Bocsánat, hogy kicsit elcsúsztam a látogatók számával, mert már több van, mint 100 ezer ebben az évben.

Nyugadalmas jó éjt kívánok mindenkinek.

Holnap újra itt az olimpia legfrissebb híreivel.

SarkadiKati receptje:
  2008-08-09 21:35:39, szombat

Egy fej közepes méretű fokhagymát megtisztítunk, fokhagymaprésen átnyomjuk egy csavaros fedővel zárható, 250-300 ml-es konzerves üvegbe, és hozzáöntünk 1-1,5 dl hidegen sajtolt napraforgóolajat. Jól összekeverjük, lezárjuk, és ezt az alapkeveréket hűtőszekrénybe helyezzük. Fogyasztás előtt egy kiskanálnyi frissen kinyomott citromlevet (a citrom tetejét a kocsányos végén vágjuk le) és egy kiskanálnyi fokhagymaolajat alaposan összekeverünk. Naponta 3 alkalommal - evés előtt 20-30 perccel - vegyük be az így elkészített keveréket. A kúra ideje 1-3 hónap, ezután 1 hónap szünet következzen, majd ismét elkezdhetjük. Megelőzi az agyi érgörcsöket, a szívgörcsöket és a nehézlégzést (légszomj), illetve azok kiújulását. Az egyik legkiválóbb értágító szer.

Ebben igaza van a Katinak, mert van olyan gyógyszer, mely fokhagyma kivonatot tartalmaz. Ér problémákra szokták adni az orvosok.

0 komment , kategória:  Egészségünk megörzése
A cseheké az első aranyérem.
  2008-08-09 19:06:00, szombat

Csehország nyerte az első aranyérmet a 29. nyári olimpián..
A pekingi játékok első aranyát Katerina Emmons sportlövő szerezte meg, 10 méteres légpuska számban.

Az ezüstérmet az orosz Lioubov Galkina, a bronzot pedig a horvát Snjezana Pejcic szerezte meg. A szám athéni győztese, a kínai Du Li a csalódást keltő ötödik helyen végzett.
A számnak magyar indulója is volt, Tóth Anita azonban a selejtezőkben kiesett és nem jutott döntőbe.

0 komment , kategória:  Olimpia
Dara Eszter elődöntős 100 m pi
  2008-08-09 17:53:23, szombat

Dara Eszter elődöntős 100 m pillangón.
2008. augusztus 9. 13:20
Már ehhez a teljesítményhez is új országos csúcs kellett
Dara Eszter a 13. idővel bejutott a női 100 m pillangó vasárnapi elődöntőjébe.
A magyar versenyző 58.39 mp-es új országos csúcsot úszott az előfutamban, 12 századdal megdöntve saját, a júliusi országos bajnokságon elért eredményét.
"Nagyon örülök a csúcsjavításnak, s hogy mi lesz a holnapi elődöntőben, majd kiderül. A célomat azonban már elértem, ami a rekord megdöntése volt" - nyilatkozta boldogan a távirati irodának Dara Eszter.

Kis Gergő is döntőbe kerűlt.
400 vegyes erdeménye: 4 perc 7,66 mp. Ezzel a harmadiknak érkezett a célba.

Kis Gergő

Szül. év: 1988.01.19.
Sportág: úszás, 4x200 gyorsvál- tó, 400 vegyes és 1500 gyors
Eredmények: olimpiai 23., Európa-bajnok

Kis Gergő

Kis a Pekingben nyolc aranyra törő Phelpsszel került azonos futamba. Az amerikai fenomén kiemelkedett a mezőnyből, s átadta a múltnak Athénban elért 4:08.26 perces ötkarikás csúcsát. Mögötte nagy harc folyt a második helyért, amelyet végül az olasz Luca Marin (4:10.22) szerzett meg a 800 m gyors Európa-bajnokához méltóan hajrázó Kis előtt (4:10.66 p). A magyar versenyző teljesítményéről mindent elmond, hogy közel négy másodperccel javította meg egyéni legjobbját.
A szám harmadik klasszisa, a szintén amerikai Ryan Lochte 4:10.33 percet úszott, de láthatólag nem erőltette meg magát.
míg Kis egyéni csúcsával két, előzetesen jobbnak ítélt riválisát is megelőzte.