Belépés
kalmanpiroska.blog.xfree.hu
Minden kegyelem. Kovács Kálmán
1968.04.24
Offline
Profil képem!
Blogom, Képtáram,
Vörös tenger (III)
  2025-03-29 09:18:15, szombat
 
  Vörös tenger (III)

Harmadik szabály

Vedd tudomásul az ellenségedet, de tartsd szemed az Úron.

,,Amikor jelentették Egyiptom királyának, hogy elmenekült a nép, megváltozott a fáraónak és udvari embereinek indulata a nép iránt, és ezt mondták: Mit tettünk?! Elbocsátottuk Izráelt a szolgálatunkból! Befogatott a fáraó a harci kocsijába, és maga mellé vette a hadseregét. Maga mellé vett hatszáz válogatott harci kocsit meg Egyiptom összes harci kocsiját, mindegyiken csupa kiváló harcost. Az Úr megkeményítette a fáraónak, Egyiptom királyának a szívét, és az üldözőbe vette Izráel fiait. De Izráel fiai kivonultak az Úr kezének oltalma alatt. Az egyiptomiak tehát üldözték őket." (2Mózes 14:5-9)

Üldözött

A nagy zsarnok nem feledkezett meg rólad, és azt tervezi, hogy elfog és újra rabszolgasorba taszít. (Charles Spurgeon)

A lányom egy nap a kollégiumi szobájában szundikált, amikor felriadt. A gonoszság nyomasztó érzése szállta meg a szobáját, és úgy érezte, hogy egy fizikai erő ereszkedik rá, amely az ágyába nyomja, mintha meg akarná fojtani. Rémülten kiáltott: ,,Uram, segíts rajtam!". Azonnal eltűnt a rosszindulatú erő, és a lányt erőtlenül és sírva hagyta.
Az ördög néha ilyen közvetlen, frontális támadásokat indít. Számos ilyen esetről olvastam vagy hallottam. De a Sátán általában sokkal ravaszabb és alattomosabb. Az Efézus 6:11-ben Pál figyelmeztet az ördög ,,cselvetései" ellen.
Amikor azonban támad, akár burkoltan, akár nyíltan, közelebb van és kegyetlenebb, mint gondolnánk - mint a Kivonulás fáraója. Ahogy a zsarnok végignézett elpusztult birodalmán, látta a rabszolgagettókat, amelyek úgy néptelenedtek el, mint a szellemvárosok. Építési projektjei leálltak, és az építkezés hangjai elhallgattak. Nem hallatszott kalapácsütés, sziklacsikorgás, vagy a művezetők kiabálása. A korbács csattogása elhallgatott. Nem volt a közelben egy rabszolga sem, aki megfürdette volna, megolajozta volna a testét, elhozta volna a reggelijét, vagy meghajolt volna a lábai előtt. A fáraót kifosztották és megalázták honfitársai előtt. Dühe úgy emelkedett, mint a higany a hőmérőben.
,,Hívjátok a tábornokokat!" - üvöltötte. ,,"Ébresszétek fel a csapatokat! Készítsétek elő a harci szekereket!" A fáradt katonák kipattantak az ágyakból és a barakkokból, a lovak kivágtattak az istállóból, és a hadsereg rekordidő alatt mozgósítva volt. ,,Az egyiptomiak - a király összes lovával, szekérhajtójával és seregével - üldözőbe vették az izraelitákat. Akkor érték utol őket, amikor a Vörös-tenger mellett táboroztak" (2Móz 14:9 NCV).
Érezted már úgy, hogy üldöznek? Elnyomnak? Érezted, hogy az ördög a sarkadban van? Gondoltál már arra, hogy egyidejű problémáidat egy ördögi, láthatatlan kéz irányítja? Gyanítottad, hogy depressziód vagy dühöd rosszindulatú forrásból ered? A harmadik vörös-tengeri szabály azt mondja: Ismerd el az ellenségedet, de tartsd szemed az Úron. Gondolj a fáraó és a Sátán közötti párhuzamra. Mindketten hajthatatlan ellenségek, akik Isten hatalmát maguknak kívánják. Mindkettőt kifosztotta a Mindenható, és mindketten a végsőkig feldühödtek. Mindketten hatalmas sereget gyűjtöttek össze Isten népének elpusztítására - de úgy tűnik, egyikük sem veszi észre, hogy teljesen legyőzték már és most is legyőzik. A Biblia a Sátánt öt különböző állathoz hasonlítja. Az 1Mózes 3-ban ő egy kígyó, aki megpróbálja megtéveszteni Isten népét; a Máté 13-ban egy madár, amely megpróbálja elrabolni Isten termését. János 10-ben Jézus farkasnak tartja őt, aki Isten nyáját támadja. Az 1Péter 5-ben oroszlán, aki megpróbálja felfalni Isten gyermekeit; a Jelenések 12-ben pedig sárkány, aki el akarja pusztítani Isten Fiát.
Jézus Krisztus vére megbocsátja bűneinket és eltörli bűntudatunkat. Feltámadása megszabadít bennünket a halálfélelemtől, és kielégíti az örökkévaló jelentőség és boldogság iránti igényünket. Az Úr jelenléte körülvesz bennünket, a Biblia ígéretei pedig támogatnak bennünket. Az Ő kegyelme begyógyítja ostorozó sebeinket. Jézus azt mondta: ,,Ha tehát a Fiú szabaddá tesz titeket, valóban szabadok lesztek" (János 8:36). De a Sátán nem szolgáltatja ki harc nélkül a zsákmányát. Száguld a megtért lélek után, szekérkerekei a port kavarják, és arra törekszik, hogy elbátortalanítson, hogy legyőzzön. A fáraó intenzitásával üldöz téged. Felhasználhatja a régi barátaidat, egy kis üldöztetést, vagy a családod elkedvetlenítő válaszait. Lehet, hogy képmutatónak mutat téged a gyülekezetben, vagy a buzgalom általános lankadásával sújt. Lehet, hogy a kísértés rakétáját egyenesen a szívedre lövi, vagy megpróbáltatások és gondok egész sorát zúdítja az életedre. Megpróbál csapdába ejteni, bajba keverni, lehetetlen helyzetekbe szorítani, kísértésbe csalni. Ha most éppen nehéz helyzetben vagy, fájdalmat, aggodalmat, szorongást vagy betegséget szenvedsz, kétségtelenül az ördög áll mögötte kisebb-nagyobb mértékben.
Ismerd el a Sátán tevékenységét, de ne hagyd magad megfélemlíteni tőle. Isten erejében és Jézus Krisztus vére által ellenállhatsz neki. Sőt, főparancsnokunk erre az ellenállásra kötelez benneteket. Amikor az ördög mesterkedései fenyegetnek, csak jegyezd meg ezeket a verseket, és minden alkalommal hivatkozz rájuk:
Azok az emberek, akik ismerik Istenüket, erősek lesznek, és ellenállnak neki (az ördögnek). (Dán 11:32 NLT) Álljatok ellen az ördögnek, és elmenekül tőletek. Közeledjetek Istenhez, és Ő közeledni fog hozzátok. (Jakab 4:7-8) Álljatok ellen neki, állhatatosan a hitben. (1 Péter 5:9) Használjátok Isten fegyverzetének minden darabját, hogy ellenálljatok az ellenségnek a gonoszság idején, hogy a csata után is szilárdan álljatok. (Ef 6:13 NLT) Amikor Jézus Krisztus nevében visszavágunk az ellenségnek, amikor megálljuk a helyünket, amikor ellenállunk a ravaszságainak, és a hit győzelmét követeljük, amikor Urunk nevében lerázzuk a csüggedést, a Sátán gyorsabban lehull az égből, mint a villám. Jézus Krisztus vérének Vörös-tengerében megfullad. Minden alkalommal, amikor ellenállunk a legkisebb kísértésnek is, Istent tiszteljük. Minden alkalommal, amikor a legkisebb problémát is legyőzzük Urunk Jézusban való bizalommal és engedelmességgel, Isten megdicsőül az életünkben. Valahányszor a jellemet választjuk a kényelem helyett, a hűséget a könnyűség helyett, vagy az őszinteséget a csalás helyett, magának az Úrnak hozunk dicsőséget. Amikor vízhatlan engedelmességgel szolgáljuk Őt még a kis dolgokban is, Isten megdicsőül, akárcsak a Vörös-tengernél. ,,Ezek a dolgok" - írta Pál apostol a Kivonulás eseményeiről - 'példaként történtek számunkra' (1Kor 10:6 NCV).

Egy Sátán nevű kutya

Az ördög gyakran túllő a célon. (Peter Cartwright)

Az egyik brit napilap, a Sun a következő főcímmel jelent meg: ,,A papot megkínozta a Sátán nevű kutya". ,,Egy lelkész - jelentette a lap - lábadozik abból, hogy egy Sátán nevű elzászi kutya megkínozta. A 45 éves Alan Elwoodot az egész testén megharapták, nadrágját és ingét pedig darabokra tépték a Somerset állambeli Westportban történt farmtámadás során. ,,Ijesztő volt. Szerencsém volt, hogy megúsztam" - mondta Mr. Elwood a Sunnak. "
Elwood tiszteletes nem az első és nem is az utolsó keresztény, akit a ,,Sátán" megtámadott. Gyakran alábecsüljük, hogy az ellenség milyen mértékben igyekszik megzavarni az életünket. Amikor Pál apostol olyan emberekkel találkozott, akik megpróbálták akadályozni a szolgálatát és lebeszélni a hallgatóit, a Sátán kezét látta (ApCsel 13:10). Amikor egy meg nem váltott hallgatóságra tekintett, a Sátánt hibáztatta elveszettségükért (ApCsel 26:18). Az apostol az ifjú Timóteusnak arról panaszkodott, hogy azok, akik elutasítják az evangéliumot, ,,az ördög csapdájába esnek, mert foglyul ejtette őket, hogy az ő akaratát tegyék" (2Tim 2:26). Hasonlóképpen, amikor férfiak és nők megvallották Krisztust Megváltónak, Pál úgy látta, hogy ez egyértelmű csapás a Sátán birodalmára (Kol 1:13-14). Amikor Pál bajkeverőkkel találkozott a gyülekezetben, felismerte a Sátán ravasz kezét (Róma 16:17-20). Amikor megbetegedett, úgy vélte, hogy Sátán keze van a dologban. Betegségére úgy hivatkozott, mint ,,a Sátán küldöttjére, hogy megkínozzon engem" (2Kor 12:7). Amikor nem tudta meglátogatni a thesszalonikai gyülekezetet, Pál ezt írta: ,,El akartunk jönni hozzátok . . de a Sátán megakadályozott bennünket" (1Thessz 2:18). Amikor Pál gyülekezeti fegyelmet gyakorolt egy tévelygő taggal szemben, akkor az ilyen tagot átadta a Sátánnak (1Kor 5:5). Amikor a gyülekezeteiben a házaspárok szexuális kapcsolata rossz volt, ami súlyosbította az erkölcstelenségre való kísértést, Pál az ördögöt hibáztatta az ilyen botlásokért (1Kor 7:5). Amikor az apostol bálványimádó pogányokkal találkozott, tudta, hogy a Sátán áll emögött (1Kor 10:20-21).
Amikor azt tapasztalta, hogy a keresztények keserűséget vagy megbocsátást nem ismerő magatartást tanúsítanak másokkal szemben, a Sátán kezét látta. Azt tanácsolta az efézusiaknak: ,,Soha ne feküdjetek le dühösen - ne adjatok az ördögnek ilyesfajta támpontot" (Ef 4:26-27 PHILLIPS). A korintusiaknak azt mondta, hogy bocsássanak meg annak, aki vétkezett ellenük, ,,nehogy a Sátán kihasználjon minket, mert nem vagyunk tudatlanságban az ő mesterkedéseiről" (2Kor 2:11). Amikor megtérői eltévelyedtek, Pál az ördögnek tulajdonította viselkedésüket (1Tim 4:1; 5:15). Amikor hamis tanítók bukkantak fel, Pál úgy vélte, hogy a Sátán küldte őket (2Kor 11:13-15). Amikor a helyi gyülekezet vezetői elrontották hírnevüket és munkájukat, a gonoszt hibáztatta (1Tim 3:6-7). ,,A mi harcunk nem valamilyen fizikai ellenség ellen folyik" - figyelmeztetett Pál. ,,Hanem olyan szervezetek és hatalmak ellen, amelyek szellemi jellegűek. A láthatatlan hatalommal állunk szemben, amely a sötét világot irányítja, és a gonoszság főhadiszállásáról származó szellemi ügynökökkel" (Ef 6,12 PHILLIPS). A pátriárka, Jób megértette volna Pál aggodalmát. Egyetlen szörnyű évszak alatt elvesztette csordáit a barbárok miatt, gyermekeit egy tornádó miatt, egészségét egy betegség miatt, vagyonát a szerencsétlenség miatt. Miközben a hamu között ült, keléseit cserépdarabokkal kapargatta és sorsát siratta, nem vette észre, hogy megpróbáltatásait a Sátán szervezte meg, hogy elpusztítsa a lelkét. Pedig így volt.
Ugyanez az ördög szervez ma is hasonló támadásokat ellenünk. Hogyan válaszolunk? Közeledünk Krisztushoz, és az Ő kegyelmének védőfelhője alatt tartjuk magunkat. A 2Mózes 14-ben a fáraó tudott fenyegetni erővel és lármával; tudott ijesztő szekérporfelhőket kavarni; tudott ezer karddal rémületbe ejteni. De addig nem volt képes ténylegesen ártani az izraelitáknak, amíg azok Isten dicsőségének és kegyelmének védőfelhője alatt maradtak. ,,Álljatok ellen neki [a Sátánnak], állhatatosan a hitben" - írta Péter (1Péter 5:9). Néhány évvel ezelőtt Kelet-Nashville egyik járdáján sétáltam, lelkipásztori látogatást tettem. Hirtelen egy német juhászt láttam átszáguldani egy pázsiton, ugatva, vicsorogva, kivert fogakkal, habzó szájjal. Annyira megijedtem, hogy amikor rám vetette magát, felsikoltottam és hátraugrottam. De köztem és a leendő támadóm között.., egy drótkerítés állt. A kutya teljes erőből nekicsapódott a kerítésnek. A szívem hevesen vert, de a védő kerítés miatt teljes biztonságban voltam. A Sátán tud morogni és ugatni, vicsorogni és fenyegetőzni. De amikor Urunk Jézus Krisztus kegyelme körülvesz bennünket, akkor nem tud nekünk valódi vagy tartós kárt okozni. De mindig hibát követünk el, amikor elismerjük az Urat, és szemünket a Sátánon tartjuk. Sokkal jobb, ha elismerjük az ördögöt, miközben szemünket Krisztuson tartjuk. Pál apostol a gonoszról szóló minden meglátása és magyarázata ellenére valójában Krisztusra összpontosított. A páli levelekben a Jézus szó 219 versben, az Úr szó 272 versben, a Krisztus szó pedig 389 versben fordul elő. A Sátán szó ezzel szemben csak 10 versben fordul elő, az ördög szó pedig csak 6-ban. Amikor a dolgok rosszul mennek, amikor úgy érzed, hogy kard és tenger közé szorultál, amikor támadás alatt állsz, vedd tudomásul az ördögöt - de tartsd szemed Krisztuson. Ő majd átsegít téged. Ő majd utat készít.

Robert J. Morgan


 
 
0 komment , kategória:  Hosszú építő írások  
Címkék: engedelmességgel, szekérhajtójával, mesterkedéseiről, cserépdarabokkal, megpróbáltatások, szerencsétlenség, megakadályozott, gyülekezeteiben, főparancsnokunk, szolgálatunkból, megkeményítette, halálfélelemtől, összpontosított, felhasználhatja, figyelmeztetett, sziklacsikorgás, ravaszságainak, intenzitásával, tudatlanságban, fegyverzetének, korintusiaknak, rabszolgasorba, tulajdonította, felsikoltottam, elpusztítására, szellemvárosok, elkedvetlenítő, thesszalonikai, megfélemlíteni, viselkedésüket, tevékenységét, hallgatóságra, néptelenedtek, eltévelyedtek, nekicsapódott, hasonlóképpen, harci kocsijába, üldözőbe vette, egyiptomiak tehát, nagy zsarnok, kollégiumi szobájában, gonoszság nyomasztó, ágyába nyomja, lányt erőtlenül, ördög néha, ördög „, zsarnok végignézett, építkezés hangjai, művezetők kiabálása, korbács csattogása, lábai előtt, fáraót kifosztották, Elbocsátottuk Izráelt, Charles Spurgeon, Isten Fiát, Jézus Krisztus, Közeledjetek Istenhez, Használjátok Isten, Amikor Jézus Krisztus, Urunk Jézusban, Peter Cartwright, Alan Elwoodot, Amikor Pál, Krisztust Megváltónak, Közeledünk Krisztushoz, Urunk Jézus Krisztus, Robert,
Új komment
Név:
E-mail cím: ( csak a blog tulajdonosa látja )
Kérem írja be a baloldalon látható számot!
Szöveg:  
 
Betűk: Félkövér Dőlt Kiemelés   Kép: Képbeszúrás   Link: Beszúrás

Mérges Király Szomorú Kiabál Mosoly Kacsintás haha hihi bibibi angyalka ohh... ... buli van... na ki a király? puszika draga baratom... hát ezt nem hiszem el haha-hehe-hihi i love you lol.. nagyon morcika... maga a devil pc-man vagyok peace satanka tuzeske lassan alvas kaos :) bloaoa merges miki idiota .... sir puszika
 
 
Félkövér: [b] Félkövér szöveg [/b]
Dőlt: [i] Dőlt szöveg [/i]
Kiemelés: [c] Kiemelt szöveg [/c]
Képbeszúrás: [kep] http://...../kep.gif [/kep]
Linkbeszúrás: [link] http://tvn.hu [/link]
Blog Címkék
Facebookon kaptam  Lovas angyal  Facebookon kaptam  Nélküled  Csodás reggelt, szép napot Min...  Aranyosi Ervin Hitvallás  Facebookon kaptam  Szeressétek a gyermekeket  Aranyosi Ervin Hitvallás  Nyaraló 383  Facebookon kaptam  Óh jól tudnánk  képre írtam  Érkező angyal  Pesti Vigadó tavasszal  képre írtam  A máj ezeket a táplálékokat sz...  Facebookon kaptam  Apróságok  képre írtam  Életünk során jönnek-mennek az...  Angyalok felhőben  Az élet olyan, mint a tánc:  A veszteség megtanít értékelni...  Nefelejcs szív  Van humorod  Facebookon kaptam  Köszönöm  Szép estét kedves látogatóimna...  Buddha tanítás  A régi kedvenc  Esti kép  Fekete Lyukak: Az Univerzum Ka...  Ezekkel kivédhető a vastagbéld...  Nélküled  Facebookon kaptam  Facebookon kaptam  Facebookon kaptam  Nefelejcs szív  Facebookon kaptam  Facebookon kaptam  képre írtam  Facebookon kaptam  Facebookon kaptam Krisztina ba...  Facebookon kaptam  Az élet olyan, mint a tánc:  A Lélek jelenléte  Facebookon kaptam  Angyalok felhőben  képre írtam  Nyaraló 382  Ahmatova, Anna Andrejevna - Já...  Érkező angyal  Házikók a fák  Facebookon kaptam  Paul David Tripp Március 27  Facebookon kaptam  Nyaraló 382  Egy gyerek  A máj ezeket a táplálékokat sz...  Dióról máskép  Facebookon kaptam  Facebookon kaptam  Facebookon kaptam Krisztina ba...  Egy gyerek  Facebookon kaptam  Nincs Cím  Facebookon kaptam  Jó éjszakát  Aranyosi Ervin Hitvallás  Zebra  Facebookon kaptam  Facebookon kaptam  Aki az adott...  Facebookon kaptam  Facebookon kaptam  Nyaraló 383  Szép estét kedves látogatóimna...  A májunk fellélegzik, ha néha ...  Facebookon kaptam  Táplálkozás és a bőrrák  Angyal a vizen  Facebookon kaptam  Apróságok  Facebookon kaptam  Facebookon kaptam  Facebookon kaptam  képre írtam  Ezekkel kivédhető a vastagbéld...  Facebookon kaptam  Tóth Árpád sétány  Facebookon kaptam  Facebookon kaptam  Hangulatos szoba  Szép álmokat  A virágot is, ha csak szép,  Egészséges ételek(kép)  Facebookon kaptam  Marulaolaj a szépségápolásban ...  Facebookon kaptam 
Bejegyzés Címkék
harci kocsijába, üldözőbe vette, egyiptomiak tehát, nagy zsarnok, kollégiumi szobájában, gonoszság nyomasztó, ágyába nyomja, lányt erőtlenül, ördög néha, ördög &#8222, zsarnok végignézett, építkezés hangjai, művezetők kiabálása, korbács csattogása, lábai előtt, fáraót kifosztották, harci szekereket, fáradt katonák, lovak kivágtattak, hadsereg rekordidő, király összes, harmadik vörös-tengeri, végsőkig feldühödtek, 1Mózes 3-ban, 1Péter 5-ben, örökkévaló jelentőség, megtért lélek, port kavarják, fáraó intenzitásával, régi barátaidat, családod elkedvetlenítő, buzgalom általános, kísértés rakétáját, szívedre lövi, ellenállásra kötelez, ördög mesterkedései, gonoszság idején, csata után, legkisebb kísértésnek, legkisebb problémát, jellemet választjuk, kényelem helyett, könnyűség helyett, csalás helyett, ördög gyakran, egyik brit, következő főcímmel, papot megkínozta, egész testén, utolsó keresztény, ellenség milyen, ifjú Timóteusnak, ördög csapdájába, thesszalonikai gyülekezetet, tévelygő taggal, ilyen tagot, házaspárok szexuális, erkölcstelenségre való, ördögöt hibáztatta, ilyen botlásokért, apostol bálványimádó, keresztények keserűséget, ördögnek ilyesfajta, ördögnek tulajdonította, helyi gyülekezet, gonoszt hibáztatta, láthatatlan hatalommal, sötét világot, gonoszság főhadiszállásáról, barbárok miatt, tornádó miatt, betegség miatt, szerencsétlenség miatt, hamu között, ördög szervez, 2Mózes 14-ben, fáraó tudott, német juhászt, leendő támadóm, drótkerítés állt, kutya teljes, szívem hevesen, védő kerítés, gonoszról szóló, páli levelekben, dolgok rosszul, engedelmességgel, szekérhajtójával, mesterkedéseiről, cserépdarabokkal, megpróbáltatások, szerencsétlenség, megakadályozott, gyülekezeteiben, főparancsnokunk, szolgálatunkból, megkeményítette, halálfélelemtől, összpontosított, felhasználhatja, , ,
2025.03 2025. április 2025.05
HétKedSzeCsüPénSzoVas
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930 
Blog kereső


Bejegyzések
ma: 0 db bejegyzés
e hónap: 45 db bejegyzés
e év: 254 db bejegyzés
Összes: 37307 db bejegyzés
Kategóriák
 
Keresés
 

bejegyzések címeiben
bejegyzésekben

Archívum
 
Látogatók száma
 
  • Ma: 264
  • e Hét: 1734
  • e Hónap: 53723
  • e Év: 235824
Szótár
 




Blogok, Szótár,
© 2002-2025 TVN.HU Kft.