Belépés
suzymama.blog.xfree.hu
Aki szeretetet vet boldogságot arat!! Suzy Mama
1901.01.01
Offline
Profil képem!
Linktáram, Blogom, Képtáram, Videótáram, Ismerőseim, Fecsegj
     1/1 oldal   Bejegyzések száma: 7 
Fűszeres-sajtos csirke fóliás burgonyával
  2014-03-31 18:20:32, hétfő
 
  A dietetikus véleménye
Oszteoporózisban, fokozott kalciuműrítésben preventív hatás érvényesül a sok kalcium, a sok fehérje és C vitamin következtében, ezért az egész család számára meleg szívvel ajánlom ezt a fűszeres finomságot.

Hozzávalók
4 személyre
1 db közepes nagyságú csirke (vagy ízlés szerint combok vagy mellek)
8 dkg liszt
1 tk. piros paprika
1 kk. szárított majoranna
1 kk. őrölt fekete bors
1 késhegynyi őrölt köménymag
2 gerezd fokhagyma
1 csipet só
10 dkg füstölt sajt
1 fej hagyma
2 dl tejföl
4 ek. olaj
1 dkg vaj vagy margarin

Elkészítés:
A megtisztított csirkét feldaraboljuk.
A lisztet a fűszerekkel és a megtisztított apróra vágott fokhagymával összekeverjük.
A vöröshagymát megtisztítjuk és felkarikázzuk. A sajtot lereszeljük.
Az olajat és a tejfölt jól elkeverjük. Egy tűzálló tálat kikenünk..
Ha nagyobb mennyiséget készítünk, akkor magas peremű tepsit, vagy nagyobb hőálló üvegtálat válasszunk.
Kisebb mennyiségnél megfelelő egy hőálló üvegtál teteje is, ebben rögtön tálalni is lehet.
A csirke darabokat egyenként megmártjuk a fűszeres lisztben.
A kivajazott tűzálló tálban egymás mellé rendezzük a lisztes húsdarabokat, a maradék lisztet a tetejére szórjuk.
Rátesszük a vöröshagymát, rászórjuk a sajtot és az olajjal elkevert tejföllel lelocsoljuk.
A tálra a tetejét vagy alufóliát borítunk és az előmelegített sütőben közepes lángon 50 percig sütjük. Ezután a tetőt vagy fóliát eltávolítjuk és magas hőfokon még addig pirítjuk amíg a teteje szép piros lesz.

Ha elég nagy a sütőnk, akkor a csirkével egyidőben süthetünk fóliás burgonyát.
Ehhez fejenként egy nagy burgonyát alaposan megmosunk, kefével ledörzsöljük,
a hibás részeket kivágjuk, de nem hámozzuk meg.
Nagy darab alufóliát vágunk és jó alaposan betekerjük a krumplikat, hogy a gőz ne szökhessen meg. A csirkével együtt helyezzük a sütő rácsára, legalább 1 órán keresztül sütjük.
A fóliával együtt tálaljuk, mindenki magának vágja fel, közvetlenül fogyasztás előtt.
Ha nem csinálunk fóliás burgonyát, akkor ízlés szerint sült krumpli, párolt rizs,
vajon párolt zöldség lehet a köret. Illik hozzá a gyümölcsbefőtt, de a friss saláta is.

Barna Barbara HáziPatika.COm
 
 
0 komment , kategória:  csibehúsos és más szárnyasok  
Beszéljünk róla: a rák a halálos ítéletünk?
  2014-03-31 16:42:41, hétfő
 
  A rák a fejlett társadalmak egyik legalattomosabb betegsége. Sokan egyenlőnek tekintik a halálos ítélettel, amelyet az elszomorító statisztikák sajnos nem cáfolnak meg.

Vezető halálok Magyarországon
Modern világunkban ugyan rengeteg szó esik az egészséges életmódról, a személyes felelősségről, mégis sokan fittyet hányunk a jó tanácsokra és azt gondoljuk, velünk ez nem történhet meg. Igyekszünk tudomást sem venni arról, hogy a rák kortól, nemtől függetlenül bárkit érinthet.
Ez nagyon helytelen hozzáállás, amely hozzájárul hazánk borzalmas halálozási statisztikáihoz.

Ma Magyarországon 100 ezer emberből 166 hal meg daganatos megbetegedésben, amely világviszonylatban is előkelő helynek számít, ennél csak Mongóliában rosszabb a helyzet.
Elkeserítő tény az is, hogy míg a rák előfordulását tekintve a középmezőnyben végzünk, halálozási mutatókban a második legrosszabb eredményünk van. Ha csak Európát nézzük, akkor hazánkban a legmagasabb a daganatos betegség miatti halálozás.

Mit tehetünk?
Nem lehet elégszer hangsúlyozni a megelőzés fontosságát. Kiváltképp a daganatos megbetegedések esetén a szűrővizsgálatoknak létfontosságú szerepe van. Évente mindenkinek ajánlott szűrővizsgálatokra járni, legyen szó tüdőszűrésről, nőgyógyászati rákszűrésről, mammográfiáról, anyajegy vizsgálatról stb.

Figyeljünk oda magunkra és amennyiben lehet, végezzünk rendszeresen önvizsgálatot.
Óriási a felelősség rajtunk is, hiszen életmódbeli és táplálkozási szokásainkon csak mi tudunk változtatni. A helyes táplálkozás alatt nem feltétlenül a méreg drága bio élelmiszerekre kell gondolni. Fontos a mérsékletesség, a változatos étrend és az aktív mozgás. Ezen kívül nem csak testi, hanem lelki egészségünkre is oda kell figyelni.

Lelki egyensúly
Lelkiállapotunkat, hozzáállásunkat épp úgy ,,formálni" kell, mint sportoláskor izmainkat. Meg kell tanulni a helyes stressz-kezelési technikákat, amelyek segítenek testi-lelki harmóniánk megtartásában. A stresszes, szorongós állapot hosszú távú fennállása számos egészségügyi probléma gyökere lehet.

Káros szenvedélyeinknek intsünk mihamarabb búcsút. Cselekedjünk most és ne várjuk meg, amíg egy szörnyű diagnózis kell ahhoz, hogy dohányzásunkat maradéktalanul abbahagyjuk. Csökkentsük alkoholfogyasztásunkat és hagyjunk fel a mértéktelen gyógyszerfogyasztással. Ezek ugyanis mind emelik a rák kialakulásának kockázatát.

Előzzük meg a bajt
Vegyük komolyan a tényeket, az egészségre irányuló intelmeket és csökkentsük a rák kialakulásának esélyét minimálisra. Tanuljuk meg az egészséges életmód alapjait és minden nap tegyünk egy lépést egészségünkért.
SZERZŐ IMPULSER MAGAZIN
 
 
0 komment , kategória:  Gyógyászat  
Gyógyító hold
  2014-03-31 16:38:12, hétfő
 
  (Naturahirek.hu) A természetben minden mozgásban van, semmi sem állandó. Igaz ez az emberi életre is, hiszen percről percre változik minden. Ebben a folyamatos változásban kell megtalálnunk az egyensúlyt ahhoz, hogy harmonikus testi-lelki életet élhessünk. Ha megtanulunk egy kicsit elcsöndesedni és odafigyelni a természet rezgéseire, akkor könnyebben megvalósíthatjuk az óhajtott egyensúlyt. Nemcsak az év- és napszakok változásait figyelhetjük meg, hanem azt is, hogy a Hold melyik arcát mutatja nekünk, és az milyen hatással van ránk. A holdciklus emberre gyakorolt hatását ősidők óta ismerjük, de az ár-apály jelensége, vagy akár a nők havi tisztulása is követi a holdfázisokat. Lássuk, miként lehet segítségünkre a hétköznapokban, az egészségünk megőrzésében a Hold eme mágikus hatása!

Újhold idején egy fekete korong képében tárul fel előttünk a Hold, ezt holt Holdnak is nevezzük. Ilyenkor nagyon erős a szervezet méregtelenítési képessége, így ajánlott ezen a napon belefogni a böjtbe, vagy bármi olyan tevékenységbe, amit már régóta tervezünk megtenni. Újhold idején könnyebb leszokni a rossz szokásokról, mert a természet ereje támogat minden új kezdeményezést. Ha el akarunk hagyni valamilyen rossz szokást, érdemes szembenézni azzal a kérdéssel is, hogy vajon miért is volt eddig szükségünk rá! Kevesen tudják, de az újhold legalább olyan erős hatással van a szervezetünkre, mint a telihold, bár kevésbé érzékelhetjük.

Az újholdat követő 14 nap a növő Hold ideje, ekkor a Hold D betűt formáz az égen, és közelít a teliholdhoz. A növő Hold védelemre, pihenésre késztet, így ne haragudjunk magunkra, ha ezt az igényt felfedezzük magunkban, inkább próbáljunk meg alkalmazkodni a természet ritmusához! Ez az időszak alkalmas a test és a szervek, szervrendszerek általános erősítésére; ez a regeneráció, a felvétel, a beszerzés ideje, így a hiánybetegségek könnyebben gyógyíthatók ekkor, mert a bevitt tápanyagok könnyebben beépülnek, felszívódnak. Mivel a szervezet raktároz, visszatart, emiatt a vizesedés is jellemző lehet a növő Hold időszakában. A növő Hold ad, tervez, befogad, felépít, belélegez, energiát tárol, erőt gyűjt.

Telihold napján a Hold teljes pompájában mosolyog ránk, tiszta égbolt esetén csodás teljes korongban gyönyörködhetünk. Ilyenkor az emberek többsége ingerlékenyebb, érzékenyebb, több türelemre van szükségünk önmagunkkal és másokkal szemben is. Az újholdhoz hasonlóan a telihold környéki napokon felerősödik a szervezet vizesedési hajlama, s ilyenkor ugyancsak célszerű böjtöt kezdeni. Az univerzum támogató energiái segítik, hogy a szervezetünk könnyebben megszabaduljon a terhelő méreganyagoktól, és könnyebben kitartóbban végezhetjük a tisztulást. A teliholdat megelőző és követő 3 napban, illetve telihold napján tilos bármiféle operáció végzése, mert erősebb a vérzés, a sebek nehezebben gyógyulnak. Természetesen kivételt képeznek ez alól az életmentő beavatkozások! Ha tehetjük, ebben a néhány napban kerüljük a védőoltások beadatását is, mert roppant módon terhelik a szervezetet, nehezebben élhetjük meg a beavatkozást!

Teliholdat követően a Hold ismét csökkenni kezd, 14 napig a fogyó Hold időszakát éljük. A C betűt formázó Hold kimos, kiizzad, kilélegez, szárít, aktivitásra és energiafelhasználásra hív. Minden, ami elengedés, legyen szó akár testi, akár lelki elengedésről, könnyebben megvalósítható. Ilyenkor több energiát érzünk magunkban, könnyebb a munkavégzés is. Ha lehetőségünk van rá, akkor fogyó Hold idejére érdemes időzíteni az operációkat, mert szinte biztos a beavatkozás sikere, illetve a gyógyulás is gyorsabban, könnyebben történik.

A holdállást követhetjük, ha egyszerűen feltekintünk az égre, de holdnaptárakat is segítségül hívhatunk. A holdritmusok mindig segítenek nekünk, ha elfogadjuk és tiszteletben tartjuk, hogy a saját ütemében, lassan történik. Nem tudjuk sürgetni. Ha ezt szem előtt tartjuk, akkor feltárul előttünk a Hold mágiája. Ennek megtapasztalásával, gyakorlásával könnyebben megtalálhatjuk a saját ritmusunkat, testi-lelki harmóniánkat.

FORRÁS: NATURAHIREK.HU
KÖZZÉTETTE - TUDNODKELL
 
 
0 komment , kategória:  A természet gyógyszertárából  
A rendszeres vízivás a bőrápolás leghatékonyabb módja!
  2014-03-31 16:34:07, hétfő
 
  A RENDSZERES VÍZIVÁS A BŐRÁPOLÁS LEGHATÉKONYABB MÓDJA!

Bőrápolás, fiatalítás, feszesítés: nincs jobb módja, mint a vízivás.

Itt a bizonyíték, hogy a rendszeres tiszta víz bevitele a bőrápolás leghatékonyabb formája.
Valószínű nincs olyan nő, aki nem küzdött volna bőrproblémákkal: túl száraz, túl zsíros, túl ráncos, túl karikás és még sorolhatnánk.

Valószínű abban is megegyezhetünk, hogy a legtöbb nő már kisebb vagyont költött el krémekre, pakolásokra, kozmetikusra, ránctalanítókra, bőrradírokra, alapozókra hogy bőrét megfelelő formába hozza.

De mi van, ha eddig teljesen rossz szemszögből közelítettük meg a problémát és mielőtt kencék és krémek armadáját zúdítanánk a bőrünkre belülről kellene kezdeni a kezelést?

Ezt bizonyítja az angol Dailymail újság újságírónője, aki ezúttal saját magán hajtott végre egy kísérletet.
Állandó fejfájását és rossz emésztését szerette volna kezelni a vízkúrával, de még ő is meglepődött az eredményeken. A 42 éves újságírónő számtalan pozitív változást tapasztalt a 30 napon át tartó, napi 3 literes vízivó kúra alatt. A képek magukért beszélnek. A kúra elején és négy hét múlva készült arcképek megdöbbentő változásról tanúskodnak.

Őszintén alig tudom elhinni, hogy milyen változások mentek végbe az arcomon. A fekete karikák a szemem alól eltűntek, a foltok eltűntek. A bőröm majdnem olyan harmatos, mint amikor gyermek voltam. Az átváltozás mértéke igen figyelemreméltó. ... A férjem és a barátaim azt mondják 10 évvel fiatalabbnak látszom." - mondta a kúra végén az újságírónő, aki előtte csak körülbelül napi 1 liter vizet ivott.

BŐRÁPOLÁS VÍZIVÁS ÁLTAL? A JELEK SZERINT MŰKÖDIK

Inni kell, ez nem kérdés, ez egészségünk egyik fő tartópillére. De most azt is láthatjuk, hogy bármelyik kozmetikumokat gyártó cég megirigyelhetné a víz bőrre gyakorolt pozitív hatásait. Bár, ha ezt minden nő tudná lehet kevesebb kence is fogyna...

A MAGYAR KÍSÉRLET
Természetesen, amikor a cikk az újságírónővel bejárta az internetet, Magyarországon is elindult egy kisebb mozgalom, egy kísérlet arra, hogy a napi 3 liter víz 30 napon keresztül milyen változásokat képes előidézni másoknál is. A kísérlet eredményiről a LifeTiLt Blog számolt be.

IDE KATTINTVA láthatóak az eredmények

FORRÁS: VIZMEGOLDAS.HU
KÖZZÉTETTE - TUDNODKELL
 
 
0 komment , kategória:  Egészség,életmód  
6 érdekesség a menstruációról és a betétekről
  2014-03-31 13:36:29, hétfő
 
  A nők és a havi vérzés

A menstruáció a világ legtermészetesebb dolga már évezredek óta, mégis sokan tabuként kezelik.
A havi vérzést körüllengő misztériumot most néhány érdekességgel próbáljuk "közelebb hozni".


A nők évszázadokon keresztül különféle változatos eszközöket használtak a menstruációs védelemre. Habár a egészségügyi és tisztasági betétek ma már mindennapjaink részei, de vajon azt tudjuk, hogyan jutottunk el a ma használt eszközökig? Íme néhány mérföldkő a történelemből.


Tudta-e?

... a betétekről már a X. századból vannak feljegyzések: a kora-középkori bizánci Szuda-lexikonban Hüpatiáról, IV. századi matematikusnőről írták, hogy használt menstruációs rongyát hozzávágta egy nem kívánatos csodálójához.

...az eldobható betétek Benjamin Franklin sörét okozta sebek ellátását szolgáló találmányából nőtték ki magukat, de kereskedelmi forgalomba először csak 1888 körül kerültek. Az első eldobató betét funkcióját kezdetekben az ápolók faforgácsos kötszere töltötte be, amelyből betétet formáltak, és amely könnyen beszerezhető anyagnak számított, kellően olcsó volt, hogy használat után eldobják.

... az eldobható betétek megjelenéséig az asszonyok különféle kendőket vagy újrafelhasználható betétet használtak világszerte. A házilag gyártott betétek rendkívül változatos anyagokból készültek: a különböző szövetek mellett gyakran használtak hozzá megmaradt törmeléket, füvet és egyéb, jó nedvszívó anyagot. Sokan ugyanakkor semmit nem használtak a vér felfogására. Még az eldobható betétek megjelenése után többek számára még túl drága volt az új eszköz, és több évbe telt, míg az egyszer használatos betétek széles körben elterjedtek.

... a 19. század végéig a nők maguk készítették a menstruációs betéteket, de vidéken gyakoribb volt, hogy nem hordtak semmit, még alsóneműt sem, így menstruáció ideje alatt bárhol is jártak, vörös nyomot hagytak maguk után. Ez ősrégi szokás volt a vidéki és alsóbb osztálybeli asszonyok körében, ezért nem keltett feltűnést. Gyakorlatilag csak a színésznők viseltek testhez álló öltözéket, és az előkelőbb hölgyek hordtak alsóneműt, így betétet is, amit szövetből készítettek. A mosakodást és az alsó ruházat váltását a piros napok alatt egészségtelennek tartották, mert azt gondolták, hogy megállítja, vagy éppen felerősíti a vérzést.

... a menstruációs segédeszközök használatát egy 19. századi feljegyzés szerint német doktorok kezdték el ajánlani a nőknek, hogy javítsanak egészségi állapotukon. Az első menstruációs eszközt amerikai szabadalom alapján mutatták be 1854-ben, amely egy acélrugókra erősített betétet tartó öv volt, de az 1870-es évekig nem igazán terjedt el.

... a világ egyik legrégebbi kézzel festett lelete a tudósok szerint talán egy menstruációs naptárat ábrázol. A különleges követ német régészek fedezték fel a közelmúltban a dél-németországi Schwäbische Alb középhegységben (a német nyelvű cikk és kép itt található) és megállapították, hogy a kő legalább 15 ezer éves, így Közép-Európa legrégebbi festett leleteként tartják számon. A régészek szerint a jégkorszakbeli kövön található festés semmiképpen sem a véletlen műve, hanem ember által elkövetett, és egészen biztosan valamilyen célt szolgált. Erről két teóriát állítottak fel: az egyik szerint a sorokban szabályosan elhelyezkedő barnás-vörös pöttyök a korszakban elterjedt sámánizmussal kapcsolatos vallásos jelentéssel bírnak, míg a másik elmélet azt tartja, hogy ez egészen egyszerűen egy menstruációs naptár lehetett.

HáziPatika.com
 
 
0 komment , kategória:  Egészség,életmód  
ntim tisztaság: 2 dolog, amiről nem sejtjük, hogy ártalmas
  2014-03-31 13:32:49, hétfő
 
  Túlzásba esünk?

Az utóbbi években már megszoktuk, hogy minden reklámblokkra jut legalább egy intimbetét vagy tampon, és hogy egész iparág épült alsóbb tájaink tisztaságának, egészségének óvására. De vajon érdemes-e hallgatni a reklámokra?

Intim lemosók - szükségesek?

"A tejsavat tartalmazó, enyhén savas kémhatású intim lemosók alkalmazása hasznos dolog, hiszen megvédik a hüvely természetes flóráját" - mondja Dr. Koiss Róbert szülész-nőgyógyász. "Túlzottan gyakori használatuk viszont problémát is okozhat. Ha egy hölgy naponta többször is használ intim lemosót, előfordulhat, hogy a tisztálkodószer károsítja a terület hámrétegét, és emiatt égő, csípő érzés lép fel. Sok páciensemnél, akik fertőzésre gyanakodva jöttek hozzám, kiderült, hogy csak az intim lemosószerek, törlőkendők túlzásba vitt használata volt a gond. Szerencsére ilyenkor a gyógymód is egyszerű: át kell térni a napi egyszeri tisztálkodásra. Ha pedig a szerek illatanyaga okoz gondot, illatmentes, allergiát nem okozó illatszerre kell váltani."

Koiss doktor ugyanígy ellenzi a hüvelyöblítésre szolgáló szerek gyakori, indokolatlan alkalmazását is. Szerinte ezeknek a szereknek csak orvosi javaslatra, fertőzések gyógyszeres kezelése után, a normál hüvelyflóra visszaállítása céljából van létjogosultságuk. "A tejsavas hüvelyöblítő szerek kémhatásuknál fogva segítenek abban, hogy a hüvely egészséges állapotáért felelős úgynevezett Döderlein-flóra felépüljön. Ez a tejsavbaktériumokból (lactobacillusokból) álló flóra tejsavat termel, így enyhén savas pH-értékű közeget hoz létre a hüvelyben. Ez pedig segít meggátolni a fertőzést okozó kórokozók elszaporodását" - magyarázza.

Ám ha túl gyakran folyamodunk a hüvelyöblítéshez, épp az ellenkezőjét érjük el: "kimossuk" a Döderlein-flórát, még mielőtt beindulhatna a baktériumok saját tejsavtermelése, és kialakulhatna a védő hatás. Ráadásul a hámréteg is sérül, így a terület sokkal jobban ki van téve a gombák, baktériumok támadásának. Ez akár a tartós gyógyszeres kezelést igénylő állapotig is elvezethet, sőt a kezeletlen gyulladás a kismedencei szervekre is átterjedhet.

Tisztasági betét - csak indokolt esetben

Korántsem veszélytelen divat viszont a tisztasági betétek állandó használata. "Manapság sokan úgy tekintenek ezekre az apró betétekre, mint a fehérnemű szinte kötelező tartozékára, pedig folytonos használatuk akár ártalmas is lehet" - figyelmeztet Dr. Koiss Róbert. "A hüvely ugyanis öntisztuló rendszer, és ez a természetes öntisztulás bizonyos mértékű váladékozással jár."

Ilyenkor nyúlnak sokan a tisztasági betétek után. Ezekkel (legyenek a betétek akármilyen légáteresztők) és a szűk, műszálas nadrágokkal, harisnyanadrágokkal viszont valóságos 'dunsztkötést' hoznak létre intim tájaikon, ami elindít egy ördögi kört: fokozódik az öntisztulással járó váladékozás, a páciens pedig még indokoltabbnak érzi a tisztasági betét használatát. Így idővel sérülhet a hüvelyflóra, és jönnek a fertőzések.

A tisztasági betétek persze nagyon hasznosak lehetnek, ha egy fertőzés miatt, illetve annak kezelése idején növekszik a hüvelyváladék mennyisége, és a menstruáció utolsó egy-két napján is jó szolgálatot tehetnek; csak állandó használatuk nem javasolható. Az illatanyagokra érzékenyek jobban teszik, ha ezeken a napokon is tartózkodnak az illatosított változatoktól.
HáziPatika.com
 
 
0 komment , kategória:  Egészség,életmód  
Csökkenti a vérnyomást a vegetáriánus étrend
  2014-03-31 13:28:41, hétfő
 
  A húsmentes étrendnek számos pozitív egészségügyi hatása van. Japán tudósok most azt is megállapították, hogy a magas vérnyomást is csökkenti, legalább annyira, mint a sószegény étrend vagy néhány kilónyi testsúlyvesztés.
Az oszakai kutatócsoport összesen 39 korábbi tanulmány eredményeit vetette össze. A hét klinikai kísérletben és 32 megfigyeléses kutatásban összesen közel 22 000 alany vett részt. A megfigyelt étrendekben egyáltalán nem szerepelt hús, tojás és tejtermék azonban igen.

Úgy találták, hogy a "mindenevőkkel" szemben a húsmentes étrendet követők vérnyomása alacsonyabb volt. A csökkenés mértéke azonos volt azzal, mintha valaki sószegény diétát követett volna, vagy 5 kilónyi túlsúlytól szabadult volna meg. A vérnyomás-csökkenés ráadásul a koszorúérbetegség okozta halálozás rizikójának 9, míg a szélütés okozta halálozás kockázatának 14 százaléknyi csökkenésével járt együtt.

A szakemberek többféle magyarázatot is találtak arra, miként csökkentheti a vérnyomást a vegetáriánus étrend. A húst kiiktatóknak általánosságban alacsonyabb a testtömeg-indexe, és ritkább közöttük az elhízott. Az étrendjük rostban gazdagabb, zsírban viszont szegényebb, mint a mindenevőké.

Más kutatások szerint a vegetáriánus étrend káliumban gazdag, nátriumban viszont szegényebb - vagyis összességében egészségesebb, mint a húst is fogyasztók étrendje.
"Mindenképpen további kutatásokra van szükség, hogy megállapíthassuk, milyen összefüggések vannak bizonyos ételek és mikrotápanyagok, valamint a vérnyomásunk között. Az azonban biztos, hogy nagyon szoros kapcsolat van az étrendünk és az egészségünk között" - foglalták össze a japán szakemberek.

A kutatás eredményeiről a JAMA Internal Medicine című szaklapban számoltak be.
Partner: HáziPatika.com
 
 
0 komment , kategória:  Egészség,életmód  
     1/1 oldal   Bejegyzések száma: 7 
2014.02 2014. Március 2014.04
HétKedSzeCsüPénSzoVas
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 
Blog kereső


Bejegyzések
ma: 0 db bejegyzés
e hónap: 164 db bejegyzés
e év: 1742 db bejegyzés
Összes: 8746 db bejegyzés
Kategóriák
 
Keresés
 

bejegyzések címeiben
bejegyzésekben

Archívum
 
Látogatók száma
 
  • Ma: 1867
  • e Hét: 7557
  • e Hónap: 13929
  • e Év: 64720
Szótár
 




Blogok, Videótár, Szótár, Ki Ne Hagyd!, Fecsegj, Tudjátok?, Receptek, Egészség, Praktikák, Jótékony hatások, Házilag, Versek,
© 2002-2024 TVN.HU Kft.