Belépés
pacsakute.blog.xfree.hu
A szeretet ellen nincs fegyver. Czeizel Ilona
1954.01.05
Offline
Profil képem!
Linktáram, Blogom, Képtáram, Videótáram, Ismerőseim, Fecsegj
     1/1 oldal   Bejegyzések száma: 3 
A gonoszsággal ...
  2024-03-20 22:51:41, szerda
 
 

 
 
0 komment , kategória:  Bölcs gondolatok  
Növeli a fizikai teljesítményt – gránátalma
  2024-03-20 22:41:04, szerda
 
 



A gránátalma nagyon sok táplálkozási előnnyel rendelkezik és ez annak is köszönhető, hogy tele van sok és hasznos tápanyaggal. Többek között olyan fitokémiai anyagokat is tartalmaz, mint amilyenek a polifenolok, ezen kívül katekin és tannin nevű vegyületekben is bővelkedik. Nagy mennyiségben tartalmaz még C-vitamint, folátot, K-vitamint, tiamint és riboflavint is.

A gránátalma rendszeres fogyasztása a jobb fizikai egészséget, teljesítményt segíti elő, amely hatásnak nagy hasznát vesszük, ha rendszeresen mozgunk, sportolunk valamit. A gyümölccsel kapcsolatban bebizonyosodott, hogy jelentősen megnöveli az edzés közbeni teljesítményt.

A gránátalma nemcsak a testi, hanem az agyi egészséget is biztosítja, ugyanis fokozni tudja a memóriát is. Az idősebbek gyakran küzdenek memóriaproblémákkal, azonban a kutatási eredmények igazolják, hogy a rendszeresen fogyasztott gránátalmalé fokozni képes a vizuális és a verbális memóriát is.

A krónikus gyulladás olyan betegségeket okozhat, mint az elhízás, a cukorbetegség és a szívbetegség. Azonban a gránátalma rendszeres fogyasztása csökkenti a szervezetben kialakuló gyulladást, ugyanis nagyszerű gyulladásgátló anyagokkal van tele. Az ízületi gyulladás is gyakori egészségi probléma napjainkban. Ilyenkor az ízületek begyulladnak, fájnak és meg is duzzadnak. Azonban a gránátalma csökkenti azoknak az enzimeknek a számát, amelyek felelőssé tehetők az ízületek károsodásáért.

Az egyik legjobb gyümölcs a gránátalma, már ami a szívbetegségek megelőzését illeti, ugyanis nagyon hatékony a magas vérnyomás csökkentésében, ezzel pedig jelentősen csökkenti a szív- és érrendszeri betegségek kockázatait is. Elsősorban a szisztolés vérnyomás csökkenését érhetjük el a segítségével.

A gránátalma rákellenes hatásokkal is rendelkezik, azaz csökkentheti a rákos sejtek növekedését. A kutatási eredmények azt mutatják, hogy az emlőrák és a prosztatarák megelőzését támogatja meg ez a gyümölcs.

A gyümölcs az LDL-koleszterin-szint csökkentésében is a segítségünkre lehet, ugyanis megvédi a koleszterint az oxidációtól, ami nagyon lényeges, hiszen ez a szívbetegségek egyik kiváltó oka.

A gránátalma antibakteriális és gombaellenes hatásokkal is bír, ily módon hathatós védelmet jelenthet a fertőzésekkel szemben.

Fizikai teljesítményünket fokozhatjuk gyógynövényekkel is. Az egyik gyógynövény nem más, mint a csalán. A csalán kitűnően táplálja a testet, akkor is, ha teaként fogyasztjuk, de akkor is, ha friss hajtásait salátába szórjuk. A csalán gyulladáscsökkentő tulajdonságokkal rendelkezik, így azoknak, akik rendszeresen edzenek, kötelező lenne fogyasztaniuk.

Léteznek olyan gyógynövények sportolók számára, amelyek csökkentik a stressz-szintet és segítenek az energiaszint növelésében. Az egyik az aranygyökér, amelyet a hosszabb élettartam gyógynövényének is neveznek. Stimuláló és energizáló hatásokkal rendelkezik, javítja a mentális tisztaságot és a fókuszt.

A nagy intenzitású testmozgás miatt oxidatív stressz is keletkezhet a szervezetben. Az antioxidánsokban bővelkedő gyógynövények azonban segíthetnek a szabad gyökök csökkentésében. Ilyen gyógynövény például a csipkebogyó és a fahéj. A csipkebogyó sok C-vitamint tartalmaz, amely segít leküzdeni a gyulladást és fokozza a vérkeringést. A fahéj olyan vegyületeket tartalmaz, amelyek megkötik a szabad gyököket. Energizáló és stimuláló hatással is rendelkezik.
Forrás : Link
 
 
0 komment , kategória:  Kegyhelyek, gyógyítások  
Az ájurvéda egyik fő feladata – szeressük önmagunkat
  2024-03-20 22:34:37, szerda
 
  Az ájurvédikus orvoslás több ezer éves múltra tekint vissza. Indiában hagyományai vannak ennek az orvoslásnak, sokan csakis ebben a gyógyításban hisznek, és az ájurvédához fordulnak, ha bármilyen egészségi panasztól szenvednek.

Az ájurvédát több mint 3000 évvel ezelőtt fejlesztették ki Indiában. Azon a meggyőződésen alapul, hogy az egészség az elme, a test és a szellem közötti kényes egyensúlytól függ. Az ájurvéda szerint minden ember 5 alapvető elemből áll, mégpedig éterből, vízből, földből, tűzből és levegőből. Célja nem más, mint a betegségek gyógyítása, illetve a jó egészség előmozdítása.

Amennyiben egyensúlyban vagyunk a környezetünkkel, akkor ez egy kiegyensúlyozott állapotot képez, viszont ha nincs meg ez a kényes egyensúly, akkor merülnek fel problémák. Például ha valaki szorong, székrekedése van, akkor ez a természetes egyensúly már meg is bomlott. Az egyensúlyhiány nem egyik napról a másikra következik be, éppen ezért meg is tudjuk előzni vagy le tudjuk lassítani ezt a folyamatot.

Az ájurvédának számtalan célja és előnye létezik az egészségünkre nézve. Fontos elve, hogy szeressük önmagunkat, fontos, hogy megértsük, hogy mi a helyünk és szerepünk a világban. Elősegíti, hogy a szervezetünkben lévő toxikus anyagok csökkenjenek. Kulcsfontosságú, hogy sejtszinten jobb legyen az energiánk. Emellett csökkenti a stresszt, és erősíti az emésztést.

Az ájurvédikus orvoslást is megelőzi egy úgynevezett diagnosztizálás. Hogy miből is állapítja meg a gyógyító, hogy egyáltalán mit kell orvosolnia? A páciens pulzusából, székletéből, vizeletéből sok mindent, azaz a legalapvetőbb betegségeket is észreveszi. Ezen kívül megvizsgálja a páciens nyelvét, a kinézetét, a külsejét, megfogja a kezét, azaz az érintéséből is sok mindent leszűr, de a páciens látásából és kommunikációjából is meg tudja állapítani, hogy a betegnek milyen egészségi problémái vannak.

Az ájurvédikus orvoslás segítségével csökken a páciensben a szorongás és a stressz, csökken a magas vérnyomása, a gyulladás a szervezetében, ellenben fokozódik a keringése, de az ájurvédikus ,,orvos" segíthet a testsúly csökkentésében és még a vércukorszint szabályozásában is.

Az ájurvédikus orvoslás segíthet az anyagcsere szabályozásában, és az olyan testi folyamatokat is szabályozni tudja, mint például az emésztés, a hormonok felszabadulása és a tápanyagok megfelelő felszívódása. Az ájurvédikus orvoslás gyakran alkalmazza a cukorbetegség kezelésében mind a görögszénát, mind pedig a bazsalikomot.

A hormonok kiegyensúlyozása és kiegyensúlyozott működése nagyon lényeges, hiszen nagyon sok testi funkció szabályozásában vesznek részt, és ha a hormonok működése nem kielégítő, az sokféle betegség okozója lehet. Az ájurvédikus orvoslás többek között a pajzsmirigy működését is szabályozni képes. Milyen gyógynövények válhatnak be a hormonok szabályozásában? Ilyen például a maca és az ashwagandha.

Amennyiben fogyni szeretnénk, akkor is bátran fordulhatunk az ájurvédikus orvosláshoz, hiszen a hagyományos módszerek sokat segíthetnek az anyagcsere-szabályozásban; márpedig ha az anyagcserénk megfelelően működik, akkor a fogyás is könnyebben beindulhat. A gyógyító kialakíthat egy személyre szabott, úgynevezett ájurvédikus étrendet, illetve segíthet a stressz enyhítésében, amely szintén gátja lehet a fogyásnak. Az ájurvédikus gyógyító ajánlhat aromaterápiás kezelést is, hiszen egyes illóolajok szintén megakadályozzák, hogy túlegyük magunkat, hogy elhízzunk.

Az ájurvédikus kezelés fontos része a meditáció is, amely segít egyensúlyba hozni a hormonokat, segít a stressz csökkentésében és a feszültség oldásában, ezek a pozitív hatások pedig csökkenthetik a betegségek kialakulásának kockázatait is.
Forrás : Link
 
 
0 komment , kategória:  Belső kör  
     1/1 oldal   Bejegyzések száma: 3 
2024.02 2024. Március 2024.04
HétKedSzeCsüPénSzoVas
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Blog kereső


Bejegyzések
ma: 0 db bejegyzés
e hónap: 146 db bejegyzés
e év: 529 db bejegyzés
Összes: 49322 db bejegyzés
Kategóriák
 
Keresés
 

bejegyzések címeiben
bejegyzésekben

Archívum
 
Látogatók száma
 
  • Ma: 4497
  • e Hét: 29388
  • e Hónap: 60874
  • e Év: 265575
Szótár
 




Blogok, Videótár, Szótár, Ki Ne Hagyd!, Fecsegj, Tudjátok?, Receptek, Egészség, Praktikák, Jótékony hatások, Házilag, Versek,
© 2002-2024 TVN.HU Kft.