1951.01.15
     1/1 oldal   Bejegyzések száma: 7
Costa Rica végzett az első helyen a "D" csoportban
  2014-06-24 21:51:29, kedd

Bekövetkezett az, amire senki sem számított a világbajnokság előtt: Costa Rica végzett az első helyen abban a csoportban, ahol Uruguay, Olaszország és Anglia szerepelt rajtuk kívül. 2014 foci VB.
Costa Rica a csoport elsőségért, Anglia pedig a tisztességes búcsúért küzdött a D csoport utolsó fordulójában kedden. Az első félidő elejétől kezdve látszott, hogy egyik csapat sem töri össze magát a vezetés megszerzéséért. A Wayne Rooney nélkül kezdő angolok közül Daniel Sturridge próbálta magára vállalni a vezér szerepét ő mindet megtett, hogy megtörje a gólcsendet.
Bár több helyzet is adódott a Liverpool szélsője előtt, az összes lövése elkerülte a kaput. Hiába jöttek egymás után az angol lehetőségek, az első félidő legveszélyesebb megmozdulása mégis a Costa Rica-i Celso Borges nevéhez köthető, akinek a lövését Foster kapus tolta a kapufára a 23. percben. A bíró is látta, hogy semmi értelme sincs a hosszabbításnak, így ráadás nélkül küldte az öltözőbe a focistákat. A 0-0 tökéletes eredmény volt Costa Rica számára, hiszen az egy pont begyűjtésével veretlenül és csoportelsőként jutnak tovább a kieséses szakaszba. Már csak 45 perc választotta el őket a szenzációtól, amihez Anglia kiváló partnernek bizonyult.
- Nem csoda, hogy a srácok a második félidőben is hozták az altató játékot. A közép-amerikaiakon a nyugodtság, az európaiakon pedig a kedvtelenség és a motiválatlanság látszott. A 49. percben ismét Sturridge próbálkozott, azonban nem tudott túljárni Keylor Navas eszén. Az összecsapás színvonalát kitűnően mutatja, hogy a legnagyobb hangzavart Steven Gerrard pályára lépésénél lehetett hallani. Roy Hodgson a 75. percben látta be, hogy ez nem mehet így tovább, így behozta az Uruguay ellen élete első VB gólját szerző Rooneyt. A Manchester United csatárának nem kellett sok idő a helyzetig, azonban nem tudta átpörgetni a labdát a kint álló kapus felett.
- A hármas sípszó igazi megváltás volt a nézőknek, az angoloknak és a csoport elsőséget ünneplő Costa Rica játékosainak egyaránt. Az angolok a repülőre a Costa Rica játékosok pedig az egyenes kiesésre készülhetnek. A csoport másik továbbjutója Uruguay