly Kacsintás haha hihi bibibi angyalka ohh... ... buli van... na ki a király? puszika draga baratom... hát ezt nem hiszem el haha-hehe-hihi i love you lol.. nagyon morcika... maga a devil pc-man vagyok peace satanka tuzeske lassan alvas kaos :) bloaoa merges miki idiota .... sir puszika

Tudjátok ?
Belétünk a Sárkány évébe, béke vagy nagyobb háború vár ránk?
Még zöld a chili paprikám, ha beviszem a lakásba tovább fejlődik?
Tényleg hasznos gyógynövény a csalán?
Mi a teendő a novemberi Rododendron bimbóval?
Az álmoknak valóban van jelentése?
még több kérdés
Blog Címkék
Nagyi telefonál  Gyökössy Endre - Virágok virág...  Bounty krémes  Png csokor  Szívem  Facebookon kaptam Annuska bar...  s immár én is felragyogva, ért...  Facebookon kaptam  Jó reggelt, jó napot mindenkin...  Akik bántanak téged  George Gordon Lord Byron: Inez...  Jó éjszakát  Facebookon kaptam  Gyerekként sokat küzdöttünk az...  Png csokor  Elköszönt  Facebookon kaptam  Adakozás  Png kislány  Kerüld el az evangélium örömén...  Nagyi telefonál  Aki nem dolgozik, ne is egyék  Paul David Tripp Április 19  Png kislány  Facebookon kaptam  Facebookon kaptam  Facebookon kaptam  Minden harmadik...  Akarat  Akik bántanak téged  Facebookon kaptam  Lóhere  Facebookon kaptam  Png kutya  Egy maradéktalanul uralt világ  Fehér virág  Akik bántanak téged  Akarat  Facebookon kaptam  Facebookon kaptam  Akik bántanak téged  Facebookon kaptam  Hazára minden embernek szükség...  Facebookon kaptam  Albert Einstein gondolata  Garai Gábor - Takarítás  Png csokor  Png telefon  Próbálj meg ...  Áprily Lajos - Gyümölcsoltó  Sose bánj semmit  Szép álmokat!  Facebookon kaptam Cs Ildikótó...  Adakozás  Facebookon kaptam  Szívem tiéd  Gyerekként sokat küzdöttünk az...  Varga János Veniam - Fontos sz...  s immár én is felragyogva, ért...  Fekete-erdő desszert  Tóth Ágnes - Szervusz pad  Albert Einstein gondolata  Örülök, hogy látlak!  képre írva  Szép estét kedves látogatóimna...  Facebookon kaptam  Makszim Gorkij gondolata  Szép napot kívánok  Facebookon kaptam  Radikális szeretet  Lóhere  Régi emberek, akikre máig büsz...  Facebookon kaptam  Örülök, hogy látlak!  Sose bánj semmit  Reménység és erő Krisztustól e...  Paul David Tripp Április 20  Sose bánj semmit  Paul David Tripp Április 20  Mai harmónia kártyám  Idő  George Byron - Ahogy itt jár -...  Popper Péter szavai  Facebookon kaptam  Kiss Éva - Amerre a ház lelke ...  Png virág  Facebookon kaptam  A tömeg, a Mester, a módszer, ...  Fekete István - Akác  Facebookon kaptam Cs Ildikótó...  Facebookon kaptam  képre írva  A Megváltó szolgálatában  Facebookon kaptam Krisztinától  Mi lenne ha  Miért nem menti meg Jézus a jó...  Akarat  Elköszönt  Facebookon kaptam  Facebookon kaptam
Bejegyzés Címkék
sírból hozta, kézilabda válogatott, ötödik helyen, meccset százszázalékos, hatszoros világbajnok, egyre jobban, csereként beállt, első félidőben, szünetben 14-12-re, második felvonást, átlövőket igyekeztek, beálló Bánhidi, ideig felváltva, támadójátékát felgyorsító, negyvenedik percben, találkozó során, francia válogatott, remekül küzdő, ellenfél ezután, magyar együttes, vége előtt, utolsó támadás, franciáké volt, legjobb nyolc, mezőny legeredményesebb, meccs legjobbjának, kapusok közül, elődöntő programja, torna győztese, világszínvonal élmezőnyében, magyar csapat, legeredményesebb, negyeddöntőjében, világbajnokságra, szabaddobásból, labdaeladással, világbajnokság, világszínvonal, százszázalékos, franciaország, elveszítették, hétméteresből, támadójátékát, egyenlítettek, irányításával, spanyolország, nehezítették, negyeddöntőt, védekezéssel, hosszabbítás, magyarország, legjobbjának, egyiptormban, irányítóként, élmezőnyében, felzárkózást, lecserélték, szereplését, különbséget, negyeddöntő, negyvenedik, következett, felgyorsító, védekezésre, balszélsője, elrontották, kiállítások, támadásukat, világbajnok, válogatott, sorozatban, igyekeztek, elkövetett, védéseivel, svédország, szenvedett, lendületbe, szövetségi, parádézott, produkálva, eltüntette, félidőben, megőrizte, hátrányba, hatszoros, mutatóval, felváltva, rodríguez, átlövőket, szünetben, csereként, felvonást, góljaival, , ,