Belépés
zgfumag.blog.xfree.hu
Ha azért nézel , mert ez a munkád, jó munkát kívánok! GYÁVA NÉPNEK NINCS HAZÁJA! Minden nemzetnek olyan kormánya van aminöt érdemel. Ha valami... Zámbori Gusztáv
1957.12.05
Offline
Profil képem!
Linktáram, Blogom, Képtáram, Videótáram, Ismerőseim, Fecsegj
     1/1 oldal   Bejegyzések száma: 7 
Úgy néz ki, hogy nagyon bejött az RTL Klubnak a bosszúhíradó
  2014-11-06 17:43:58, csütörtök
 
  Úgy néz ki, hogy nagyon bejött az RTL Klubnak a bosszúhíradó

média
ma 17:41


“Vidáman, nagy átéléssel beszopták a cumit, és csináltak egy olyan híradót, amivel irtózatos mértékben vesztettek nézettséget."

Deutsch Tamás elemezte így az RTL helyzetét szeptember közepén a Népszabadságnak adott interjújában. Amit az interjúban mondott már akkor sem volt igaz, és így visszatekintve végképp látszik, hogy nem a próféta beszélt a fideszes politikusból.

Az RTL Híradó nézettsége ugyanis szinte folyamatosan növekszik azóta, hogy nyár elején a reklámadó miatt összerúgták a port a kormánnyal, és elkezdtek a korábbinál kritikusabb hangvételű adásokat csinálni.

Főleg két kategóriát figyelnek a nézettségnél a kereskedelmi tévék: a teljes népességet, és azt, hogy a 18-59-es, azaz a kereskedelmileg fontos korosztályban hányan ülnek le a műsorok elé.

A teljes népességénél az RTL Híradó

júniusi napi átlaga 514 ezer néző volt.

Ehhez képest az

októberi napi átlag már 898 ezer néző.

A kereskedelmi 15-59-es kategóriában a júniusi nap átlagos 249 ezer néző helyett októberben már átlagosan 456 ezren nézték a Híradót naponta.

Az is érdekes, hogy a nézettség a kormánnyal lényegesen engedékenyebb TV2 esti híradójához, a Tényekhez képest hogy alakult. A teljes népességnél a TV2 vezet, bár az előnye június óta folyamatosan csökken. A kereskedelmi 15-59-es kategóriában ennél drámaibb a helyzet, ott októberben a RTL híradója már le is nyomta a Tényeket pár ezer nézővel.



“A reklámadó beváltotta a hozzá fűzött reményeket, ezért hasonlóan más országokhoz, a jövőben is lesz reklámadó Magyarországon"

Ezt az NGM közölte csütörtökön, miután a HVG azt pedzegette, hogy esetleg visszavonják a javaslatot.

(A BrandTrend statisztikáiból dolgoztunk.)

http://444.hu/2014/11/06/ugy-nez-ki-hogy-nagyon-bejott-az-rtl-klubnak-a-bosszuhir ado/
 
 
0 komment , kategória:  Általános  
Az a baj, hogy ez a korrupciós gyakorlat valószínűleg már a
  2014-11-06 17:42:14, csütörtök
 
  Az a baj, hogy ez a korrupciós gyakorlat valószínűleg már a fidesz előtt is ment elég rendesen az amcsi cégekkel kapcsolatban. Ezt tudjá az előző kormányok, tudja az USA, és tudja a Fidesz is, sőt, valószínűleg mindegyiküknek vannak rá bizonyítékai is.
Az USA valószínűleg szemet hunyt efölött amiatt, mert egyébként eddig egyáltalán nem volt kérdőjel a fejükben annak tekintetében, hogy Mo. a nyugati világhoz és az USA-hoz lojális, most viszont már Paks és a Déli Áramlat miatt van, ezért ilyen meglebegtetett korrupciós ügyekkel próbálkoznak jobb belátásra bírni a kormányt. Viszont ha ez nem használ, akkor nem nagyon tudnak mit tenni, mert valódi bizonyítékokat nem hozhatnak nyilvánosságra a Fidesz ügyeiről anélkül, hogy ne derülnének ki az előző kormányok hasonló ügyei is, az meg ugye az USA-ra nem vetne jó fényt, hogy bizonyos esetekben simán elnézik a korrupciót, ha amúgy jó csatlósuk Magyarország.
 
 
0 komment , kategória:  Általános  
Kőmíves Viktor küzdelme a nemzeti várfallal
  2014-11-06 17:22:39, csütörtök
 
 
2014. nov 06.
Kőmíves Viktor küzdelme a nemzeti várfallal
írta: Edgar Swan

Nagy izgalomban van mindenki, aki kicsit is figyeli a politkát. Márpedig az elmúlt években a politika sikeresen becuccolt az óvodába, iskolába, egyetemre, hálószobánkba, a nők méhébe, úgyhogy elég nehéz nem figyelni rá.

Megy az eszelős kapkodás, mert a kormány eddig maga határozta meg, miről szóljon a közbeszéd. Természetesen a média 90%-a most is központi kottából játszik, lévén kormányközeli zsebekben, viszont megtörtént a baj. Az ország normálisabb része megunta a balek szerepkört és függetlenítette magát a fő-hipnotizőr akaratától.

Azt eddig is tudni lehetett, hogy amennyiben betelik a pohár, az fel is borul azzal a lendülettel. Betelt, borult. Hiába rohangál felmosóronggyal Varga Mihály, bizony nem tudja visszaterelni a vizet a pohárba.

Érdekes módon Orbán Viktor nem intézett még szózatot az ő népéhez, mintha igyekezne kívül maradni, felül emelkedni az egyre komolyabb hullámokat vető botrány-cunami hatókörén. Márpedig az nem fog menni. Annak, hogy valaki kézi vezérlésre kapcsol egy egész országot, használható, jó szakemberek helyett lojális káderekkel, rokonokkal, barátokkal tölti fel a kormányt és egyszemélyi döntéseket hoz, van egy rohadt nagy kockázata. Jelesül az, hogy amennyiben borul a bili, az elsőként a fővezér fején csattan. Nincs hová bújni, nincs kire mutogatni. El kell vinni a balhét, nincs mese. Ő a jelképe mindennek, rá épül az egész rendszer. Nem úszhatja meg, maga alá temeti a fordított piramis. Buknia kell, személy szerint, mert ő a jelképe mindannak, ami most történik.

Na, de ez még odébb van. Most még megy a kapkodás, mutogatás, magyarázkodás. Kenik a szart széles sugárban, hátha úgy kevésbé lesz büdös. Ma született Vida Ildikók rezegtetik a szempillákat, Varga Mihályok nem tudnak semmiről semmit a világon, közben vagy lesz békemenet, vagy nem, de mindenről más tehet. Valaki más. Egész pontosan mindenki, aki nem képes felfogni az unortodox, illiberális, népnemzeti biznisz világrengető újszerűségét. Már mindenkivel összevesztünk, akivel csak lehet. Mindenki minket támad, nekünk akar ártani, minket akar kirabolni, gyarmatosítani. Teli van az ország árulókkal, külföldi ügynökökkel, beszivárgott ellenséggel. Pedig az ország jelentős része, kétharmadnyi kétmillió szavazott erre a kormányra, felhatalmazva őket mindenre, ami csak az eszükbe jut. A kormány gondja az, hogy ezt már csak nagyon kevés, nagyon hithű rajongó hiszi el.

Csakhogy a maradék egyharmadnyi négymillió és mindkét oldalról is sok, milliónyi ember megunta azt, hogy egyre szarabbul él, hogy mindent le kell nyelni, hogy a mocskot nemzetiszín szalaggal kötik át. Elég volt a szabadrablásból, hazudozásból, korrupcióból, a félelem légköréből, kiszolgáltatottságból, a jövő nélküli, reménytelen életből. Elég volt a kormánypártból és a jelenlegi ellenzékből, az előző kormánypártból. Az elmúlt 25 évből volt elég, a hol kicsit, hol nagyon rossz kormányokból.

Most semmi más nem történt, minthogy az ország jelentős többsége ébredezni kezdett. A mozdíthatatlan, senkire nem szavazók csakúgy, mint a Fidesz szavazók és az Mszp szavazók egy része is ráébredt, pontosabban kezd ráébredni arra, hogy mekkora ereje van. Késve ugyan, de felismerték a demokrácia hatalmát és jogot formálnak arra, ami a rendszerváltás óta elemi jussa mindenkinek. A beleszólás közös dolgainkba - a demokrácia lényege.

Ahogy joga volt a népnek utcára vonulni és világgá kiáltani, hogy elég volt az Mszp dilettáns, korrupt kormányzásából, most éppen úgy joga van megálljt parancsolni az orbáni rendszer eszelős dúlásának.

Ennyi történt, nem több, nem kevesebb. Az embereknek elege van. Speciel nekem is, de ez nem most kezdődött és nem is túlságosan jelentős dolog országos viszonylatban. Viszont a magam nevében tudom elmondani, én mit akarok.

A kormány megtisztítását. Teljes vizsgálatot, a korrupt, dilettáns tisztviselők leváltását. Korrekt, mindenre és minden családtagra kiterjedő vizsgálatot. Bűncselekmény esetén vagyonelkobzást, jogszerű bírói ítéleteket. Hozzáértő szakemberek kinevezését, a gazdaság beindítását, a társadalmi egyenlőtlenségek felszámolásának megkezdését, az egészségügy, nyugdíjrendszer, oktatási rendszer reformját, a szociális háló újratervezését. Külkapcsolataink rendezését, az Unióval és azon kívül fel kell számolni a konfliktusokat. Paks II. újragondolását, a szerződés szakértő bizottsági vizsgálatát. Biztosan van a Fidesz hátsó soraiban sok becsületes, hozzáértő politikus, elő kell őket venni. Ha szükséges, be kell vonni külső szakembereket, felállítani egy működő rendszert. A KDNP-től jó lenne elválni, mert erősen rápenészedik az anyapártra. Javasolnék egy 5x5 méteres irodát kiutalni, abban elfér az egész párt. Ott játsszanak szépen együtt. Amelyik most létező párt képes megújulni, tegye. Amelyik nem képes, induljon oszlásnak. Lesznek új pártok, új emberek.

Meg kell kezdeni az adóhatóság azonnali, teljes átvilágítását, vezetőinek felfüggesztését a vizsgálatok idejére. Amennyiben a vádak beigazolódnak, megfelelő büntetőeljárások lefolytatását. Az ügyészség átvilágítását, a legfőbb ügyész személyének szigorú felülvizsgálatát.

A teljes államapparátuson belül elburjánzott ismerősök, rokonok, barátok alkotta hálózat azonnali felszámolását. Minden, közpénzből élő - vezető beosztású - közalkalmazott vagyonosodási vizsgálatát. Az Ökotárs után a CÖF teljes és nyilvános átvilágítását. A civil szféra megerősítését. Az egyház és az állam szétválasztását.

Az Uniós források átlátható elosztását. A pályázati rendszerek felülvizsgálatát. A közpénzek elosztásának átvilágítását. A trafik,- föld,- és minden létező, újra elosztott piac szigorú felülvizsgálatát.

Sorolhatnám még hosszasan, de remélhetőleg olyan szakemberek kerülnek majd kormányra, akik pontosan tudni fogják, mit kell tenniük. Nem holnap, nem a jövő héten, de elég felbőszült ember van már az országban ahhoz, hogy egy következő (rendes, vagy előrehozott) választáson ne a rossz és a rémes közül kelljen választani.

Persze először a jogrendszert kell helyreállítani. Javasolnám, hogy a demokratikus országokban ismeretlen, de nálunk az elmúlt években sikeresen alkalmazott visszamenőleges törvénykezést ne azonnal törölje el az új kormány. Előbb használja azt egy kicsit, a megalkotói nagyobb dicsőségére.

Mi pedig éljünk azzal a jogunkkal, ami megillet minket. A beleszólás, akár az ordítás jogával. Ha kell, a tüntetés jogával. A sztrájk jogával. A polgári engedetlenség jogával. Hiszen mindegy, ki kerül kormányra. Ha a minket, a népet megillető jogokat korlátozni engedjük, vagy önként, magunk korlátozzuk - a kormány, a politka és a pártok önmaguk érdekében kezdenek működni. Ez történt most is, valójában 25 éve ez történik. Mindegy, hogyan hívják a kormánypártot, vagy pártokat. Az számít, hogy jól, a mi közös érdekünk szerint működjön, az ország javát szolgálja. Most nem ez történik.

Putyinban kár reménykedni. Számára addig értékes ez az ország, ameddig tagja vagyunk az Uniónak. Amennyiben sikerül önként, vagy kényszerrel kizárni magunkat, érdektelenné válunk. Csak egy fél ország leszünk (mert aki teheti, időben el fog menekülni), egy gazdaságilag rogyadozó, szegény kis piac, semmi más. Csak szólok, a Déli Áramlat országgyűlési legitimációja, amely az Unió megkerülésével lehetővé teszi a vezeték magyar szakaszának megépítését, nagyobbat fog robbanni, mint a NAV botrány. Egyszerűen szólva: megszívjuk. Nem kicsit, nagyon.

Tökéletes soha nem lesz, egy kormány, egy rendszer sem. Olyan nincs sehol. De jobb és jobbra törekvő lehet. A mostani rendszer önmagáért van, néhány tucat családot szolgál. A többségtől elvesz, a többségnek rossz.

Változtassunk rajta.

http://orditok.blog.hu/2014/11/06/komives_viktor_kuzdelme_a_nemzeti_varfallal
 
 
0 komment , kategória:  Általános  
Német elemzés: Orbán nem távozik szabad akaratából
  2014-11-06 17:13:51, csütörtök
 
  Német elemzés: Orbán nem távozik szabad akaratából

Gulyásviktatúra Orbanisztánban

A hatalomra törekvő ember címmel a Német Külpolitikai társaság folyóirata, a Internationale Politik hosszú elemzést közöl az orbáni politikáról, kiemelve, hogy annak eredményeként Magyarországon csupán egyetlen erőtér létezhet: maga a miniszterelnök.

Mint rámutat, a kormányfő ultrajobboldalinak, konzervatívnak, nacionalistának és populistának számít, aki az országot antidemokratikus tekintélyelvű tévútra vitte. Legtöbb kollégája az EU-ban kerüli, a külföldi média viktátornak, Puszta-Putyinnak nevezi, aki gulyásdiktatúrává változtatta Magyarországot.

Tusványosi beszédében azonban megerősítette bírálóit, amikor minden korábbinál egyértelműbben kimondta azt, amit védelmezői gonosz rágalomként intéztek el, hogy ti. illiberális államot akar.

Pár éve még egy ilyen megnyilvánulás után tízezrek vonultak volna az utcára, az EU tiltakozott volna, ám az ellenzék jelenleg lemondó és megosztott, Brüsszel pedig sokkal fontosabb dolgokkal van elfoglalva, semmint hogy egy kis állam kvázi autoriter kormányfőjével huzakodjon.

Ám vannak bőven, akik óvnak attól, hogy bárki alábecsülje Orbán kiállását. Tamás Gáspár Miklós úgy értékeli, hogy a politikus szakított az úgynevezett szabad világ társadalmi konszenzusával, a szabadság, egyenlőség, testvériség eszméjével. Charles Gati megállapította: lehullott a demokratikus álarc, a beszéd megerősítette, amit az ellenfelek az orbáni irányított demokráciáról mondtak. Viviane Reding, aki pedig szintén konzervatív, Magyarország putyinizálódásáról, illetve szisztematikus gleichschaltolásról beszél, ahogyan az a totalitárius rendszerekben szokás.
Forrás: Török Zsolt

A korábbi svéd külügyminiszter egyenesen gyávaságot vet Brüsszel szemére, mert szerinte az túl engedékenyen reagál, amikor arról van szó, hogy Orbán és kormánya kétes módon jár el az emberi jogok és a jogállamiság kapcsán.

Valóban: a miniszterelnök nem átmenetileg vadult el, hogy az unió többé-kevésbé kezelni tudná. Sok hazai és külföldi elemző úgy látja: Orbán a lehető legrövidebb idő alatt teljesen át tudta alakítani az egykori mintaállamot, tökéletesen új modellt kényszerített rá. Legalább két évtizedre bebetonozta a maga és a Fidesz uralmát, éspedig oly módon, hogy elment a határig, már ami a demokráciát illetően még legitim és a jogállam szempontjából képviselhető. Sőt néha túl is lépett azon. Továbbá sikerült neki bizonyos mértékig térdre kényszerítenie Brüsszelt a közös demokratikus és jogállami alapértékek kapcsán. Megmutatta neki a tehetetlenségét.

Nem sok barátja lehet a kelet-európai uniós tagországokban, ám van neki egy sor többé-kevésbé nyílt szövetségese. Néha még a másik tábor vezető politikusai sem tudják leplezni csodálatukat iránta. Mivel a térségben erősödik az EU-szkepszis, minden politikai erő feszülten figyeli, miként befolyásolja az európai irányvonalat és az uniós intézményeket.

A kis Magyarország nem fenyegeti létében a közösséget, de alapvető Európa-ellenességével, oroszbarát politikájával, a keleti nyitással Orbán erősíti a kifelé tendáló erőket. Már csak ezért is fontos, hogy jobban megértsük fejlődési folyamatát és gondolkodásmódját.

2010-ben radiális, átfogó elit- és személycsere ment végbe az állam- és közigazgatásban. A közmédiát uniformizálták, központosították a közszolgálatot, messzemenően a kormány ellenőrzése alá helyezték. Korlátozták az igazságszolgáltatás függetlenségét, az Alkotmánybíróságot hatalombarát tagokkal töltötték meg. A Fidesznek kedvező választási törvényt hoztak. Ily módon tavasszal 45 százalékkal kétharmadot szerzett.

Kölcsön vett a Jobbik programjából. Májusi székfoglaló parlamenti beszédében egyértelművé tette, hogy hatalmon akar maradni. Egyben megmutatta, hogy mire számíthat részéről a magyar társadalom és az EU.

Hogy komolyan gondolja, azt alátámasztja a civilszervezetek elleni fellépése. Mindez Lengyel László számára azt jelenti, hogy véget ért a demokrácia Magyarországon. Orbán négy év alatt maximálisan elérte célját, a hatalmi rend teljes, nincsenek ellensúlyok. Saját maga hozhat döntéseket Európa és az USA ellen, anélkül hogy válaszlépésektől kellene tartania.

Tamás Gáspár Miklós pedig úgy látja, hogy Tusványoson egyértelművé tette: szabad akaratából nem adja ki a hatalmat a kezéből. Viviane Redig épp ezért sürgeti az új bizottságot, hogy az ne vegye tudomásul Magyarországon az alapvető jogok felszámolását. Ha ugyanis megengedi, akkor a magyar példa ragadós lesz. Brüsszelnek nyomást kell gyakorolnia, csak így megy - hangsúlyozta a korábbi biztos.

(Forrás: Szelestey Lajos/Klubrádió)


- See more at: http://www.168ora.hu/itthon/nemet-elemzes-gulyasdiktatura-orbanisztanban-131867.h tml?print=1#sthash.YQcY2plc.dpuf
 
 
0 komment , kategória:  Általános  
A netadó után a reklámadóból is kihátrálhat a kormány
  2014-11-06 16:54:30, csütörtök
 
  A netadó után a reklámadóból is kihátrálhat a kormány

2014. november 06., csütörtök, 06:30 Utolsó frissítés: 32 perccel ezelőtt

Szerző: M. László Ferenc

Nem ért célt a reklámadóval a kormány: az RTL nem hátrált és Brüsszel segítségét kérte, a kormánykritikus híradója pedig egyre népszerűbb. A Google és a Facebook tesz a magyar törvényekre, viszont a magyar ügyfeleik belefulladnak a papírmunkába. Ráadásul felgyorsult a reklámok áramlása a két multinacionális óriás felé, aminek a hazai médiacégek isszák meg a levét. Már a kabinet is felismerte, hogy elrontotta a törvényt, ezért a hvg.hu információi szerint vissza akar táncolni a reklámadóból. Jövőre a korábban tervezettnél egyébként is kevesebb pénzre számít a médiaadóból.

Jövőre 4 milliárddal kevesebb bevételre számít a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) a nagy port felvert, már a nyáron kivetett reklámadóból. Iparági források szerint az NGM felismerte, hogy a reklámadó nem elég hatékony, rosszul hat a piacra, ezért tárgyalásokba kezdtek a Magyar Reklámszövetséggel (MRSZ) a törvény esetleges átdolgozásáról. Bár a Fidesz és a kormány már szeptember elején szondázta a piacot, a mostani egyeztetéseket az MRSZ kezdeményezte.

A kormány október 30-án terjesztette a parlament elé a 2015-ös költségvetés tervezetét, amelyből kiderül, hogy a kabinet jövőre 6 milliárd forint bevételre számít az augusztusban bevezetett új adófajtából. Pedig a kabinet ennél eredetileg többre számított: az Átlátszó.hu által kikért, az adó bevezetéséhez készített NGM-es hatástanulmány még 8-10 milliárd forint minimális bevétellel számolt. A költségvetési törvény indoklásában az NGM nem magyarázta meg, miért lesz kevesebb az eredetileg tervezettnél a bevétel, így a hvg.hu szerdán magyarázatot kért a minisztériumtól a változásról.
Az NGM nem ismeri a törvényt?

"A reklámadóról szóló törvényjavaslathoz készült hatástanulmány (...) még nem tartalmazta a parlamenti módosító javaslatok hatását, mint például az elhatárolt veszteség levonhatóságának lehetőségét" - csütörtök reggel cikkünk megjelenése után ezt a rövid választ kaptuk az NGM-től, hogy miért számolnak csak 6 milliárddal, míg korábban 8-10 milliárdról írtak a hatástanulmányban. Az L. Simon László által beterjesztett törvénytervezetet valóban módosították a parlamenti tárgyalása során, így beillesztették azt, hogy az elhatárolt veszteséget le lehet írni (majd miután kiderült, hogy az RTL-nek is volt elhatárolt vesztesége, újabb módosítás következett, mely a német tulajdonú tévétársaságot kizárta a kedvezményezettek köréből, a TV2 viszont maradt).

Csakhogy az NGM mostani érvelése nem ad magyarázatot a 2-4 milliárdos csökkenésre: ugyanis ezt a kiskaput a törvény csakis a 2014-es adóévre nyítja meg, tehát a jövő évre nem számolhatna vele a minisztérium. Ezért újabb kérdéseket küldtünk a minisztériumnak, hogy tervezik-e kiterjeszteni az ellenzék által csak lex-TV2-ként emlegetett veszteségelhatárolást 2015-re is. Vagy csak arról van szó, hogy a tárca választ megfogalmazó munkatársai nem ismerik a reklámadó-törvényt?

Elefánt a porcelánboltban

,,Megváltozhat a reklámadó mértéke, számításának módja" - ezt még Lázár János mondta szeptember 21-én a Hír Tv-nek. Arra viszont a Miniszterelnökséget vezető miniszter nem tért ki, hogy nőni vagy csökkeni fog a reklámadó, ráadásul a HVG szeptember közepén kormányzati forrásokra hivatkozva arról írt, épp hogy emelést tervez a kabinet, hiszen már augusztusban is jóval kevesebb pénz folyt be belőle, mint azt remélték.

Odacsaptak az RTL-nek - hiába?

Fotó: RTL Klub

A júniusban megszavazott törvény szerint ugyanis a médiacégeknek már idén be kellett fizetniük az adóelőleget két részletben: az elsőt augusztusban, a másodikat novemberben. Az augusztusi adatok szerint összesen 1,3 milliárdot fizettek be a cégek, ráadásul egyes becslések szerint az idei bevétel még a 3 milliárdot sem éri majd el. Csakhogy ez az összeg fél évnél is rövidebb intervallumra, csak az augusztus 15-e és a december 31-e közti időszakra vonatkozik, tehát ha ezt vesszük alapul, akkor - az idén életbe léptetett szabályok változatlanul hagyása esetén - a kormány a következő évre a 6 milliárdnál többel kalkulálhatott volna.

Már egyeztetett Pankucsi Zoltánnal, az adózásért felelős helyettes államtitkárral, és a napokban lesz újabb egyeztetés - ezzel ismerte el hvg.hu-nak az MRSZ elnöke, Urbán Zsolt, hogy folynak tárgyalások a szakma egyik szervezete és a kormány között a reklámadótörvény átdolgozásáról. Urbán szerint már az augusztusi adóelőleg-befizetések is azt mutatták, hogy igazán nagy bevétel nem származik a reklámadóból, viszont a 2008 óta egyébként is évről évre zsugorodó médiapiacnak túl nagy károkat okoz. Szerinte a kabinet azt sem vette figyelembe, hogy számos újságnál, hetilapnál a bevétel mindössze 30 százaléka származik reklámból, a többi a terjesztési díjakból, előfizetésekből keletkezik, azaz a kormány sokkal nagyobb adóalappal kalkulált, mint ami a kiadóknak a válság miatt valóságban rendelkezésére áll.
Az NGM szereti a reklámadót - az MRSZ nem

Cikkünk megjelenése után az NGM kiadott egy kétsoros közleményt, amiben ezt írták: "A reklámadó beváltotta a hozzáfűzött reményeket, ezért hasonlóan más országokhoz, a jövőben is lesz reklámadó hazánkban. 2014. augusztus 21-ig több mint 700 adózótól érkezett bevallás a NAV-hoz, a befolyt bevételek a kormány előzetes várakozásának megfelelnek". Azt nem cáfolták, amit cikkünkben is írtunk, hogy folynak a tárgyalások a reklámadó átalakításáról, és arra sem adtak meggyőző magyarázatot (lásd előző keretes írásunkat), hogy miért számolnak jövőre jóval kevesebb bevétellel.

Az MRSZ is kiadott egy közleményt csütörtökön: "A szövetség üdvözölte a (kormány felőli - a szerk.) nyitottságot, ám határozottan kifejezte, hogy az iparág számára az egyetlen és legfontosabb cél a törvény rövidtávú kivezetése. A tárgyaláson részt vevő Urbán Zsolt fokozottan felhívta a figyelmet a hazai tartalomszolgáltatók védelmére és lépéseket sürgetett ezen a téren is.".

Több piaci forrás egybehangzó véleménye szerint a kormány túl sok szereplőt haragított magára ahhoz képest, hogy a reklámadót elsősorban az RTL-re szabták. Bár ezt eleinte a kormánypolitikusok tagadták - így nyilatkozott a beterjesztő, L. Simon László államtitkár is -, Lázár János az ATV október 5-i műsorában elismerte: a reklámadó mögött az áll, hogy az RTL Klub ,,évek óta nem fizet tisztességesen adót Magyarországon", ,,kiviszi" a profitját. (Az augusztusi 1,3 milliárdos bevétel 80 százalékát, 1,05 milliárdot az RTL fizette be az államkincstárba).

Ugyanakkor olyanoknak is kellett bevallást készíteniük pár millió forintról, akik semmilyen médiaszolgáltatást nem végeznek. Így az élelmiszerláncok gyakran adnak ki és ingyen terjesztenek olyan újságokat, ahol akciós termékeiket reklámozzák - nemcsak a Tesco vagy az Auchan, hanem például a magyar tulajdonú CBA is ad ki ilyen lapokat. A reklámadótörvény szerint a saját reklám is reklám, be kell vallani. Ráadásul az akciós termékek beszállítóitól ,,marketing-hozzájárulásként" ellenértéket is kapnak az áruházak, így két jogcímen is képződhet a reklámadó alapja - figyelmeztetett egy másik csapdára még októberben Békés Balázs, a Ryan amerikai adótanácsadó cég régiós vezetője.

Az októberi Internet Hungaryn a több tucat részvevő hosszan sorolta, ki mindenkinek milyen nyilatkozatot kell kiadnia a reklámadó miatt, hogyan növekedtek a hazai cégek adminisztrációs terhei, miközben alig van az államnak bevétele belőle.

Magyar magyarnak farkasa

Kormányzati források, de maga a miniszterelnök is tett korábban arra utalásokat, hogy szeretné ,,elősegíteni" a kabinet, a hazai média több mint 50 százaléka kerüljön magyar tulajdonba. Az utóbbi években több külföldi tulajdonos kivonult a magyar piacról: többek közt eladta a TV2-t a német Pro7Sat1, lapjait a finn Sanoma, illetve eladta részesedését a HVG Zrt. többségi német tulajdonosa, a Funke is.

A lapok tiltakozása a reklámadó ellen júniusban

Fotó: hvg.hu

Csakhogy a reklámadó sérti azon magyar befektetők érdekeit is, akik vásároltak vagy fejlesztettek a hazai piacon. Urbán szerint a reklámadó hatásának is köszönhető, hogy a hirdetési pénzek fokozatosan tolódnak el a Google és a Facebook irányába: az MRSZ elnöke szerint 1,2-1,8 milliárd forintról van szó, ráadásul ezek után a kincstár az áfát is elbukja. Így pont az ellenkezőjét érték el a reklámadótörvénnyel: azon magyar médiavállalatok, internetes tartalomszolgáltatók bevételei csökkennek, melyek évek óta egyébként is azzal küszködnek, hogy a két nagy letarolja az online piacot - tehát a profit még nagyobb arányban vonul külföldre.

Ugyan a reklámadóról szóló törvény ezt a két nagy céget is célba vette, az alacsony adókulcsú Írországban adózó óriásvállalkozások egyáltalán nem is reagáltak a magyarországi törvény előírásaira, nem nyilatkoznak a reklámbevételeikről - hangsúlyozta három hete több adószakértő is az Internet Hungaryn. A törvény szerint viszont ebben az esetben a hirdetés feladójának kell reklámadót fizetnie: tehát a hazai kisvállalkozások, melyek a Google-ön és a Facebookon hirdetnek. Az eredeti törvény kidolgozói erre sem figyeltek, így utólag módosítani kellett a jogszabályt, hogy beilleszthessék: mentesül a reklámadó alól az, aki havi 2,5 millió forintnál kevesebbet hirdet. Mint kiderült, az eredeti törvény beterjesztője, L. Simon László nem is tudott arról, hogy pontosan mi van a szövegben a Google-ra és a Facebookra vonatkozóan.

RTL vs. kormány: ki veszít?

,,A kormányban többen belátták, hogy a jelenlegi feszült bel- és külpolitikai helyzetben felesleges túl sokáig az RTL-lel is fenntartani egy frontot" - mondta egy, a piaci szereplők és a kormány közti egyeztetésekre rálátó forrás, milyen más, politikai jellegű motivációi is vannak a kabinetnek. Azt a hvg.hu-nak egy magas rangú fideszes forrás elismerte, nem számítottak arra, hogy az RTL Híradójának ennyire jó lesz a nézettsége.

Fotó: Stiller Ákos

Márpedig az RTL felvette a kesztyűt és nemcsak a Híradó megerősítésével: októberben a médiavállalat hivatalos panaszt nyújtott be az Európai Bizottságnál (EB). Érvelésük szerint míg a piaci részesedésük 13,5 százalék, addig a cég fizeti az új adó több mint 50 százalékát, ezért az RTL szerint a reklámadó diszkriminatív, torzítja a hazai versenyt. Az EB elismerte, folyik vizsgálat a reklámadó ügyében, többször is adatokat kértek be a magyar kormánytól.

Két, a hirdetési piacon meghatározó szereppel bíró cég vezetője is azt mondta a hvg.hu-nak, már szeptember elején puhatolóztak náluk a kormány emberei azzal kapcsolatban, hogy milyen törvényi módosítást tartanának fontosnak. Azt forrásaink szerint tárgyalóik elismerték, hogy túl nagyok lettek a vállalkozások adminisztrációs terhei, túl sok nyilatkozatot kell kitölteni. Forrásaink szerint a focit a miniszterelnök hobbija miatt annyira támogató kabinetben azt is felismerték, hogy nem jó ötlet reklámadót követelni a mezeken látható reklámfeliratok, szponzoráció után.

,,Biztos vagyok benne, hogy nem fogják egyik napról a másikra eltörölni, mint a netadót, de a tárgyalások során világossá vált, hogy a kabinet is érzi, hogy foglalkozni kell a kérdéssel, mert túl nagy kárt okoz a teljes magyar gazdaság számára, így nem lehet más szenárió, mint kivezetni a jogszabályt" - mondta egy piaci forrás, milyen benyomásai vannak a kormány tárgyalókészségéről. Urbán Zsolt a hvg.hu-nak azt mondta, az MRSZ megrendelt egy elemzést az Ernst&Young adótanácsadó cégtől a reklámadó várható hatásairól. A szövetség elnöke szerint a vizsgálat heteken belül elkészül, a kormányból pedig jelezték az MRSZ-nek, ők is kíváncsiak a dokumentumra.

Volt olyan médiapiaci szakember, aki úgy vélte, ha a kormány valóban enged, és kiveszi a törvényből az élelmiszerláncokat, a sport szponzorait, és enyhít a szigoron, akkor a reklámadó valóban átminősül RTL-adóvá, pontosabban tévéadóvá (ugyanis jövőre már a TV2 kezdeménye is megszűnik, az adó őket is érinteni fogja 1,5-1,7 milliárd értékben). Ebben az esetben forrásunk szerint már nehéz lesz bizonyítani az EB előtt, hogy nem diszkriminatív, ami elvezethet a reklámadó ,,halálához".


http://hvg.hu/itthon/20141106_A_netado_utan_a_reklamadorol_is_lehatralh#utm_sourc e=hvg_daily&utm_medium=email&utm_campaign=newsletter2014_11_06&type-i d=HvgDaily&user-id=572662BE&utm_content=normal
 
 
0 komment , kategória:  Általános  
Putyin a nyugati elitnek: Vége a játéknak
  2014-11-06 16:41:27, csütörtök
 
  Putyin a nyugati elitnek: Vége a játéknak

Joseph Candel: Sok ember szeretné tudni, hogy Putyin vajon tényleg az Új Világrend ellen dolgozik vagy ő is csak egyike a beavatott játékosoknak, és éppen úgy utasításra teszi a dolgát, mint kollégái, akiket a világkormány felállításán dolgozó elit céljai megvalósítása érdekében mozgat a globális sakktáblán.

Tudjuk, hogy Oroszország fontos tagja a BRICS államoknak, amely immár saját valutaalappal és központi bankkal rendelkezik, és azon igyekszik, hogy elszakadjon a világ jelenlegi valutarendszerétől. De vajon tényleg ennyire függetlenül ténykednek?

Véleményem szerint inkább arról lehet szó, hogy a globalisták a BRICS államokat használják az amerikai dollár meggyengítésére. Ezek az országok egymás között már más valutákban kereskednek és hamarosan olajszerződéseiket is más fizetőeszközben fogják teljesíteni. Oroszország a világ egyik legnagyobb olajexportőre és mint ilyen, már egy ideje azon van, hogy minden dollártartalékától megszabaduljon. A legtöbb szakértő úgy látja, hogy amint a világ többi országa is követi példáját, a petrodollárnak vége.

A kérdés tehát, hogy Putyin a globalistáknak akar keresztbetenni vagy a BRICS egyik vezető országaként a terv egyik fontos részének kivitelezésében segít a dollár és az Egyesült Államok meggyengítésével és a világkormányhoz való csatalakozásának előkészítésével?

Ismert tény továbbá, hogy Henry Kissinger, a globalisták egyik fontos frontembere, rendszeresen találkozik Putyinnal és a hírek szerint igen jó barátok. Tudjuk, hogy a háttérhatalom a háborúk, gazdasági válságok, katasztrófák, a terrorizmus és egyéb problémák segítségével próbál egy olyan irányított káoszt kialakítani a világban, amire a megfelelő pillanatban, amikor már senki nem lát kiutat a helyzetből, megadhatják az előre elkészített választ.

Mindenki döntse el maga, hogy Putyin milyen szerepet játszik ebben a tervben, tudva, hogy idővel a válasz egyértelműen kirajzolódik majd azok számára, akik követik az idők jeleit. Putyinnak az alábbi cikkben részletezett legújabb beszéde mindenképpen említésre méltó és valószínűleg jelentőségteljes, helyes értelmezése azonban csak a fenti kérdések figyelembevételével lehetséges.
vladimir-putin-personal-wealth

Forrás: zerohedge.com

Az angolul beszélő világ nagy része valószínűleg kimaradt Putyin Szocsiban elhangzott legújabb beszédéből, illetve, akik értesültek is róla sem biztos, hogy első hallásra felfogták annak jelentőségét.

A nyugati média mindenesetre mindent megtett, hogy ne vegyen róla tudomást, vagy kiforgatva tálalja annak tartalmát. Függetlenül attól, hogy ki mit gondol Putyinról (a Nap és a Hold sem a mi véleményünk kedvéért létezik), valószínűleg Churchill 1946. március 5-én elhangzott ,,Vasfüggöny" beszéde óta a legjelentősebb politikai beszéd hangzott el Szocsiban.

Putyin kijelentette, hogy a játékszabályok mostantól megváltoznak.

Mostanáig a nemzetközi politikát a következő szabályok szerint játszották:

A politikusok nyilvános kijelentéseket tettek, hogy ezekkel fenntartsák a nemzeti szuverenitás kellemes látszatát, ami kizárólag propaganda célokat szolgált, hiszen nem valós szuverenitásról beszélünk, hanem olyasmiről, aminek semmi köze a nemzetközi politika lényegéhez. Eközben titkos vagy zárt ajtós tárgyalásokon meghozták a valós döntéseket és megtárgyalták a követendő irányokat.

Korábban Putyin is ezen szabályok szerint játszott, cserébe csupán annyit várt, hogy Oroszországot egyenrangú félként kezeljék. Mivel ilyen irányú reményei szertefoszlottak, bejelentette, hogy a játéknak vége, ezzel végeredményben megszegve a nyugat által felállított tabut, nyíltan, az elit klánok és politikai vezetők feje felett szólva az emberekhez.

Egy orosz blogger, Chipstone, a következők szerint foglalta össze Putyin beszédét:

1. Oroszország nem játssza tovább ezeket a játékokat és nem folytat titkos, zárt ajtós tárgyalásokat apró-cseprő ügyekben. Oroszország ezzel szemben készen áll a komoly párbeszédre és megállapodásokra, amennyiben azok a kollektív biztonságot szolgálják, igazságosak és mindkét fél érdekeit figyelembe veszik.

2. A globális kollektív biztonság valamennyi rendszere romokban hever. Nincsenek többé nemzetközi biztonsági garanciák, az ezeket elpusztító entitást pedig Egyesült Államoknak hívják.

3. Az Új Világrend építői elbuktak. Homokvárat építettek. Az Új Világrend felépülésének kérdése nem csupán Oroszországon múlik, de a döntés nem születhet meg Oroszország nélkül.

4. A társadalmi rend újításait Oroszország konzervatív megközelítésből kívánja vizsgálni, de nem zárkózik el az ilyen újítások vizsgálatától, hogy kiderüljön, bevezetésük indokolt-e.

5. Oroszország nem szándékozik az Egyesült Államok folyamatosan terjeszkedő ,,káosz birodalma" által létrehozott zavaros vizekben halászni és új birodalmat sem akar alapítani (ez szükségtelen, Oroszországnak már meglévő területeit kell fejlesztenie). Továbbá Oroszország nem kíván a világ megváltójának szerepébe lépni, ahogyan ezt a múltban tette.

6. Oroszország nem kívánja a saját képére átformálni a világot, de azt sem fogja hagyni, hogy mások az ő képükre próbálják átformálni Oroszországot. Oroszország nem fogja elzárni magát a világtól, aki azonban megpróbálja elszigetelni Oroszországot a világtól, az forgószelet arat.

7. Oroszország nem kívánja a káosz terjedését, nem akar, és nem is szándékozik kirobbantani semmilyen háborút, ugyanakkor úgy látja, hogy egy globális háború kirobbanása ma már szinte elkerülhetetlen, így erre fel van készülve és a készülődést folytatja. Oroszország nem akar háborút, de nem is fél tőle.

8. Oroszország nem kíván aktív szerepet vállalni azok feltartóztatásában, akik még mindig az Új Világrendjüket építik, amíg ezek az erőfeszítések nem sértik Oroszország kulcsfontosságú érdekeit. Oroszország inkább a partvonalról szemléli, amint ezek újabb és újabb sebeket szereznek igyekezetükben, amennyiben azonban bárki megkísérli Oroszországot is belerángatni ebbe a folyamatba, figyelmen kívül hagyva annak érdekeit, az meg fogja tanulni, hogy mit jelent a fájdalom.

9. Külső, de még inkább belső politikájában, Oroszország ereje nem az eliten és annak zárt ajtós tárgyalásain, hanem a népen fog nyugodni.

A fenti pontokhoz a következőt muszáj még hozzátenni:

10. Még mindig fennáll a lehetőség egy olyan új világrend felállítása előtt, ami megakadályozhatja a világháború kirobbanását. Ennek az új világrendnek az Egyesült Államok is elkerülhetetlen része lenne, de kizárólag mindenki mással egyező feltételek mellett: a nemzetközi jog és nemzetközi szerződések alapján, mindenféle egyoldalú kezdeményezés nélkül, más nemzetek szuverenitásának abszolút tiszteletben tartása mellett.

Összegezve:

Vége a játéknak gyerekek. Szépen tegyétek el a játékaitokat. Eljött a felnőtt döntések ideje. Oroszország készen áll. Vajon a világ többi országa is?

Időkjelei: Az idők jeleit figyelő keresztények közül többen is felvetették az Új Világrend v.2 bevetésének lehetőségét. Olyasmit képzeljünk el, mint amikor egy népszerűtlen (túl nagy ellenállással küszködő) politikai hatalom megszervezi saját leváltását, a rendszerváltónak járó nagyobb népszerűség reményében. E szerint a forgatókönyv szerint az Antikrisztusra a ma ismert bennfentesek legyőzőjeként is tekintenének, aki egy új Új Világrend élére állna és ezzel sok, magát felébredtnek tartó embert is megtéveszthetne. Ez is egyfajta elképzelés, amit érdemes észben tartani.

http://idokjelei.hu/2014/11/putyin-a-nyugati-elitnek-vege-a-jateknak/
 
 
0 komment , kategória:  Általános  
Az útirány Svájc!
  2014-11-06 16:40:05, csütörtök
 
  Az útirány Svájc!

Vagy hatvan roma szedte a sátorfáját (ki is szervezhette az utat, és ki is fizette ki?) és kivándoroltak Svájcba. Ahol aztán nem igazán meleg szeretettel fogadták őket.
Még az is lehet, hogy a lakásukért kapott pénzen utaztak, és a nem túl távoli jövőben másik lakást kell nekik adni - ingyen!

A svájci nagykövet szinte a kiérkezésükkel egyidőben megjelent a magyar külügyben, és tájékoztatta a külügyet, hogy nem foglalkoznak a magyarországi romák befogadásával. Magyarországon minden lehetőség adott nekik, jöjjenek szépen haza. Svájc nemhogy segélyeket nem ad nekik még ideiglenesen se, de a visszaútjukat sem fizeti ki. Ezért aztán a Máltai Szeretetszolgálat fogja őket hazahozni. Tizenhat roma már vissza is érkezett a magyar társadalom nagy örömére, de jönnek hamarosan a többiek is.

A segélyeket sok roma bankszámlára kéri, és külföldre távozás után is bankkártyával felszedi a magyar segélyeket. Ilyen gazdagok vagyunk... A segélyezéshez szükséges adatlapok valóságtartamának ellenőrzése is elmarad, mert azt a feladatot aztán nem meri bevállalni senki. Ezért aztán nagyon sok a jogtalan folyósítás. A szoclib kormány idején futott fel nagyon a segélyek összege.
A roma maffiáknál nincs adóellenőrzés, pedig a youtub tele van a hatalmas roma esküvőkkel, lakodalmakkal, keresztelőkkel, temetésekkel. Felismerhetőek a pofik, csak rá kellene startolni az ellenőröknek.
Ehelyett a néhány száz forinttal tartozó magyart zaklatják... és az autósokat bírságolják, mert annyi a magas jövedelmű, hogy muszáj a bérüket elvonni a társadalom szájától.
 
 
0 komment , kategória:  Általános  
     1/1 oldal   Bejegyzések száma: 7 
2014.10 2014. November 2014.12
HétKedSzeCsüPénSzoVas
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Blog kereső


Bejegyzések
ma: 0 db bejegyzés
e hónap: 496 db bejegyzés
e év: 6200 db bejegyzés
Összes: 64003 db bejegyzés
Kategóriák
 
Keresés
 

bejegyzések címeiben
bejegyzésekben

Archívum
 
Látogatók száma
 
  • Ma: 939
  • e Hét: 15169
  • e Hónap: 26280
  • e Év: 179776
Szótár
 




Blogok, Videótár, Szótár, Ki Ne Hagyd!, Fecsegj, Tudjátok?, Receptek, Egészség, Praktikák, Jótékony hatások, Házilag, Versek,
© 2002-2024 TVN.HU Kft.