Belépés
pacsakute.blog.xfree.hu
A szeretet ellen nincs fegyver. Czeizel Ilona
1954.01.05
Offline
Profil képem!
Linktáram, Blogom, Képtáram, Videótáram, Ismerőseim, Fecsegj
Természetes antibiotikumok (9)
  2010-07-26 15:42:39, hétfő
 
   
  Természetes antibiotikumok (9) szakanyag

A természetes antibiotikumok hatása:

Egy dolog azonban biztos: a szintetikus úton előállított antibiotikumok, ha megfelelően alkalmazzuk őket, rövid idő alatt megszüntetik az életveszélyes baktériumfertőzéseket a kórokozók megölésével vagy a szaporodásuk gátlásával. Ha megfelelő körültekintéssel alkalmazzuk őket, és igyekszünk elkerülni a rezisztencia kialakulását, akkor egy felelősségteljes orvos kezében nagyon jelentős gyógyszerei ezek az orvostudománynak.

Játsszunk el a következő gondolattal: tekintsük úgy, hogy a beteg felépülése egy út, amit végig kell járni.
Erre különböző lehetőségek vannak.
Az antibiotikum olyan, mint egy Porsche, amely 200 km/h-s sebességgel 6 perc alatt tesz meg 20 km-t. Fantasztikus! Csak az a baj, hogy a beteg ettől a sebességtől teljesen kikészül, és lehet, hogy mellékhatások is (pl. egy baleset) fellépnek.

Sok millió elölt és még élő kórokozó s ezek méreganyagai hirtelen elöntik a szervezetet, mint a sportautó kipufogógáza a levegőt. Jaj szegény betegnek, aki azt hiszi, hogy célba ért, amikor egy újabb kórokozó, vagy éppen a közben rezisztenssé vált baktérium, gomba vagy vírus támadja meg. Az utazó ekkorra már any-nyira legyengült, hogy azonnal, vagy nem sokkal később még súlyosabban megbetegszik.

A világ egyetlen szintetikus antibiotikuma sem képes a szervezet ellenálló képességét aktiválni és erősíteni.
Ha betegünk gyalog megy, nem vesz igénybe semmiféle segédeszközt, akkor a 20 km-es út megtétele több órát is igénybe venne. Talán kimerülve összeesne, mert nem lennének elegendőek az energiatartalékai.

Miért nem megy inkább kerékpárral? 20 km másfél óra alatt? Semmi gond! A szervezet megedződik, az életfunkciók felgyorsulnak, a cél előtt talán már kicsit fáradtnak érzi magát, de ez jóleső fáradtság. Jaj annak a kórokozónak, amely egy megerősödött immunrendszerrel megpróbálja felvenni a harcot! Szégyenteljes kudarcot vallana.

A mi esetünkben antibiotikus tulajdonságokkal rendelkező természetes anyagok felelnek meg a kerékpárnak. Egyrészt megölik a baktériumokat vagy gátolják azok szaporodását, másrészt pedig aktiválják a szervezet egész védekezőrendszerét.

A folyamatokat mindig teljességükben kell szemlélni:
A betegségeket okozó baktériumok mindenhol megtalálhatók: a levegőben, az ételeinkben, a vízben, sőt a szervezetünk nyálkahártyáin is. Mégsem vagyunk állandóan betegek. Ha az iskolában, a munkahelyen vagy a családban megjelenik egy fertőző betegség, annak nem mindenki esik áldozatául, annak ellenére, hogy mindenki megfertőződik.

Azoknál, akik egészségesek maradnak, a kórokozók nem találnak a szaporodásukhoz megfelelő táptalajt. Akik megbetegszenek, azoknál már a fertőzés megjelenése előtt sem volt minden rendben.

Valószínűleg túl gyenge volt az immunrendszerük, aminek hátterében anyagcserezavarok, egészségtelen életmód, méreganyagok felhalmozódása, esetleg fizikai vagy pszichológiai stressz áll.

Ezzel kapcsolatban Claude Bernard francia kutató a következőt mondta: ,,Nem a baktérium a fontos, hanem a befogadó környezet." Környezet alatt itt azokat a testi, lelki és szellemi feltételeket érti, amellyel egy potenciális kórokozó az emberi szervezetben szembe találja magát.

A mikroszkóp felfedezésével bepillantást nyerhettünk a mikrokozmosz bámulatos világába. A tudósok rengeteg, az emberiség javára fordítható információt gyűjtöttek így össze, de néha úgy tűnik, hogy már nem tudunk felülemelkedni ezen a miniatűr világon, amit a modern tudomány olyan bámulatosan felnagyít számunkra, és nem tudjuk az életfolyamatokat azok teljességében vizsgálni.

Ha csak a mikroorganizmust öljük meg, de a befogadó környezetet változatlanul hagyjuk, akkor hamarosan újabb problémákkal kell szembenéznünk. Nem lehet évtizedeken keresztül büntetlenül a természet törvényei ellen harcolni.

Egy növénykutató Nobel-díja:

Miután Sir Alexander Fleming és munkatársai 1945-ben a penicillin felfedezéséért megkapták a Nobeldíjat, 1958-ban hasonló témában, a növényi eredetű antibiotikumok területén elért tudományos eredményekért ítélték oda ugyanezt az elismerést.

A díjat prof. dr. Virtanen, a Helsinki Egyetem profesz-szora kapta, a növények antibiotikus hatóanyagai körében elért úttörő kutatási eredményeiért. Prof. Virtanen felfedezését főképp a mezőgazdaságban szerette volna hasznosítani, de prof. dr. H. Winter, a Kölni Egyetem kutatója ugyanebben az időben hasonló eredményeket ért el az állati és emberi szervezetre vonatkozóan is.

A fenti kutatók különböző gabonafajtákban, burgonyában, sárgarépában és szinte az összes liliomfélében (idetartozik a fokhagyma, medvehagyma és a vöröshagyma) és a keresztesvirágúakban (pl. mustár, torma, vízitorma, kalánfű) erősen antibiotikus hatású anyagokat találtak.

Ezek a növények nagyon hatékonyan tudnak védekezni a baktériumok és a gombák ellen. így például a mustárolaj-glikozidokat tartalmazó növényekben található speciális kénvegyületek (S-metil- és S-propil-cisztein-szulfoxidok) mindössze 20 g vízitorma fogyasztása után erős, órákig tartó antibiotikus hatást fejtenek ki a vizeletben.

További például szolgálhat a HSCN (hidrogén-rodanid), amely sok keresztesvirágúban és szinte minden hagymafélében (amely a liliomfélék egyik alfaja) pl. mustárban, tormában, póréhagymában, vízitormában, fokhagymában, medvehagymában, vöröshagymában is megtalálható.

A rodanidok kémiai szerkezetén keresztül könnyen bemutatható, hogy milyen összetett folyamatok révén fejtik ki a természetes anyagok gyógyító hatásukat. A rodanidok nemcsak kifejezetten baktericid hatásúak, hanem a sebgyógyulást is elősegítik, emellett gyulladáscsökkentő és fájdalomcsillapító hatásuk is van, és nem utolsósorban a vérnyomást is szabályozzák.


A növényi hatóanyagok előállítása:
Természetesen nagyon fontos a fő hatóanyagot laboratóriumban megvizsgálni, amely azután alapjául szolgálhat a különböző növények és növényi hatóanyagok meghatározásához és szabványosításához, azért, hogy kiderüljön milyen betegségek gyógyításához milyen minőségű hatóanyagra van szükség. Ennek segítségével a különböző gyártók gyógynövényalapú készítményei összehasonlíthatókká válnak.

A növény működésének vizsgálata azonban az egyes alkotórészek alapján éppen olyan értelmetlen, mintha az óra működését az egyik rugó alapján próbálnánk elmagyarázni. Egy-egy növény több száz különböző hatóanyagot tartalmaz, amelyek egy részének kémiai összetétele egyáltalán nem ismert. Ezek az anyagok csak akkor fejtik ki gyógyhatásukat, ha együttesen alkalmazzuk őket. Ha a növények természetes, antibiotikus hatású anyagait izolálnánk, vagy megpróbálnánk őket laboratóriumban mesterségesen létrehozni, és ezzel betegeket gyógyítani, keserűen csalódnánk, mert a várt hatás elmaradna.

A természetes antibiotikumok egyesítik az antibakteriális és a szisztémás hatást. Hatásuk éppen azon alapul, hogy nemcsak egy adott kórokozót gátolnak vagy pusztítanak el, hanem eközben erősítik a szervezet ellenálló képességét, segítik a sebgyógyulást, gyorsítják a szövetek újraképződését, mé-regtelenítik a kötőszöveteket, javítják a salakanyagok eltávolítását, és erősítik a fontosabb szervek működését.

A gyógynövények emellett ellátják a beteg szervezetét ásványi anyagokkal, nyomelemekkel, vitaminokkal, növényi hormonokkal és számos egyéb természetes anyaggal.

A növények antibiotikus hatása gyakran háttérbe szorul az általános ellenálló képesség javítása mellett, mert a leglényegesebb tulajdonságuk inkább az, hogy a szervezetet képessé teszik rá, hogy egyedül győzze le a kórokozót.

A '30-as években készült feljegyzések szerint sikerült a kiütéses tífuszt és a tífuszt növényekkel sikeresen kezelni.

Jelentős javulást lehetett elérni már azelőtt, hogy a baktérium csíraszáma csökkent volna, és ez elősegítette a betegség későbbi további javulását.
Ez tehát azt jelenti, hogy a betegek a teljes körű kezeléstől már azelőtt jobban lettek, hogy jelentősebb mennyiségű baktérium elpusztult volna.

Ez az eljárás természetesen nagyon veszélyes, és ilyen súlyos betegségeknél jogosan használnánk
modern antibiotikumokat, de a példa bizonyítja, hogy a természetes gyógymódok lehetőségeit még korántsem merítettük ki.

Szimbiózis, antibiózis és az antibiotikumok:

A szimbiózis a különböző típusú élőlények huzamosabb ideig tartó együttélése, amely mindegyik félnek hasznára válik. Ilyen szimbiotikus kapcsolatban élünk együtt mi, emberek a beleinkben és a nyálkahártyáinkon lévő több millió különböző baktériummal.

Ezek a mikroorganizmusok például ellátják az emésztéssel kapcsolatos feladatok egy részét, vagy olyan anyagokat állítanak elő, amelyekre a szervezetünknek szüksége van. Ezért cserébe védett és tápanyagban dús életteret kapnak.

Az antibiotikumok minden baktériumot megölnek, tekintet nélkül arra, hogy azok hasznosak vagy károsak számunkra. Hosszú időbe telik, amíg egy intenzív antibiotikum-terápia után a bélflóra helyreáll, de van, amikor egyáltalán nem is áll helyre.

Az antibiózis fogalma azt a jelenséget fedi, amikor az élőlények kölcsönösen gátolják egymás szaporodását, hogy a saját fennmaradásukat védjék.

A növények ehhez antibiotikus vagy egyéb hatóanyagokat állítanak elő. A természetben az élőlények a számukra fontos partnerek fennmaradását soha nem teszik kockára.

A szimbiózis és antibiózis alapelve akkor is érvényes, amikor emberek vagy állatok kezelésére természetes antibiotikumokat alkalmazunk.

A természetes antibiotikumok soha nem okoznak maradandó károsodást szervezetünk természetes mikroorganizmusaiban.

Ez abból is következik, hogy a megerősített védekezőrendszer nem okoz kárt a ,,jó" mikrobákban, valamint a kórokozóktól megtisztított vér és szövetek még megfelelőbb környezetet biztosítanak a hasznos mikroorganizmusok számára, amelyek az évezredek alatt az emberhez alkalmazkodtak.
 
 
0 komment , kategória:  Natúr antibiotikumok   
Címkék: körültekintéssel, védekezőrendszer, életfolyamatokat, immunrendszerrel, tulajdonságokkal, mikroorganizmust, gyógynövényalapú, orvostudománynak, felelősségteljes, antibiotikumokat, meghatározásához, mezőgazdaságban, antibakteriális, laboratóriumban, immunrendszerük, szaporodásukhoz, fennmaradásukat, szervezetünknek, gabonafajtákban, felhalmozódása, nyálkahártyáin, antibiotikumok, teljességükben, alkalmazkodtak, gyógyhatásukat, felfedezésével, felülemelkedni, kötőszöveteket, medvehagymában, megbetegszenek, újraképződését, leglényegesebb, felfedezéséért, vöröshagymában, egészségtelen, megpróbálnánk, természetes antibiotikumok, dolog azonban, szintetikus úton, kórokozók megölésével, szaporodásuk gátlásával, rezisztencia kialakulását, felelősségteljes orvos, következő gondolattal, beteg felépülése, antibiotikum olyan, beteg ettől, sebességtől teljesen, sportautó kipufogógáza, újabb kórokozó, közben rezisztenssé, utazó ekkorra, Claude Bernard, Miután Sir Alexander Fleming, Helsinki Egyetem, Kölni Egyetem,
Új komment
Név:
E-mail cím: ( csak a blog tulajdonosa látja )
Kérem írja be a baloldalon látható számot!
Szöveg:  
 
Betűk: Félkövér Dőlt Kiemelés   Kép: Képbeszúrás   Link: Beszúrás

Mérges Király Szomorú Kiabál Mosoly Kacsintás haha hihi bibibi angyalka ohh... ... buli van... na ki a király? puszika draga baratom... hát ezt nem hiszem el haha-hehe-hihi i love you lol.. nagyon morcika... maga a devil pc-man vagyok peace satanka tuzeske lassan alvas kaos :) bloaoa merges miki idiota .... sir puszika
 
 
Félkövér: [b] Félkövér szöveg [/b]
Dőlt: [i] Dőlt szöveg [/i]
Kiemelés: [c] Kiemelt szöveg [/c]
Képbeszúrás: [kep] http://...../kep.gif [/kep]
Linkbeszúrás: [link] http://tvn.hu [/link]
ReceptBázis
Bulgur gombával és csikemellel...
Epres túrótorta
Mákos-almás süti
Lazac édesköményes-citromos rizottóval
Részeges nyúl
Sült hekk
Zöldséges, tepsis krumpli
Cukkinis, padlizsános egytálétel
Pirított gomba sárgarépával
Sajttal töltött gomba
még több recept
Tudjátok ?
Belétünk a Sárkány évébe, béke vagy nagyobb háború vár ránk?
Még zöld a chili paprikám, ha beviszem a lakásba tovább fejlődik?
Tényleg hasznos gyógynövény a csalán?
Mi a teendő a novemberi Rododendron bimbóval?
Az álmoknak valóban van jelentése?
még több kérdés
Blog Címkék
Régi emberek, akikre máig büsz...  Osváth Erzsébet - Gólya a réte...  Szívem  Png virág  Facebookon kaptam  Próbálj meg ...  Facebookon kaptam  Hogy lehet megtartani  Az engedelmesség miért nem vál...  Facebookon kaptam Cs Ildikótó...  Rátalálsz  Facebookon kaptam  A boldog családok mind hasonló...  képre írva  Makszim Gorkij gondolata  Facebookon kaptam  A boldog családok mind hasonló...  Kaffka_Margit  Facebookon kaptam  Facebookon kaptam Annuska bar...  Facebookon kaptam  Facebookon kaptam  Paul David Tripp Április 21  Gonosz démon-álarc  Boldog születésnapot a ma ünne...  Facebookon kaptam  Facebookon kaptam  Facebookon kaptam  Radikális szeretet  Szívem tiéd  Ami embereknek lehetetlen, az...  Facebookon kaptam  Sose bánj semmit  Még csak most kezdődik a nap  Fehér virág  Facebookon kaptam Cs Ildikótól  Garai Gábor - Takarítás  Julian Brass gondolata  Hogy lehet megtartani  Png ház  Facebookon kaptam  Facebookon kaptam  Segítsük barátainkat, hogy meg...  Julian Brass gondolata  Facebookon kaptam  Facebookon kaptam Annuska bar...  Facebookon kaptam Annuska bar...  Facebookon kaptam  Makszim Gorkij gondolata  Facebookon kaptam  Facebookon kaptam  A másik dolog,  A sors  Akarat  Mi lenne ha  Facebookon kaptam  Szép estét kedves látogatóimna...  Facebookon kaptam  Örülök, hogy látlak!  Nem számIt  Nagyon különös  Akarat  Miért kiabálunk amikor dühösek...  Popper Péter szavai  Facebookon kaptam  Facebookon kaptam  Png férfi  Facebookon kaptam Cs Ildikótó...  Nagyi telefonál  Szép estét  Hogy lehet megtartani  Png telefon  Minden harmadik...  Akarat  Akik bántanak téged  Png férfi  Nem számIt  Png lepke  Facebookon kaptam  210 éve született a SZÓZAT meg...  Kaffka_Margit  Adakozás  Facebookon kaptam  Németh László tollából  Kellemes vasárnapi kikapcsolód...  Irgalom és ítélet  Facebookon kaptam  Radikális szeretet  Alvó cicák  Szívem tiéd  Png fotel  Albert Einstein gondolata  Garai Gábor - Takarítás  Radikális szeretet  Facebookon kaptam Mírjam barát...  Facebookon kaptam  Facebookon kaptam  Facebookon kaptam Mírjam barát...  Reggel van  Sokan azt tartják 
Bejegyzés Címkék
természetes antibiotikumok, dolog azonban, szintetikus úton, kórokozók megölésével, szaporodásuk gátlásával, rezisztencia kialakulását, felelősségteljes orvos, következő gondolattal, beteg felépülése, antibiotikum olyan, beteg ettől, sebességtől teljesen, sportautó kipufogógáza, újabb kórokozó, közben rezisztenssé, utazó ekkorra, világ egyetlen, szervezet ellenálló, szervezet megedződik, életfunkciók felgyorsulnak, megerősödött immunrendszerrel, baktériumokat vagy, szervezet egész, folyamatokat mindig, betegségeket okozó, szervezetünk nyálkahártyáin, munkahelyen vagy, családban megjelenik, fertőző betegség, szaporodásukhoz megfelelő, fertőzés megjelenése, következőt mondta, befogadó környezet, potenciális kórokozó, emberi szervezetben, mikroszkóp felfedezésével, mikrokozmosz bámulatos, tudósok rengeteg, emberiség javára, miniatűr világon, modern tudomány, életfolyamatokat azok, mikroorganizmust öljük, befogadó környezetet, természet törvényei, növénykutató Nobel-díja, penicillin felfedezéséért, növényi eredetű, díjat prof, növények antibiotikus, mezőgazdaságban szerette, időben hasonló, fenti kutatók, összes liliomfélében, növények nagyon, gombák ellen, liliomfélék egyik, rodanidok kémiai, természetes anyagok, rodanidok nemcsak, növényi hatóanyagok, különböző növények, különböző gyártók, növény működésének, egyes alkotórészek, egyik rugó, részének kémiai, anyagok csak, növények természetes, várt hatás, szisztémás hatást, adott kórokozót, szövetek újraképződését, salakanyagok eltávolítását, fontosabb szervek, gyógynövények emellett, beteg szervezetét, általános ellenálló, leglényegesebb tulajdonságuk, szervezetet képessé, kiütéses tífuszt, tífuszt növényekkel, baktérium csíraszáma, betegség későbbi, teljes körű, eljárás természetesen, példa bizonyítja, természetes gyógymódok, különböző típusú, nyálkahártyáinkon lévő, mikroorganizmusok például, emésztéssel kapcsolatos, szervezetünknek szüksége, antibiotikumok minden, bélflóra helyreáll, antibiózis fogalma, jelenséget fedi, élőlények kölcsönösen, saját fennmaradásukat, növények ehhez, számukra fontos, , ,
2024.03 2024. április 2024.05
HétKedSzeCsüPénSzoVas
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930 
Blog kereső


Bejegyzések
ma: 0 db bejegyzés
e hónap: 48 db bejegyzés
e év: 529 db bejegyzés
Összes: 49322 db bejegyzés
Kategóriák
 
Keresés
 

bejegyzések címeiben
bejegyzésekben

Archívum
 
Látogatók száma
 
  • Ma: 5184
  • e Hét: 21851
  • e Hónap: 53337
  • e Év: 258038
Szótár
 




Blogok, Videótár, Szótár, Ki Ne Hagyd!, Fecsegj, Tudjátok?, Receptek, Egészség, Praktikák, Jótékony hatások, Házilag, Versek,
© 2002-2024 TVN.HU Kft.