Női 3 méter szinkronugrás: Vu Min-hszia, Kuo Csing-csing (Kína)

Férfi trap: David Kostelecky (Csehország)
Női légpisztoly 10 méter: Kuo Ven-csün (Kína)

Női 53 kg: Prapavadi Jaroenrattanatarakoon (Thaiföld)

Férfi 400 m vegyes: Michael Phelps (Egyesült Államok)
Ezüstérmes: Cseh László
Férfi 400 m gyors: Park Te-hvan (Koreai Köztársaság)
Női 400 m vegyes: Stephanie Rice (Ausztrália)
Női 4x100 m gyorsváltó: Hollandia (Inge Dekker, Ranomi Kromowidjojo, Femke Heemskerk, Marleen Veldhuis)

Vívás
Férfi párbajtőr: Matteo Tagliariol (Olaszország)

A szombati bajnokok - 2008. augusztus 9.
Cselgáncs
Női 48 kg: Alina Alexandra Dumitru (Románia)
Férfi 60 kg: Csoj Min-ho (Koreai Köztársaság)

Kerékpár
Férfi mezőnyverseny: Samuel Sanchez (Spanyolország)

Női légpuska: Katerina Emmons (Csehország)

Birkózás
Férfi kötöttfogású 55 kg: Nazir Mankijev (Oroszország)
Férfi kötöttfogású 60 kg: Iszlam-Beka Albijev (Oroszország)

Cselgáncs
Férfi 81 kg: Ole Bischof (Németország)
Női 63 kg: Tanimoto Ajumi (Japán)

Kajak-kenu szlalom
Férfi K-1: Alexander Grimm (Németország)
Férfi C-1: Michal Martikan (Szlovákia)

Lovassport
Lovastusa, egyéni: Hinrich Romeike (Németország)
Llovastusa, csapat: Németország (Hinrich Romeike/Marius, Ingrid Klimke/Abraxxas, Peter Thomsen/The Ghost of Hamish, Andreas Dibowski/Butts Leon, Frank Ostholt/Mr. Medicott)

Műugrás
Női szinkrontoronyugrás: Vang Hszin, Csen Zso-lin (Kína)

Férfi szabadpisztoly, 50 m: Dzsing Dzsong O (Koreai Köztársaság)
Férfi dupla trap: Walton Eller (Egyesült Államok)

Súlyemelés
Férfi 69 kg: Liao Huj (Kína)
Női 63 kg: Pak Hjon Szuk (Koreai NDK)

Torna
Férfi csapat: Kína (Csen Ji-ping, Huang Hszü, Li Hszio-peng, Hsziao Csin, Jang Vej, Co Kaj)

Úszás
Férfi 200 m gyors: Michael Phelps (Egyesült Államok)
Férfi 100 m hát: Aaron Peirsol (Egyesült Államok)
Női 100 m hát: Natalie Coughlin (Egyesült Államok)
Női 100 m mell: Leisel Jones (Ausztrália)

Vívás
Férfi kard: Csong Man (Kína)

Kínai trükk az Olimpiai megnyi
  2008-08-12 21:39:11, kedd

Kínai trükk az Olimpiai megnyitón.
Kínai trükk az olimpia megnyitóján Saját videótáramba teszem ezt!
kategória: hírek/bulvár
leírás: Kínai trükk az olimpia megnyitóján.

Örökranglista! - A magyarok a 7. helyen az összesített éremtáblázatban
A eddigi 25 nyári olimpiai játékok alapján 87 nemzet büszkélkedhet olimpiai bajnokkal
A nyári olimpiák összesített éremtáblázatát nagy fölénnyel vezeti az Egyesült Államok, amely csaknem kétszer annyi aranyat szerzett, mint a már megszűnt Szovjetunió.
Magyarország 157 arannyal, 137 ezüsttel és 158 bronzzal hetedik az országok rangsorában.
A eddigi 25 seregszemle alapján 87 nemzet büszkélkedhet olimpiai bajnokkal, és 124 ország sportolói állhattak fel dobogóra
Sajnos az-az érzésem, hogy nem fogjuk a fent írt szintet elérni.

Mai érem állás

Bár NE lenne igazam.

3 komment , kategória:  Olimpia
Gyurta Dániel olimpiai csúcsot
  2008-08-12 18:43:36, kedd

Gyurta Dániel olimpiai csúcsot úszott. 200 m mell

Egyik szemünk sír, a másik nevet - így foglalhatjuk össze a kedd esti pekingi úszóprogramot, 200 m mellen ugyanis Gyurta Dániel olimpiai és Európa-csúccsal került az elődöntőbe, ellenben 200 m pillangón a titkon éremre is esélyesnek tartott Kovács Emese még a 16 közé sem jutott. A férfiaknál 100 m gyorson Makány Balázs egyéni legjobbját ugyan megjavította, de ez sem volt elég az elő döntőhöz, a 4x200-as gyorsváltó több mint négy másodpercet lefaragott a magyar rekordból, de így sem volt esélye a döntőre.
A nőknél 200 pillangón Boulsevicz Beatrix a 18. időt érte el, ezzel ő sem lesz érdekelt a magyar idő szerint szerda hajnalban kezdődő elődöntőkben. A 200 pillangón induló Kovács Emesét sokan éremre is esélyesnek tartották, ehhez képest óriási csalódás, hogy még az elődöntőbe sem sikerült bejutnia a Jövő SC 17 éves tehetségének, aki két Európa-bajnoki ezüstéremmel már bizonyította, hogy ott a helye az elitben. Idén csak hárman úsztak nála jobbat ebben a számban, és ő maga is úgy nyilatkozott, hogy meg szeretné dönteni az ausztrál Jessicah Schipper 2:05.40-es világcsúcsát. 50 méterig nem is volt gond az előfutamban, de onnantól Kovács már nem tudott beleszólni az elöl lévők versenyébe, begörcsölt, és végül hat másodperccel elmaradt egyéni legjobbjától. "Nem tudom, mi történt, ez olyan volt, mint egy rossz álom, amely még mindig tart" - mondta az érthetően szomorú Kovács a futam után. "Volt bennem most is feszültség a rajt előtt, mint általában, de nem ez volt a gond, egyszerűen csak kóvályogtam, nem voltam itt. Már az eleje sem esett jól, 50-nél meg megfulladtam. Ez az új cáparuha is zavart, most volt rajtam először és húzott lefelé, meg delfinezni sem tudtam benne rendesen a fordulók után. Még nem fogtam fel, hogy mi történt" - fejezte be az értékelést Emese, akinek majd a következő olimpián, Londonban lehetnek igazán jó esélyei, de ezzel a korai kieséssel bizony csalódást okozott
Pekingben a Jövő SC 21 éves versenyzője, Makány Balázs állt rajtkőre 100 gyorson, és az ötödik időfutamban 49.27-es idővel a második helyen végzett. Ugyan ezzel nem került a legjobb 16 közé - összesítésben a 28. helyen végzett -, de így is nagyon elégedett volt. "Több mint fél másodpercet javítottam az egyéni legjobbamon, nem számítottam ilyen jó időre, nagyon boldog vagyok. Az országos csúcs sem volt messze, a következő cél ennek a megdöntése, addig azonban még rengeteg meló vár rám."
Képek az úszokról az alábbi linken.
Link

Szép fiúk, csak lányoknak.
  2008-08-12 18:37:22, kedd

Akinek tetszik vigyen belőle, de csak egyet!

0 komment , kategória:  saját készítés
Hétalvó! Ébresztőőő!
  2008-08-12 18:03:31, kedd

Ha mégse ébredne fel, akkor a koponya sérűlése miatt kómába van.

Biros Péter

A csapattagok fontosnak tartják a görögök elleni sikert, de tudják, ennél csak nehezebb meccsek jönnek a továbbiakban
Kemény Dénes:,,Ez a mentalitás vezethet sikerre minket!"
A magyar válogatott Görögország elleni 17-6-os győzelme után érthetően elégedetten értékelték a látottakat a csapat háza táján. Azonban a kapitány és a játékosok is egyetértenek abban, hogy most már a következő mérkőzésekre kell koncentrálni.
Ezt a mentalitást kell végigvinnünk az olimpián. Ez ennek a meccsnek a tanulsága, ezt kell belőle elraktározni - mondta Kemény Dénes szövetségi kapitány. - Az első negyedben általunk hitehagyottá tett rivális ellen jó, szellemes, látványos vízilabdával nyertünk, de a helyén kell értékelni ezt a sikert, mert jól tudjuk, nem a csoportmérkőzéseken dőlnek el a nagy dolgok. Ez bebizonyosodott Sydneyben is."
A mérkőzésen négy gólt szerző Biros Péter nem saját magát, hanem az együttes teljesítményét állította középpontba. ,,Az első negyed eldöntött mindent, jól megnyomtuk, a többi már csak a kötelező volt. Négy gól? Nem foglalkoztat, ez csapatjáték, a lényeg a győzelem."
"A gólkülönbséggel nem foglalkoztunk, egyébként is, a görögök kikaptak az ausztráloktól, és az új szabály szerint azonos pontszám esetén az első helyen a harmadik elleni mérkőzések eredményei döntenének. Ezt figyelembe véve a spanyolokat lenne jó igazán megszórni - mondom ezt annak ellenére, hogy azon a meccsen ennél jóval keményebb küzdelem várható. És a többi ellenfelünket sem írhatjuk le természetesen, hiszen ez egy olimpia" - tette hozzá Biros.
Molnár Tamás is elégedetten nyilatkozott, de úgy véli, nem szabad messzemenő következtetéseket levonni a mai találkozóból. ,,Jó volt, szép volt, élveztük, de ennyi, készülni kell tovább, hiszen a három jó játékosukat nélkülöző görögök elleni meccset nem nevezhetjük mérvadónak.,,
Az elhangzottakhoz Varga Dénes annyit tett hozzá, hogy a győzelem édes ízét meg kell tartani a folytatásra, magát a meccset azonban el kell felejteni, mivel ennél csak nehezebb partik jönnek a folytatásban.

Megvan a Kemény-csapat első győzelme, kiütöttük a görögöket
A Montenegró elleni 10-10-es döntetlen után a görög válogatott volt a magyar együttes soron következő ellenfele, és a Kemény-csapatnak sikerült is teljesítenie a célkitűzést: látványos játékkal, gólkülönbséget javítva aratott győzelmet. Folytatás csütörtökön, Spanyolország ellen.
A Görögország elleni mérkőzésen nem lehetett más a magyar válogatott célja, mint az első győzelem megszerzése. Illetve ez nem teljesen igaz: mivel a csoportelsőségért folytatott harcban első számú riválisunk, Montenegró 12-0-ra gázolta le Kanadát, nem maradt más választása a Kemény-fiúknak, minél nagyobb különbségű győzelmet kellett elérniük.
Az első negyedben ennek megfelelően játszott a magyar válogatott, a játékrész végén ötgólos előnnyel várhattuk a folytatást, az eredményjelzőn 7-2-es magyar vezetés díszelgett.
Egy negyed alatt hét gólt lőni, ez mindenképpen dicséretes teljesítmény, és a fiúk nem is akármilyen gólokkal szórakoztatták a Jingtung uszodába kilátogató közösséget: akár Benedek Tibor szólógólját, akár Varga Dániel bombáját megemlíthetjük, mint szépségdíjas találatot.
A második negyed első két percében kicsit akadozott a gépezet, de aztán Biros bombája helyreállította a világ rendjét: ismét öt gól volt az előny. Ezt követően egy magyar hiba következtében kettő az egy ellen úszhatttak meg a görögök, de Szécsi Zoltán hatalmas bravúrral hárította a szinte a kapu torkából leadott lövést.
A félidőig már nem sikerült növelni az ötgólos fórt, a mérkőzés kiegyenlítettebbé vált, ám a magyar vezetés nem forgott veszélyben.
A harmadik nyolc perc végén már 13-5 volt a mérkőzés állása, a nyolcpontos előny megnyugtatóan hatott, de sok szurkolóban biztos ott motoszkált a gondolat: jó lenne még több gólt szerezni, hiszen nagyon kellene a csoport első helye!
Az utolsó felvonásban sikerült is tovább növelni az előnyt, főleg a Szécsit váltó Gergely bravúrjainak és a könnyed, látványos támadójátéknak köszönhetően: a végeredmény így 17-6 lett, a magyar válogatott kiütötte Görögországot.
Legközelebb csütörtökön, Spanyolország ellen száll vízbe Kemény Dénes kapitány legénysége, és a ma mutatott játékból lehet önbizalmat meríteni a jövőre nézve.
Magyarország-Görögország 17-6 (7-2, 2-2, 4-1, 4-1)
Peking, 1000 néző
Játékvezető: Mladen Rak (horvát), Mihajlo Csirics (szerb)
Gólszerzők: Biros 4, Benedek 3, Madaras 2, Varga Dániel 2, Molnár T. 2, Hosnyánszky, Kiss G., Kásás, Varga Dénes, ill. Szkizasz 2, Vlontakisz, Thomakosz, Miteludisz, Afrudakisz
Ötméteresek: 1, ill. 0
Kiállítások: 13, ill. 7

Forrás: nemzeti sport

Szívből gratulálok a csodálatos játékukhoz és az eredményhez.