1951.01.15
Barcelona 3–2-re legyőzte a Real Madridot
  2017-07-30 14:33:34, vasárnap

A Barcelona 3-2-re legyőzte a Real Madridot a Bajnokok Nemzetközi Kupáján, amelyet az Egyesült Államokban rendeztek meg. A Miamiban lejátszott mérkőzésen a Barcelona brazil játékosa, Neymar egészen kiemelkedően futballozott.
A meccs előtt az volt a legnagyobb kérdés, hogy az elmúlt napok eseményei után Ernesto Valverde a kezdőcsapatba teszi-e Neymart, akinek állítólag azért húzódik az átigazolási ügye, mert ha még július 31-én is a Barcelona játékosa lesz, a szerződése értelmében a klubnak 25 millió eurót kell fizetnie neki.
Ennek ellenére Neymar ott volt a kezdőben, csakúgy, mint Messi és Suárez.
- A meccs elején nagyon bekezdett a Barca, és Messi révén már a negyedik percben vezetést szerzett. A Real a felezővonalat sem tudta átlépni, sőt, a hetedik percben már kétgólos volt a hátránya: Neymar passzát Suárez - tudatosan vagy sem - átlépte, majd Rakitic lőtte ki a jobb alsót.
A Real a 13. percben ért fel először az ellenfél kapuja elé, és Mateo Kovacic egyéni akciója után a szépítést is megszerezte. Az első félidő végig gyors tempóban zajlott, mindkét csapatnak voltak lehetőségei, amiből végül a Real jött ki jobban: egy 60 méteres sprint végén Marco Asensio egyenlített.
A szünet után ismét a Barcelona játszott jobban,
és Neymar szabadrúgása után Gerard Piqué a vezetést is megszerezte.
Később Umtiti, Suárez és Neymar is gólt lőhetett volna, de vagy Keylor Navas védett, vagy az egyik Real-védőben akadt el a labda. A 60-70. perc között mindkét csapat kezdője lecserélődött, jöttek a fiatalok, akik új lendületet adtak a meccsnek. Isco bal sarokba tartó lövését bravúrral védte Cillessen, majd néhány perccel később az U21-es Európa-bajnokság legjobb játékosának választott Ceballos tekert kapura, de a labda néhány centivel mellé szállt.
A Barcelona története során először nyerte meg a Bajnokok Nemzetközi Kupáját.