Belépés
kalmanpiroska.blog.xfree.hu
Minden kegyelem. Kovács Kálmán
1968.04.24
Online
Profil képem!
Blogom, Képtáram,
Stratégiai hozzáállás
  2025-02-23 22:07:09, vasárnap
 
  Stratégiai hozzáállás

A remény egy tanult tulajdonság. Csalódások és válságok idején természetes reakciónk, hogy elkedvetlenedünk és pesszimistává válunk. Egy olyan melankolikusnak, mint én, az érzelmi sebesség megfordítása és a pozitív hozzáállás kialakítása valódi erőfeszítést igényel. Nem tudom ezt pusztán boldog gondolatokkal vagy felemelő közhelyek felidézésével elérni. Nem tudok csak úgy homályosan reménykedni a legjobbakban. Az optimizmust csak úgy tudom fenntartani, ha beleásom magam a Szentírásba, bízom az ígéretek fejedelmében, és úgy döntök, hogy hiszek abban, amit Ő mond nekem az Igében. Szeretném, ha megismernél öt másik embert, akik ugyanezt a megközelítést választották.

Egy zsoltáros

,,Miért vagy levert, én lelkem? És miért nyugtalankodsz bennem? Reménykedj Istenben, mert még dicsérni fogom Őt az Ő arcának segítségéért." (Zsoltárok 42:5)

Egy evangélista

Ruth és én rájöttünk, hogy számunkra az aggódás és az imádkozás nem zárja ki egymást. Bíztunk az Úrban, hogy a maga módján, a maga idejében, valahogy keresztülviszi a gyerekeket. . . . Mindezek során Isten nem hagyta, hogy elveszítsük a reményt. (Billy Graham, a tékozló gyermekek nevelésének éveiről)

Egy pszichológus

Az optimizmus a legreményteljesebben látja a dolgokat, és minden körülmények között a legjobb eredményt várja. Miközben a tékozló gyermek egyik szerencsétlenségből a másikba vándorol, az optimizmus segít a szülőknek fegyelmezni magukat, hogy a rendetlenségen túl a gyermek törekvéseire lássanak, és ezekre összpontosítsanak. A tékozló nem feltétlenül akarja, hogy a rendetlenségével azonosítsák, vagy hogy az orra alá dörgöljék. A bölcs anya és apa azt nézi, hogy a tékozló mit remél elérni. (S. Rutherford Mcdill, Jr.)

Egy lelkipásztor

Amikor azt mondod, hogy egy helyzet vagy egy személy reménytelen, akkor ezzel becsapod az ajtót Isten előtt. (Charles L. Allen)

Egy apostol

,,A reménység Istene pedig töltsön be titeket a hitben teljes örömmel és békességgel, hogy bővölködjetek a reménységben a Szentlélek ereje által." (Pál apostol, Róma 15:13)

Robert J. Morgan
 
 
0 komment , kategória:  Rövid építő írások  
Címkék: rendetlenségével, elkedvetlenedünk, melankolikusnak, nyugtalankodsz, keresztülviszi, rendetlenségen, megközelítést, pesszimistává, gondolatokkal, bővölködjetek, felidézésével, erőfeszítést, fejedelmében, legjobbakban, lelkipásztor, törekvéseire, pszichológus, reménységben, megfordítása, választották, segítségéért, optimizmust, természetes, reménykedni, elveszítsük, feltétlenül, szentírásba, fegyelmezni, reménytelen, azonosítsák, megismernél, evangélista, békességgel, nevelésének, fenntartani, tulajdonság, tanult tulajdonság, olyan melankolikusnak, érzelmi sebesség, pozitív hozzáállás, optimizmust csak, ígéretek fejedelmében, megközelítést választották, maga módján, maga idejében, tékozló gyermekek, legjobb eredményt, tékozló gyermek, másikba vándorol, optimizmus segít, szülőknek fegyelmezni, gyermek törekvéseire, Reménykedj Istenben, Billy Graham, Rutherford Mcdill, Charles, Robert,
Új komment
Név:
E-mail cím: ( csak a blog tulajdonosa látja )
Kérem írja be a baloldalon látható számot!
Szöveg:  
 
Betűk: Félkövér Dőlt Kiemelés   Kép: Képbeszúrás   Link: Beszúrás

Mérges Király Szomorú Kiabál Mosoly Kacsintás haha hihi bibibi angyalka ohh... ... buli van... na ki a király? puszika draga baratom... hát ezt nem hiszem el haha-hehe-hihi i love you lol.. nagyon morcika... maga a devil pc-man vagyok peace satanka tuzeske lassan alvas kaos :) bloaoa merges miki idiota .... sir puszika
 
 
Félkövér: [b] Félkövér szöveg [/b]
Dőlt: [i] Dőlt szöveg [/i]
Kiemelés: [c] Kiemelt szöveg [/c]
Képbeszúrás: [kep] http://...../kep.gif [/kep]
Linkbeszúrás: [link] http://tvn.hu [/link]
Blog Címkék
Facebookon kaptam  Facebookon kaptam  Bejutottunk Ruszin-Szendi Romu...  Facebookon kaptam  Facebookon kaptam  Nyaraló 219  Nyaraló 178  Nyaraló 164  Facebookon kaptam Krisztina ba...  Facebookon kaptam  Nyaraló 219  Facebookon kaptam  Míg a szabadság fejlődéshez  Jó éjszakát  Nyaraló 197  Mátyás nap  Nyaraló 192  Téli este  Ne a kávét töltögesd!  Ha jól akarsz élni ...  Ha jól akarsz élni ...  Aki elképzelhetetlenül  Facebookon kaptam  Hajónyaraló  Egy idő után  A transzzsírok egészségtelenek...  Facebookon kaptam  Facebookon kaptam  Facebookon kaptam  Facebookon kaptam  Levasalja a pigmentfoltokat és...  Facebookon kaptam  Őrangyalod védelme  Szép álmokat  Facebookon kaptam  Nyaraló 196  Nyaraló 197  A kreativitás csak dolgok össz...  Jó éjszakát  A vastagbéltisztítással az egé...  Vannak gondolatok...  Zűrzavar van a fejekben  Jó éjszakát  Vigyori  Nyaraló 198  Facebookon kaptam  Nyaraló 203  Nyaraló 185  Régi orvoslás  Nyaraló 208  Facebookon kaptam  Nyaraló 163  Paul David Tripp Február 26  Lényegében nincs is életrajzom...  Viktor  Facebookon kaptam  Szerb Antal szavaival...  Nyaraló 183  Szerb Antal szavaival...  Nyaraló 198  Nyaraló 189.  Szép estét  Facebookon kaptam Krisztina ba...  Nyaraló 160  Istenek vagy emberek kezébe  Facebookon kaptam  Válassz ki egy gondolatot.  Szép estét kedves látogatóimna...  Nyaraló 165  Alvó kisfiú  Szép estét  Facebookon kaptam  Gyönyörű virágok  Facebookon kaptam  Szép estét kedves látogatóimna...  Facebookon kaptam  Vigyori  Nyaraló168  Élő kapcsolat  Nyaraló 159  Facebookon kaptam  Nyaraló 218  Nyaraló 216  Amikor egy 20 forintos a zsebb...  Facebookon kaptam  Facebookon kaptam  Nyugalomra vágysz? Ez az ima m...  Kreatív erdei nyaraló  Nyaraló 176  Nyaraló 203  Nyaraló 174  Facebookon kaptam  Nyaraló 161  Nyaraló 159  Nyaraló 161  A hatalom olyan  Facebookon kaptam  Facebookon kaptam  Nyaraló 200  Facebookon kaptam 
Bejegyzés Címkék
tanult tulajdonság, olyan melankolikusnak, érzelmi sebesség, pozitív hozzáállás, optimizmust csak, ígéretek fejedelmében, megközelítést választották, maga módján, maga idejében, tékozló gyermekek, legjobb eredményt, tékozló gyermek, másikba vándorol, optimizmus segít, szülőknek fegyelmezni, gyermek törekvéseire, rendetlenségével azonosítsák, bölcs anya, helyzet vagy, személy reménytelen, ajtót Isten, reménység Istene, hitben teljes, rendetlenségével, elkedvetlenedünk, melankolikusnak, nyugtalankodsz, keresztülviszi, rendetlenségen, megközelítést, pesszimistává, gondolatokkal, bővölködjetek, felidézésével, erőfeszítést, fejedelmében, legjobbakban, lelkipásztor, törekvéseire, pszichológus, reménységben, megfordítása, választották, segítségéért, optimizmust, természetes, reménykedni, elveszítsük, feltétlenül, szentírásba, fegyelmezni, reménytelen, azonosítsák, megismernél, evangélista, békességgel, nevelésének, fenntartani, tulajdonság, körülmények, kialakítása, stratégiai, homályosan, szentlélek, optimizmus, hozzáállás, csalódások, gyerekeket, rutherford, reménykedj, zsoltáros, szülőknek, imádkozás, számunkra, szeretném, zsoltárok, rájöttünk, reménység, dörgöljék, közhelyek, eredményt, reakciónk, gyermekek, beleásom, ugyanezt, valahogy, mindezek, dolgokat, felemelő, miközben, válságok, dicsérni, ígéretek, lássanak, istenben, idejében, becsapod, vándorol, sebesség, , ,
2025.02 2025. Március 2025.04
HétKedSzeCsüPénSzoVas
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 
Blog kereső


Bejegyzések
ma: 2 db bejegyzés
e hónap: 48 db bejegyzés
e év: 182 db bejegyzés
Összes: 37235 db bejegyzés
Kategóriák
 
Keresés
 

bejegyzések címeiben
bejegyzésekben

Archívum
 
Látogatók száma
 
  • Ma: 1749
  • e Hét: 35038
  • e Hónap: 83281
  • e Év: 156198
Szótár
 




Blogok, Szótár,
© 2002-2025 TVN.HU Kft.