Belépés
suzymama.blog.xfree.hu
Aki szeretetet vet boldogságot arat!! Suzy Mama
1901.01.01
Offline
Profil képem!
Linktáram, Blogom, Képtáram, Videótáram, Ismerőseim, Fecsegj
     1/1 oldal   Bejegyzések száma: 6 
Pio atyáról
  2015-11-27 21:11:11, péntek
 
  Pio atya és az első parancsolat. Nincs más isten, csak egy Isten
"Én vagyok az Úr, a te Istened. Ne legyenek néked idegen isteneid én előttem"
. Pio atya ragaszkodott a reggeli és esti imákhoz. Ahhoz, hogy a barátunk szokta mondani:
"Amikor elkezdesz egy jó napot imával, végezd jól."
"Aki imádkozik menti magát. Aki nem imádkozik az átkozott. Aki imádkozik, kicsit veszélyben van. "
 
 
0 komment , kategória:  Szent Pio atya  
5+1 kifejezés, amit mindenki rosszul ír és használ
  2015-11-27 21:09:15, péntek
 
  Összegyűjtöttünk néhány kifejezést, tipikus hibát, amivel szinte mindenhol lehet találkozni, olyan szavakat, amelyeket szinte mindenki rosszul ír. Elsősorban a helyesírásban jelentkező hibákról van szó, de sokszor előfordul, hogy azért írjuk le hibásan az alakot, mert nem ismerjük két szó jelentésbeli különbségét - esetleg nem is tudunk róla, hogy különbség van az egyelőre és az egyenlőre vagy a helység és a helyiség között.





1. egyenlőre és egyelőre

Nagyon sokszor előfordul az egyenlőre helytelen használata olyan helyzetekben, amikor a jelen pillanattal kapcsolatos helyzetről beszélünk:
Egyenlőre még nem mosogatok el. Ez helytelen alak.
Ilyen esetekben az egyelőre szó a helyes: Egyelőre még nem mosogatok el!

Ezzel szemben, az egyenlőre jelentése: valamivel teljesen megegyezőre. Például: Mindkét csapat két gólt rúgott, így egyenlőre áll.

Helyesen: Egyelőre nem megyek. Vagy: Egyenlőre áll a két csapat.

2. légy szíves

Ha valakit megkérünk valamire, azt mondjuk, légy szíves. Míg kimondása nem, ám leírása már sokkal többeknek okoz gondot. A leggyakoribb a két szó egybeírása: légyszíves, ám előfordul sokszor az is, hogy a szíves lerövidül: légy szives, légyszives. De találkozhatunk a teljes hasonulás következtében a következő formákkal is: léccives, lécci.

Helyesen: Légy szíves.

3. nyitva tartás vagy nyitvatartás?

Az üzletek ajtaján hol egybe, hol külön látjuk. Helyesen: nyitva tartás. Az Akh. szabályai alapján ha egy névszó (nyitva) és egy ige (tart) egymástól különírt jelölt határozós kapcsolatának igei tagjához képző (pl. -ó, -ó, -ás, -és stb.) járul (tartás), a különírást általában megtartjuk (nyitva tartás). Ha azonban képzőhalmozódás keletkezik, és az -ás (tartás) képző mellé még egy -i (tartási) képző is járul akkor már egybeírjuk a névszóval, például: nyitvatartási idő.

Helyesen: nyitva tartás, nyitvatartási idő.

4. elsején? 1-én? 1-jén? 1.-én?

Az évet és a napot jelölő számjegyekhez a toldalékok pont nélkül, kötőjellel kapcsolódnak. A legtöbb esetben ez egyszerű: 12-én, 3-ától, stb. Azonban az elseje kivételt képez. Sokszor láthatjuk leírva, hogy 1-én vagy akár ponttal 1.-én. A jelenleg érvényben lévő szabályzat szerint a helyes alak viszont az 1-jén, 1-jei, 1-ji.

Helyesen: 1-jén, 1-ji, 1-jei

5. helység vagy helyiség?

Sokan nem is tudják, hogy a két szó között különbség van, így gyakran találkozhatunk olyan feliratokkal, amelyek azt hirdetik: Helység kiadó! Míg a hirdető valószínűleg arra gondolt, hogy egy terem/szoba kiadó, addig ez a valóságban ebben a formában nem mást jelent, minthogy egy település a kiadó.

A helység jelentése kisebb település, falu, míg a helyiség jelentése: meghatározott célra használatos épületrész. Így tehát mindkét forma helyes, ám csak a maga szövegkörnyezetében!



Helyesen: Helység, mint település. Vagy helyiség mint épületrész.



5+1: igekötők helytelen használata

Még általános iskolában megtanultuk, hogy ha az igekötő és az ige között egy ige áll, akkor mindhárom szót külön írjuk. Azonban sokan ezt is elvétik, így születnek olyan alakok, mint kitudom mondani, megtudom csinálni, megfogom enni. Önmagában a megfogom például helyes, ám mivel a meg igekötő nem a fogomra, hanem az ennire vonatkozik (megenni), ezért a helyes alak: meg fogom enni.

Helyesen:
ha a jövőben fogom megenni, akkor: meg fogom enni
ha az ennire vonatkozik és nincs jövő idő, akkor: megenni
ha valamihez hozzányúlok, akkor: megfogom

Hozzászólásokban várjuk azokat a kifejezéseket, helyesírási hibákat, amik Önöket zavarják, vagy amikkel sokszor találkoznak - akár a médiában, az interneten vagy a köznyelvben.



Muszka Ágnes- anyanyelvapolo.hu



Forrás: http://anyanyelvapolo.hu/
 
 
0 komment , kategória:  Általános  
Szent Rita kilenced
  2015-11-27 20:03:01, péntek
 
  HETEDIK NAP
A kilenced napi bevezető imája
Köszöntsd a Megváltót
Isteni Megváltó!
Te az Oltáriszentségben istenségeddel és emberségeddel valóban jelen vagy. Mély hódolattal és szeretettel imádlak! - Engedd, hogy hitem egyre élőbb, reményem és bizalmam egyre gyermekibb, irántad való szeretetem egyre bensőségesebb és tevékenyebb legyen, hogy a Te végtelen érdemeid által elnyerjem kegyelmedet és irgalmasságodat. Aki élsz és uralkodol az Atyával és a Szentlélekkel, Isten mindörökké.
Ámen.

Újítsd meg keresztényi fogadalmadat
Én szegény bűnös, ellene mondok az ördögnek, minden kísértésének és cselvetésének! - Hiszek az Atyaistenben, a Fiúistenben és a Szentlélek-Istenben. Hiszek mindabban, amit az egy, szent, katolikus és apostoli Egyház tanít. Ebben a szent, katolikus hitben megvallom bűneimet a mindenható Istennek, Jézus Anyjának, Máriának, minden kedves szentnek, és beismerem, hogy gyermekkoromtól egész mostanáig gyakran és sokat vétkeztem gondolattal, szóval, cselekedettel és mulasztással. Teljes szívemből bánom minden bűnömet! Ezért bűnbánattal és az alázatos vámossal ismétlem: Istenem, irgalmazz nekem, bűnösnek! "

Ámen.

Kedves Szent Rita!
A te életed maga az engedelmesség! Engedelmességből mentél férjhez, még férjed szeszélyeinek is szót fogadtál, a kolostorban a legnagyobb megaláztatások között is engedelmes maradtál. Kedves Szent Rita! Könyörögd ki nekem az engedelmesség szellemét, mert ez Krisztus szelleme, aki engedelmes volt értünk egészen haláláig, mégpedig a kereszthalálig. Kérd Istentől számomra annak felismerését, hogy a megváltás gyümölcseiben engedelmességem mértéke szerint fogok részesülni.
Könyörögj kérésem meghallgatásáért!
Miatyánk.

A kilenced napi befejező imája
Kedves Szent Rita!
A magam bajait olyan nagyoknak és komolyaknak látom! Ha a te életedet szemlélem, érzem, hogy saját gondjaim voltaképpen mennyire jelentéktelenek. Ugyanakkor azt is érzem, hogy mennyire semmi, csüggedt és gyenge vagyok! - De nagyon bízom Benned, mert Te magadról megfeledkezve segítettél másokon. - Segíts rajtam is, és könyörögj érettem, hogy közbenjárásodra növekedjék bennem az Üdvözítő és keresztje iránti szeretet.
Ámen.
 
 
0 komment , kategória:  Ima kilenced  
Az advent misztériuma
  2015-11-27 19:57:36, péntek
 
  Közeledik a karácsony, kezdetét veszi a nagy adventi készülődés. Az elkövetkező négy hét remek lehetőség arra, hogy felkészüljünk az ünnepre. Hogy ezek a napok békés, meghitt hangulatban teljenek, otthonunk mellett a lelkünket is öltöztessük ünneplőbe!



Az advent a karácsony előtti négyhetes időszak, a szó jelentése eljövetel. Ilyenkor készülünk fel Jézus érkezésére. Első vasárnapja mindig november 27. és december 3. közé, utolsó vasárnapja pedig a december 25. előtti vasárnapra esik. Az advent a megújulás és a szeretet jegyében telik.

Az adventi koszorú hagyománya a lelki megtisztulásra ad alkalmat. Négy gyertyája az adventi időszak négy vasárnapját jelképezi. A gyertyák olvadó viasza és az egyre növekvő láng jelzi lelkünk megtisztulását bűneinktől, és a fény eljövetelét. A keresztény hagyomány szerint a koszorún három lila és egy rózsaszín gyertya áll. A lila a fegyelem, a bűnbánat és az összeszedettség színe, a rózsaszín az örömé. Első vasárnapján az első lila gyertyát, második vasárnapján a második lilát gyújtjuk meg, a harmadikon a rózsaszínt és a negyediken az utolsó lilát.



A 4. században Gyula pápa rendelte el, hogy karácsony első napja december 25-ére essen. Ez a nap pont egybeesett a pogány népi rituáléval, a téli napfordulón ünnepelték a nap újjászületését.

Őseink a látszólag alvó természettel harmóniában, visszavonulásban várták a fény eljövetelét. A nehéz, lehúzó energiáktól fokozatosan megszabadulva egyfajta szellemi-lelki megtisztuláson mentek keresztül. Ma már más a helyzet, mi ilyenkor ,,pörgünk" a leginkább. Ez számtalan feszültség forrása lehet.

Spirituális felkészülés a karácsonyra

Az adventi időszak tehát különösen alkalmas arra, hogy megnyíljunk a szellemi világnak.
Elődeink azt tartották, hogy az advent négy hetében mintegy próbatételként négy különböző - mindannyiunkban ott rejlő, de a fény újjászületését megelőző ,,sötét" időszakban háttérbe szoruló - tulajdonságot kell megerősítenünk magunkban.

Ezek a következők: igazságosság, mértékletesség, bátorság és bölcsesség. Egyes nézetek szerint a szellemi világ ilyenkor kevésbé aktív - valószínűleg arra kívánnak ösztönözni bennünket, hogy vegyük a kezünkbe a sorsunkat.

Bárhogy legyen is, némi segítséget azonban ekkor is kérhetünk, mégpedig ,,célirányosan", ugyanis mind a négy tulajdonságnak megvan a maga angyala.

Advent első hete - igazságosság

Először is próbáljunk meg őszintének lenni saját magunkhoz. Másoknak csak olyasmit mondjunk, amit úgy is gondolunk. Minél inkább törekszünk az igazságosságra, annál tisztábban látunk majd a szó átvitt értelmében. Hívjuk az igazságosság angyalát, hogy segítsen összhangba hozni érzéseinket, gondolatainkat és cselekedeteinket.

Advent második hete - mértékletesség

Vizsgáljuk meg, életünk mely területén vagy területein borult fel az egyensúly, és mit tehetünk azért, hogy újra megteremthessük. Tartsunk mértéket minden megnyilvánulásunkban és tevékenységünkben - ahogy a buddhisták mondják, még a mértékletességben is. Forduljunk segítségért a mértékletesség angyalához.

Advent harmadik hete - bátorság

Nézzünk szembe önmagunkkal, különösen az árnyékainkkal és a félelmeinkkel, hiszen azok csak így oldódhatnak fel. Legyen merszünk felvállalni azt, amit valójában szeretnénk. Hozzuk meg régóta halogatott döntéseinket, és ha kell, lépjünk tovább. Mindehhez a bátorság angyalától kérhetünk erőt.

Advent negyedik hete - bölcsesség

Tudatosítsuk magunkban, hogy a valódi bölcsességet nem ,,kívülről" kapjuk, hanem bennünk rejlik - és meg is találjuk, ha nem csak a fejünket használjuk, hanem a szívünkre is hallgatunk. Kérjük ehhez a bölcsesség angyalának segítségét. Konkrét élethelyzetek kapcsán tanácsért is fordulhatunk hozzá. Miután ezt megtettük, többé ne foglalkozzunk az adott problémával - a válasz hamarosan meg fog érkezni, ha figyelünk a jelekre. Bármi történik, gondoljunk arra, hogy minden változás - akár pozitív, akár negatív - egyben lehetőség is a növekedésre.

A titok

A szeretet beáramlása előtt múltbeli sérelmeink elengedésével nyithatunk kaput. Ennek alapvető feltétele az elengedés és a megbocsátás. Kérjünk erőt a szellemi világ fényképviselőitől - az angyaloktól és az arkangyaloktól - ahhoz, hogy meg tudjunk bocsátani önmagunknak és mindazoknak, akik valaha fájdalmat okoztak nekünk. Hagyjuk, hogy megszülessen szívünkben a remény, a szeretet és a boldogság. Csak kérnünk kell, és tapasztalni fogjuk, hogy rengeteg támogatást kapunk fentről. Egyre kevésbé érezzük magunkat kiszolgáltatva a pillanatnyi körülményeknek, ami rendkívül felszabadító. Minden olyan pillanatban, amikor megtapasztaljuk a kegyelem erejét, megkapjuk az advent, a karácsony ajándékát. Ezzel a lelki gazdagsággal pedig sokkal könnyebb lesz a fa alá beszerezni a meglepetéseket.





Szerző: Mezei Katalin

Forrás: http://www.angyalszarny.eoldal.hu/
 
 
0 komment , kategória:  Advent  
Sorsunk meghatározói: fogantatástól a születésig
  2015-11-27 19:55:47, péntek
 
  Fogantatás, magzatikor, születés... Végül is ez az a folyamat, amelyen mindenképp keresztülmegyünk, ha már belevágtunk ebbe a kalandokkal teli fizikai utazásba, amelyet életnek nevezünk.



Megtörtént, túléltük, ennyi...Az emberek többsége nem tulajdonít nagy jelentőséget a dolognak, pedig a kezdetek nagyon is fontosak. Az első lépések iránya adja meg a soron következők irányát is. Fogantatásunk, magzati korunk, születésünk élménye, és az azokból fakadó érzésminták alkotják életünk alappilléreit, amelyekre aztán ráépítjük önmagunkról, illetve a világról alkotott képünket. Vagyis első tapasztalataink nagyban befolyásolják személyiségünk és életünk alakulását. Hogy egy kicsit jobban beláthass a kulisszák mögé, nézzük végig konkrétan, hogy a fogantatás és a születés körüli események milyen lenyomatokat hagyhatnak tudattalanunkban.



Fogantatás előtti pillanat: a kezdetek kezdete

,,Képzeld el, ahogyan az idő kereke szépen lassan visszafelé forog: gyermekkorodon át a születésig, magzati koron át fogantatásod pillanatáig. És most lépj túl a fogantatáson is. Ott lebegsz a Mindenség közepén. Látod szüleidet, látod a világot. Tökéletesen tudatában vagy annak, miért akarsz megszületni, mi életed célja, milyen problémákat, milyen képességeket veszel át szüleidtől, és mi mindent hozol még magaddal..."

Tudom, ez az egész egy kicsit misztikusan hangzik. Valaki vagy hisz reinkarnációban és túlvilági életekben, vagy nem. Mindenesetre azt javaslom, ha nem tudod elfogadni, hogy az anyagi világon túl is létezhet élet, fogd fel a dolgot egy, a tudattalannak szóló szimbolikus oldási játékként, mely segítségével az alapenergiáidon változtathatsz.

Ha a fogantatás előtti pillanatban lényünket a félelem, a gyengeség, vagy az értéktelenség érzése uralja, akkor ezeket a negatív érzésmintákat magunkkal hozzuk fizikai világunkba is, és e blokkolt energia rányomja bélyegét egész életünkre, személyiségfejlődésünkre.

Előfordulhat, hogy a fogantatás előtti pillanatot pozitív érzések, illetve a várakozás öröme tölti ki, de ezeket a jó energiákat nem tudjuk át hozni fizikai szintre. Így a fogantatás pillanatával börtönbe zárjuk lelkünk kincseit, és életünkben önértékelési problémák és félelmek jelennek meg. Optimális esetben, és ennek az élménynek a megélése az oldási folyamatok lényege is, a fogantatás előtti állapotban megélt boldogság, öröm, bizalom és értékesség érzését magunkkal tudjuk hozni a fizikai síkra, hogy aztán egész életünket kitölthesse ez a magas energiaszint.

Fogantatás: önbizalom, önérték sérülése

Mára már megfigyelésekkel is alátámasztották azt a hipotézist, hogy a nem várt babák kevesebb önbizalommal rendelkeznek tervezett társaiknál. Lassabban fejlődnek, nehezebben boldogulnak az életben. Minél nagyobb a szülő részéről az elutasítás, annál jobban sérül babájuk önbizalma, illetve önértékelése.

,,Valamit nem jól csináltam, valamit elrontottam... Nem vagyok jó, nem vagyok szerethető..." - valahogy így foglalhatnánk szavakba azt az érzéscsírát, melyet szüleink félelmei sokunk lelkében elültettek fogantatásunk környékén. És mivel nem vagyunk biztosak saját értékeinket illetően, embertársainktól, illetve a külvilágtól várjuk a visszaigazolást, hogy mégis szerethetőek vagyunk.

Még mindig fogantatás: nemiségünk megélése, elfogadása

Spirituális nézetek azt vallják, hogy nemünkről mi magunk döntünk még fogantatásunk előtt. Fogantatásunk pillanatában pedig már biológiai szinten is eldől, fiúnak vagy lánynak születünk. Az esetek többségében valamelyik szülőnek konkrét elképzelése van arról, milyen nemű gyermeket szeretne. Pedig ha tudnák/tudnánk, az ilyen jellegű elvárások milyen lelki terhet róhatnak a születendő gyermekekre... Ha lánynak születünk és szüleink fiút vártak, akkor megpróbáljuk ,,hibánkat" életünkkel korrigálni. Hogy megfeleljünk szüleink sokszor már rég nem aktuális elvárásainak, férfias energiával ruházkodunk fel. Irányítási vágy, keménység, karrier, harc, analizálás, értelem dominanciája az érzelmek felett. Intenzívebb érzésminták esetén már külső megjelenésünkben: arcvonásainkban, testfelépítésünkben, mozgásunkban, beszédünkben is fellelhetőek lesznek a férfias jellegzetességek. A legmélyebb megfelelési vágy vezethet a saját nemhez való vonzódáshoz is. Ilyenkor az apa elvárásai a mérvadóak.

A fiúk esetében ugyanez a helyzet. Bizony, ők is szeretnének megfelelni a szülői elvárásoknak, ezért ha szüleik lány gyermekre vágytak, elkezdenek azonosulni a női jelleggel. Az ilyen fiúk/férfiak lágyabbak, érzékenyebbek, empatikusabbak, intuitívebbek. Művészlelkek. Erőteljesebb energiák esetén ezek a jelek testet ölthetnek egy lágyabb, nőiesebb külsőben. És végül a homoszexualitás, a transzszexualitás a nőiességgel való erős, mély azonosulás, mely nagy valószínűséggel az anyának való megfelelési vágyban gyökeredzik. A fogantatás környékéről származó problémákat akkor oldhatjuk fel, ha először megértjük szüleink érzésvilágát, félelmeit, motivációit. Ha megértjük, nem minket utasítottak el, hanem problémáikon nem tudtak túllépni. Ha nem őket okoljuk negatív, visszahúzó energiáink miatt, hanem felismeréseink arra használjuk, hogy lényünk továbbhaladhasson fejlődése útján.

És a végcél, hogy megtanuljuk magunk feltétel nélkül elfogadni és szeretni.

Magzatikor: az édesanya érzésvilága

Egy magzat nemcsak testileg, hanem tudatilag és érzelmileg is össze van nőve édesanyjával. A fennálló egységélménynek köszönhetően édesanyánk érzésvilágát saját tapasztalatként raktározzuk el tudattalanunkban. És e magzati korban átvett érzésminták ugyanolyan erővel alakítják önmagunkról és a világról alkotott belső képünk felépülését, mint a valójában megélt tapasztalataink. Bár ebben az időszakban látszólag az édesanya játssza a főszerepet, mégsem feledkezhetünk el arról a tényről, hogy édesapánktól is ugyanúgy átveszünk bizonyos programokat.

Ha sikerül felismerni azokat a mintákat, melyek szüleinktől erednek, próbáljuk elengedni: ,,Ez nem én vagyok! Ezt az érzést anyámtól/apámtól vettem át, és nem szolgálja boldogságom, hát elengedem, hogy lényem megtisztulhasson tőle."

Születés általában: a változástól és az ismeretlentől való félelem

A születés hatalmas változást hoz a magzat életébe. Hatalmas változást, ami óriási fájdalommal jár. A fájdalom pedig intenzív programot vés lelkünkbe: ismeretlen, új élethelyzet = változás = fájdalom.

És mivel az elme általában fél a fájdalom negatív élményétől, igyekszik elkerülni a nagy változással járó élethelyzeteket. Igyekszik mindent irányítása alá vonni, minden lépését megtervezni, hogy ne kelljen az ismeretlenbe fejest ugrania. Születésünknek nem tiszta lappal vágunk neki. Számos megtapasztalás előzi meg ezt a pillanatot. Fogantatásunk előtti energiaállapotunk. Fogantatásunk és magzati korunk eseményei, édesanyánk érzelmi világa, és szüléshez való hozzáállása.

A nehéz születés félelmekre, önmagunkba és a világba vetett bizalmunk elvesztésére utal. Mindez ellenállást, irányítási vágyat szül. Az ellenállás azonban fokozza a fájdalmat. Születésénél növelheti a vajúdás időtartamát, és akár komplikációhoz is vezethet. A születés, de a szülés is egy csodálatos, misztikus élmény lehet, ha félelmünket el tudjuk engedni. Ha megtanulunk bízni önmagunkban és a létezésben. Ha hagyjuk, hogy az elfogadás és a szeretet megnyissa szívünket. Ha letesszük az irányítási vágyunkat, és ahogy a tao mondja, rábízzuk magunk az élet folyójának áramlására. Ezt az élményt nevezi a buddhizmus megvilágosodásnak, Jézus pedig a Mennyek országának.

A születés beindulása: van választásom - nincs választásom

A születés kezdetéről a baba dönt.

Az, hogy tudtunk-e dönteni születésünk kezdetéről, illetve hogyan döntöttünk, jelzi, hogy tudattalanunk mélyén a ,,van választásom" vagy a ,,nincs választásom"programja fut. Mikor a babának félelmei vannak születését illetően, nem mer nekivágni a folyamatnak. Nem tud dönteni, nem mer választani. Bizonytalan magában. Ez túlhordáshoz is vezethet. Sok esetben a szülés beindulásához elegendő lenne a mama és a baba félelmeit oldani a külső beavatkozás helyett.

Ha a baba túl korán jön a világra, az jelezhet türelmetlenséget: ,,Legyünk túl rajta minél előbb, mert nem tudom a megfelelő időt kivárni!" Ez is egyfajta félelem. A baba mielőbb szembe akar nézni félelmeivel, hogy végre megszabadulhasson aszorító rosszérzéstől. Ilyenkor a baba dönt, de lehet, hogy választása nem igazán megfelelő számára. A koraszülés utalhat még arra is, hogy a baba kicsit későn, de meggondolta magát. Nem tud szembenézni az élettel. El akar menekülni, ki akar lépni. (A vetélést szokták magzati öngyilkosságnak is nevezni.) Ebben az esetben valószínűbbek a súlyosabb komplikációk, és nehezebb a babát életben, illetve egészségesen tartani. Ha akaratunk ellenére életben tartanak bennünket, és ezt nem tudjuk feldolgozni, megemészteni, akkor ez az esemény a ,,nincs választásom" érzését erősíti belsőnkben.

Ha az orvos mesterségesen beindítja a szülés folyamatát, akkor nem én döntök, nem én választom meg születésem időpontját, ritmusát. Ha az orvosra, mint istenszimbólumra tekintünk, jobban megérthetjük, egy ilyen esemény hogyan mélyítheti lelkünkben azt az érzésmintát, hogy nem irányíthatjuk életünket, hogy ki vagyunk szolgáltatva egy felsőbb hatalomnak, Isten akaratának, vagy a Sorsnak.

Epidurális érzéstelenítés: kábítószerhatás

A szülés természetes lefolyása közben az édesanya szervezete a fájdalom csillapítására endorfint, azaz boldogsághormont termel. A baba a közös véráramnak köszönhetően részesül az endorfin tudatmódosító hatásában, és ő is ugyanúgy megéli a boldogság érzését, akárcsak mamája. Az endorfin szervezetünkben való megjelenése hozzásegít bennünket ahhoz a tapasztalathoz, hogy fájdalmunkra önmagunkon belül megtaláljuk a gyógyírt. A sötétségben is ott van a fény. Ha megtanuljuk elfogadni negatív helyzetünket, és ellenállásunk megszűnik, akkor tudatunk kitárul, és olyan lehetőségeket is képesek vagyunk meglátni, melyek előtt eddig lezártuk magunk. Az elfogadás, vagyis a szeretet oldja a félelmet és a fájdalmat (a sötétséget).

Az endorfinhoz hasonlóan az epidurális érzéstelenítő nem csak a kismama fájdalmát csillapítja, hanem a babáét is. Mégis óriási különbség van a két fájdalomcsillapítás lélekre gyakorolt hatása között. Egy jól beadott epidurál ugyan könnyebbséget hozhat, de intenzív boldogságélményt nem képes szolgáltatni. És ami még ennél is fontosabb, a baba egójában megszületik az a lenyomat, hogy ha valami fáj, akkor a fájdalomcsillapítást kívülről kell várni. Így felnőttként is nagyobb eséllyel fogja a külvilágban, külső szerekben keresni a fájdalom csillapítását. Nagyobb eséllyel nyúlhat a kábítószer, az alkohol nyújtotta menekülési útvonalhoz.

Császármetszés: a küzdelem elkerülése

Császármetszésnél a babát kiemelik édesanyja pocakjából, így nem tud keresztülhaladni a szűk szülőcsatornán. Ezért, aki császármetszéssel születik, nem tapasztalhatja meg, hogy egy küzdelmes folyamat végén ott vár ránk a beteljesülés boldogító érzése.

Nem tanulunk meg küzdeni. Ehelyett egy kívülről érkező ,,segítség" átemel bennünket a nehézségeken. Ezért életünk folyamán egónk e program szerint megtorpan az akadályok előtt, és várja, hogy valaki megoldja helyetteproblémáját. Ha külső segítség nem érkezik, vagy ha a beteljesülés öröme nem hullik magától az ölünkbe, nem tudjuk álmainkat valóra váltani. A császármetszéssel született embereknek életük során kell megtanulniuk, hogyan tehetnek céljaik megvalósításáért, hogyan küzdhetik le a felmerülő akadályokat.

Faros születés: hátat fordítok a világnak

Ha egy magzat farfekvésben marad, az a magzat lényét megbénító, blokkoló félelmekre utal. Ez az az eset, mikor szó szerint hátat fordítunk a világnak. Önbizalomhiányunk, gyengeségérzésünk és a fájdalomtól (kudarctól) való félelmünk miatt ellenállunk a fejlődés folyamatának, és igyekszünk megragadni egy megszokott, jól ismert létformában. A faros születés nagyon jól szemlélteti, ha ellenállunk a változásnak, csak saját dolgunkat nehezítjük meg. A változás így is- úgyis bekövetkezik. A mi választásunk, hogy mekkora nehézségekkel nézünk szembe életünk folyamán. Ha tudatosak tudunk lenni, és együtt tudunk áramlani a lét változásaival, sokkal könnyebbé, boldogabbá varázsolhatjuk életünket.

Néhány tanács kismamáknak: ha babánknak nem akaródzik befordulnia a szülőcsatorna felé, próbáljunk beszélni hozzá, és megkérni, forduljon meg, mert úgy könnyebb lesz világra jönnie. Ha a beszéddel való ráhatás nem bizonyul elegendőnek, akkor oldással is lehet könnyíteni babánk, illetve saját félelmeinken. Ha pedig magzatunk minden próbálkozás ellenére sem fordul meg, akkor babánkkal együtt, közösen lelkileg fel kell készülnünk a faros szülésre/születésre. Mindez hatalmas tanulási folyamat lehet. Megtapasztalása annak az élménynek, hogy minden reménytelennek tűnő helyzetből ki tudunk mászni.

Köldökzsinór elvágása: önállóság vagy ragaszkodás

Az állatmamák kölykeik születése után kb. 8-10 perccel saját maguk rágják el a köldökzsinórt egy olyan helyen, ahol az elvékonyodik, elhal. A köldökzsinór elvékonyodása jelzi, hogy az utód felkészült az önálló életre.

Nálunk, embereknél ez a folyamat ugyanígy működik. A köldökzsinór hosszú percekig biztosítja az újszülött számára szükséges oxigénellátást, így babánk a saját ritmusában tanulhat meg lélegezni. Tévhit, hogy egy újszülöttnek fel kell sírnia születése után. Gyakran a túl hamar, illetve rossz helyen elvágott köldökzsinór: a hirtelen jött oxigénhiány sokkja és a vágás okozta fájdalom készteti sírásra az újszülötteket. Ez az egész érzelmileg ahhoz a szituációhoz hasonlítható, mikor egy úszni nem tudó embert mély vízbe dobnak, hogy így tanuljon meg maga úszni... Mára már megfigyelték, hogyha a születés után a köldökzsinór-elvágással kivárják azt az időt, míg a baba felkészül az önálló életre, míg megtanul önállóan lélegezni, akkor sok baba sírás helyett mosollyal üdvözli a világot. (Frédérick Leboyer: Gyöngéd születés c. könyve)

Sajnos, oly sokunk lelkében ott él a túl korán elvágott köldökzsinór traumája, és oly sokan nem tudtunk lelkileg talán még a mai napig sem felkészülni az önálló életre. És sajnos gyermekeink is hasonló tortúrákon esnek át. Hát cseppet sem csodálkozhatunk, ha nehezen szakadnak el tőlünk. Ha stresszeli őket az óvoda-, iskolakezdés eseménye, vagy a felnőtté válás folyamata.

Születés utáni fogadtatás: orgazmus, avagy a boldogság megélése

Születésünk küzdelmes, fájdalmas folyamata után a csúcsélményt édesanyánk szeretete, öröme, testének melege, ölelésének biztonsága és szívverésének megnyugtató muzsikája jelenti. Ez a megpihenés, a meghittség, a boldogság pillanata... Ebben a pillanatban tapasztalhatjuk meg, hogy a fény legyőzi a sötétséget, hogy az intenzív boldogságélmény szertefoszlatja a fájdalmat; illetve hogy egy olyan helyre érkeztünk, ahol örömmel várnak ránk, ahol szeretet vesz körül bennünket.

Ha ezt az idillikus élményt zavaró külső körülmények, vagy szüleink negatív magatartása megtöri, egyáltalán nem, vagy csupán lefojtva éljük meg a születés utáni extatikus élményt. Elmarad az óriási robbanás. Egy olyan világban találjuk magunk, ahol a szeretet helyett a fájdalom és a félelem, a szeretet nélküliség és az elkülönülés dominál. Transzperszonális körökben mondják, hogy az a kismama, ki szülése folyamán túl tud lépni félelmei korlátain, ellenállás nélkül át tudja adni magát a folyamatnak, babája világrajövetele közben akár testileg is orgasztikus érzést élhet át. Természetesen ugyanígy a baba is.

A születés és a szexualitás között szimbolikus párhuzam van. Mindkettőnek megvan a maga ritmusa. Lassan kezdődik, majd egyre jobban felgyorsul, egy ütemes lüktetéssé válik, mely a végén extatikus boldogságérzetként robban. A születés és a szexualitás között meglévő kapocs miatt, aki születésénél nem tudta átélni a boldogság, a biztonság élményét, az a szexuális együttlét folyamatának sem tudja teljesen átadni magát. Így vagy elmarad, vagy lefojtódik az orgazmus élmény robbanása. Természetesen ezeket a sérüléseket is fel lehet oldani. És a szexualitás, az orgazmus élmény felfedezése felülírhatja születésünk negatív tapasztalatait. Visszavezethet bennünket a szeretet teljességéhez. A fogantatásunkat és születésünket felölelő időszakban fellelhető összes problémánk gyökere, melyet életünk folyamán vagy továbbmélyítünk, vagy megoldunk.

Mindannyiunknak vannak problémái. Fogantatásukat, illetve születésünket nem úszhatjuk meg sérülések nélkül. És szülőként nem tudjuk gyermekeinket teljes mértékben megóvni a kezdetek fájdalmas tapasztalataitól. De egy kis odafigyeléssel, egy kis tudatossággal nagymértékben könnyíthetünk terheiken, hiszen nem mindegy mekkora batyuval vágnak neki a világnak. És egy kis odafigyeléssel, egy kis tudatossággal saját terheinken is könnyíthetünk. Az élet a fejlődésről szól. Ha megértjük, mi miért történik velünk, ha felismerhetjük, milyen téveszmék blokkolják életünket, és túl tudunk lépni rajtuk, megtaláljuk lényünk szabadságát, az élet teljességét, a boldogságot.

Grandpierre Aranka

Forrás: http://antalvali.com/
 
 
0 komment , kategória:  Általános  
Szent Rita kilenced
  2015-11-27 19:49:21, péntek
 
  HATODIK NAP
A kilenced napi bevezető imája

Köszöntsd a Megváltót
Isteni Megváltó!
Te az Oltáriszentségben istenségeddel és emberségeddel valóban jelen vagy. Mély hódolattal és szeretettel imádlak! - Engedd, hogy hitem egyre élőbb, reményem és bizalmam egyre gyermekibb, irántad való szeretetem egyre bensőségesebb és tevékenyebb legyen, hogy a Te végtelen érdemeid által elnyerjem kegyelmedet és irgalmasságodat. Aki élsz és uralkodol az Atyával és a Szentlélekkel, Isten mindörökké.
Ámen.

Újítsd meg keresztényi fogadalmadat
Én szegény bűnös, ellene mondok az ördögnek, minden kísértésének és cselvetésének! - Hiszek az Atyaistenben, a Fiúistenben és a Szentlélek-Istenben. Hiszek mindabban, amit az egy, szent, katolikus és apostoli Egyház tanít. Ebben a szent, katolikus hitben megvallom bűneimet a mindenható Istennek, Jézus Anyjának, Máriának, minden kedves szentnek, és beismerem, hogy gyermekkoromtól egész mostanáig gyakran és sokat vétkeztem gondolattal, szóval, cselekedettel és mulasztással. Teljes szívemből bánom minden bűnömet! Ezért bűnbánattal és az alázatos vámossal ismétlem: Istenem, irgalmazz nekem, bűnösnek! "
Miatyánk

Ámen.
Kedves Szent Rita!
Te alázatos voltál. Volt szíved szolgálni. Tudtad, hogy rendalapítód. Szent Ágoston mondása igaz:: A büszkeség a jó cselekedeteket is gáncsolja, és azon mesterkedik, hogy kárba vesszenek." Büszkeségem miatt mennyi jó veszett kárba, mert nem akartam mások szolgálatára állni! Kedves Szent Rita! Esdd ki számomra az alázatosság szellemét. Mindig emlékeztess arra, hogy valóban szegény bűnös vagyok, és könyörögd ki nekem a helyes önismeretet!
Könyörögj kérésem meghallgatásáért!

A kilenced napi befejező imája
Kedves Szent Rita!
A magam bajait olyan nagyoknak és komolyaknak látom! Ha a te életedet szemlélem, érzem, hogy saját gondjaim voltaképpen mennyire jelentéktelenek. Ugyanakkor azt is érzem, hogy mennyire semmi, csüggedt és gyenge vagyok! - De nagyon bízom Benned, mert Te magadról megfeledkezve segítettél másokon. - Segíts rajtam is, és könyörögj érettem, hogy közbenjárásodra növekedjék bennem az Üdvözítő és keresztje iránti szeretet.
Ámen.
.
 
 
0 komment , kategória:  Ima kilenced  
     1/1 oldal   Bejegyzések száma: 6 
2015.10 2015. November 2015.12
HétKedSzeCsüPénSzoVas
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30 
Blog kereső


Bejegyzések
ma: 0 db bejegyzés
e hónap: 168 db bejegyzés
e év: 1028 db bejegyzés
Összes: 8746 db bejegyzés
Kategóriák
 
Keresés
 

bejegyzések címeiben
bejegyzésekben

Archívum
 
Látogatók száma
 
  • Ma: 530
  • e Hét: 6220
  • e Hónap: 12592
  • e Év: 63383
Szótár
 




Blogok, Videótár, Szótár, Ki Ne Hagyd!, Fecsegj, Tudjátok?, Receptek, Egészség, Praktikák, Jótékony hatások, Házilag, Versek,
© 2002-2024 TVN.HU Kft.