1951.01.15
Kézilabda 2020/19 évad bajnoka Kiel csapata
  2020-12-30 19:22:05, szerda

A négyes döntő előtt a Veszprémet és a Barcát tartották esélyesnek a végső győzelemre, de a némt együttes mindkét csapatot legyőzve diadalmaskodott.
A német THW Kiel nyerte a férfi kézilabda Bajnokok Ligáját, mivel 33-28-ra legyőzte a Barcelona csapatát az előző idényből elhalasztott kölni négyes döntő keddi fináléjában. A spanyol csapatnak ez volt a 14. BL-döntője és az ötödik veresége, a Kiel a nyolcadik fináléjában a negyedik sikerét aratta.
A katalánok legutóbb tavaly szeptember közepén Szegeden kaptak ki, azóta mind a 62 mérkőzésüket megnyerték, a BL-ben 22 meccsből állt a sikersorozatuk.

Eredmény, döntő:
THW Kiel (német)-Barcelona (spanyol) 33-28 (19-16)
Köln, zárt kapuk mögött, v.: Gubica, Milosevic (horvátok)
lövések/gólok: 52/33, illetve 47/28
gólok hétméteresből: 6/6, illetve 7/5
kiállítások: 10, illetve 8 perc

A spanyol csapatból Casper Mortensen és Domen Makuc, a németektől pedig Nikola Bilyk, Magnus Landin, Pavel Horak és Mattias Andersson hiányzott.

Remekül kezdett a Kiel, egyáltalán nem látszott, hogy hétfőn késő este hosszabbításos elődöntőt játszott a Veszprém ellen, és az sem, hogy norvég irányítóját, Sander Sagosent 11 perc alatt kétszer is kiállították. A katalánok időt kértek, 9-13 után sorozatban három gólt dobtak, de ezzel sem tudták megtörni ellenfelük lendületét. A Barcelonának sikerült egyenlítenie, de a várakozásoknál sokkal jobban, pontosabban játszó Kiel egy 4-1-es sorozattal zárta az első félidőt.
A második félidőben Niklas Landin védéseire alapozva őrizte előnyét a német csapat, sőt a 44. percben - a meccs során először - már öt találattal jobban állt. Változatlanul nagy volt az iram, és amikor a Kiel elkezdett hibázni támadásban, hat percig nem szerzett gólt, a Barcelona viszont ezt sem tudta kihasználni.
Négy perccel a vége előtt, háromgólos német előnynél Aleix Gómez büntetőt rontott, a túloldalon Niclas Ekberg nem hibázott, ezzel óriási meglepetésre, de két kölni mérkőzése alapján teljesen megérdemelten a THW Kiel nyerte a BL négyes döntőjét. A katalánok csupán egyszer, 3-2-nél vezettek a fináléban.

A mezőny legeredményesebb játékosa Aleix Gómez volt tíz találattal, német részről Niclas Ekberg nyolc, Sander Sagosen hét gólt lőtt.
A két csapat 28. egymás elleni tétmérkőzésén 14 Barca-siker és két döntetlen mellett 12. alkalommal győzött a Kiel.

korábban, a 3. helyért:
Paris Saint-Germain (francia) - Telekom Veszprém 31-26 (14-11)

1. THW Kiel
2. Barcelona
3. PSG
4. Veszprém

0 komment , kategória:  Egyéb sport
Címkék: legeredményesebb, diadalmaskodott, hosszabbításos, sikersorozatuk, várakozásoknál, változatlanul, hétméteresből, megérdemelten, tétmérkőzésén, elhalasztott, mérkőzésüket, kiállították, barcelonának, egyenlítenie, meglepetésre, kiállítások, kihasználni, pontosabban, irányítóját, fináléjában, megnyerték, szeptember, alkalommal, találattal, túloldalon, támadásban, sorozattal, lendületét, ellenfelük, egyáltalán, háromgólos, németektől, sorozatban, esélyesnek, veszprémet, győzelemre, négyes döntő, végső győzelemre, némt együttes, férfi kézilabda, előző idényből, spanyol csapatnak, ötödik veresége, nyolcadik fináléjában, negyedik sikerét, katalánok legutóbb, spanyol csapatból, németektől pedig, katalánok időt, várakozásoknál sokkal, 4-1-es sorozattal, első félidőt, Bajnokok Ligáját, Casper Mortensen, Domen Makuc, Nikola Bilyk, Magnus Landin, Pavel Horak, Mattias Andersson, Sander Sagosent, Niklas Landin, Aleix Gómez, Niclas Ekberg, Sander Sagosen, Paris Saint-Germain, Telekom Veszprém,
Új komment
Kérjük adja meg a TVN.HU rendszeréhez tartozó felhasználónevét és jelszavát.
Csak regisztrált felhasználók írhatnak kommentet,
amennyiben még nem rendelkezik TVN.HU hozzáféréssel: Klikk ide!
Felhasználónév:
Jelszó:
Kérem írja be a baloldalon látható számot!
Szöveg:

Betűk: Félkövér Dőlt Kiemelés   Kép: Képbeszúrás   Link: Beszúrás

Mérges Király Szomorú Kiabál Mosoly Kacsintás haha hihi bibibi angyalka ohh... ... buli van... na ki a király? puszika draga baratom... hát ezt nem hiszem el haha-hehe-hihi i love you lol.. nagyon morcika... maga a devil pc-man vagyok peace satanka tuzeske lassan alvas kaos :) bloaoa merges miki idiota .... sir puszika

Tudjátok ?
Belétünk a Sárkány évébe, béke vagy nagyobb háború vár ránk?
Még zöld a chili paprikám, ha beviszem a lakásba tovább fejlődik?
Tényleg hasznos gyógynövény a csalán?
Mi a teendő a novemberi Rododendron bimbóval?
Az álmoknak valóban van jelentése?
még több kérdés
Blog Címkék
Illyés Gyula - Milyen hamar.  Egy hatékony szolga  Facebookon kaptam  Osváth Erzsébet - Gólya a réte...  Facebookon kaptam  Gyökössy Endre - Virágok virág...  Aki nem dolgozik, ne is egyék  Neked tudnod kell  Facebookon kaptam  Szívem  Facebookon kaptam  Facebookon kaptam  Bounty krémes  Facebookon kaptam  Nem méltó hozzád  Neked tudnod kell  Facebookon kaptam  Png fotel  Amikor Jézus rátapos a lábadra  George Byron - Ahogy itt jár -...  Alázat  Akarat  Png lepke  Szép estét  Hogyan lehet Jézust szenvedély...  Alvó cicák  Szép estét kedves látogatóimna...  Kellemes délutánt kívánok  Facebookon kaptam  Facebookon kaptam  Jó éjszakát  Illyés Gyula - Milyen hamar.  Png csokor  Facebookon kaptam  Akarat  210 éve született a SZÓZAT meg...  Nem számIt  Nem számIt  Mit beszél, nem értem, hogy m...  Facebookon kaptam  Fehér virág  Illyés Gyula - Milyen hamar.  Png csokor  Akarat  Sose bánj semmit  Facebookon kaptam  Egy maradéktalanul uralt világ  Jó éjszakát  Alázat  Facebookon kaptam  Facebookon kaptam  Egy bizonyos határt  Még csak most kezdődik a nap  Facebookon kaptam  Adakozás  Fekete-erdő desszert  Facebookon kaptam  Kerüld el az evangélium örömén...  Sokan azt tartják  Szép estét  Áprily Lajos - Gyümölcsoltó  Facebookon kaptam  Erdőn  Még csak most kezdődik a nap  Popper Péter szavai  Julian Brass gondolata  Erdőn  Minden harmadik...  Leonardo da Vinci gondolata  Mit beszél, nem értem, hogy m...  Neked tudnod kell  Alázat  Leonardo da Vinci gondolata  Facebookon kaptam  Akarat  Facebookon kaptam  Nem tudhatod  Nem méltó hozzád  Bertolt Brecht -től idézet  Facebookon kaptam  Próbálj meg ...  Zilahy Lajos gondolata  Szép estét  Alvó cicák  Facebookon kaptam  Neked tudnod kell  Paul David Tripp Április 21  Tanuld meg ezt a versemet  képre írva  Aki nem dolgozik, ne is egyék  A Megváltó szolgálatában  Facebookon kaptam  A televizió nem a kultúrát kép...  Kövesd a cowboyt!  Szép napot kívánok  Egy bizonyos határt  Facebookon kaptam  Png ház  Facebookon kaptam  s immár én is felragyogva, ért...
Bejegyzés Címkék
négyes döntő, végső győzelemre, némt együttes, férfi kézilabda, előző idényből, spanyol csapatnak, ötödik veresége, nyolcadik fináléjában, negyedik sikerét, katalánok legutóbb, spanyol csapatból, németektől pedig, katalánok időt, várakozásoknál sokkal, 4-1-es sorozattal, első félidőt, második félidőben, német csapat, meccs során, vége előtt, túloldalon Niclas, katalánok csupán, mezőny legeredményesebb, legeredményesebb, diadalmaskodott, hosszabbításos, sikersorozatuk, várakozásoknál, változatlanul, hétméteresből, megérdemelten, tétmérkőzésén, elhalasztott, mérkőzésüket, kiállították, barcelonának, egyenlítenie, meglepetésre, kiállítások, kihasználni, pontosabban, irányítóját, fináléjában, megnyerték, szeptember, alkalommal, találattal, túloldalon, támadásban, sorozattal, lendületét, ellenfelük, egyáltalán, háromgólos, németektől, sorozatban, esélyesnek, veszprémet, győzelemre, elődöntőt, andersson, katalánok, döntetlen, mérkőzése, hiányzott, nyolcadik, kézilabda, mortensen, védéseire, elkezdett, milosevic, tartották, barcelona, félidőben, csapatnak, fináléban, csapatból, döntőjét, vezettek, eredmény, büntetőt, előnynél, horvátok, szerzett, hibázott, szegeden, alapozva, meccsből, teljesen, bajnokok, legutóbb, megtörni, csapatot, veszprém, , ,