2010-08-09 19:11:31, hétfő

Úszás EB 2010
Képeket én készítettem Telesport élő adásáról

Női 4x100m váltó

A magyar női 4x100 méteres gyorsváltó-csapat a második pályán úszott, Verrasztó Evelyn pedig az első helyet adta át Mutina Ágnesnek, aki meg tudta tartani a második helyen a hazai együttest.
Harmadik úszónk Dara Eszter volt, aki előbb visszacsúszott 4-5. helyig, azonban egy nagy hajrával a harmadik helyen váltotta őt Hosszú Katinka, a 400 méter vegyes ezüstérmese pedig ha csak egy hajszálnyival is, de lemaradt a dobogóról, így a magyar hölgyek a negyedik helyen zárták a versenyt.

Végeredmény:
1. Németország 3:37.72
2. Nagy-Britannia 3:38.57
3. Svédország 3:38.81
4. Magyarország (Verrasztó Evelyn, Mutina Ágnes, Dara Eszter, Hosszú Katinka) 3:38.98
Magyar lányok 17század mp-el maradtak le a dobogóról, így 4. lettek

Férfi 4x400 m. gyors váltó

6. helyezettek lettek.
Kozma Dominik volt az első úszó a magyar férfi gyorsváltóban, a mieink pedig fokozatosan szakadoztak le a többiektől, Takács Krisztián a nyolcadik helyen "adta át" a stafétát Cseh Lászlónak.
A magyar úszófenomén sokat faragott a hátrányból, utolsó versenyzőnk, Makány Balázs pedig tartotta a pozíciót a záró 100 méteren, így a magyar csapat a hatodik helyen végzett a margitszigeti Európa-bajnokság 4x100 méteres gyorsváltójában. A mieink tovább javítottak a délelőtti eredményükön, így újabb országos csúcsot mentek.
Az első hely az oroszoké lett, akik Európa-bajnoki csúccsal nyerték meg az aranyat, a második helyen a franciák végeztek, míg a dobogó legalsó fokára a svéd együttes ért oda.