Belépés
klarika47.blog.xfree.hu
Ha érted a saját lényedet, érted mindenki lényét. Kiss Tiborné
1947.10.29
Online
Profil képem!
Linktáram, Blogom, Képtáram, Videótáram, Ismerőseim, Fecsegj
     1/1 oldal   Bejegyzések száma: 2 
Hasi hízás
  2019-06-29 16:24:40, szombat
 
  A hasi hízás komoly májkárosodást okozhat, de a megfelelő májvédő ételek segíthetnek.

A májad a szervezeted hajtórugója. Számos nélkülözhetetlen feladatot lát el, köztük fehérjéket, koleszterint és epét termel, valamint vitaminokat és ásványi anyagokat raktároz. Ezenkívül lebontja a méreg- és salakanyagokat, mint amilyenek az alkohol, a gyógyszer maradványok és az anyagcsere melléktermékei. Ezért is fontos, hogy a májad egészséges legyen.

Aki hasi hízásra hajlamos, annak különösen oda kell figyelnie arra, hogy a mája jó állapotban legyen. A hason lerakódó viszcerális zsírt jelezheti az itt jelentkező súlytöbblet, és ez nem csak esztétikai probléma. A zsírréteg nemcsak energiát tárol, de hormonokat és gyulladásos állapotot előidéző anyagokat is termel, ami kedvez az érrendszeri lerakódásoknak. A viszcerális zsír termelte anyagokat az érrendszer a májhoz szállítja a belek, a hasnyálmirigy és az epe felől, ahol a máj elzsírosodásához, inzulinrezisztencia, majd cukorbetegség kialakulásához vezet.

Ha azt szeretnéd, hogy a májad a lehető legegészségesebb legyen, az étrendeddel segíthetsz megőrizni az épségét. Az alábbiakban tíz olyan ételt és italt mutatunk, mely valamiért jót tesz a májnak, ezért gyakori fogyasztása ajánlott - különösen akkor, ha hasra hízol. Ezek az ételek sok esetben még olyankor is hatásosak, ha a májfunkciók már nem a legjobbak, és a májenzimek szintje kívül esik a határértéken.Májvédő gyümölcsök A grépfrútban található antioxidánsok, a naringenin és a naringin természetesen védik a májat. Ez a gyümölcs egyrészt csökkenti a szervezetben a gyulladásokat, másrészt védi a sejteket. Egy egereken végzett kísérlet kimutatta, hogy a zsírban gazdag étrendet követő példányoknál a naringenin csökkentette a zsírraktározást, és növelte a zsírbontó enzimek mennyiségét, így akadályozva meg a zsír felhalmozódását.

Az áfonya antociánokat tartalmaz, ez a lila színanyag különösen jót tesz a májnak. Három-négy héten át tartó fogyasztása csökkentette a májkárosodást egyes kutatások során. Azt is kimutatták kísérletek, hogy ez az anyag leállította a májban a rákos sejtek növekedését. Ha beépíted az áfonyát az étrendedbe, azzal ártani biztosan nem ártasz.Éppen itt a szőlő idénye, és mit ad az ég, ez a gyümölcs is nagyszerű májvédő, tehát most annyit ehetsz belőle, amennyit csak szeretnél. Több kísérlet is bizonyítja, hogy a szőlőnek és a szőlőmag kivonatnak jó hatása van a máj működésére. Májvédő zöldségek A céklában sok nitrát található, valamint gazdag a betalain nevű antioxidánsban, mely élénk színét adja, ez jót tesz a szív egészségének. Különösen lé formájában jó fogyasztani. Számos tanulmány mutatja, hogy a céklalé fogyasztása csökkenti a máj oxidatív károsodását, és emeli a méregtelenítő enzimek mennyiségét.

A keresztesvirágú zöldségek, mint a karfiol, a brokkoli és a kelbimbó, nemcsak egészségesek és finomak, de rostokban is gazdagok. Állatkísérletek bizonyítják, hogy a kelbimbó kivonat emeli a méregtelenítő enzimek szintjét, és megvédi a májat a károsodástól. Ezt a hatását nem veszíti el a főzés során sem. Elzsírosodott májú embereken végzett kísérletek azt mutatják, hogy a jótékony növényi összetevőknek köszönhetően a kelbimbó javítja a májenzimek szintjét a vérképben. Májvédő zsírok Az olajos magvak egészséges zsírokban, tápanyagokban és E-vitaminban gazdagok, ennek az összetételnek köszönhetően kifejezetten jót tesznek a szívnek és a májnak. Egy hat hónapot felölelő kutatás azt állapította meg, hogy az olajos magvak fogyasztása hat hónap alatt javítja az elzsírosodott májú alanyok májenzim szintjeit.

Az olajos halak, mint a szardínia és a lazac, gazdagok omega-3 zsírsavakban, melyek jót tesznek a szívednek és a májadnak is. Tanulmányok bizonyítják, hogy ezek a zsírsavak gátolják a zsír felhalmozódását, és egyenletes szinten tartják a májenzimeket. Az is fontos, hogy milyen arányban fogyasztasz omega-3 és omega-6 zsírsavakat - utóbbi a legtöbb növényi olajban megtalálható, és túlzott fogyasztása kifejezetten károsíthatja a májat. Az olívaolaj szintén jó hatással van a májra. Egy kis körben végzett kutatás azt az eredményt hozta, hogy napi egy kanál olívaolaj elfogyasztása javította a májenzimek és a zsír szintjeit. Májvédő italok Tanulmányok bizonyítják, hogy a kávé megvédi a májat a betegségektől, még azoknál is, akik már májproblémákban szenvednek. Csökkenti a májzsugor és a májkárosodás veszélyét, és még a májrák kockázatát is alacsonyan tartja. Leginkább azoknál figyelhető meg a pozitív hatás, akik napi több mint három csészével isznak.

Ezeknek a pozitív hatásoknak valószínűleg az az oka, hogy a kávé megakadályozza a zsír és a kollagén felhalmozódását. Növeli a szervezetben a glutation nevű antioxidáns szintjét is, ami segít semlegesíteni a szabad gyököket. Persze a kávé fogyasztását sem szabad túlzásba vinni, de jó, ha tudod, hogy a reggeli feketével jót teszel a májadnak.





 
 
0 komment , kategória:  Egészség 2.  
Nagymosás volt
  2019-06-29 16:04:04, szombat
 
 

 
 
0 komment , kategória:  Cukiságok 2.  
     1/1 oldal   Bejegyzések száma: 2 
2019.05 2019. Június 2019.07
HétKedSzeCsüPénSzoVas
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Blog kereső


Bejegyzések
ma: 0 db bejegyzés
e hónap: 262 db bejegyzés
e év: 4376 db bejegyzés
Összes: 34593 db bejegyzés
Kategóriák
 
Keresés
 

bejegyzések címeiben
bejegyzésekben

Archívum
 
Látogatók száma
 
  • Ma: 1596
  • e Hét: 16392
  • e Hónap: 38659
  • e Év: 171213
Szótár
 




Blogok, Videótár, Szótár, Ki Ne Hagyd!, Fecsegj, Tudjátok?, Receptek, Egészség, Praktikák, Jótékony hatások, Házilag, Versek,
© 2002-2024 TVN.HU Kft.