Linktáram, Blogom, Képtáram, Videótáram, Ismerőseim, Fecsegj
Férfi kézilabda E.B. 01.21
  2020-01-22 12:49:11, szerda

Hiába a Mikler-bravúrok sora, kikaptak a magyar férfi kézilabda csapat a házigazdától.
magyar kézilabda-válogatott 24-18-ra kikapott Svédország ellen az Európa-bajnokság középdöntőjének harmadik fordulójában.
A svédek érezhetően idegesen kezdték a mérkőzést, miközben Szita Zoltán góljaival rögtön nyomás alá kerültek. Mikler Roland szenzációsan kezdte a találkozót, ennek hála rögtön irányítani kezdtünk, de egy tízperces gólcsend miatt kiegyenlített meccs alakult ki. A félidő végére a Mikler-bravúrok ellenére is vezetést szereztek a svédek, de csak 9-10 állt az eredményjelzőn.
Térfélcsere után egészen másik svéd csapat jött ki a pályára és bár Mikler továbbra is állta a sarat, de érezhetően kisebb volt a magyarok lendülete. Jon Gottfridsson is feljavult középen, valamint Lucas Pellas is elkapta a fonalat, mindketten 5-5 gólig jutottak. A mieink nem találták a skandinávok ellenszerét, ráadásul rengeteg labdát adtak el, így a 48. perc után gólt sem dobtak. Eközben a svédek feljavultak és a hajrában nagyon elhúztak.
18-18 után hatot vágtak a svédek, de egyet sem kaptak, ezzel megnyerték a meccset.
Igazán nagy kár, mert Mikler tényleg elképesztően védett, 38 lövésből 14-et megfogott — igaz, Mikael Appelgren is 29-ből tizenegyet védett.
Mivel Szlovénia délután megnyerte a portugálok elleni mérkőzését, jelenleg harmadik helyen áll csoportjában a magyar válogatott, amelynek így legalább egy pont kell Portugália ellen az olimpiai selejtezőtornához.

Kézilabda Eb, középdöntő, 3. forduló, II csoport
Magyarország - Svédország 18-24 (9-10)
Malmö, Malmö Aréna
v.: Horacek, Novotny (csehek)

Magyarország: Mikler - Hornyák, Máthé 3, Bánhidi 3, Sipos, Szita 4, Győri 2, cserék: Bóka 1, Fekete 1, Balogh Zs. 2, Nagy B. 1, Ligetvári 1, Rosta, szövetségi kapitány: Gulyás István

*
- 48 percig volt elég Mikler Roland klasszisa
Térfélcsere után egészen másik svéd csapat jött ki a pályára és bár Mikler továbbra is állta a sarat, de érezhetően kisebb volt a magyarok lendülete. Jött is egy újabb gólcsend a mieinktől, közben viszont a svédek feljavultak és a hajrában nagyon elhúztak, 18-18 után hatot vágva nyertek 24-18-ra