Belépés
pacsakute.blog.xfree.hu
A szeretet ellen nincs fegyver. Czeizel Ilona
1954.01.05
Offline
Profil képem!
Linktáram, Blogom, Képtáram, Videótáram, Ismerőseim, Fecsegj
     1/1 oldal   Bejegyzések száma: 3 
Fűszerolajok készítése
  2019-03-12 22:11:15, kedd
 
 



A fűszerolajokat és a gyógynövényolajokat az emberiség évezredek óta ismeri és használja úgy a gasztronómia területén, ételek, saláták ízesítésére, mint a terápiák területén is különböző gyógyhatásaik miatt.

Ezek a típusú olajok kimondottan növény alapú olajok és nem tartalmaznak semmiféle mesterséges aromát, színezéket, valamint nem párolognak el, mint az illóolajok. A bőrön keresztül felszívódva, belélegezve és elfogyasztva egyaránt nyújt terápiás segítséget.

A gyógynövényes olaj elkészítéshez az alábbi növényi olajok közül választhatunk, attól függően, hogy milyen problémát szeretnénk orvosolni.

Növényi bázisolajok

Napraforgóolaj - Hidratálja a bőrt, ajánlott idős vagy sérült bőrre.

Olíva olaj - Hidratálja a száraz bőrt, enyhíti a viszketést, valamint segíti a kollagén és az elasztin szintézisét.

Kókuszolaj - Hidratálja száraz típusú bőrt és hajat, megnyugtatja az irritált bőrt, emellett hosszabb ideig eltartható, mint a legtöbb növényi alapú olajok.

Szőlőmag-olaj - Erősíti és rugalmassá teszi a sejtmembránt és a sejtszövetet, megőrzi a bőr természetes nedvességtartalmát, valamint gyorsan felszívódik.

Mandula olaj - Jó minden bőrtípusra, kimondottan száraz bőrre ajánlott. Nyugtatja a gyulladást, viszketést, és enyhítést hoz egyes bőrbetegségek esetében (ekcéma, pikkelysömör, bőrgyulladás), valamint enyhíti és nyugtatja a leégést.

Avokádó olaj - Esszenciális vitaminokat (D és E Vit. ) tartalmaz, hidratálja, nyugtatja az érzékeny bőrt, antibakteriális tulajdonsággal bír és segítséget nyújt a pikkelyes fejbőr kezelésében is.

Búzacsíra olaj - Puhítja száraz és öregedő bőrt, segíti a sejtek regenerálódását, a nyirokkeringést, enyhíti a gyulladást, megelőzi és csökkenti a hegesedést.

Olajokhoz használt gyógynövények hatásai.

Minden gyógy-, és fűszernövény használható gyógyhatású olaj készítésére. Az itt felsorolt növények mind jótékony tulajdonságokkal bírnak.

Aloe Vera - Antibakteriális, gomba és vírusölő, seb és égés gyógyító, természetes hashajtó, csillapítja a gyomrot, enyhíti és megszünteti egyes börbetegségek tüneteit.

Bazsalikom - Hatékony görcsoldó, vírusellenes, antibakteriális, csillapítja a gyomorgörcsöket.

Poloskavész - Enyhíti a klimaxos hőhullámokat, a menstruációs görcsöket, helyreállítja a keringési és érrendszeri zavarokat, csökkenti a vérnyomást és a koleszterinszintet, segítséget nyújt idegesség és a stressz kezelésében. Terhesség alatt nem ajánlott!

Fekete dió - Jó a gombás fertőzésekre, szemölcsök és szömörce kezelésére, és segíti az emésztést.

Fahéj - Bizonyotottan 99,9% -osan vírus és baktérium ölő, tehát antibakteriális és antivirális.

Cayenne-i bors - Ajánlott a reuma kezelésére, megfázás, influenza, arcüreggyulladás és torokfájás esetén, hasznos fejfájás és láz enyhítésére, segíti a létfontosságú szervek működését.

Szegfűszeg - Erősíti az immunrendszert, antioxidáns, emellett antibakteriális és antimikrobiális.

Tuja - A terápiás tulajdonságait ciprus olajként fejti ki: vérzéscsillapító, fertőtlenítő, görcsoldó, vizelethajtó, izzasztó, érösszehúzó, légzőszervi frissítő és nyugtató hatású.

Pitypang - Hasznos menstruáció, valamint menopauza esetében, növeli a petefészek hormontermelést.

Kasvirág - Növeli a fehérvérsejtek termelését, támogatja az immunrendszert, gyulladáscsökkentő és vírusellenes tulajdonságokkal bír, jó a megfázás, az influenza és fertőzések kezelésére. Fontos, hogy legalább két hétig alkalmazzák kúraszerűen!

Eukaliptusz - Kiváló fertőtlenítő, baktérium- és vírusölő hatása van.

Fokhagyma - Segít a fertőzések leküzdésében, az asztmás tünetek enyhítésében, orrmelléküreg-gyulladás csökkentésében, a keringési problémák és a szívbetegségek kezelésében, ezen felül növeli az immunitást, és méregteleníti a szervezetet.

Kamilla - Segít a stressz, a szorongás és álmatlanság leküzdésében, jó emésztési zavarokra, hasznos a legtöbb emésztési problémára, hatékony vértisztító, erősíti a májműködést, támogatja a hasnyálmirigyet, javítja az epe működést, valamint segíti a hólyagos bőr gyógyulását.

Gólyaorr - Hatásos a máj méregtelenítésében, görcsoldó, elállítja a vérzést, antibakteriális hatása miatt pedig fertőzés ellen is ajánlják.

Gyömbér - Enyhíti a hányingert, az utazással járó rosszullétet, hasznos különöző vérkeringési problémákban, segítséget nyújt emésztési zavarok esetében, és nagyon jó antioxidáns hatással rendelkezik.

Levendula - Segíti az égési sérülések kezelését, fertőtlenítő hatású, használható feszültségoldóként, jó depresszió esetében, egészségessé és széppé varázsolja a bőrt.

Lemongrass - Javítja a mikrokeringést, segíti a fehérvérsejtek képződését, és az immunrendszer működését, emellett fertőtlenít.

Majoránna - Antibakteriális, tágítja az ereket, szabályozza a vérnyomást, lazítja az izmokat.

Mályva - Húgyhólyag fertőzések kezelésére alkalmas, vízhajtó, nagy segítség vese problémák és emésztési zavarok esetében, nyugtatja a köhögést, enyhíti a torokgyulladást, általános gyulladáscsökkentő, antibakteriális és sebgyógyító.

Citromfű - nyugtatja az idegrendszert és baktériumellenes tulajdonságokkal is rendelkezik.

Ökörfarkkóró - Használhatjuk hashajtóként, asztmára, szamárköhögésre, hörghurutgyulladásra, szénanáthára és bármilyen légzési panaszokra.

Mirha - Antivirális, megnyugtatja a bőrt és támogatja az immunrendszert, ezenfelül görcsoldó is.

Oregánó - Egy hatékony természetes antibiotikum, bizonyítottan hatásosabban pusztítja a baktériumokat, mint sok kémiai úton előállított antibiotikum.

Fenyő - Antidiabetikus, kortizon-szerű anyagot tartalmaz, súlyos fertőzésekre ajánlják, valamint magas vérnyomás kezelésére is alkalmas.

Rozmaring - Fertőtlenít, baktériumölő, tisztító és méregtelenítő. Támogatja a májfunkciókat és megszünteti a májzsugort.

Rózsafa - Fertőzést csökkentő, baktérium- és vírusölő hatással rendelkezik.

Zsálya - Hasznos szorongás és idegrendszeri zavarok kezelésében, jó vérzéscsillapító, hasi és alhasi rendellenességek kezelésében, és nagyon jó gyulladáscsökkentő.

Fodormenta - Megnyugtatja az idegrendszert, és segíti a hörgők gyógyulását.

Teafa - Fertőtlenítő, baktériumölő, gombaellenes hatásokkal rendelkezik, jól lehet alkalmazni égési sérülések esetében és mindenfajta bőrbetegségben.

Kakukkfű - Baktériumölő hatásáról igen híres-neves gyógynövény.

Elkészítési mód:
A felsorolt gyógynövények épp leveleit, vagy virágait tisztán, szárítás után belehelyezzük egy tiszta, fertőtlenített és megszárított üvegbe, melynek 1/3 részét megtöltjük gyógynövényekkel, ez lehet egy gyógynövény, vagy több gyógynövényből készült olaj, annak függvényében hogy mire akarjuk alkalmazni, majd buborék mentesen tele öntjük olajjal (napraforgó, oliva, szőlő, mandula...stb...).

A teli üvegeket zárjuk le, majd helyezzük naptól védett helyre, és naponta 1-2 szer mozgassuk meg az üveget. Hat hétig hagyjuk állni, hogy a növényekből a hatóanyagok tudjanak kioldódni. Majd az olajat átszűrjük egy szitán vagy gézen egy másik üvegbe és légmentesen lezárjuk. Hűvös és sötét helyen tároljuk (kamrában). Ha az olajok megszagosodtak, megavasodtak öntsük ki, ezt ne használjuk többet sem étkezés sem pedig terápia céljából.
Forrás : Link
 
 
0 komment , kategória:  Fűben fában....  
A mandulatejről
  2019-03-12 21:50:06, kedd
 
 



100 gramm mandulában 570−630 kalória található, B-vitamin, E-vitamin és vas tartalma pedig igen magas, emellett gazdag még aminosavakban, telített és telítetlen zsírsavakban. Az ásványi anyagok közül megtalálható benne a kálium, kalcium, magnézium és a foszfor; a nyomelemek közül a vas, mangán és a cink. Fehérje és tápanyagtartalma nagyban hasonlít az anyatejéhez.

A mandula gyógyhatásai:

A mandula csökkenti a szív- és érrendszeri betegségek kockázatát.

Szabályozza a kalóriaszintet.

Hozzájárul a csontok és a fogak erősödéséhez.

Különböző fájdalmak enyhítésében is segít, itt említhető: a fogfájás, izomgörcs, vagy a menstruációs fájdalmak.

Használható stressz, kimerültség és szorongás esetén, mivel csökkenti az ingerlékenységet, nyugtatja az idegeket.

Fogyasztása ajánlott mindazok számára akik máj vagy hasnyálmirigy problémákkal küzködnek.

Emésztési panaszok kezelésére is ajánlják, ugyanis pozitív hatással van a belek működésére.

Nátha megelőzésében is segítségünkre lehet

Hogyan készítsünk mandulatejet?

Hozzávalók:

1 csésze mandula

4 csésze víz

1 evőkanál méz

Elkészítés:
Áztassunk 1 csésze mandulát 8-12 órán át annyi vízben, hogy bőven ellepje. Ezzel nem csak felpuhítjuk a magvakat, de eltávolítjuk belőle a fitinsavat is, ezzel segítvén az emésztést és a tápanyagok felszívódását. Ezt követően öntsük le a vizet és a magvakat tegyük bele egy turmixgépbe, majd adjunk hozzá 4 csésze friss vizet és turmixoljuk össze. Ha turmixolás után még krémesnek találjuk, akkor öntsünk hozzá még 3 csésze vizet. A végén ízesíthetjük mézzel, amit szintén bele kell mixelni a tejbe.

Az elkészült mixet átszűrjük egy tiszta gézen, a mandula pépet pedig sütőben kb. 115 fokon megszáríthatjuk, majd ledarálhatjuk mandulalisztnek, vagy használhatjuk darabosan is például natúr joghurthoz, vagy süteményekhez.

Tárolhatjuk befőttes üvegben, vagy zárható üvegben. A hűtőben egy hétig is eláll, azonban idővel szétválik, így fogyasztás előtt fel kell keverni. A tejünket feldobhatjuk fahéjjal, juharsziruppal, vaníliával, kakaóval vagy kurkumával.
Forrás : Link
 
 
0 komment , kategória:  Fűben fában....  
A kókusz gyógyhatásairól
  2019-03-12 21:44:47, kedd
 
 



A kókuszolaj 92%-ban telített zsírt tartalmaz, és leginkább közepes láncú zsírsavakból (MCFA) áll. Ez a fajta zsír - a közepes láncú telített zsírsav - különbözteti meg a kókusz olajat a többi olajoktól. A kókusz többszörös egészségügyi haszna ezen MCFA-kból adódik. De lássuk csak mi mindenben tud segíteni nekünk a kókuszolaj/zsír?

- antimikrobális (véd a baktériumok, vírusok, gombák és paraziták ellen)

- Felfekvésekre

- gyulladáscsökkentő

- rákellenes (gátolja a rákos sejtek fejlődését, erősíti az immunrendszert)

- nem tartalmaz toxikus anyagokat

- javítja a tápanyagok felszívódását (könnyen emészthető zsírokat, és vitaminokat, A-, D-, E- és K-vitamint tartalmaz)

- Rossz lehelet esetében: Kis mennyiségű kókuszolaj alkalmazása a szájban megszünteti a rossz lehelletet és az íny vérzésének csillapítására is alkalmas.

- antioxidáns hatással bír

Külsőleg bőrápolószerként, samponként és hajkondicionálóként lehet használni

- A kókuszolaj használata széleskörben elterjedt az indiai nők között, akik gyönyörű, erős, csillogó és egészséges hajuk megőrzése érdekében használják azt. Hetente egyszer forró, kókuszolajos fejbőr masszázzsal kényeztetik magukat.

- kopaszodás ellen: háromszor egy nap masszírozzuk be a fejbőrt, egy kevés kakukkfű, cédrus, jojoba, levendula, ricinus és kókuszolaj, egy kevés cayenne bors keverékével.

- öregségi foltok, májfoltok ellen: dörzsöljük be rendszeresen a foltokat, és egy idő után halványodni fognak

- nyugtatja borotválkozás után az arcbőrt, anélkül, hogy eltömítené a pórusokat

- gyorsan regenerálja az égési sérüléseket

- viszketés, csípés ellen: kenjük közvetlenül a csípésre, és így gyorsan el fog múlni

- zúzódásra: felgyorsítja a gyógyulási folyamatot

- testradírként: keverjük el egy kevés durva sóval, és masszírozzuk át vele a bőrt

- megszünteti a korpásodást a fejbőrbe masszírozva

- arclemosó és szappan: keverjünk össze egyenlő arányban kókusz-, olíva-, ricinus-, avokádó-, és mandula olajat, majd dörzsöljük át vele az arcunk. Hagyjuk állni 2 percet, majd mossuk le vízzel.

- arckrém: lefekvés előtt tegyünk egy kevés kókuszolajat az arcunkra. Eltünteti a szem alatti táskásodást, puhává varázsolja a bőrt.

- a pelenkák okozta kiütések ellen is nagyon hatékony

- hajkondicionáló: a száraz hajba kell dörzsölni egy kevés kókuszolajat, majd hagyjuk rajta minél több időn keresztül.

- hidratáló: az egész test és nyak területén alkalmazhatjuk

- fogkrém: szódabikarbónával elkeverve fehérítő és baktériumölő paszta lesz belőle

- ráncok ellen: rendszeresen alkalmazva enyhíti a már kialakult ráncokat

- tejserkentő: naponta 3 és fél evőkanál fogyasztása ajánlott

- hányinger ellen: a csukló belső oldalát kell egy kevés kókuszolajjal bedörzsölni. Enyhíti a gyomorrontást is.
Forrás : Link
 
 
0 komment , kategória:  Fűben fában....  
     1/1 oldal   Bejegyzések száma: 3 
2019.02 2019. Március 2019.04
HétKedSzeCsüPénSzoVas
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Blog kereső


Bejegyzések
ma: 0 db bejegyzés
e hónap: 142 db bejegyzés
e év: 1442 db bejegyzés
Összes: 49322 db bejegyzés
Kategóriák
 
Keresés
 

bejegyzések címeiben
bejegyzésekben

Archívum
 
Látogatók száma
 
  • Ma: 375
  • e Hét: 25266
  • e Hónap: 56752
  • e Év: 261453
Szótár
 




Blogok, Videótár, Szótár, Ki Ne Hagyd!, Fecsegj, Tudjátok?, Receptek, Egészség, Praktikák, Jótékony hatások, Házilag, Versek,
© 2002-2024 TVN.HU Kft.