Belépés
kalmanpiroska.blog.xfree.hu
Minden kegyelem. Kovács Kálmán
1968.04.24
Offline
Profil képem!
Blogom, Képtáram,
Paul David Tripp December 27
  2024-12-27 21:16:55, péntek
 
  December 27

Miért adnál utat a félelemnek, amikor Krisztusban lehetetlen, hogy valaha is egyedül legyél, mert most már te vagy a templom, amelyben Isten lakik?

Ez sokkal több, mint egy ,,túl szép, hogy igaz legyen" történet. Annyira csodálatos, hogy minden normális emberi logikának és intuíciónak ellentmond. Ez a csodák lelki csodája, amely Isten minden, kegyelemből vérrel megvásárolt gyermekének normális identitásává válik.
Elég csodálatos, hogy Isten kegyelemből és egyedül kegyelemből megbocsátott és elfogadott minket. Ebben nincs semmi természetes. Természetesen azt gondoljuk, hogy nekünk meg kell dolgoznunk azért, hogy Isten kegyelmébe kerüljünk, és ki kell érdemelnünk magunknak az ő jelenlétét, de a bibliai történet minden, csak nem természetes. Ez a történet olyan lázadók története, akik nemcsak hogy nem vágynak az Istennel való kapcsolatra, de még akkor sem tudnák kiérdemelni, ha ki akarnák. Ez az isteni beavatkozás, az isteni helyettesítés, az isteni áldozat és az isteni kegyelem története. Ez a történet arról szól, hogy Isten elküldte Fiát, hogy úgy éljen, ahogyan nekünk élnünk kellene, hogy meghaljon, ahogyan mindannyian megérdemeljük, hogy kielégítse Isten igazságos követelményét és lecsillapítsa haragját, és hogy feltámadjon a sírból, legyőzve a bűnt és a halált. Ez a történet hihetetlen türelemről, gyengédségről, könyörületről, szeretetről, irgalomról és kegyelemről szól - a megbocsátás megadása, az elfogadás biztosítása és az igazságosság megadása azoknak, akik ezeket önmaguktól nem tudták volna kiérdemelni.
De amilyen csodálatos a megbocsátás kegyelme és Isten elfogadása, van még ennél is csodálatosabb kegyelem ebben a történetben. Isten tudta, hogy bűnünk problémája olyan mély személyes erkölcsi katasztrófa, hogy nem elég megbocsátani nekünk. Ezt a megbocsátást soha nem szabad lekicsinyelni, de Isten tudta, hogy többre van szükségünk. Tudta, hogy a megbocsátásunk és elfogadásunk után napi segítségre lesz szükségünk. Tudta, hogy szükségünk lesz megmentésre, erőre, bölcsességre és szabadításra. Ezért nem csak megbocsátott nekünk. Nem csak elfogadott minket. Eljött hozzánk, és olyan hellyé tett minket, ahol ő lakik. Pál jól mondja ezt: ,,Már nem én élek, hanem Krisztus él bennem" (Gal 2:20). Nem hiszem, hogy eleget beszélünk erről. Nem hiszem, hogy eléggé ünnepeljük ezt a valóságot. Nem hiszem, hogy eléggé hagyjuk, hogy a szívünk elgondolkodjon ennek az identitásnak a csodáján. Kegyelemből a Magasságos Isten temploma vagyunk. Kegyelemből ő él bennünk. Kegyelemből az ő hatalma a rendelkezésünkre áll. Kegyelemből harcol értünk, még akkor is, ha nincs hozzá érzékünk. Kegyelemből munkálkodik bennünk, hogy befejezze a kegyelem munkáját, amelyet elkezdett. A kegyelem által arra ösztönöz bennünket, hogy azt kívánjuk és tegyük, ami helyes. A kegyelem által leleplez és meggyőz bennünket. Csak azért vagyunk képesek azt választani és cselekedni, ami helyes, mert ő bennünk él, és kegyelme által erőt ad nekünk ehhez. Ő nem csak megbocsátott nekünk, hanem lakozást vett bennünk, és ebben van az igazi reménység.

További tanulmányozásra és bátorításra: Efézus 2:11-22

Paul David Tripp
 
 
0 komment , kategória:  Áhítatok  
Címkék: rendelkezésünkre, tanulmányozásra, elgondolkodjon, megbocsátásunk, lekicsinyelni, természetesen, csodálatosabb, helyettesítés, könyörületről, gyengédségről, követelményét, megérdemeljük, lecsillapítsa, identitásává, megbocsátott, megbocsátani, igazságosság, identitásnak, megbocsátást, bölcsességre, szabadításra, elfogadásunk, kiérdemelni, történetben, kegyelemből, beavatkozás, megbocsátás, krisztusban, megvásárolt, érdemelnünk, megmentésre, bátorításra, természetes, kapcsolatra, katasztrófa, biztosítása, csodák lelki, bibliai történet, történet olyan, isteni beavatkozás, isteni helyettesítés, isteni áldozat, isteni kegyelem, történet arról, történet hihetetlen, megbocsátás megadása, elfogadás biztosítása, igazságosság megadása, megbocsátás kegyelme, megbocsátást soha, szívünk elgondolkodjon, kegyelem munkáját, Paul David Tripp December, Magasságos Isten, Paul David Tripp,
Új komment
Név:
E-mail cím: ( csak a blog tulajdonosa látja )
Kérem írja be a baloldalon látható számot!
Szöveg:  
 
Betűk: Félkövér Dőlt Kiemelés   Kép: Képbeszúrás   Link: Beszúrás

Mérges Király Szomorú Kiabál Mosoly Kacsintás haha hihi bibibi angyalka ohh... ... buli van... na ki a király? puszika draga baratom... hát ezt nem hiszem el haha-hehe-hihi i love you lol.. nagyon morcika... maga a devil pc-man vagyok peace satanka tuzeske lassan alvas kaos :) bloaoa merges miki idiota .... sir puszika
 
 
Félkövér: [b] Félkövér szöveg [/b]
Dőlt: [i] Dőlt szöveg [/i]
Kiemelés: [c] Kiemelt szöveg [/c]
Képbeszúrás: [kep] http://...../kep.gif [/kep]
Linkbeszúrás: [link] http://tvn.hu [/link]
Blog Címkék
Advent negyedik vasárnapja  Légyszi, NE!!!  Ahol igazi az érzés,  Karácsony  Facebookon kaptam  Pongracz Ágnes. Karácsony idej...  Téli díszes üvegdísz  Karácsonykor az ember mindig h...  József Attila – Betlehem...  Karácsonyi várakozás  Facebookon kaptam  Lelki felkészülés a karácsonyr...  Legszebb karácsonyi énekek  Az angyalok azt üzenik neked,....  Nincs mit adni?  Mérheted  Jó éjszakát  Szép gyöngyös karácsonyi gömb  Kisangyal csillaglámpással  Facebookon kaptam  Omlós sajtos perec  Heinrich Heine: A három király...  Facebookon kaptam  Facebookon kaptam  A csend karácsonya  Szép karácsony estét kedves lá...  Szentek legyetek  Én arról írtam, hogy milyen ri...  Szép estét kedves látogatóimna...  Paul David Tripp December 19  Mérheted  Advent 4 vasárnapja  Facebookon kaptam Krisztinától  Legszebb karácsonyi énekek  A káoszból, a sötétből megszül...  Karácsonyra hangolódva  Facebookon kaptam  Fekete ünnep Kolozsváron  Sütőporos sajtos rúd recept, n...  Trombitás angyal  Facebookon kaptam  Facebookon kaptam  Háromkirályok  Szép estét kedves látogatóimna...  Az ágon hó pihen  Szép gyöngyös karácsonyi gömb  Facebookon kaptam  Itt van, itt van a fehér karác...  Aranyosi Ervin: Karácsonyi tű...  Omlós sajtos perec  Nincs Cím  Kohut Katalin: Jó voltam, Jézu...  Facebookon kaptam  A világ rohamlépésben halad ve...  Paul David Tripp December 21  Szép gyöngyös karácsonyi gömb  Szép estét kedves látogatóimna...  Guti Tünde - Nekem mit jelent ...  Ahol igazi az érzés,  Jó éjszakát  Paul David Tripp December 19  A karácsony az év legjobb rész...  Karácsonyi várakozás  Karácsonyi várakozás  Karácsonyfadíszek  Facebookon kaptam  Karácsonyi napforduló fényt ho...  Facebookon kaptam  Kisangyal kisnyuszikkal  Téli este  Paul David Tripp December 22  Paul David Tripp December 21  Jó éjszakát  Mama minden évben készített il...  Advent 4 vasárnapja  Karácsonyra hangolódva  Szeretem a kemény nőket!  Szép karácsony estét kedves lá...  Facebookon kaptam  Karácsony  Karácsonytájképes pohár  Aranyosi Ervin: Karácsonyi üz...  Karácsony  /Kun Magdolna ~ Könnybe rejtve  Facebookon kaptam  Betlehemes karácsonyi gömb  Szép estét  Facebookon kaptam  Áldott, Békés Ünnepeket Minden...  Paul David Tripp December 21  Ismeretlen szerző: Szeretsz? ....  Advent negyedik vasárnapja  Facebookon kaptam Krisztinától  Paul David Tripp December 22  Karácsonytájképes pohár  Facebookon kaptam  Facebookon kaptam  Csak így  Facebookon kaptam  Itt van, itt van a fehér karác... 
Bejegyzés Címkék
csodák lelki, bibliai történet, történet olyan, isteni beavatkozás, isteni helyettesítés, isteni áldozat, isteni kegyelem, történet arról, történet hihetetlen, megbocsátás megadása, elfogadás biztosítása, igazságosság megadása, megbocsátás kegyelme, megbocsátást soha, szívünk elgondolkodjon, kegyelem munkáját, kegyelem által, igazi reménység, rendelkezésünkre, tanulmányozásra, elgondolkodjon, megbocsátásunk, lekicsinyelni, természetesen, csodálatosabb, helyettesítés, könyörületről, gyengédségről, követelményét, megérdemeljük, lecsillapítsa, identitásává, megbocsátott, megbocsátani, igazságosság, identitásnak, megbocsátást, bölcsességre, szabadításra, elfogadásunk, kiérdemelni, történetben, kegyelemből, beavatkozás, megbocsátás, krisztusban, megvásárolt, érdemelnünk, megmentésre, bátorításra, természetes, kapcsolatra, katasztrófa, biztosítása, gyermekének, mindannyian, feltámadjon, szeretetről, munkálkodik, intuíciónak, kegyelemről, türelemről, hihetetlen, szükségünk, kegyelmébe, segítségre, magasságos, elfogadott, választani, cselekedni, jelenlétét, dolgoznunk, csodálatos, elfogadása, ellentmond, önmaguktól, félelemnek, lehetetlen, kielégítse, ünnepeljük, irgalomról, problémája, elfogadás, története, , ,
2024.12 2025. Január 2025.02
HétKedSzeCsüPénSzoVas
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031 
Blog kereső


Bejegyzések
ma: 0 db bejegyzés
e hónap: 35 db bejegyzés
e év: 35 db bejegyzés
Összes: 37089 db bejegyzés
Kategóriák
 
Keresés
 

bejegyzések címeiben
bejegyzésekben

Archívum
 
Látogatók száma
 
  • Ma: 63
  • e Hét: 1772
  • e Hónap: 13528
  • e Év: 13528
Szótár
 




Blogok, Szótár,
© 2002-2025 TVN.HU Kft.