Magyarország - Franciaország 18:6
Magyar válogatott bejutott a legjobb négy közé.
...... ........

Előzetes:
A női póló válogatott hétfőn egy góllal legyőzte Oroszország nemzeti együttesét, így eldőlt, hogy a második helyen jut tovább a csoportból. Ezzel pedig saját magát hozta könnyebb helyzetbe Bíró Attila együttese. Ugyanis nem a jóval erősebb Spanyolország, hanem Franciaország ellen harcolhatja ki az elődöntőbe jutást. A gall válogatott harmadik helyen végzett a csoportjában, három győzelmet aratott, és kétszer vereséget szenvedett. A csoportelső spanyoloktól nagyon kikaptak (21-2), de az olaszok ellen sem volt esélyük a győzelemre (10-3). Az sokat elmond róluk, hogy a csoport utolsó előtti helyén végző Szerbia ellen csak egy góllal (7-6) nyertek kedden. A mieink számára azért nagyon fontos a mérkőzés, mert egy a legjobb négy közé jutás azt jelentené, hogy a lányok ott lesznek a Hollandiában sorra kerülő olimpiai kvalifikációs tornán. Oda a kontinenstorna 2-6. helyezett válogatottja jut. Az Európa-bajnok rögtön kvalifikálja magát Rióba. Az ötkarikás játékokon eddig a rendező Brazília, valamint Kína helye biztos. A korábban lejátszott negyeddöntők után az is eldőlt, hogy amennyiben a válogatott bejut az elődöntőbe, akkor Olaszország lesz az ellenfele.

...... ......

Keszthelyi Ritáék Olaszország ellen harcolhatnak a döntőbe jutásért.
A szerdai negyeddöntő után bebizonyosodott, hogy nagyon fontos volt az oroszok elleni győzelem a csoportkör utolsó fordulójában. Ugyanis így nem Spanyolország, hanem a jóval gyengébb játékerőt képviselő Franciaország volt az ellenfél. A találkozó már az első negyedben eldőlt, akkor ugyanis már öt góllal vezetett (6-1) a női vízilabda-válogatott. A folytatásban is végig kézben tartotta a mérkőzést Bíró Attila csapata. A kapuban Kasó Orsolyának nem sok dolga volt, a védekezés mellett a támadás is jól működött. A harmadik nyolc perc egy kicsit kilóg a sorból, akkor egymás után két gólt szerzett a francia válogatott. A szövetségi kapitány mindig a legjobb pillanatban kért időt, mindig sikerült felpörögnie a nemzeti együttesnek. A záró felvonás újfent nagyon sima volt, egy pillanatig sem forgott veszélyben a győzelmünk.
A legjobb négy között Olaszország következik, csütörtökön 17.15 órától.

A női válogatott a négy közé jutással legrosszabb esetben is biztosította helyét az olimpiai kvalifikációs tornára. A márciusi, hollandiai ötkarikás selejtezőtornán, amelyhez a legjobb hatban kellett végezni a kontinensviadalon, négy kvótát osztanak ki. Az Eb-n egyetlen indulási jog talál gazdára, azaz a biztos riói részvételhez meg kell nyerni az Eb-t.