Férfi vízilabda: Magyarország - Románia 17:15
  2012-08-02 21:58:55, csütörtök

Magyarország - Románia 17:15

Nehéz volt, de pólósaink legyőzték a románokat.
Nagyon kellett már az első siker férfi pólósainknak, ugyanis Kásásék a nyitókörben kikaptak a szerbektől, majd a következő fordulóban Montenegró ellen is elbuktuk a meccset.
Így a románok ellen javíthattunk, de azt azért tudni lehetett, hogy szomszédaink nem lesznek könnyű ellenfelek, és ez be is bizonyosodott csütörtökön a medencében, ugyanis Kádár révén a románok szerezték meg a vezetést rögtön az első percben.
Erre remekül válaszolt a magyar csapat, mivel a Kásás, Biros, Hosnyánszky trió vezérletével fordítottunk 3-1-re, majd mielőtt nagyon örülhettünk volna a vezetésnek - az előző két meccsen egyszer sem volt nálunk az előny -, az ellenfél rögtön kiegyenlített.
Madaras Norbert duplája zárta az első negyedet, majd a következő etap kezdésekor mégegyszer betalált, így 6-3 állt az eredményjelzőn a mi javunkra. A román csapat nem tört meg, hanem felzárkóztak, és 6-6-ra, majd 7-7-re, végül 9-9-re alakították az eredményt.
A szünetben volt mit helyreraknia a fejekben Kemény Dénes szövetségi kapitánynak, ugyanis hiába voltunk eredményesek a támadásokban, hátul nem ment a játék, és sokszor kapitulált a védelmünk.
Ezek a hibák eltűntek a harmadik és negyedik negyedben, ráadásul a románok is elfáradtak. Ezt kihasználva szépen lassan megléptünk, és gólról gólra növeltük az előnyünket: Varga Tamás ötméterese után 14-11 volt az állás.
A záró etapban megráztuk magunkat, Kiss Gergő, Hosnyánszky és Madaras góljaival eljutottunk 17 találatig, miközben a románok csak kapaszkodtak, végül két góllal, 17-15-re diadalmaskodtunk.
A következő körben, szombaton a házigazda britek ellen javíthatunk a mérlegünkön.
"Sokkal nehezebb mérkőzés volt annál, mint amilyennek mások gondolták, de olyan nehéz volt, mint amilyennek mi gondoltuk. Azért, mert az első félidőben kaotikus volt a védekezésünk, amit túlvariáltunk, s a legjobb szándékunk ellenére idétlen, védőkről bepattanó gólokat kaptunk" - nyilatkozta Kemény Dénes.

........

"Nagyon jól küzdöttünk, minden elismerésem a csapatomnak. A 15 gól, amennyit lőttünk, nagy dolog egy olyan válogatott ellen, mint a magyar. Montenegró ellen még megpróbáljuk, nekünk nincs vesztenivalónk ezen az olimpián" - értékelte a mérkőzést Kovács István, a román válogatott szövetségi kapitánya.

Románia - Magyarország 15-17 (4-5, 5-4, 2-5, 4-3)
A magyar góldobók: Madaras 5, Biros 3, Hosnyánszky 3, Szívós 2, Kiss 2, Kásás 1, Varga

2012-08-02 21:49:03, csütörtök

Cseh László bronzérmes 200 vegyesen! 1perc 56:22 mp.

........

...... .....

1. Michael Phelps (amerikai) 1:54.27
2. Ryan Lochte (amerikai) 1:54.90
3. Cseh László 1:56.22

A magyar úszó a rossz olimpiai kezdés ellenére érmet szerzett 200 vegyesen, ugyanis Phelps és Lochte mögött harmadikként ért célba.
A nap egyetlen magyar érdekeltségű döntőjében Cseh Lászlóért szoríthattunk. Azért a Cseh Lászlóért, aki kétszer is elrontotta az elődöntőt: sem 400 vegyesen, sem 200 pillangón nem tudott döntőbe kerülni.
Ennek ellentmond, hogy a második legjobb idővel kvalifikálta magát a 200 vegyes fináléjába, és csak a nagy vetélytárs, Ryan Lochte tudott gyorsabb lenni nála. Jegyezzük meg, Michael Phelps közel fél másodperccel volt lassabb a magyar úszónál.
A rajt után pillangón Cseh nem haladt rosszul, de ennek ellenére Phelps, Lochte Deibler volt a sorrend. A második ötvenen Cseh visszacsúszott, és csak az ötödik helyen haladt, míg az első háromba beverekedte magát a brazil Pereira.
Mellen nem változott az élmezőny, mögöttük viszont Cseh odalopakodott a negyedik helyre. Az utolsó ötvenen Phelps behozhatatlan előnyre tett szert, csak honfitársa, Lochte tudta tartani vele az iramot.

.........

Pereira viszont elfáradt, és Cseh ezt kihasználva beérte őt, majd meg is előzte, végül harmadikként megérintve a falat megszerezte a magyar küldöttség második bronzérmét