Red Bull Air Race Magyar futam 2019 -Balaton fölött

Kézilabda bajnokság Női junior kézilabda Európa-bajnokság

Média klikk videó Link /amíg nem törlődik/

Magyarország - Ausztrália 39:31
Magyarország - 27:18

A Magyar csapat csoport első 6 ponttal
Legjobb 8 közé jutott, ahol:az alábbi ellenfelek lesznek Magyar csapat 2 pontot hozott
Magyarország - Norvégia
Magyarország - Románia

2019 FINA Vizes világbajnokság, Szinkronúszás 2019.07.14.

Kedves Maroka !
Isteni áldás kísérje napjaidat , csodás naplementét kívánok !
Szeretettel ölellek - Bédné Marika

0 komment , kategória:  Barátaimtól elismerés
Budapest - vívó-világbajnokság
  2019-07-14 16:42:36, vasárnap

Az olimpiai kvalifikációs vívó-világbajnokság küzdelmeit a budapesti BOK Sportcsarnokban rendezik július 15. és 23. között, a kiélezett összecsapásokat pedig élőben közvetíti az M4 Sport és az m4sport.hu.

...... .....

Az első három helyezett részt fog venni Tokióban rendezendő olimpiai játékokon.

Major Veronika Eb-aranyérmes futó céllövésben
  2019-07-14 13:48:39, vasárnap

Major Veronika nyerte vasárnap a 40 vegyes versenyszámot a gyenesdiási 50 méteres futócéllövő Európa-bajnokságon.

A magyar szövetség beszámolója szerint Major már a szombati nap után élen állt 191 körrel (97, 94) néggyel megelőzve a második német Daniela Vogelbachert. A keszthelyi sportlövőnek vasárnap sem remegett meg a keze, a második húsz lövés (95, 94) során sem tudták megelőzni. A 380 körös teljesítménnyel biztosan lett aranyérmes, második helyen az ukrán Galina Avramenko zárt 377 körrel, míg a harmadikon az orosz Irina Izmalkova 375-tel. A másik két magyar induló közül, Körtvélyessy Gabriella 359 körrel 7., Bedekovich Viktória 317 körrel 13. lett.
,,Reggel úgy keltem, hogy éreztem, jól fog menni a lövészet. Nagyon koncentráltam már a szólításom előtt is, mert akartam ezt a sikert. Az utolsó nyolcast leszámítva elégedett vagyok a mai eredményemmel is. Szerencsére ez már nem befolyásolta a versenyt - mondta a győztes. - Örülök a 380 körös teljesítménynek és a sporttörténelmi aranyéremnek is, hiszen korábban a nőknek ebben a szakágban, 50 méteren nem rendeztek kontinensviadalt."
Major elárulta, rövid pihenőt tart, majd elkezdi a felkészülést pisztollyal az augusztusi, riói világkupára és a szeptemberi 25 méteres Európa-bajnokságra.
,,Kell-e annál nagyobb öröm, mint amikor egy sportoló a saját környezetében, a saját lőterén lesz Európa-bajnok?! Ráadásul csak nehezítette a dolgát, hogy két napig lőtték a 40 vegyest, amelyben az első nap után már magabiztosan vezetett. Versenyzői klasszisát mutatja, hogy mentálisan is kiválóan megoldotta ezt a helyzetet. Egy hazai rendezésű világversenynél mindig nagyon fontos, hogy legyen hazai érem, aranyérem, most ez is teljesült" - jelentette ki Győrik Csaba szövetségi kapitány.

- A férfiaknál a lengyel Lukasz Czapla lett az első 395 körrel, a legjobb magyar, Tasi Tamás 384 körrel 11. helyen zárt, Boros László 380, Sike József 376 körrel fejezte be a 40 vegyes számot.