2024-09-27 22:05:24, péntek
|
|
|
Ami minden nőnek fontos lehet: intimtorna, gátizomtréning
Mi az intimtorna?
Azon piciny, alig használt izmok megéreztetése, tudatosítása, tornája és karbantartása, amelyek a medencealapon helyezkednek el. Ezek védik és tartják a kismedencei szerveket (hólyag, méh, végbél). A torna apró mozdulatokból áll, amelyek egy tanfolyam, vagy pár alkalom alatt elsajátíthatóak és önállóan is végezhetőek! Mindössze napi 15 perc tudatos mozgatással és gátizomedzéssel hozzájárulhatunk intim izmaink edzett állapotához és az egészségünk védelméhez!
Az intimtorna lényege: gyógytorna, megelőző, felkészítő vagy terápiás torna a gátizom és a záróizmok területén együttesen, vagy szelektív módon.
Ami minden nőnek fontos lehet: intimtorna, gátizomtréning
Az intimtorna a keleti kultúrában régi hagyomány, hosszabb ideje már Európában is elismerik, tanítják, alkalmazzák.
Férfiaknak, nőknek és gyermekeknek egyaránt ajánlott!
Napjainkban lényeges a szülés előtti felkészítésben, abban hogy a terhesség után a hüvely és gát területe jobban regenerálódjon, fontos a vizelettartási problémák kezelésében és/vagy megelőzésében, illetve olyan általános okból,miszerint az ülő életmód vagy a hosszasabb állás, ami a mindennapi életünkkel jár, a gát területét nagyon megterheli,az izmok karbantartása nagyon fontos!
A gátizom felépítése, anatómiája, szerkezete, szerepe
A medencealapot lezáró lemez több rétegből áll, ezek a rétegek részben fedik egymást, egymást kiegészítik, vagy egymásba kapcsolódnak. A réteges izomlemezt átfúrja a húgycső, a hüvely és a végbélnyílás. Ezek egyéni, részben önálló gyűrű alakú izmok. Jelentős nagyobb izomcsoport 8-as alakban veszi körül a nyílásokat, úgy hogy az egyik izomkarikában a húgycső és a hüvely, a másikban pedig a végbélnyílás helyezkedik el. A 8-as izom közepe a szülészeti gátmetszés helye, az altest legmélyebb pontja.
Ami minden nőnek fontos lehet: intimtorna, gátizomtréning
A záróizmok két oldalán jobbra és balra mint két arcfelület helyezkedik el 2 nagy izomcsoport, ezek nyújtanak még megfelelő alátámasztást a hasi szerveknek. Ezek mindegyike akaratunktól függetlenül mozgó izom.
Az izmok különböző okok miatt megnyúlhatnak, erőtlenné válhatnak.
Az evolúció során, a négykézláb helyzetből való felegyenesedés okán ,a medencealapi izmaink gondot okozhatnak, mivel sok támasztó feladat hárul rájuk: ide terhelődik a hólyag, a méh és a belek súlya is.
A nőiesség tudatosítása, mibenléte: elmélet és gyakorlat
Jó mozgású, erőteljes és egészséges gátizom nincs tudatos nőiesség nélkül! Először is gondoljuk át, mitől vagyunk NŐK, nem csak anatómiailag, hanem szellemileg és lelkileg is! A mai világ rengeteg mindent vár el tőlünk, többet mint amit valóban adni tudunk, vagy akarunk. Az új szépségideál, a szépnek, jónak, okosnak,mindig aktívnak lenni akarás, a rengeteg stressz és munka olyan élethelyzetet teremtett, amiben nehéz NŐNEK lenni, és még nehezebb IGAZÁN NŐNEK, JÓ NŐNEK lenni.
Sajnálatos dolog, hogy korunkban a lágyság és a melegség el kell csendesüljön, a keménység, akaratosság és agresszivitás pedig felerősödjön. A stressz nem erős, csak feszült izmokat eredményez, behúzott hasat, merev vállakat, határozott, dobogós haladó járást, ezek pedig mind fokozzák a hasűri nyomást, a hasi szerveket lefelé préselve feszítik a gátat. Ha a mindennapi stresszt, ülő életmódot, mozgásszegénységet nem tudjuk elkerülni , a gát megereszkedik, a hüvely, húgycső és végbél izomzata is renyhévé válik...mindennek eredménye a sokféle egészségügyi panasz, a testi-lelki bántalmak, zavarok.
A Nőiességnek rengeteg pozitív oldala van, és nőnek lenni JÓ!!! Mi vagyunk a bázis, az Adás, a finomság, a szépség...fogadd el női mivoltod - és cserébe megkapod a nőiességet!
NŐ = szépség, lágyság, rugalmasság, türelem, bázis, kitartás, erő, céltudat, szív, befogadás
Mindennapi tevékenységek gátizomvédelemmel
- állás, járás
- ülés, fekvés
- irodai munka, álló munka
-légzés (a mellkasi légzés megkívánja a has feszítését, ez pedig nyomást gyakorol a gátizomra)
- futás, sport (futás mellett a folyamatos gátizomtónus megtartása ajánlott!)
- szexuális élet (a szexuális aktivitást és kedvet fokozhatja az intimtorna, vérbőség növelés, hormonális hatások, szex közbeni szorítás)
- gyermeknevelés (főleg lányoknál a gátizom tréning tudatosítása)
- megtanult gyakorlatsor végzése (nem rohanva, odafigyelve, kezdők napi 1×, gyakorlottabbak napi többször, elvonulva ha kell, 15-20 percig)
- nincs a WC-n ücsörgés, ne ez legyen a nyugalom szigete!!! Gyors ürítés, néhány plusz szorítás a végére és kész
Az intimtorna hatásai
Legfontosabb hatások:
- feszesebbé válik a hüvely
- megszűnhet a húgycsőgyengeség miatti vizeletvesztés
- erősebben zár a végbél
- nőhet az orgazmuskészség
- csökkenhetnek az altesti, kismedencei gyulladásos panaszok
- szülési felkészítés
- feszesebb medencefenék
- jobb általános állapot és közérzet
Mikor javasolt az intimtorna?
- vizelet-,széklet-inkotinenciában
- menstruációs görcsök esetén
- hüvelyi izomtónus vesztés esetén
- szülés előtt a jobb regenerációhoz
- szülés után a gyorsabb szöveti gyógyuláshoz
- méh-, húgyhólyag-,vagy végbélsüllyedés esetén
- ha előrelátóan szeretnénk egészségvédelmet és teljes életet magunknak
Kinek ajánlott az intimtorna?
- nőknek, férfiaknak, vagy kamaszlányoknak, akiknél a fenti panaszok valamelyike jelen van
- azoknak akik egyszerűen szeretnék tudni, érteni, érezni és végezni a medencealapi izmok működését és tornáját jobb közérzetükhöz, vagy teljesebb életükhöz!
Mi gyengítheti a medencefenék izomzatát?
- terhesség, szülés
- erőlködés az ürítések alkalmával
- székrekedés
- nehéz súlyok, terhek emelése
- krónikus köhögés, krónikus légúti betegség
- túlsúly, elhízás
- mozgásszegény, ülő életmód
- nemi hormonok szintjének csökkenése, a változókor, klimax ideje
Hogyan végezzük önállóan a tornát?
Miután szakembertől, intimtorna trénertől tanfolyam keretében elsajátították a pontos és hatékony izommozgatást, kezdődhet a mindennapi edzés. Napi 15-20 perc szükséges, lehetőleg nyugodt, csendes helyen. A gyakorlottabbak már mindennapjaikba beépítve többször több helyen is végezhetik, hisz az izmok mozgatása észrevétlen.
A napi mozgások alatt is figyelemmel kell tartani a gát megfelelő tónusát, a helyes testtartást és a gátvédelmet!
Megfelelő odafigyeléssel és a tzornákkal a gátizom és medencealap tónusát "beállíható", így a mindennapok részévé válik védelme! Ahogy egy kar lehet izmos, egy popsi feszes, egy comb erős, a medencealap izomzata is lehet állandó megfelelő tónusban!
Törölni kell az aggodalmas gondolatokat, miszerint a sok feszítés árt, vagy bajt okozhat! Rendszeres tudatos intimtorna a mindennapokba is beépített záró mozdulatok a védelmet és a fejlesztést szolgálják! A medencealapi izmok a gerinc és a hasi szervek alsó támaszát is biztosítják, így tónusának fokozása erejének megtartása több szempontból is jelentős!
A teljes intimtornát szakembertől elsajátítva érdemes megtanulni. 1-2 alkalom után már önállóan, pontosan elvégezhető, így a gyakorlatok hatékonysága is nagyobb!
A megfelelő sorrend: légzés rendezés, megéreztetés, koncentrált intimtorna, beépítés a mindennapokba!
Jó tornázást, és mindennapokban is erős gátizmot kívánok!
( A linken részletes képekkel illusztrált pontos leírású gyakorlatok található).
Forrás : Link |
|
|
0 komment
, kategória: Gyógytornák |
|
Címkék: hozzájárulhatunk, egészségvédelmet, húgycsőgyengeség, gyakorlottabbak, inkotinenciában, mindennapjaikba, kamaszlányoknak, elsajátíthatóak, végbélsüllyedés, gátizomedzéssel, orgazmuskészség, mindennapokban, odafigyeléssel, elsajátították, gyermeknevelés, gátizomtréning, vizelettartási, vizeletvesztés, felegyenesedés, regenerációhoz, felkészítésben, regenerálódjon, mozdulatokból, mindennapokba, medencealapot, megereszkedik, élethelyzetet, agresszivitás, alátámasztást, megelőzésében, megnyúlhatnak, tevékenységek, karbantartása, csökkenhetnek, megéreztetése, izomkarikában, medencealapon helyezkednek, kismedencei szerveket, torna apró, egészségünk védelméhez, intimtorna lényege, záróizmok területén, keleti kultúrában, szülés előtti, terhesség után, vizelettartási problémák, hosszasabb állás, mindennapi életünkkel, izmok karbantartása, gátizom felépítése, medencealapot lezáró, rétegek részben, IGAZÁN NŐNEK,
|
|