A mérkőzés 53. percében 10 gólos volt a különbség /28:18 a Spanyolok javára.
.........

Viszont MAGYARORSZÁG-Norvégia 29:25 szép játékkal nyertek a kézis lányaink.
Csoportban a 3. helyen végzett a Magyar csapat
........

Az északiakat 2005 óta először tudtuk megverni világversenyen, így Németh András együttese kiharcolta magának a lehetőséget, hogy az 5. helyért játszhasson a budapesti helyosztón Franciaországgal.
Debrecen, 5000 néző. Vezette: Jurinovic, Mrvica (horvátok)
MAGYARORSZÁG: KISS É. - Bódi, BULATH 6, TÓTH G. 4, MAYER 4, Tomori 3, Kovacsics 4 (3). Csere: Herr O. (kapus), Mészáros R., TRISCSUK 5, SZUCSÁNSZKI, KOVACSICZ 3, Temes, Planéta
Mayer Szabina veszi célba a norvég kaput (Fotók: Mirkó István)

Lányok öröme
...... .......

Az elején még a norvégok mentek, aztán fordítottunk, és jó játékkal magabiztosan megvertük az eddig veretlen Norvégiát. - történelmi siker volt.

Szó sem volt arról, hogy a már biztos csoportelső, elődöntős norvégok félvállról vették volna az mérkőzést. A 4. percben - többek között a győri légiós, Löke két góljával - már 4-1-re megléptek, és Németh András kénytelen volt időt kérni. Egycsapásra megváltozott minden: Kiss többször védett, a hazai lövések betaláltak, így a 6. percben már 4-4 volt az állás. Tóth hatperces gólcsendet tört meg. Ezt követően feljavult, agresszívebbé vált a magyarok védekezése, rögtön időt is kértek a norvégok, akik sokáig nem engedték egyenlíteni a magyarokat.
Az utolsó tíz percben óriási változás állt be a pályán: a több poszton kicserélt magyar együttes keményen, szinte áthatolhatatlanul védekezett, elöl pedig szebbnél szebb gólokat szerzett. A hazaiak játékáról mindent elárul, hogy emberhátrány alatt, vészkapussal sikerült egyenlítenie a 25. percben, majd Triscsuk bátor betörése után átvette a vezetést. A norvégok a félidő utolsó harmadában egyszer sem találtak kapuba, míg a magyarok hétszer is, négy gól volt Tomoriék előnye a szünetben.A második félidő elején felváltva estek a találatok, majd Kiss védéseivel megtámogatva nőtt a különbség (35. perc: 19-13). A két nappal ezelőttihez képest sokkal “harapósabb" volt a magyar válogatott, amelyet űzött-hajtott a debreceni publikum is. Ugyan voltak hibák, pontatlanságok, a norvégok ezt nem tudták kihasználni a jól záró védőfal és Kiss bravúrjai miatt.